Jump to content

Value For Money Κινητα


king2009
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 274
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Μετά από πολλές ώρες ανάγνωσης του forum νομίζω πως είμαι πλέον ακόμα πιο μπερδεμένος :p

Μέχρι σήμερα επέλεγα γνωστές στο ελληνικό κοινό μάρκες αλλά βλέποντας τα σχόλια λέω να κάνω το μεγάλο βήμα και να αγοράσω κάτι άλλο.

Μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα σε Xiaomi Mi4 (3G ή LTE), One plus One και Τwo, Meizu MX4 pro.

Έχω λοιπόν τις εξής απορίες και θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Exynos ή snapdragon;

Το 4g τους παίζει Ελλάδα;

Αξίζει να δώσω 100 euro παραπάνω για το One plus 2 ή να εμπιστευθώ κάποιο από τα άλλα μοντέλα που είναι δοκιμασμένα;

Ευχαριστώ και ελπίζω να το έγραψα στο σωστό topic. :D

Link to comment
Share on other sites

samsung galaxy core prime ή sony xperia E3 ? (δεν έβαλα το sony xperia E4g γιατί δεν το έχει φέρει ακόμη ο γερμανός και το sony xperia E4 το θεωρώ παρόμοιο) σε λίγο διάστημα θα πάρω επιδότηση και με κάτι παραπάνω σκεφτόμουν αυτά! Δε με παίρνει για πολύ παραπάνω!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από πολλές ώρες ανάγνωσης του forum νομίζω πως είμαι πλέον ακόμα πιο μπερδεμένος :p

Μέχρι σήμερα επέλεγα γνωστές στο ελληνικό κοινό μάρκες αλλά βλέποντας τα σχόλια λέω να κάνω το μεγάλο βήμα και να αγοράσω κάτι άλλο.

Μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα σε Xiaomi Mi4 (3G ή LTE), One plus One και Τwo, Meizu MX4 pro.

Έχω λοιπόν τις εξής απορίες και θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Exynos ή snapdragon;

Το 4g τους παίζει Ελλάδα;

Αξίζει να δώσω 100 euro παραπάνω για το One plus 2 ή να εμπιστευθώ κάποιο από τα άλλα μοντέλα που είναι δοκιμασμένα;

Ευχαριστώ και ελπίζω να το έγραψα στο σωστό topic. :D

 

Καταρχήν Oneplus two δεν είναι τόσο vfm όσο ήταν το oneplus one. Για μένα δεν αξίζει τα 100 παραπάνω. To Μi4 είναι φοβερό τηλέφωνο αλλά η έκδοση με τα 64gb είναι πολύ δυσεύρετη πια και ακόμα και αν τη βρεις η τιμή ξεφεύγει πολύ. Με τα 16gb της άλλης έκδοσης κατά τη γνώμη μου δεν πας πουθενά. Οπότε καταλήγουμε σε Meizu Mx4 pro και Oneplus one. Αν θέλεις κινητό τώρα και βιάζεσαι πήγαινε σε oneplus one 64αρι για καλύτερη αυτονομία. Αλλιώς να δεν βιάζεσαι στις 12/10/2015 γίνεται διαθέσιμο το Meizu Pro 5, διάδοχος του Mx4 pro. Είναι σε φοβερή τιμή και τα σπάει από specs. εδώ ένα Link http://www.gsmarena.com/meizu_pro_5_is_official_with_57inch_1080p_display-news-14132.php

Galaxy s6 edge+
Link to comment
Share on other sites

Δε με καίει η rom να σου πω την αλήθεια. Κρατάω τα βασικά και τα άλλα πάντα σε cloud τα αποθηκεύω. Το βιαζόμουν και παρήγγειλα το mx4 τελικά. Το έχει και ένας φίλος και μου είπε τα καλύτερα. Ευχαριστώ πάντως.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τι γνώμη έχετε για αυτό? http://www.specialprice.gr/el/tilefonia/kinita-tilefona/huawei-honor-4c-dual-8gb-black-eu-g-play-mini&manuf_id=102

η αλήθεια ειναι οτι ήθελα να παραγγείλω το redmi note 2 άλλα δεν μπορώ ακόμα. το xpreria neo V βρίσκεται στα πολύ τελευταία του οπότε το ψιλοβιάζομαι το κινητό

