Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά βοήθεια!!!!! Επειδή σκέφτομαι να πάω το κινητό για αναβάθμιση δοκίμασα σήμερα να κάνω συγχρονισμό τις επαφές μου με τις επαφές του άδειου βιβλίου διευθύνσεων του PC... Μη έχοντας κάνει συγχρονισμό ποτέ έκανα το εξής λάθος: Eγώ ήθελα να συγχρονιστουν οι επαφές του βιβλίου με αυτές του κινητού αλλά τελικά έκανα το αντίθετο με αποτέλεσμα να σβηστούν οι επαφές του τηλεφώνου... :cry: Θελω να μου πείτε πποιος είναι ο σωστός τρόπος να κάνω backup τις επαφές μου.... Δε ζητάω τρόπο να ανακτήσω τις παλιές γιατί πιστεύω πως είναι αδύνατο...

 

:cry: :cry:

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος adama7 ( 7 Ιαν. 2004 , 18:17)

 

:cry: paidia mporeite na mou peite poso kostizei i allagi othonis sto p800 giati mou espase xtes.euxaristw!!!!

 

Gyro sta 150 euro.
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.Όταν με καλεί κάποιος που δεν βρίσκεται στον τηλεφωνικό κατάλογο και είναι κλειστό και κλειδωμένο το πορτάκι δεν μπορω με κλειστό το πορτάκι να λάβω την κλήση.Πατάω 1 για απάντηση της κλήσης τίποτα.Προσπαθώ να ξεκλειδώσω το πορτάκι τίποτα (εν τω μεταξή το τηλέφωνο κτυπάει).

Τελικά αν προλάβω ανοίγω το πορτάκι και πατάω απάντηση κλήσης γιά να δεχτώ την κλήση.Γνωρίζετε κάτι σχετικά?Επίσης πείτε μου εαν ξέρετε πως απενεργοποιείται ο τηλεφωνητής όταν δεν σηκώνω το τηλέφωνο.(Δοκίμασα #61# αλλά τίποτα και η (α)σχετική cosmote μου λέει τρελά πράγματα).Ευχαριστώ και λυπάμαι εάν σας κούρασα. :wacko: :alien:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος htrul18 ( 7 Ιαν. 2004 , 16:02)

 

Παιδιά βοήθεια!!!!! Επειδή σκέφτομαι να πάω το κινητό για αναβάθμιση δοκίμασα σήμερα να κάνω συγχρονισμό τις επαφές μου με τις επαφές του άδειου βιβλίου διευθύνσεων του PC... Μη έχοντας κάνει συγχρονισμό ποτέ έκανα το εξής λάθος: Eγώ ήθελα να συγχρονιστουν οι επαφές του βιβλίου με αυτές του κινητού αλλά τελικά έκανα το αντίθετο με αποτέλεσμα να σβηστούν οι επαφές του τηλεφώνου... :cry: Θελω να μου πείτε πποιος είναι ο σωστός τρόπος να κάνω backup τις επαφές μου.... Δε ζητάω τρόπο να ανακτήσω τις παλιές γιατί πιστεύω πως είναι αδύνατο...

 

:cry: :cry:

 

 

Υπάρχουν επιλογές στον συγχρονισμό, ώστε να επιλέξεις για το τι ακριβώς θέλεις να υπερισχύει σχετικά με τις ανταλλαγές των επαφών (αν θέλεις να μένουν στο κινητό ή όχι οι αλλαγές και το αντίθετο - στο pc ή αν θέλεις να γίνεται ενημέρωση μόνο για τις πρόσφατες επαφές).

 

Διαλέγεις ότι σε βολεύει, ανάλογα.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Terminator ( 7 Ιαν. 2004 , 20:04)

 

Καλησπέρα σας.Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.Όταν με καλεί κάποιος που δεν βρίσκεται στον τηλεφωνικό κατάλογο και είναι κλειστό και κλειδωμένο το πορτάκι δεν μπορω με κλειστό το πορτάκι να λάβω την κλήση.Πατάω 1 για απάντηση της κλήσης τίποτα.Προσπαθώ να ξεκλειδώσω το πορτάκι τίποτα (εν τω μεταξή το τηλέφωνο κτυπάει).

