Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος wolverineg ( 2 Αύγ. 2004 , 12:53)

 

george thanks, but.....

afto to exw kai egw ekana loipon egkatastasi kai piga kai to topo8etisa sta apps sto photo fusion ok mexri edw.... loipon paw na pekso me to (_I_)programmataki kai mou vgazi to logo tis etairias

an exw kapou la8os pes mou ok

kai pali efxaristw

 

 

 

Όταν περάσεις το αρχειάκι που σου έστειλα,κάνε επανεκίνηση,άνοιξε το πρόγραμμα και πήγαινε εκεί που λέει register.Βάλε ένα τυχαίο αριθμό και πάτα οκ...http://briefcase.pathfinder.gr/download/georgep800/24119/286677/0/wink.gif

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος by1084 ( 2 Αύγ. 2004 , 14:42)

 

Kalispera, iparxei periptosi na exo afto to arxeiaki....

 

by1084@panafonet.gr

 

Thanks

 

 

 

Καλώς ήρθες στο myphone!http://briefcase.pathfinder.gr/download/georgep800/24119/286673/0/smile.gif

Έχεις mail!

Για οτιδήποτε άλλο χρειαστείς,ζήτα το στο P800/900 Apps & Games Requests

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Όταν περάσεις το αρχειάκι που σου έστειλα,κάνε επανεκίνηση,άνοιξε το πρόγραμμα και πήγαινε εκεί που λέει register.Βάλε ένα τυχαίο αριθμό και πάτα οκ...

 

 

To ekana ligaki diaforetika perasa to apps mesa sto c:\data kai doulepse kanonika anyway einai ok twra :D :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Speedster ( 2 Αύγ. 2004 , 00:25)

 

Auto to problima me tin camera to eixe kai to diko mou...

To piga sto service kai tou ekanan epanegatastasi firmware 3 fores kai allaksan to camera module kai pali den eftiakse.....

Dokimase kai sy to firmaware kai an den ginei zita epimona kati parapano.... (antikatastasi)

 

Ego perimeno edo kai sxedon 2 mines gia antikatastasi tis syskevis..... Lene pos den exoun siskevi diathesimi...

Me exoun ferei sto amin....

Eimai 2 mines xoris to kinito mou kai emeina me mia palia mpaxatela.....

 

 

Εντάξει δεν είναι τόσο σοβαρό το πρόβλημα για να ζητήσω αντικατάσταση έτσι κι αλλίως δεν το κάνει πάντα και στην αρχή που το πήρα δεν το έκανε καθόλου απλά είναι σπαστίκο κάποιες φορές που επείγομαι για καμμιά φώτο να χρειάζεται να κάνω restart!

Πιο πολύ να πω την αλήθεια με απασχολεί να λύσω το πρόβλημα με το σημειωματάριο αν ξέρει κανείς...

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

exw to p900 kai thelw na kanw anabahmish apo to spiti.exw thn R1B01.apal mpeno sto site ths ericsson kanw oti leei exw katebasei kai to programmataki poy xreiazetai argotera to exw kanei egkatastash sto pc alla ligo argotera kolaei sthn selida legontas please wait kai den ginetai tipota osh wra kai na to afhsw.to kinhto prepei na to exw anoixto se flight mode h kleisto?panta plhros fortismeno.mhpws pezoyn rolo ta xp poy exw sto pc?
BMW POWER
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος adamidis ( 4 Αύγ. 2004 , 23:18)

 

πως κανω αποκρυψη του αριθμού μου στο p800?

 

αφου βαλεις το νουμερο που θελεις πατας το πληκτρο που ειναι δεξια απο το c και σου εχει επιλογη ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος M_SAK ( 4 Αύγ. 2004 , 23:43)

 

exw to p900 kai thelw na kanw anabahmish apo to spiti.exw thn R1B01.apal mpeno sto site ths ericsson kanw oti leei exw katebasei kai to programmataki poy xreiazetai argotera to exw kanei egkatastash sto pc alla ligo argotera kolaei sthn selida legontas please wait kai den ginetai tipota osh wra kai na to afhsw.to kinhto prepei na to exw anoixto se flight mode h kleisto?panta plhros fortismeno.mhpws pezoyn rolo ta xp poy exw sto pc?