επίσης βλέπω οτι υπάρχουν και αυτά http://www.e-shop.gr/mobiles-smartphones-l?offset=30&table=TEL&category=%CA%C9%CD%C7%D4%CF+%D4%C7%CB%C5%D6%D9%CD%CF&filter-9845=1

http://www.amazon.it/Honor-4X-Smartphone-Display-Fotocamera/dp/B00TX5REDY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1431862587&sr=8-1&keywords=honor+4x στα οποία όμως το μεν ιταλικό αμαζον γράφει πως είναι οκταπύρηνος ο επεξεργαστής ενω το μεν eshop γράφει πως είναι τετραπύρηνος. και τα δύο σάιτ αναφέρονται στο honor 4 x

Link to comment
Share on other sites

Για μενα πάντως τα vfm αυτή την στιγμή είναι τα,meizu m2-m2 note.

Καλά το πρώτο όχι επίσημα ελλάδα,αλλά το δεύτερό κανένα θέμα και πρέπει να ναι πολύ καλό τηλέφωνο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα πάντως τα vfm αυτή την στιγμή είναι τα,meizu m2-m2 note.

Καλά το πρώτο όχι επίσημα ελλάδα,αλλά το δεύτερό κανένα θέμα και πρέπει να ναι πολύ καλό τηλέφωνο.

 

Και το redmi note 2 prime είναι πολύ καλή επιλογή για τα λεφτά του. Με κάτω από 200 δολάρια και σου δίνει φοβερα specs από μία αξιόπιστη εταιρεία.

Galaxy s6 edge+
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αυτή τη στιγμή θεωρώ καλύτερη vmf επιλογη το letv.
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

..καλησπερα,

νεος στο phorum,αν και παρακολουθω καιρο,και πλεον με απορια(ες)

θα ηθελα την γνωμη σας σχετικα με τι κινητο μπορω να επιλεξω.

Αυτο που θελω απο ενα κινητο ειναι:

α)καλυτερη δυνατη οθονη

β)μπαταρια.

β)gps λογω ταξιδιων απο και προς ελλαδα.

δ)καμερα σχεδον αδιαφορο..ειδικα η μπροτινη καμερα (..ναι,ΔΕΝ βγαζω selfie)

δ)τιμη εως 300 ευρω

Να πω εδω οτι δεν θελω/μπορω να μπλεξω με ρουταρισμα για καλυτερη λειτουργια,αρα αγορα απο Ευρωπη(μενω Γερμανια)

Ειχα καταληξει στο Samsung note 3 αλλα πλεον δεν υπαρχει στην τιμη που εχω θεσει σαν οριο. :(

Επομενες επιλογες και θα ηθελα την βοηθεια σας σε αυτο ειναι τα κατωθι:

-->Asus zenfone 2

-->meizu mx4 pro

πιστευετε οτι ειναι λαθος σαν επιλογες? ισως θα επρεπε να δω και καποιο αλλο?

εχω την εντυπωση πως και καποιο αλλο θα πρεπει να πληρει τις προδιαγραφες που εχω βαλει,απλα εχω πελαγωσει λιγο μεσα στην τοση υπερπροσφορα μοντελων! :blink:

Καθε βοηθεια δεκτη.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω επιφορτιστεί το έργο για να βρω κινητό για την μάνα μου!

Οι απαιτήσεις είναι να έχει μεγάλη οθόνη, οπότε πάμε για 5ίντσες και πάνω και "καλή" κάμερα. Φυσικά η σταθερότητα και out of the box λειτουργικότητα είναι απαραίτητα μιας και δεν πρόκειται να κάτσει να περάσει νεα firmware ούτε αυτή ούτε εγώ. Λογικά μια ραμ 1γκιγκα μας καλύπτει για να μην κολλάνε οι διάφορες κλασσικές εφαρμογές κοινωνικής δικτύωσης κλπ.

Βοηθήστε παιδιά γιατί αλλιώς δεν έχει γιουβαρλάκια αύριο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω επιφορτιστεί το έργο για να βρω κινητό για την μάνα μου!

