Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η μπαταρια ειναι καλυτερη με την 4.0.3!

 

επισης δεν μου ζεσταινει την πλατη σχεδον καθολου,αλλα κανει και λιγο κρυο πλεον... :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ το έβαλα χθες το βράδυ συγκεκριμένα και μου την πέρασε την εκτωση .Στο καλάθι εγραφε 344 δολάρια αλλά δεν πάτησα checkout για να το αγοράσω. Εσένα δεν σου μείωνε καν το πόσο στο καλάθι?

 

Οχι καθολου δεν μου τ περναει το περιεργο ειναι οτι αναγνωριζει το promo αλλα δεν κανει την εκπτωση...

 

PIk..απο ποιο καταστημα το αγορασες

 

Καποιος που το εχει αγορασει...μπορει να μου πει καποιος αν το κινεζικο εχει ελληνικα γιατι μιλαγα με κατι ιταλους σε ενα φορουμ κ δεν ξερουν ακομα ν μου πουν αν εχει ελληνικα...αν εχει θα το παρω απο ιταλια στα 379 ευρω

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις με 4.0.3 l.

 

-ζεσταίνεται λιγότερο

-δουλεύει αρκετά καλύτερα το home button

-Η ευαισθησία της οθόνης έχει ανέβει σίγουρα

-Η μπαταρία φαίνεται καλύτερη αλλά σίγουρα δεν ανταποκρίνεται στο μέγεθος της. Μου θυμίζει nexus 5.

Link to comment
Share on other sites

Οχι καθολου δεν μου τ περναει το περιεργο ειναι οτι αναγνωριζει το promo αλλα δεν κανει την εκπτωση...

 

PIk..απο ποιο καταστημα το αγορασες

 

Καποιος που το εχει αγορασει...μπορει να μου πει καποιος αν το κινεζικο εχει ελληνικα γιατι μιλαγα με κατι ιταλους σε ενα φορουμ κ δεν ξερουν ακομα ν μου πουν αν εχει ελληνικα...αν εχει θα το παρω απο ιταλια στα 379 ευρω

 

ναι κανονικα εχει και το κινεζικο ελληνικα μια που μπορεις να βαλεις και την 4.0.3Α μεσα.

Αρα εσυ αποφασιζεις απο που θα το παρεις.

εγω το αγορασα απο τους Ιταλους,αλλα εχω παρει για φιλους και απο Κινα και ηταν ολα μια χαρα.

Εντυπώσεις με 4.0.3 l.

 

-ζεσταίνεται λιγότερο

-δουλεύει αρκετά καλύτερα το home button

-Η ευαισθησία της οθόνης έχει ανέβει σίγουρα

-Η μπαταρία φαίνεται καλύτερη αλλά σίγουρα δεν ανταποκρίνεται στο μέγεθος της. Μου θυμίζει nexus 5.

 

σωστος σε ολα ,θα δεις η μπαταρια θα γινει καλυτερη με την 4.1.0 που ειναι ηδη στα σκαρια.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει στο καλαθι το προιον βαζω το promo το δεχεται...αλλα δεν κανει την εκπτωση 489 ακατεβατα...θα στειλω μετα σε αυτους για λεπτομεριες κ θα ενημερωσω

 

Οχι καθολου δεν μου τ περναει το περιεργο ειναι οτι αναγνωριζει το promo αλλα δεν κανει την εκπτωση...

 

PIk..απο ποιο καταστημα το αγορασες

 

Καποιος που το εχει αγορασει...μπορει να μου πει καποιος αν το κινεζικο εχει ελληνικα γιατι μιλαγα με κατι ιταλους σε ενα φορουμ κ δεν ξερουν ακομα ν μου πουν αν εχει ελληνικα...αν εχει θα το παρω απο ιταλια στα 379 ευρω

 

προσπαθείς να πάρεις το 32GB για αυτό, το promo code είναι μόνο για το 16άρι

Link to comment
Share on other sites

Ναι δημητρη εχεις δικαιο..τωρα τ προσεξα στο 16 ειναιτο προμο...με τελωνειο ειχες θεμα?απο gear τα αγορασες?ευχαριστω για της αμμεσες απαντησεις

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Με την ευγενική χορηγία του φίλου Δημήτρη το κινητό έφτασε σήμερα...

