Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τοτε ειμαστε πλεον σε κορυφαια επιπεδα

Ευχαριστω φιλε μου

 

Το ξαναγορασα τελικα

 

Silver 32ari όμως εεεεε......? :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Silver 32ari όμως εεεεε......? :p

 

Εγω εχω το λευκο,ενα χρυσο το επαιρνα και σημερα

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το λευκο,ενα χρυσο το επαιρνα και σημερα

εχει διαφορα το χρυσο απο τα αλλα εκτος του χρωματος?

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το λευκο,ενα χρυσο το επαιρνα και σημερα

 

Το λευκό είναι δυσεβρετος έρωτας.... Το χρώμα έχει διαφορά μόνο στα γούστα. Όλα ίδια είναι εσωτερικά

Edited by sam28
Link to comment
Share on other sites

Το λευκό είναι δυσεβρετος έρωτας.... Το χρώμα έχει διαφορά μόνο στα γούστα. Όλα ίδια είναι εσωτερικά

 

αχα γτ ρωτησε για χρωμα οταν ειπε για την μπαταρια λεω μην παιζει τπτ

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα,τα updates που αφορούν την έκδοση Flyme γίνονται αυτόματα ή τα κάνετε εσείς χειροκίνητα??

 

Ερχονται μέσω OTA. Υπάρχει και η δυνατότητα να τα κάνεις και χειροκίνητα φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες 18/12 παρήγγειλα από GearBest, 24/12 έφυγε από Σιγκαπούρη και από τις 3/1 είναι Αθήνα...Ακόμα δεν έχω παραλάβει λόγω ότι οι οδηγοί του ΕΛΤΑ είχαν απεργία από την Δευτέρα ως και σήμερα (έφαγα 1 εβδομάδα τσάμπα), οπότε ως προς την αναμονή παρόλο τις γιορτινές μέρες, είναι ακριβέστατοι όταν λένε 18-22 μέρες...το λέω διότι βλέπω πολλά παράπονα..άντε να μου έρθει με το καλό για να πω περεταίρω λεπτομέρειες.

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παίδες 18/12 παρήγγειλα από GearBest, 24/12 έφυγε από Σιγκαπούρη και από τις 3/1 είναι Αθήνα...Ακόμα δεν έχω παραλάβει λόγω ότι οι οδηγοί του ΕΛΤΑ είχαν απεργία από την Δευτέρα ως και σήμερα (έφαγα 1 εβδομάδα τσάμπα), οπότε ως προς την αναμονή παρόλο τις γιορτινές μέρες, είναι ακριβέστατοι όταν λένε 18-22 μέρες...το λέω διότι βλέπω πολλά παράπονα..άντε να μου έρθει με το καλό για να πω περεταίρω λεπτομέρειες.

 

εγω 17 και ακριβως το ιδιο τα ελτα εχουν απεργια και μου ειπαν οτι ισως και απο βδομαδα εχουν αλλα και να μην εχουν θα εχει πραμα στις αποθηκες απο αυτες τις μερες αστα φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

εγω 17 και ακριβως το ιδιο τα ελτα εχουν απεργια και μου ειπαν οτι ισως και απο βδομαδα εχουν αλλα και να μην εχουν θα εχει πραμα στις αποθηκες απο αυτες τις μερες αστα φιλε μου

 

Συγκεκριμένα,έχουν απεργία οι οδηγοί,οπότε ούτε έρχεται ούτε φεύγει τίποτα εδώ και 3 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

εγω 17 και ακριβως το ιδιο τα ελτα εχουν απεργια και μου ειπαν οτι ισως και απο βδομαδα εχουν αλλα και να μην εχουν θα εχει πραμα στις αποθηκες απο αυτες τις μερες αστα φιλε μου

 