 

 

Sony Ericsson P900 Web Update

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

exo kapoio problimataki me thn mpataria ekana mia fora mia fortisi panw apo 4 wres kai kratise mia vdomada to kinito mou, extes to vradi to evala apo tiw 6 ews tis 9:35 kai to prwi htan sto 20%

why? ekane kai stin arxi kati tetoia trela!!!!!!

exw tin teleftea ekdosi logismikou

Τηλέφωνο:

CXC162002 R2F

 

Bluetooth:

CXC12529 R5A

 

Πρόγραμμα:

CXC162001 R2D02

 

CDA:

CDA162001/4 R5A02

 

mipws thelei tis wres pou anaferei o kataskevastis sto 8ema tis fortisis tou kinitou?

alla pali otan gemisi i mpataria stamataei na pernei reyma!!!!!

kai telos me tis li8iou tis mpataries mporeis na tis fortiseis ana pasa stigmi to leei kai o kataskevastis eksalu kai episis einai o logos poy vgikan stin agora!!!!!!!

telos panton eimai se dokimi an den ginei tipota eimai stin egihsh na zhthso antikatastash mpatarias? kai oti vrexei as katevasi!!!!!!

filika

george

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια τα φωτα σας!!ξαφνικα αλλαξαν σειρα ολες οι εφαρμογες μου γιατι?επισης οταν παιζω το men is black μετα χανω ολες τις εφαρμογες και επανερχονται με restart :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis ( 5 Αύγ. 2004 , 20:38)

 

παιδια τα φωτα σας!!ξαφνικα αλλαξαν σειρα ολες οι εφαρμογες μου γιατι?επισης οταν παιζω το men is black μετα χανω ολες τις εφαρμογες και επανερχονται με restart :wacko:

 

 

 

Μήπως εγκατέστησες καμιά εφαρμογή,τώρα τελευταία;

Παλιότερα είχα εγκαταστήσει κάποιο παιχνίδη και μου είχε ανακατέψει ολόκληρο το μενού...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georgep800 ( 5 Αύγ. 2004 , 21:21)

 

Μήπως εγκατέστησες καμιά εφαρμογή,τώρα τελευταία;

Παλιότερα είχα εγκαταστήσει κάποιο παιχνίδη και μου είχε ανακατέψει ολόκληρο το μενού...

 

το τιμ image,λες να μου την εκανε αυτο? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis ( 5 Αύγ. 2004 , 21:40)

 

το τιμ image,λες να μου την εκανε αυτο? :confused:

 

 

Πολύ πιθανόν να φταίει αυτό...το πρόβλημμα εμφανίστηκε αμέσως μετά την εκατάσταση του;;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ, ΣΤΑ ΑΡΧΕΙΑ WORD, EXCEL, TXT, POWER POINT ΜΕ ΠΟΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑ ΣΩΖΟΥΜΕ ΣΤΟ PC ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ P800?

WINDOWS XP PRO ΕΧΩ....

ΦΙΛΙΚΑ

ΓΙΩΡΓΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis ( 5 Αύγ. 2004 , 20:38)

 

παιδια τα φωτα σας!!ξαφνικα αλλαξαν σειρα ολες οι εφαρμογες μου γιατι?επισης οταν παιζω το men is black μετα χανω ολες τις εφαρμογες και επανερχονται με restart :wacko:

 

Κατά πάσα πιθανότητα φταίει αυτό που γράφει πιο πάνω ο georgep800.

Αν σε πειράζει όμως και θες να έχεις τις εφαρμογές κατανεμημένες όπως ήταν πριν (στην περίπτωση που δεν διορθωθεί με την αφαίρεση του TIM Imagine) αυτό θα το πετύχεις μόνο με φορμάτ. :(

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
σας ευχαριστω και τους 2 για την απαντηση σας :) του εκανα ενα φορματ και ολα οκ τωρα,χωρια που μου το ειχε κανει πολυ αργο το κινητο :mad:
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες ημέρες έχει τύχει 2 φορές εκεί που χρησιμοποιώ το τηλέφωνο να κλείσει κ να ξανανοίξει μόνο του χωρίς κάποιο λόγο.

Αν θυμάμαι καλά και τις δύο φορές που συνέβη αυτό ήταν όταν επέλεξα το Sman να κλέισει τις ανοιχτές εφαρμογές (flush tasks).