Οι απαιτήσεις είναι να έχει μεγάλη οθόνη, οπότε πάμε για 5ίντσες και πάνω και "καλή" κάμερα. Φυσικά η σταθερότητα και out of the box λειτουργικότητα είναι απαραίτητα μιας και δεν πρόκειται να κάτσει να περάσει νεα firmware ούτε αυτή ούτε εγώ. Λογικά μια ραμ 1γκιγκα μας καλύπτει για να μην κολλάνε οι διάφορες κλασσικές εφαρμογές κοινωνικής δικτύωσης κλπ.

Βοηθήστε παιδιά γιατί αλλιώς δεν έχει γιουβαρλάκια αύριο!

 

Lumia 640 ή αν θες μεγαλύτερη οθόνη και καλύτερη κάμερα 640xl. Λειτουργούν και τα 2 άψογα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!

windows phone ε?

καμια πρόταση για android? γιατί εγώ θα πρέπει να της το δείξω και windows phone δεν εχω δουλέψει ποτέ.

Το 640xl έτσι κι αλλιως ξεφευγει από το χρηματικό όριο με ταβάνι τα 150 ευρώ. Αν βρω κάτι στο κατοστάρικο ακόμα καλύτερα!

 

τροποποίηση: Βρήκα αυτό (lenovo a806)και τα χαρακτηριστικά του μου φαίνονται πολύ καλά, και η τιμή σούπερ! Απλά δεν έχω ακούσει τίποτα γιαυτο! Το γνωρίζει κανεις? Αξίζει?

Edited by liras
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!

windows phone ε?

καμια πρόταση για android? γιατί εγώ θα πρέπει να της το δείξω και windows phone δεν εχω δουλέψει ποτέ.

Το 640xl έτσι κι αλλιως ξεφευγει από το χρηματικό όριο με ταβάνι τα 150 ευρώ. Αν βρω κάτι στο κατοστάρικο ακόμα καλύτερα!

 

τροποποίηση: Βρήκα αυτό (lenovo a806)και τα χαρακτηριστικά του μου φαίνονται πολύ καλά, και η τιμή σούπερ! Απλά δεν έχω ακούσει τίποτα γιαυτο! Το γνωρίζει κανεις? Αξίζει?

 

DOOGEE X5 στα 55€

Από Κίνα...

Έτσι χαροποιησα εγω άλλη ελληνίδα μάνα....

Σούπερ κινητο

Stock a droid. 5.1

Και πετάει

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε celtic πολύ οικονομική η πρότασή σου!!

Με προβληματίζει λίγο το 1γκίγκα ραμ και ο επεξεργαστής. Φυσικά παιχνίδια δεν θα παίξει αλλά ένα skype, viber κλπ θα τρέχουν μόνιμα.

Θέλω να αποφύγω κολλήματα κλπ γιατί αλλιώς δεν έχει γιουβαρλάκια με αυγολέμονο! :lol:

Αν είναι δοκιμασμένο το DOOGEE X5 τότε θα το σκεφτώ και αυτό πολύ σοβαρά!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε celtic πολύ οικονομική η πρότασή σου!!

Με προβληματίζει λίγο το 1γκίγκα ραμ και ο επεξεργαστής. Φυσικά παιχνίδια δεν θα παίξει αλλά ένα skype, viber κλπ θα τρέχουν μόνιμα.

Θέλω να αποφύγω κολλήματα κλπ γιατί αλλιώς δεν έχει γιουβαρλάκια με αυγολέμονο! :lol:

Αν είναι δοκιμασμένο το DOOGEE X5 τότε θα το σκεφτώ και αυτό πολύ σοβαρά!

 

ε παρε το pro με 2 giga ram 4g με λιγα παραπανω!http://www.vickmall.com/doogee-x5-pro-4g-lte-mtk6735-quad-core-2gb-ram-16gb-rom-5-0-inch-ips-hd-screen.html

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ενα κινητο γυρο στα 100-120 ευρο ...ειδα οτι εταιρειες πχ Gearbest εχουν τρελες διαφορες στις τιμες.το θεμα ειναι οτι αμα παρω το κινητο απο εκει θα εχω καποια εγγυηση σε τυχον προβληματα που θα παρουσιαστουν?η παραδοση θα γινει σχετικα συντομα?κλεινοντας μου εχει τραβηξει την προσοχη το LEAGOO LEAD 7.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε celtic πολύ οικονομική η πρότασή σου!!

