Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι διαφορά έχει;

δεν ξέρω. δεν δίδεται change log στις leaked.:p

Χτυπητές διαφορές δε βλέπω. Δεν είχα και κανένα σοβαρό bug με την προηγούμενη για να τσεκάρω αν λύθηκε σε αυτό.

Το θέμα πάντως με το performance mode και τον χρονισμό των πυρήνων εξακολουθεί να υπάρχει.:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν ξέρω. δεν δίδεται change log στις leaked.:p

Χτυπητές διαφορές δε βλέπω. Δεν είχα και κανένα σοβαρό bug με την προηγούμενη για να τσεκάρω αν λύθηκε σε αυτό.

Το θέμα πάντως με το performance mode και τον χρονισμό των πυρήνων εξακολουθεί να υπάρχει.:mad:

 

με το ποσοστο στην φορτιση τι γινεται ?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω. δεν δίδεται change log στις leaked.:p

Χτυπητές διαφορές δε βλέπω. Δεν είχα και κανένα σοβαρό bug με την προηγούμενη για να τσεκάρω αν λύθηκε σε αυτό.

Το θέμα πάντως με το performance mode και τον χρονισμό των πυρήνων εξακολουθεί να υπάρχει.:mad:

 

Αλλαγή όσον αφορά την δυσλειτουργια του home button ;

Link to comment
Share on other sites

με το ποσοστο στην φορτιση τι γινεται ?

Εγώ δεν είχα τέτοιο θέμα. Όσο το φόρτιζα ανέβαινε κανονικά το ποσοστό. Και τώρα που το φόρτισα το ίδιο.

Κάποια άλλα παιδιά (δεν θυμάμαι αν ήσουν κι εσύ) είχαν αναφέρει ότι μόνο μετά από reboot τους εμφάνιζε το ανεβασμένο. Εγώ δεν το χα αυτό.

Εμένα μου έκανε το άλλο. Έστω ότι ήμουν με 30% μπαταρία, έκανα reboot και μου δείχνε πχ 42%. Ανέβαινε μόνο του μετά από επανεκκίνηση δείχνοντας ποσοστό που δεν ανταποκρινόταν στην πραγματικότητα. Έτσι στο τέλος από 10% μέχρι να σβήσει έπεφτε το ποσοστό σαν νεράκι. Αυτό δεν μπορώ να το τσεκάρω ακόμα. Αύριο που θα χει πέσει αρκετά η μπαταρία θα το τσεκάρω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα τέτοιο θέμα. Όσο το φόρτιζα ανέβαινε κανονικά το ποσοστό. Και τώρα που το φόρτισα το ίδιο.

Κάποια άλλα παιδιά (δεν θυμάμαι αν ήσουν κι εσύ) είχαν αναφέρει ότι μόνο μετά από reboot τους εμφάνιζε το ανεβασμένο. Εγώ δεν το χα αυτό.

Εμένα μου έκανε το άλλο. Έστω ότι ήμουν με 30% μπαταρία, έκανα reboot και μου δείχνε πχ 42%. Ανέβαινε μόνο του μετά από επανεκκίνηση δείχνοντας ποσοστό που δεν ανταποκρινόταν στην πραγματικότητα. Έτσι στο τέλος από 10% μέχρι να σβήσει έπεφτε το ποσοστό σαν νεράκι. Αυτό δεν μπορώ να το τσεκάρω ακόμα. Αύριο που θα χει πέσει αρκετά η μπαταρία θα το τσεκάρω.

 

μαλιστα, ναι εγω το εχω αυτο το θεμα, και γενικα δεν μου δειχνει σωστο ποσοστο, αλλα η αυτονομια ειναι πολυ καλη ας δειχνει οτι να ναι, και δεν μπορω να καταλαβω πως καποιοι το εχουμε και αλλοι οχι

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή όσον αφορά την δυσλειτουργια του home button ;

Ούτε αυτό το είχα παρατηρήσει πολύ έντονα. Άντε να μου το έκανε μια φορά στα 100 ας πούμε πατήματα και θεωρούσα ότι δεν το πάτησα καλά κλπ.

Μια χαρά φαίνεται να δουλεύει.

Αν είστε ήδη σε lollipop περάστε την. Ούτε clear data ούτε τπτ. Δε χάνετε τίποτα. 5 λεπτά υπόθεση είναι.

Link to comment
Share on other sites

Βαριέμαι την διαδικασία και μετά ρουτ και απεγκαταστασεις εργοστασιακων και δικαιώματα και και και.... Θα περιμένω την stable μάλλον αφού δεν αλλάζει κάτι δραματικά.

Μια ερώτηση... Υπάρχει τρόπος με την εργοστασιακή εφαρμογή μηνυμάτων να στέλνω με Ελληνικά 160 χαρακτήρες γιατί το go SMS που χρησιμοποιώ είναι τίγκα διαφήμιση.