Ωχ μην μου λες τέτοια...εμένα μου είπαν ότι Δευτέρα θα ξεκινήσουν οι διακινησεις κανονικά...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ειμαι πολυ περιεργος αν εχεις ακομα το Μ8 να ακουσω τις εντυπωσεις σου μεσα στην εβδομαδα οταν με το καλο παραλαβεις Vip3r

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι πολυ περιεργος αν εχεις ακομα το Μ8 να ακουσω τις εντυπωσεις σου μεσα στην εβδομαδα οταν με το καλο παραλαβεις Vip3r

 

Θα τα έχω παράλληλα ... Θα σου πω εντυπώσεις.. Και εγώ περίεργος είμαι...Θέλω να δω πιο θα κρατήσω τελικά....

Edited by Vip3r

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

με το ελληνικο πληκτρολογιο και αυτοματη διορθωση πως τα παει?
Link to comment
Share on other sites

με το ελληνικο πληκτρολογιο και αυτοματη διορθωση πως τα παει?

 

καλημερα το πιστευεις οτι ψαχνω καιρο την αυτοματη διορθωση και δεν μπορω να την βρω....

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αυτόματη διόρθωση για τα ελληνικά.

Βάλτε άλλο πληκτρολόγιο.

 

ΝΑι ποιο πληκτρολογιο μπορουμε να βαλουμε και απο που?

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

ΝΑι ποιο πληκτρολογιο μπορουμε να βαλουμε και απο που?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.touchtype.swiftkey

 

πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά από restart χάνετε και πρέπει να το ξανακάνω βασικό πληκτρολόγιο... :rolleyes:
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά από restart χάνετε και πρέπει να το ξανακάνω βασικό πληκτρολόγιο... :rolleyes:

 

Μια από τα ίδια. Μπορείς όμως απλά να τρέξεις το swiftkey από το εικονίδιο και απλά θα σε ρωτήσει τι γλώσσα θες και με το που διαλέξεις multi language αυτόματα θα ξεκινήσει και αυτό. Το swift επί ευκαιρία είναι γαμάτο πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια. Μπορείς όμως απλά να τρέξεις το swiftkey από το εικονίδιο και απλά θα σε ρωτήσει τι γλώσσα θες και με το που διαλέξεις multi language αυτόματα θα ξεκινήσει και αυτό. Το swift επί ευκαιρία είναι γαμάτο πληκτρολόγιο.

 

Μόλις το δοκίμασα και εγώ και έχω πάθει πλάκα...

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Επί ευκαιρία μόλις βρήκα λύση στο "πρόβλημα" μας. Απλά θα επιτρέψετε στο swift μέσα από το security center της Meizu να τρέχει αυτόματα με την ενεργοποίηση της συσκευής. Το βάζεις στα allowed apps και τελειώνει το θέμα να χρειάζεται να το βάζεις έπειτα από κάθε restart.
Link to comment
Share on other sites

ΝΑι ποιο πληκτρολογιο μπορουμε να βαλουμε και απο που?

Εγώ χρησιμοποιώ το google keyboard που βάζει η google στο lollipop.

Μου αρέσει πολύ με το material design και κάνει ακριβώς όσα θέλω. Δεν έχει τις χίλιες 2 καστομιές που έχει το swiftkey ή το touchpal κλπ

keep it simple που λέμε.

 

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-keyboard/google-keyboard-4-0-21203-1613964-apk/

Από εδώ το έχω κατεβάσει.

 

Δοκίμασε και κράτα όποιο σου βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι πολυ περιεργος αν εχεις ακομα το Μ8 να ακουσω τις εντυπωσεις σου μεσα στην εβδομαδα οταν με το καλο παραλαβεις Vip3r

 

Επειδη εγω μετα απο ενα ατυχημα με το Μ8 (σπασμενη οθονη) ηθελα κατι αρκετα καλο να με βγαλει μεχρι να εβλεπα και το Μ9..

 

Το ΜΧ4 το εχω απο την Τεταρτη οποτε θα αναφερθω σε καποιες πρωτες εντυπωσεις.