Τελικά αν προλάβω ανοίγω το πορτάκι και πατάω απάντηση κλήσης γιά να δεχτώ την κλήση.Γνωρίζετε κάτι σχετικά?Επίσης πείτε μου εαν ξέρετε πως απενεργοποιείται ο τηλεφωνητής όταν δεν σηκώνω το τηλέφωνο.(Δοκίμασα #61# αλλά τίποτα και η (α)σχετική cosmote μου λέει τρελά πράγματα).Ευχαριστώ και λυπάμαι εάν σας κούρασα. :wacko: :alien:

 

 

Για τον τηλεφωνητή θέλει: ##61#

Για το πορτάκι δεν γνωρίζω γιατί δεν έχω τέτοιο πρόβλημα, ούτε έτυχε να διαβάσω κάτι αντίστοιχο πουθενά... :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Terminator ( 7 Ιαν. 2004 , 20:04)

 

Καλησπέρα σας.Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.Όταν με καλεί κάποιος που δεν βρίσκεται στον τηλεφωνικό κατάλογο και είναι κλειστό και κλειδωμένο το πορτάκι δεν μπορω με κλειστό το πορτάκι να λάβω την κλήση.Πατάω 1 για απάντηση της κλήσης τίποτα.Προσπαθώ να ξεκλειδώσω το πορτάκι τίποτα (εν τω μεταξή το τηλέφωνο κτυπάει).

Τελικά αν προλάβω ανοίγω το πορτάκι και πατάω απάντηση κλήσης γιά να δεχτώ την κλήση.Γνωρίζετε κάτι σχετικά?Επίσης πείτε μου εαν ξέρετε πως απενεργοποιείται ο τηλεφωνητής όταν δεν σηκώνω το τηλέφωνο.(Δοκίμασα #61# αλλά τίποτα και η (α)σχετική cosmote μου λέει τρελά πράγματα).Ευχαριστώ και λυπάμαι εάν σας κούρασα. :wacko: :alien:

 

 

Κάνε ένα κλικ στο jog (το ροδάκι στα πλάγια), προς τα μέσα, για να απαντήσεις στην εισερχόμενη κλήση.

 

Για τον τηλεφωνητή σχετικά με την Cosmote, δεν γνωρίζω. Όμως απορώ γιατί δεν σου είπαν τι πρέπει να κάνεις (αριθμό κ.λ.π.).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος florinaperis ( 7 Ιαν. 2004 , 21:47)

 

Για τον τηλεφωνητή σχετικά με την Cosmote, δεν γνωρίζω. Όμως απορώ γιατί δεν σου είπαν τι πρέπει να κάνεις (αριθμό κ.λ.π.).

 

Μου είπαν πάρε το 1250 για ηχογραφημένες πληροφορίες.Εκεί όμως μόνο την ειδοποίηση κλήσεων ρυθμίζεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος zoo ( 7 Ιαν. 2004 , 21:47)

 

Για τον τηλεφωνητή θέλει: ##61#

Το δοκίμασα και στο έκτο με έβδομο χτύπημα βγαίνει τηλεφωνητής
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Terminator ( 7 Ιαν. 2004 , 22:45)

 

Το δοκίμασα και στο έκτο με έβδομο χτύπημα βγαίνει τηλεφωνητής

 

 

Εδώ πάντως λέει κάποια πράγματα (αν είναι αυτό που λέτε).

 

Έχει και περισσότερες επιλογές στο μενού αριστερά.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Terminator ( 7 Ιαν. 2004 , 22:45)

 

Το δοκίμασα και στο έκτο με έβδομο χτύπημα βγαίνει τηλεφωνητής

 

CosmOte Έχω και εγώ! Τον τηλεφωνητή τώρα τον βάζω και τον βγάζω κατά βούληση. Την πρώτη φορά όμως πρέπει να τον βγάλει η CosmOte. Να μιλήσεις με το «εξειδικευμένο προσωπικό» σε κάποιο νούμερο ανάλογα με την σύνδεση που έχεις...
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μια απορια φιλοι μου :o γιατι οταν αποθηκευω ενα video απο internet μου το βαζει στα μηνυματα στις ασυρματες ληψεις και οχι στα video μου?τι κανω λαθος ο ηλιθιος?το cam/er τις philips δεν το εβαλα ακομα.μιλαω για το Ρ800. ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis ( 8 Ιαν. 2004 , 15:02)

 

μια απορια φιλοι μου :o γιατι οταν αποθηκευω ενα video απο internet μου το βαζει στα μηνυματα στις ασυρματες ληψεις και οχι στα video μου?τι κανω λαθος ο ηλιθιος?το cam/er τις philips δεν το εβαλα ακομα.μιλαω για το Ρ800. ευχαριστω :)

 

Αν καταλαβα καλα απο την περιγραφη σου μεταφερεις τα video στο ρ800 με ΒΤ Η υπερυθρες;
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bel ( 8 Ιαν. 2004 , 17:05)

 

Αν καταλαβα καλα απο την περιγραφη σου μεταφερεις τα video στο ρ800 με ΒΤ Η υπερυθρες;

 

με υπερυθρες :o
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis ( 8 Ιαν. 2004 , 17:59)

 

με υπερυθρες :o

 

Logiko einai tote na vriskeis ta arxeia sou (video ,photos klp) ekei afou ta pernas me yperythres.Gia na ta valeis ekei pou prepei anoixe ta kai meta save to:tote dialexe esy pou theleis na ta apothikeuseis.
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Yiorgos ( 8 Ιαν. 2004 , 19:04)

 

Logiko einai tote na vriskeis ta arxeia sou (video ,photos klp) ekei afou ta pernas me yperythres.Gia na ta valeis ekei pou prepei anoixe ta kai meta save to:tote dialexe esy pou theleis na ta apothikeuseis.

