Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν παιδιά, αφού το θέμα δεν λύθηκε μέχρι σήμερα ζήτησα ταχρήματά μου πίσωκαι είπαν ότι θα μου τα δώσουν! Επιπλέον, δείτε τι άλλο μου έφραψεεεε!!!! :wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

Ποια είναι ακριβώς η διαδικασία μέσω paypal για να πάρω γρήγορα τα χρήματά μου πίσω? Πρέπει όντως πρώτα να πάει εκεί και μετά να μου τα επιστρέψουν? Δεν πρέπει να ανοίξω dispute στο paypal?

 

Αυτό μου απάντησε τελευταία:

My dear .

Once we receive the phone ,If we check there is no any problems . then we could refund the money to you .

But we also have any other idea , we sale this model in your country , and you just help us to ship it and we will pay the shipping .

Once other customers receive it , we could refund it soon .

Thanks .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αδερφε το ξεψειριζουμε τοσο πολυ που μας βλεπω στο τελος του μηνα να ρωταμε αν αξιζουν τα 150-200 παραπανω για το mx5!!!xaxa...

μια απο τις κυριοτερες ανησυχιες μου ειναι η οθονη του προ που ειναι 2κ μηπως καταπινει την μπαταρια.δεν ξερω επειδη ειχα το iuni u3 με 2κ οθονη η μπαταρια εφευγε γρηγορα..επισης φοβαμαι μηπως ειναι απαγορευτικο το μεγεθος του προ. καποιος που περασαν και τα 2 απο τα χερια του θα βοηθουσε..οτι και να παρω απο το fastcardtech θα το παρω..φοβερες τιμες στα meizu.

το μχ4 βγαινει στα 32gb 265 ενω το προ 317 δολλαρια.

Link to comment
Share on other sites

μια απο τις κυριοτερες ανησυχιες μου ειναι η οθονη του προ που ειναι 2κ μηπως καταπινει την μπαταρια.δεν ξερω επειδη ειχα το iuni u3 με 2κ οθονη η μπαταρια εφευγε γρηγορα..επισης φοβαμαι μηπως ειναι απαγορευτικο το μεγεθος του προ. καποιος που περασαν και τα 2 απο τα χερια του θα βοηθουσε..οτι και να παρω απο το fastcardtech θα το παρω..φοβερες τιμες στα meizu.

το μχ4 βγαινει στα 32gb 265 ενω το προ 317 δολλαρια.

 

Δεν έχω προσωπική εμπειρία από το pro άλλα ένας γνωστός που είχε και τα δύο μου είχε πει ότι το pro είναι πιο αργό.

Link to comment
Share on other sites

Λογικο οτι στο προ η οθονη κανει τη διαφορα και το βαραινει και στην ταχυτητα αλλα και στη μπαταρια.Απο την αλλη ολες οι μαρκες πανε πλεον σε αυτες τις οθονες Qhd..Αυτο για την καμερα το γραφει και στο review στο gsmarena(λογισμικο κ codec)..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και σε αυτα τα λεφτα δεν παιζει κατι αλλο με την καμμια...

Link to comment
Share on other sites

Λογικο οτι στο προ η οθονη κανει τη διαφορα και το βαραινει και στην ταχυτητα αλλα και στη μπαταρια.Απο την αλλη ολες οι μαρκες πανε πλεον σε αυτες τις οθονες Qhd..Αυτο για την καμερα το γραφει και στο review στο gsmarena(λογισμικο κ codec)..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και σε αυτα τα λεφτα δεν παιζει κατι αλλο με την καμμια...

 

προτεινεις το προ δηλαδη?στα 317 ειναι η 32gb εκδοση..νομιζω καλα ειναι για 280ευρω

Link to comment
Share on other sites

προτεινεις το προ δηλαδη?στα 317 ειναι η 32gb εκδοση..νομιζω καλα ειναι για 280ευρω

 

Δεν μπορω να προτεινω γιατι δεν το εχω δουλεψει καθολου το pro.Το mx4 το εχω 3 μηνες τωρα κ το εχω ερωτευθει.Οποιος φιλος/συγγενης το ειδε το αγορασε.Απλα επειδη το χρησιμοποιω πολυ ως καμερα σκεφτομαι να δοκιμασω και το pro που υποτιθεται οτι ειναι βελτιωμενο στα σημεια.