Με προβληματίζει λίγο το 1γκίγκα ραμ και ο επεξεργαστής. Φυσικά παιχνίδια δεν θα παίξει αλλά ένα skype, viber κλπ θα τρέχουν μόνιμα.

Θέλω να αποφύγω κολλήματα κλπ γιατί αλλιώς δεν έχει γιουβαρλάκια με αυγολέμονο! :lol:

Αν είναι δοκιμασμένο το DOOGEE X5 τότε θα το σκεφτώ και αυτό πολύ σοβαρά!

 

Παρτο λέμε.....

Δε με ακούς.......

Πετάει.......

Με φουλ Skype...

Viber...

Full Facebook/messenger. No κολληματα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Kαι τα Doogee αυτα (το απλο και κυριως το Pro) πως τα πανε απο μπαταρια; πρακτικα εννοω, μιας και τα 2400mAh του Pro ειναι "απλα οκ".
Link to comment
Share on other sites

βασικά εμένα αυτό που με βασανίζει αν η μπαταρία έχει εικονική χωρητικότητα, όπως λέγεται ότι έγινε στο DOOGEE Y100 PRO.

βέβαια οφείλω να πω πως όταν είχα στα χέρια μου το y100 pro ενός φίλου, ξεκόλλησα το αυτοκόλλητο της μπαταρίας και δεν έγραφε 1.800mAh όπως σε μερικά video που είδα στο youtube.

Link to comment
Share on other sites

Vfm φτηνό κινητό για Έλληνα πατέρα ΑΛΛΑ με απαραίτητο προαπαιτούμενο φωτιζόμενα capacitive και λεντ ειδοποιήσεων; Ότι έχω βρει δεν έχει φωτιζόμενα πλήκτρα.... :(
Link to comment
Share on other sites

samsung galaxy core prime ή sony xperia E3 ? (δεν έβαλα το sony xperia E4g γιατί δεν το έχει φέρει ακόμη ο γερμανός και το sony xperia E4 το θεωρώ παρόμοιο) σε λίγο διάστημα θα πάρω επιδότηση και με κάτι παραπάνω σκεφτόμουν αυτά! Δε με παίρνει για πολύ παραπάνω!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

 

Aν δεν το εχεις αγοράσει ακόμα πήγαινε στο E4 dual. Είμαι πολύ ευχαριστημένος!

http://img132.imageshack.us/img132/9962/781z.gif
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει αγοράσει κανείς το Vodafone Smart Prime 6 , να μου πει εντυπώσεις! Μου αρέσει πάρα πολύ και τα χαρακτηριστικά τα βρίσκω πολύ ικανοποιητικά για τις δικές μου απαιτήσεις-ανάγκες!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα παιδια, ψαχνω κινητο android 4.5" εως 5" με οσο γινεται καλυτερα χαρακτησριστικα και αξιοπιστια.

Θελω κατι απο εγχωρια αγορα για αμεση αποκτηση.

Διαθετω εως 150 ευρω. Ευχαριστω. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!

windows phone ε?

καμια πρόταση για android? γιατί εγώ θα πρέπει να της το δείξω και windows phone δεν εχω δουλέψει ποτέ.

Το 640xl έτσι κι αλλιως ξεφευγει από το χρηματικό όριο με ταβάνι τα 150 ευρώ. Αν βρω κάτι στο κατοστάρικο ακόμα καλύτερα!

 

τροποποίηση: Βρήκα αυτό (lenovo a806)και τα χαρακτηριστικά του μου φαίνονται πολύ καλά, και η τιμή σούπερ! Απλά δεν έχω ακούσει τίποτα γιαυτο! Το γνωρίζει κανεις? Αξίζει?

οταν πρωτοξεκινησε η doogee τι σκουπιδια κινητα μας εστελνε ομως..

κιας ταφτιαξε οσο θελει,μην το διαπιστωσεις αν ειναι καλη εταιρια πανω σου

το λενοβο α806 ειναι σωστοτερη περιπτωση

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...