 

σε ευχαριστω :) μπορω να το κανω τωρα απο το κινητο μου? :confused: ισως ρωταω βλακειες αλλα ακομα το ψαχνω :o το εχω λιγες μερες
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis ( 8 Ιαν. 2004 , 19:04)

 

σε ευχαριστω :) μπορω να το κανω τωρα απο το κινητο μου? :confused: ισως ρωταω βλακειες αλλα ακομα το ψαχνω :o το εχω λιγες μερες

 

Nai anoixe to apo to kinito sou kai swse to
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Yiorgos ( 8 Ιαν. 2004 , 20:12)

 

Nai anoixe to apo to kinito sou kai swse to

 

ok φιλε μου τα καταφερα!!!σε ευχαριστω για την βοηθεια σου :) πολυ ωραιο το 800 μου λιγο δυσκολο ομως μου φαινεται σε σχεση και με το 6600 μου :o τα δουλευω μαζι και τα εχω μπλεξει :p :p :p
Link to comment
Share on other sites

re paidia...

akouste ena fobero....

edw kai kamposo kairo eixa arxisei n paratirw to eksis fainomeno.

kathe pou apofortizetai teleiws i mpataria toy P800 moy, afoy to ksanafortisw kai to ksanaaoiksw to roloi paei mia wra pisw...

 

to rithmisa mia, to rithmisa dio... ma ti? ayti ti douleia tha kanoume???

ase pou me ksipnise kai mia wra nwritera simera....

(kai min mou peite oti den einai logos aytos na to spasw... )

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος axilleas_st ( 9 Ιαν. 2004 , 01:21)

 

re paidia...

akouste ena fobero....

edw kai kamposo kairo eixa arxisei n paratirw to eksis fainomeno.

kathe pou apofortizetai teleiws i mpataria toy P800 moy, afoy to ksanafortisw kai to ksanaaoiksw to roloi paei mia wra pisw...

 

to rithmisa mia, to rithmisa dio... ma ti? ayti ti douleia tha kanoume???

ase pou me ksipnise kai mia wra nwritera simera....

(kai min mou peite oti den einai logos aytos na to spasw... )

 

Λιγο περιεργο μου φαινεται, κι εμενα μου εκανε κατι περιεργα με την ωρα και τελικα εφταιγαν οι ρυθμισεις στη θερινη ωρα αλλα μολις τις αλλαξα ηταν ενταξει.Μηπως φταιει αυτο;
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος axilleas_st ( 9 Ιαν. 2004 , 01:21)

 

re paidia...

akouste ena fobero....

edw kai kamposo kairo eixa arxisei n paratirw to eksis fainomeno.

kathe pou apofortizetai teleiws i mpataria toy P800 moy, afoy to ksanafortisw kai to ksanaaoiksw to roloi paei mia wra pisw...

 

to rithmisa mia, to rithmisa dio... ma ti? ayti ti douleia tha kanoume???

ase pou me ksipnise kai mia wra nwritera simera....

(kai min mou peite oti den einai logos aytos na to spasw... )

 

Mallon ginete otan to vazeis sto cradle kai exeis checkarismeno to synchronize time from PC.

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος florinaperis ( 6 Ιαν. 2004 , 19:31)

 

Μπερδεύτηκα λίγο :)

 

Με φορμάτ μπορείς να "ξαναέχεις" το λειτουργικό όπως ήταν και πριν.

 

Για την R2F, τι ακριβώς; Αν χρειάζεσαι τα Ελληνικά, τότε δες ποιά είναι η έκδοση στο "organizer" - "πρόγραμμα" για να κατεβάσεις το αρχείο με την Ελληνική γλώσσα.

 

Αν κάτι δεν σου "πάει" καλά στο κινητό, μπορείς να κρατήσεις ένα backup από τις επαφές κ.λ.π. (με υπέρυθρες ή Bluetooth π.χ.) και μετά να κάνεις ένα φορμάτ να γίνει όπως ήταν την πρώτη φορά που το άνοιξες και μετά ξαναπερνάς ότι είχες.

 

Εκτός και αν δεν κατάλαβα ακριβώς τι θέλεις να κάνεις :)

 

Peris ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και πάλι. Δοκίμασα πολλές φορές με γενική επαναφορά αλλά το πρόβλημα μένει...

Όσο για την R2F που είπα, άκουσα οτι κυκλοφορεί στο NET έτσι ώστε να μπορεί να την έχει ο καθένας

ουδείς ήξερε πρίν μάθει...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...