Περαστικε και η 4.0.3l και μόνο θετικά σχόλια έχω να πω...

Περισσότερα σε λίγο...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Χθες είδα βιαστικά ενα αρθρο στην αρχικη σελ του myphone που ελεγε για την τιμη του Meizu και δεν μπορω να το βρω πλεον. Δεν λεω αυτο που ανεβηκε σημερα. Μηπως κανω κατι λαθος. Ή ειδα τοσο λάθος πια;

Καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Για το 16 με εβγαζε μεχρι το μεσημερι την εκπτωση 105 δολαρια με προμο απο την Gismochina..τωρα δεν ξερω αν υπαρχει ακομα..κ εμενα δεν ειμαι σιγουρος αν θα με καλυπτε το 16 αρι μιας κ δεν εχει επεκτασημη sd .. οποτε το ψαχνω για το 32 αρι...

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Εγω εξοπλίστηκα καταλληλα. Stickaki 32γιγα μικροκαμωμενο κατευθείαν otg χωρίς ανταπτορα στο κινητό απο τη μια μεριά και usb για pc απο την αλλη και μπαίνει μπρελόκ στα κλειδιά ... :P Γιατι εγω μαλλον με το 16αρι θα μείνω...
Link to comment
Share on other sites

Θες να μας πεις και από που το πήρες το stickaki αυτό? Αν κατάλαβα καλά, από τι μία έχει βύσμα όπως του φορτιστή και συνδεέεται απευθείας με το smartphone και από την άλλη έχει USB?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πιο όμορφο τηλέφωνο εκεί έξω μέχρι τώρα δύσκολα βρίσκεις.

Σχεδόν μιδαμινα bezels πολύ γρήγορο πολύ καλή αίσθηση στο χέρι. Αν βελτίωση με τα update του την μπαταρία του αξίζει και με το παραπάνω η αγορά του παιδιά.

Πάντως για πρώτη μέρα λειτουργίας με περασμένη την 4.0.2l και όπως καταλαβαίνετε με πολύ χρήση κυρίως λόγω στησιματος της συσκευής έχω ακόμα ένα 30% για να κλείσει η συσκευή και το έχω ανοικτό τουλάχιστον με 3 ώρες οθόνη.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Θες να μας πεις και από που το πήρες το stickaki αυτό? Αν κατάλαβα καλά, από τι μία έχει βύσμα όπως του φορτιστή και συνδεέεται απευθείας με το smartphone και από την άλλη έχει USB?

 

Αν θελεις δωσε μας λινκ για το στικακι γιατι εγω ειμαι φαν της ταινιας και της μουσικης κ θα το εχω τινγκαρει σιγουρα...

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις δωσε μας λινκ για το στικακι γιατι εγω ειμαι φαν της ταινιας και της μουσικης κ θα το εχω τινγκαρει σιγουρα...

 

http://www.e-shop.gr/usb-stick-memory-flash-l?table=PER&category=%CC%CD%C7%CC%C5%D3+USB&filter-9203=1

αν έχεις κάρτα micro sd μπορείς να αγοράσεις και κάποιο card reader http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xotg+card+reader&_nkw=otg+card+reader&_sacat=0

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις με 4.0.3 l.

 

-ζεσταίνεται λιγότερο

-δουλεύει αρκετά καλύτερα το home button

-Η ευαισθησία της οθόνης έχει ανέβει σίγουρα

-Η μπαταρία φαίνεται καλύτερη αλλά σίγουρα δεν ανταποκρίνεται στο μέγεθος της. Μου θυμίζει nexus 5.