Προσωπικη γνωμη ειναι οτι το pro θα αντεξει λιγο πιο πολυ στο χρονο αφου εχει χαρακτηριστικα που εχουν οι τωρινες ναυαρχιδες απο γνωστες μαρκες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, αφού το θέμα δεν λύθηκε μέχρι σήμερα ζήτησα ταχρήματά μου πίσωκαι είπαν ότι θα μου τα δώσουν! Επιπλέον, δείτε τι άλλο μου έφραψεεεε!!!! :wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

Ποια είναι ακριβώς η διαδικασία μέσω paypal για να πάρω γρήγορα τα χρήματά μου πίσω? Πρέπει όντως πρώτα να πάει εκεί και μετά να μου τα επιστρέψουν? Δεν πρέπει να ανοίξω dispute στο paypal?

 

Αυτό μου απάντησε τελευταία:

My dear .

Once we receive the phone ,If we check there is no any problems . then we could refund the money to you .

But we also have any other idea , we sale this model in your country , and you just help us to ship it and we will pay the shipping .

Once other customers receive it , we could refund it soon .

Thanks .

Αλήθεια τώρα είναι σοβαροί θέλουν να το δώσουν σε άλλον το τηλέφωνο αυτό ??? Και μάλιστα στην Ελλάδα

 

ανοιξε dispute φυσικά και γράψε τους ότι το τηλέφωνο είναι μεταχειρισμένο (μπορεί να είναι και κλεμμένο) το οποίο να τονίσεις ότι το πλήρωσες για καινούργιο και ζήτα όλα τα λεφτά πίσω και μην σου πω να το κρατήσεις κιόλας το τηλέφωνο , άκου εκεί θέλουν να το δώσουν σε άλλον ...

Το λιγότερο απατεώνες !!!

Link to comment
Share on other sites

έχουμε κανα νεο τιποτα για το ποτε θα βγει η lollipop?
Link to comment
Share on other sites

Για αύριο νομίζω λέγαν για stable lolipop

μακαρι για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

μακαρι για να δουμε...

 

Εγω παλι δεν νομιζω να την δωσουν συντομα.

Φαινεται οτι εχουν θεματα ακομα και αυτο φαινεται απο το δεν βγαζουν official beta αλλα ολο leaked.

Πιστευω οτι το θεμα τους το σοβαρο ειναι το να σεταρουν τον 6595 να δουλευει στα ορια του γιατι αν ηταν ευκολο θα το ειχαν φτιαξει τοσον καιρο.

Στο μεταξυ εχουν και αλλα θεματα αλυτα ακομα και φανηκε στην τελευταια leaked.

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε τεστ 4.5.3Α official. Μπέρδεψα τις ημερομηνίες, σε μια βδομάδα θα βγει stable lolipop μάλλον. ΌΣΟΙ ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΤΙΣ LEAKED TEST κατεβάστε χειροκίνητα αυτή τη 4.5.3 και περάστε την από πάνω ( εγώ δε θα κάνω clear data, δε νόμιζω να χρειαστεί αλλά ακόμα κατεβαζω) δε μπορώ να κάνω copy/paste αλλά άμα μπείτε bbs.flyme.cn το βγάζει μπροστά μπροστά πάνω πάνω σε ένα banner
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, αφού το θέμα δεν λύθηκε μέχρι σήμερα ζήτησα ταχρήματά μου πίσωκαι είπαν ότι θα μου τα δώσουν! Επιπλέον, δείτε τι άλλο μου έφραψεεεε!!!! :wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

Ποια είναι ακριβώς η διαδικασία μέσω paypal για να πάρω γρήγορα τα χρήματά μου πίσω? Πρέπει όντως πρώτα να πάει εκεί και μετά να μου τα επιστρέψουν? Δεν πρέπει να ανοίξω dispute στο paypal?

 

Αυτό μου απάντησε τελευταία:

My dear .

Once we receive the phone ,If we check there is no any problems . then we could refund the money to you .

But we also have any other idea , we sale this model in your country , and you just help us to ship it and we will pay the shipping .

Once other customers receive it , we could refund it soon .

Thanks .

 

Κοίτα. Προώθησε το μήνυμα στο customer support του Paypal. Φαίνεται καθαρά ότι είναι το λιγότερο απατεωνίσκοι.

Ζητησέ τους (από το Paypal) να επικοινωνήσουν αυτοί με το το Το2C, και να τους ζητήσουν εξηγήσεις για το mail. Σκοπός σου θα είναι να σου στείλουν ένα καινούριο σφραγισμένο και μετά να τους στείλεις το άλλο πίσω. Θα σε συμβούλευα να είσαι ανένδοτος σε αυτό, βασιζόμενος στο ότι είναι δεδομένη η απατεωνιά τους που και συνεχίζεται παροτρίνωντάς σε μάλιστα να το δώσεις και σε άλλο φουκαρά.. κανοντάς σε κατά κάποιο τρόπο συνένοχο...