Link to comment
Share on other sites

Βαριέμαι την διαδικασία και μετά ρουτ και απεγκαταστασεις εργοστασιακων και δικαιώματα και και και.... Θα περιμένω την stable μάλλον αφού δεν αλλάζει κάτι δραματικά.

Μια ερώτηση... Υπάρχει τρόπος με την εργοστασιακή εφαρμογή μηνυμάτων να στέλνω με Ελληνικά 160 χαρακτήρες γιατί το go SMS που χρησιμοποιώ είναι τίγκα διαφήμιση.

Εγώ δεν έχω κάνει root.

Μάλιστα είναι η πρώτη φορά μετά από πέρασμα rom που δε μου εγκατέστησε πάλι τις κινέζικες εφαρμογές.:lol:

 

Με το εργοστασιακό όχι. Εγώ χρησιμοποιώ το textra.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο στην σελίδα της meizufans στο facebook.

 

Stay tuned. Someone sabotaged our forum.

 

The attack came from a taiwanese VPN provider, one like Meizu uses it. The one who logged in was only interested to delete all posts and threads, just like my user account. What a coincidence.

 

However, the forum is fine and even got a more mobile friendly layout. Unfortunately, we had to disable Tapatalk support, to reduce the request of untrackable sources. Until Friday the site should be back to normal operation.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα απο το meizufans την 4.2.8.2Α και το eset το εκανε scan στο κινητο το αρχειο zip το εβγαλε σαν απειλη γιατι?? Στο επισημο site δεν υπαρχει αυτη γιατι???

Mercedes/CLA/cdi200/140ps/AMG exclusive pack, Audi/A1/1,6/tdi/116ps/S tronic/S line pack

Apple/MacBook/Pro/15inch/TouchBar-ID/SpaceGray/i7/TurboBoost3.8GHz/16GbRam,

Apple/Iphone/X/64Gb, Samsung/Galaxy/Note8/128Gb, Apple/Ipad/Pro10,5/64Gb

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα απο το meizufans την 4.2.8.2Α και το eset το εκανε scan στο κινητο το αρχειο zip το εβγαλε σαν απειλη γιατι?? Στο επισημο site δεν υπαρχει αυτη γιατι???

 

Υπαρχει φιλε μου αλλα πρεπει να πατησεις την επιλογη stable και οχι betas.

Αυτες οι επιλογες ειναι εκει που ειναι η νεοτεση version απο πανω εχει δυο επιλογες με μια μπλε γραμμη απο κατω απο την επιλεγμενη.

http://www.flyme.cn/firmwarelist?modelId=8&type=2

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,τι εγινε ενω εχθες μου εδινε την 4.5.3Α στον updater..σημερα εξαφανιστηκε, να σας πω οτι την 4.5.3Α leaked...εγινε και σε κανεναν αλλο αυτο

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,τι εγινε ενω εχθες μου εδινε την 4.5.3Α στον updater..σημερα εξαφανιστηκε, να σας πω οτι την 4.5.3Α leaked...εγινε και σε κανεναν αλλο αυτο

 

Εγώ δε πρόλαβα να το δω και καλύτερα γιατί κάτι άκουσα από άλλους για bootloop....

Link to comment
Share on other sites

Σε 4.2.8.2Α ξερει κανεις πως απενεργοποιουμε την δονηση απο το πληκτρολογιο δεν το βρισκω πουθενα και κοντευω να σκασω...

και κατι ακομα ενω το εχω στο powershaving και πολυ απλη χρηση facebook kai browsing βλεπω οτι ζεστενεται ελαφρως απο πισω ειναι φυσιολογικο αυτο???

Edited by lakiss

Mercedes/CLA/cdi200/140ps/AMG exclusive pack, Audi/A1/1,6/tdi/116ps/S tronic/S line pack

Apple/MacBook/Pro/15inch/TouchBar-ID/SpaceGray/i7/TurboBoost3.8GHz/16GbRam,

Apple/Iphone/X/64Gb, Samsung/Galaxy/Note8/128Gb, Apple/Ipad/Pro10,5/64Gb

Link to comment
Share on other sites

Σε 4.2.8.2Α ξερει κανεις πως απενεργοποιουμε την δονηση απο το πληκτρολογιο δεν το βρισκω πουθενα και κοντευω να σκασω...

και κατι ακομα ενω το εχω στο powershaving και πολυ απλη χρηση facebook kai browsing βλεπω οτι ζεστενεται ελαφρως απο πισω ειναι φυσιολογικο αυτο???

 

Οσο αφορα την θερμοκρασια ετσι ειναι σε ολους πιστευω.