Αν ειναι nexus 5 ειναι deal breaker.

Αν φτάσει m8 τότε ναι.

Αν ειναι να πάρω κινητό για 1 ημέρα αυτονομία προτιμώ να δώσω μέγιστο 250-300 ευρω.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στο gearbest για το 32 τι εννοει backorder? Δεν εχει stock?

Το 16αρι ποση ελευθερη μνημη εχει?

 

Από ότι έχω δει από reviews γύρω στα 12 gb. Επίσης ξέρει κανείς πότε ακριβώς κάνει παραλαβή το gearbest στο 32 gb?

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι nexus 5 ειναι deal breaker.

Αν φτάσει m8 τότε ναι.

Αν ειναι να πάρω κινητό για 1 ημέρα αυτονομία προτιμώ να δώσω μέγιστο 250-300 ευρω.

 

Είμαστε ακόμα στην 4.0.3......μέχρι την 4.9.x που θα έχει βγεί του χρόνου αυτή την εποχή (λέμε τώρα) μεσολαβούν πολυάριθμες εκδόσεις και πολλά, αν όχι όλα, θα έχουν αλλάξει προς το πολύ καλύτερο, μαζί και η αυτονομία. Εντάξει δεν χρειάζεται να είναι και κορυφαία, ας κυμαίνεται στο μέσο όρο (που πιστεύω ότι θα τον ξεπεράσει).

 

Οι άνθρωποι δουλεύουν πυρετωδώς γιατί έχουν ανοίξει πολλά μέτωπα και δεν είναι όπως μέχρι πρόσφατα που είχαν όλο και όλο ένα προϊόν κάθε χρόνο (προσωπικά θα προτιμούσα να παραμείνουν έτσι).

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω δει από reviews γύρω στα 12 gb. Επίσης ξέρει κανείς πότε ακριβώς κάνει παραλαβή το gearbest στο 32 gb?

 

15 με 45 ημερες μου ειπε...κ τον ρωταω 15 η 45 ??και μου λεει παλι 15 με 45 ..χαχαχ

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

15 με 45 ημερες μου ειπε...κ τον ρωταω 15 η 45 ??και μου λεει παλι 15 με 45 ..χαχαχ

 

Είναι πάρα πολύς καιρός οι 15 μέρες πόσο μάλλον ακόμα και παραπάνω από αυτές.Εγώ ψάχνω κάτι ετοιμοπαράδοτο σε 32 gb το πολύ στα 320 ευρώ και ανάλογα τα μεταφορικά τα βλέπουμε.Το μόνο που έχω βρει είναι από

http://www.b2cbuying.com/meizu-mx4-2g-32g-smartphone.html με κωδικό myphonemx4 ο οποίος δόθηκε χθες εδώ στο αντίστοιχο thread της b2cbuying στο φόρουμ στα 416 δολάρια και δώρο θήκη σιλικόνης και ζελατίνα οθόνης.Δεν έχω βρει τίποτα πιο οικονομικό μέχρι στιγμής. :p

 

Βρήκα και το http://www.aliexpress.com/item/New-Hot-Original-Meizu-MX4-4G-LTE-MTK6595-Octa-core-Mobile-Phone-5-36-1920x1152-2GB/2041260448.html το οποίο είναι σε πολύ καλή τιμή και με τα μεταφορικά με DHL φτάνει τα 330 ευρώ.Έχει κανείς υπόψιν του αυτόν τον πωλητή?Φαίνεται να έχει αρκετά καλά feedbacks.

Edited by Leftezog
Link to comment
Share on other sites

sorry άργησα να δω το νήμα, εγώ αυτό πήρα http://www.coolicool.com/stock-in-europe-x-star-otg-dual-usb-mobile-phone-u-disk-for-smartphone-and-tablet-g-34677 νιώθω λίγο χαζός που έδωσα 15ευρω+ για το λουράκι αλλα δε βαριέσαι...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...