 

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω γι αυτό? :confused:

 

PS. Εχω την τελευταία έκδοση λογισμικού.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bad_freddy ( 7 Αύγ. 2004 , 18:30)

 

Τις τελευταίες ημέρες έχει τύχει 2 φορές εκεί που χρησιμοποιώ το τηλέφωνο να κλείσει κ να ξανανοίξει μόνο του χωρίς κάποιο λόγο.

Αν θυμάμαι καλά και τις δύο φορές που συνέβη αυτό ήταν όταν επέλεξα το Sman να κλέισει τις ανοιχτές εφαρμογές (flush tasks).

 

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω γι αυτό? :confused:

 

PS. Εχω την τελευταία έκδοση λογισμικού.

 

 

Πρέπει να δεις αν φταίει το πρόγραμμα Sman. Το κάνει κάθε φορά αυτό με το κλείσιμο του τηλεφώνου, αν κλείνει τις εφαρμογές το Sman;

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bad_freddy ( 7 Αύγ. 2004 , 18:30)

 

Τις τελευταίες ημέρες έχει τύχει 2 φορές εκεί που χρησιμοποιώ το τηλέφωνο να κλείσει κ να ξανανοίξει μόνο του χωρίς κάποιο λόγο.

Αν θυμάμαι καλά και τις δύο φορές που συνέβη αυτό ήταν όταν επέλεξα το Sman να κλέισει τις ανοιχτές εφαρμογές (flush tasks).

 

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω γι αυτό? :confused:

 

PS. Εχω την τελευταία έκδοση λογισμικού.

 

 

Εγώ χρησιμοποιώ το SMan πολύ καιρό (από το Νοέμβριο περίπου) και δεν μου δημιούργησε ποτέ τέτοιο πρόβλημα, μάλιστα πρόσφατα έβαλα και τη νέα έκδοσή του.

 

Για να κλείσει το κινητό λόγω SMan (αν κάτι τέτοιο είναι δυνατό, πράγμα που δεν αναφέρεται στην περιγραφή του προγράμματος) θα πρέπει (υποθέσεις κάνω) να έχεις επιλέξει: 1) Flipclose Flush (για να κλείσει το SMan χρησιμοποιούμενες εφαρμογές μόλις κλείσεις το πραγματικό ή εικονικό πορτάκι), 2) Forced Endtask (για να μπορέσει το SMan να κλείσει και εφαρμογές που "αρνούνται" να κλείσουν, όπως οι εφαρμογές συστήματος), 3) να μην έχεις κάνει Snapshot (δηλαδή να μην έχεις επιλέξει ποιες εφαρμογές δεν θέλεις να κλείνει το SMan όταν θα κλείνεις το πορτάκι).

Επαναλαμβάνω ότι ίσως έτσι να μπορεί το SMan να κλείσει το τηλέφωνο αλλά δεν το έχω δοκιμάσει. Δες αν ισχύουν αυτά που σου γράφω στις επιλογές του SMan στο κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους,

 

Έχω μερικές ερωτήσεις που ενδεχομένως να έχουν ήδη απαντηθεί αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά κάποια απάντηση που να με καλύπτει απόλυτα.

1. Πως μπορώ να έχω ιντερνετ στο PC χρησιμοποιώντας την "καθαρή σύνδεση GPRS" του κινητού μου (p800) (έχω bluetooth adaptor αλλά και IR στο PC);

2. Μπορώ να μπαίνω σε οποιδήποτε ιστοσελίδα;

3. Το κόστος σύνδεσης είναι αυτό που έχω με τη σύνδεση GPRS (δηλαδή ογκοχρέωση) ή υπάρχει χρονοχρέωση; (vodafon)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nes ( 8 Αύγ. 2004 , 21:08)

 

Γεια χαρά σε όλους,

 

Έχω μερικές ερωτήσεις που ενδεχομένως να έχουν ήδη απαντηθεί αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά κάποια απάντηση που να με καλύπτει απόλυτα.