Οσο αφορα τον ηχο πας στον ηχο ,ηχος συστηματος και απενργοποιεις την λειτουργια haptic αν την λεω καλα.

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταια leaked βλεπω βελτιωση του focus και γενικα της καμερας η μου φαινετε.?

Παντως ειναι αρκετα στα θερη αλλα το προβλημα με το πατημα του home βελτιωθηκε αλλα δεν λυθηκε.

Βεβαια δεν εκανα clear data και δεν ξερω αν αλαζει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να την περάσουμε ή να περιμένουμε να βγει stable? Από lags πως τα πάει?

Ειναι αρκετα σταθερη για beta κατα την γνωμη μου.

Τα θεματακια που εχει ειναι μικρα .

Αν βαριεσαι περιμενε την stable αν θες να παιξεις ειναι καλη για να μην πας παλι πισω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Από χθεςκι εγώ κάτοχος του MX4! Ενθουσιάστηκαμε το τηλέφωνο ωστόσο έχω ένα θέμα! Πάνω που έκανα flyme account και πάω να μπω μου λεει "This phone has logged in iamfedoroff@flyme.cn To use other ID please log in the original one and log it out correctly." Το τηλέφωνο το αγόρασα από το to2c. Τι να κάνω ρε παιδιά έστειλα στο κατάστημα και μου απάντησε αυτο

"Dear Vagelis.

Thanks for your coming our website .

If you want the flyme account , please Register first .

Thanks and nice day."

Τι να πω μαλλον δεν καταλαβε....Και τωρα της ξαναστειλα μαζι και το μηνυμα που γραφει! Τι αλλο μπορω να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Από χθεςκι εγώ κάτοχος του MX4! Ενθουσιάστηκαμε το τηλέφωνο ωστόσο έχω ένα θέμα! Πάνω που έκανα flyme account και πάω να μπω μου λεει "This phone has logged in iamfedoroff@flyme.cn To use other ID please log in the original one and log it out correctly." Το τηλέφωνο το αγόρασα από το to2c. Τι να κάνω ρε παιδιά έστειλα στο κατάστημα και μου απάντησε αυτο

"Dear Vagelis.

Thanks for your coming our website .

If you want the flyme account , please Register first .

Thanks and nice day."

Τι να πω μαλλον δεν καταλαβε....Και τωρα της ξαναστειλα μαζι και το μηνυμα που γραφει! Τι αλλο μπορω να κάνω?

 

Είναι τουλάχιστον περίεργο, που καινούριο(?) τηλέφωνο έχει γίνει registered. Σαν να είναι επιστροφή από κάποιο Ρώσο...

Αν τους έστειλες μήνυμα απευθείας, στείλτο πάλι και μέσα από το forum του Myphone...

 

Edit: Τώρα μόλις είδα ότι μάλλον το To2C δεν έχει topic στο myphone

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω log out ουτε ρομ μπορω να αλλαξω ουτε ρουτ ετσι?

 

Οχι δεν θα σε αφήσει, ούτε και με emails προς τη meizu, που να αποδεικνείουν το ότι το έχεις επίσημα αγορασμένο από κάποιο retail κατάστημα. Τουλάχιστον με όσο είχα διαβάσει, διότι μου έτυχε και μένα, αλλά αγορασμένο μεταχεισρισμένο. Αγχώθηκα λίγο αλλά τελικά ο πωλητής θυμήθηκε το στοιχεία και έκανε logout.

Πρέπει οπωσδήποτε να καταφέρεις να επικοινωνήσεις με κάποιον στο Το2C, αναφέροντάς τους τη λέξη fraud, ειδικά αν το έχεις πάρει μέσω Paypal. Ακόμα και να βρεθούν τα στοιχεία και να γίνει Logout, θα πρέπει να σου δώσουν πειστική εξήγηση, πως ένα σφραγισμένο (?) κινητό έχει ανοιχτεί και έχει δουλευτεί.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω log out ουτε ρομ μπορω να αλλαξω ουτε ρουτ ετσι?

 

και όχι μόνο, μπορεί να πάρει στοιχεία , να βγάλει φωτό απο εσένα, να διαγράψει τα πάντα, να ξέρει την θέση σου και να σου στέλνει μηνύματα ή ήχους.

Εγώ λέω να επικοινωνίσεις μαζί τους να τους πείς ότι το τηλέφωνο είναι μεταχειρισμένο και με ήδη βαλμένους κωδικούς για ασφάλεια κατά της κλoπής του , και μην σου πω να ανοίξεις και στην paypal για full refund ...

Link to comment
Share on other sites

Της εστειλα screenshot και τοτε το επιασε!!! Μου ειπε οτι επικοινωνησε και περιμενει να της απαντησουν και οτι θα μου στειλει τον κωδικο στο mail...Της εδωσα προθεσμια μεχρι αυριο!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...