 

Καταρχας το Flyme. Αν και εμενα ειχε την κινεζικη εκδοση(κινεζικο boot logo κλπ) περασα αμεσως την 4.1.7Α χωρις κανενα προβλημα.

Απο θεμα smoothness πρεπει να ομολογησω οτι ειναι απιστευτα γρηγορο και με εντυπωσιασε ευχαριστα-εξισου "βουτηρο" οπως και το Μ8.

Γενικα ειναι αρκετα minimal και το οτι δεν εχει app drawer μπορει να ξενησει καποιους. Εγω το οργανωσα με φακελους και ειμαι οκ.

Εχει μερικους περιορισμους/ελλειψεις (που με καθε update βλεπω οτι βελτιωνεται πολυ) αλλα εχει και καποια παρα πολυ καλα και μοναδικα features που ειναι οντως χρησιμα!

 

Μερικα απο αυτα ειναι η ρυθμιση του capacitive home button αναμεσα σε smartvoice/lock, εξυπνη αναζητηση με swype up, διαφορα gestures με κλειδωμενη οθονη και πολυ βασικο οτι κανεις root/unroot μεσα απο την συσκευη παρα πολυ ευκολα!

Ενα χαρακτηριστικο που μου εκανε πολυ εντυπωση ειναι οτι σε ενα bluetooth ακουστικο που χρησιμοποιω, ενω σε ios δειχνει την μπαταρια του ακουστικου στο κινητο(η ιδια η εταιρεια λεει οτι εχει υποστηριξη μονο σε ios) στο ΜΧ4 τη δειχνει!! (στο Μ8 δεν το υποστηριζε)

 

Στο συνολο καλυπτει τις περισσοτερες αναγκες και εχει συχνα και ουσιωδη updates. (απο οτι μπορω να δω στο meizufans). Δε μου εχει ληψει κατι φοβερο.

 

Σαν ποιοτητα κατασκευης ειναι επισης πολυ καλο! Στοιβαρη κατασκευη με καλη ποιοτητα συναρμολογησης που ακομα και το πλαστικο πισω μερος κανει κατι Samsung κλπ να ντρεπονται. Οποιος την εχει δει μεχρι τωρα συμφωνει οτι ειναι και δειχνει πολυ ποιοτικο και ομορφο.

 

Καμερα δε μπορω να πω ακομα γιατι δεν εχω ασχοληθει πολυ, αλλα τα πρωτα δειγματα ειναι πολυ καλα. Αν καποιος θελει να τραβηξω μερικες ή σε συγκεκριμενες συνθηκες, ευχαριστως, αλλα εγω δεν ειμαι ειδικος. Και στο Μ8 και στο ΜΧ4 ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

 

Οσον αφορα τη μπαταρια, την πρωτη μερα επαθα και εγω αυτο που μετα το 20% επεφτε αστραπιαια. Εκτοτε εχω κανει 3 φορτησεις και εχω περιπου 4 ωρες οθονη με wifi, bluetooth, 4g, gps, sync παντα ανοιχτα με 3 λογαριασμους email, whatsapp, viber. Το Μ8 ηταν καλυτερο σε αυτο το θεμα, ισως ενα 20%. Βασικα παρατηρω οτι πασχει σε καταναλωση οταν ειναι κλειδωμενο σε σχεση με το Μ8. Απο τη στιγμη ομως που με βγαζει ανετα απο το πρωι μεχρι το βραδυ, δεν εχω παραπονο.

 

Με πειραζει λιγο που δεν εχει SD slot (αν και εχω το 32αρι), και καποια micro bugs δεξια αριστερα αλλα σε καμια περιπτωση δε χαλανε την συνολικη εμπειρια χρησης που ειναι καταπλητικη.

 

Αυτα με μια πρωτη ματια(γραφω και λιγο βιαστικα)..Οτι θελετε ρωτηστε.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...