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε τεστ 4.5.3Α official. Μπέρδεψα τις ημερομηνίες, σε μια βδομάδα θα βγει stable lolipop μάλλον. ΌΣΟΙ ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΤΙΣ LEAKED TEST κατεβάστε χειροκίνητα αυτή τη 4.5.3 και περάστε την από πάνω ( εγώ δε θα κάνω clear data, δε νόμιζω να χρειαστεί αλλά ακόμα κατεβαζω) δε μπορώ να κάνω copy/paste αλλά άμα μπείτε bbs.flyme.cn το βγάζει μπροστά μπροστά πάνω πάνω σε ένα banner

 

Official betas ειναι σε αυτην την σελιδα φιλε μου.

http://www.flyme.cn/firmwarelist?modelId=8&type=2

Εκει που λες εσυ ειναι leaked.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε τεστ 4.5.3Α official. Μπέρδεψα τις ημερομηνίες, σε μια βδομάδα θα βγει stable lolipop μάλλον. ΌΣΟΙ ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΤΙΣ LEAKED TEST κατεβάστε χειροκίνητα αυτή τη 4.5.3 και περάστε την από πάνω ( εγώ δε θα κάνω clear data, δε νόμιζω να χρειαστεί αλλά ακόμα κατεβαζω) δε μπορώ να κάνω copy/paste αλλά άμα μπείτε bbs.flyme.cn το βγάζει μπροστά μπροστά πάνω πάνω σε ένα banner

 

Την πέρασες; Έχει διαφορές;

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασες; Έχει διαφορές;

 

ΜΟΛΙΣ τη πέρασα. Δε προλαβαινα, εξεταστική βλέπεις :p έχω θέμα με το SwiftKey όμως. Μου έκανε κάτι κουλά την ώρα που έγραφα αυτό το μήνυμα. Θα δω παίζει αύριο να κάνω ένα clear data για σιγουριά. Αλλά και στο link που έδωσα η ίδια έκδοση είναι, η χτεσινή test των 792 mb

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ τη πέρασα. Δε προλαβαινα, εξεταστική βλέπεις :p έχω θέμα με το SwiftKey όμως. Μου έκανε κάτι κουλά την ώρα που έγραφα αυτό το μήνυμα. Θα δω παίζει αύριο να κάνω ένα clear data για σιγουριά. Αλλά και στο link που έδωσα η ίδια έκδοση είναι, η χτεσινή test των 792 mb

Λειτουργεί το performance Mode?

Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα , 5.0.1 ειναι .

η εκδοση που εχουν.

 

σαν διαφορα με την leaked , νομιζω οτι ειναι πιο σταθερη

ή τουλαχιστον ετσι μου φαίνεται

περα απο καποιες εφαρμογες που σκαλωνουν,

οπως sdmaid , swiftkey

Link to comment
Share on other sites

καλημερα , 5.0.1 ειναι .

η εκδοση που εχουν.

 

σαν διαφορα με την leaked , νομιζω οτι ειναι πιο σταθερη

ή τουλαχιστον ετσι μου φαίνεται

περα απο καποιες εφαρμογες που σκαλωνουν,

οπως sdmaid , swiftkey

Έτσι μου φαίνεται και εμένα.

Αλλά και σε εμένα δεν δουλεύει ή εφαρμογή vrisko και δεν λειτουργεί πλήρως η deliveries.

Link to comment
Share on other sites

ενα θαματακι ακομα που ψαχνοντας δεν βρηκα λυση...κρασαρει και σε κανεναν αλλο το google maps?αν το κανω επανεγκατασταση δουλευει αλλα μετα απο 3-4 ανοιγματα κρασαρει παλι...
Link to comment
Share on other sites

ενα θαματακι ακομα που ψαχνοντας δεν βρηκα λυση...κρασαρει και σε κανεναν αλλο το google maps?αν το κανω επανεγκατασταση δουλευει αλλα μετα απο 3-4 ανοιγματα κρασαρει παλι...

 

Θεματάκι το να κρασαρισματα το Google maps? εγω θα το έλεγα θεματαρα αν ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην 4.2.8.2Α και τις πρωτες 10-15 φορες που θα το ανοιξω ολα καλα την επομενη μερα ομως με κρασαρει χωρις να εχω κλεισει την συσκευη...
Link to comment
Share on other sites

Λιγο πιο σταθερη αυτη η official 4.5.3 αλλα εχει ακομα θεματα.

Δεν μου βγαζει τωρα την βλακια που εβγαζε οταν πηγαινες να ξεκλειδωσεις και βελτιωθηκε λιγο το πατημα του home αλλα ακομα υπαρχει.

Οι επιδοσεις ειναι οπως στις προηγουμενες δηλαδη πατος...

Τελικα η ειναι αχρηστοι οι προγραματιστες της meizu η εχουν χοντρο θεμα με την δομη του flyme os.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...