1. Πως μπορώ να έχω ιντερνετ στο PC χρησιμοποιώντας την "καθαρή σύνδεση GPRS" του κινητού μου (p800) (έχω bluetooth adaptor αλλά και IR στο PC);

2. Μπορώ να μπαίνω σε οποιδήποτε ιστοσελίδα;

3. Το κόστος σύνδεσης είναι αυτό που έχω με τη σύνδεση GPRS (δηλαδή ογκοχρέωση) ή υπάρχει χρονοχρέωση; (vodafon)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

1. Υπάρχει οδηγός σύνδεσης στο μενού με τα προγράμματα των Windows και εκεί θα βρεις τον dialup οδηγό. Στον πίνακα ελέγχου του κινητού, στο "συνδέσεις" - "καλώδιο", θα επιλέξεις το "modem" - το ίδιο και στην "Θύρα IR". Μετά τρέξε τον οδηγό σύνδεσης (με το Pc Suite γίνεται εγκατάσταση και αυτός). Δεν έχω κάνει τέτοια σύνδεση και πολλές φορές δεν λειτουργεί. Ίσως χρειαστεί να ψάξεις και τις θύρες, από τον πίνακα ελέγχου στο Pc, σχετικά με το τηλέφωνο.

 

2. Μπορείς να μπαίνεις σε κάθε σελίδα (λογικά), αλλά πάντα υπάρχει και η περίπτωση να μην μπορέσεις να δεις κάποιες - για λόγους που ίσως αφορούν το gprs και την σύνδεση εκείνη την στιγμή.

 

3. Ογκοχρέωση (σαν να μπαίνεις από το κινητό με Opera). Καλύτερα να μην έχεις βασική σύνδεση, το gprs του κινητού. Εξαρτάται βέβαια και από το πόσες ώρες θα κάθεσαι στο δίκτυο. Αλλά είναι ακριβό (περισσότερο σε συμφέρει να βάλεις aDSL π.χ.)

 

(Αν κάποιος συνδέεται με τον τρόπο αυτό, ας αναφέρει τυχόν προβλήματα που μπορεί να συναντήσει ο φίλος μας, κατά την διάρκεια της σύνδεσης).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος zoo ( 8 Αύγ. 2004 , 12:16)

 

Εγώ χρησιμοποιώ το SMan πολύ καιρό (από το Νοέμβριο περίπου) και δεν μου δημιούργησε ποτέ τέτοιο πρόβλημα, μάλιστα πρόσφατα έβαλα και τη νέα έκδοσή του.

 

Για να κλείσει το κινητό λόγω SMan (αν κάτι τέτοιο είναι δυνατό, πράγμα που δεν αναφέρεται στην περιγραφή του προγράμματος) θα πρέπει (υποθέσεις κάνω) να έχεις επιλέξει: 1) Flipclose Flush (για να κλείσει το SMan χρησιμοποιούμενες εφαρμογές μόλις κλείσεις το πραγματικό ή εικονικό πορτάκι), 2) Forced Endtask (για να μπορέσει το SMan να κλείσει και εφαρμογές που "αρνούνται" να κλείσουν, όπως οι εφαρμογές συστήματος), 3) να μην έχεις κάνει Snapshot (δηλαδή να μην έχεις επιλέξει ποιες εφαρμογές δεν θέλεις να κλείνει το SMan όταν θα κλείνεις το πορτάκι).

Επαναλαμβάνω ότι ίσως έτσι να μπορεί το SMan να κλείσει το τηλέφωνο αλλά δεν το έχω δοκιμάσει. Δες αν ισχύουν αυτά που σου γράφω στις επιλογές του SMan στο κινητό σου.

 

 

 

Κι εγω είμαι πολύ ευχαριστημένος απο το Sman κι έβαλα την καινούρια έκδοση μόλις κυκλοφόρησε.

Εχω επιλεγμένο το flipclose flush και έχω πάρει snapshot αλλά και τις δύο φορές έγινε την στιγμή που έκανα εγώ end task χειροκίνητα.

Tην δεύτερη φορά που συνέβη έκανα forced endtask σε μια εφαρμογή που δεν έκλεινε, την πρώτη δεν θυμάμαι γιατί δεν είχα δώσει σημασία τότε.

 

Λετε να είναι κανένα bug του νέου Sman?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

mia erwthsoyla exw.mhpws yparxei kanena programa gia to p800 analogo toy PhoneSecure toy 6600 gia thn periptwsh klophs toy kinhtoy moy mesa stis alles dynatothtes poy diathetei mporei se periptwsh poy mpei allh sim sth syskeyh na apostalei o arithmos thlefwnoy (sim) toy "klefth" se kinhto poy toy exoyme orisei emeis.an gnwrizei kaneis peri aytoy as dwsei mia apanthsh.eyxaristw :)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...