Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλοί μου άνθρωποι ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ!!!!!

 

Μετά την πατέντα που διάβασα στο forum για μεταφορά του τηλεφωνικού καταλόγου, δηλαδή κατά το restart και ενώ έχω δώσει backup από το pcsuite 3.0, βγάζω το P800 από την βάση, κλείνω το backup και παίρνω το αρχείο contacts.cdb με τον File Manager

 

Μέχρι εκεί καλά. Αφού έκανα μιά γενική επαναφορά ρυθμίσεων ξανακάνω την παραπάνω διαδικασία για να βάλω πάλι το contacts.cdb πίσω. Αφού έγινε και αυτο το τελευταίο restart δεν ολοκληρώθηκε ποτέ.

 

Το P800 ΚΟΛΛΑΕΙ στην αρχική οθόνη και δεν ξεκινάει με τίποτα. Το άφησα όλο το βράδυ χθές χωρίς μπαταρία, μνήμη και SIM αλλά και σήμερα μιά από τα ίδια. Δοκίμασα να το ξεκινήσω επίσεις μόνο με την μπαταρία, πάνω στη βάση και ότι άλλο μου έχει έρθει στο μυαλό αλλά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.

 

PLEASEEEEEEE HELP !!!!!!!!!!

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλοί μου άνθρωποι ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ!!!!!

 

Μετά την πατέντα που διάβασα στο forum για μεταφορά του τηλεφωνικού καταλόγου, δηλαδή κατά το restart και ενώ έχω δώσει backup από το pcsuite 3.0, βγάζω το P800 από την βάση, κλείνω το backup και παίρνω το αρχείο contacts.cdb με τον File Manager

 

Μέχρι εκεί καλά. Αφού έκανα μιά γενική επαναφορά ρυθμίσεων ξανακάνω την παραπάνω διαδικασία για να βάλω πάλι το contacts.cdb πίσω. Αφού έγινε και αυτο το τελευταίο restart δεν ολοκληρώθηκε ποτέ.

 

Το P800 ΚΟΛΛΑΕΙ στην αρχική οθόνη και δεν ξεκινάει με τίποτα. Το άφησα όλο το βράδυ χθές χωρίς μπαταρία, μνήμη και SIM αλλά και σήμερα μιά από τα ίδια. Δοκίμασα να το ξεκινήσω επίσεις μόνο με την μπαταρία, πάνω στη βάση και ότι άλλο μου έχει έρθει στο μυαλό αλλά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.

 

PLEASEEEEEEE HELP !!!!!!!!!!

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!

 

ΕΥΡΗΚΑ ΕΥΡΗΚΑ

 

Για να σώσω το P800 από τα δόντια ΚΑΙ την ταλαιπωρία του service έκανα Σε μια τελευταία προσπάθεια.

 

Έβγαλα την μπαταρία για 15 λεπτά περίπου, έβαλα στο τηλέφωνο τον φορτιστή και κατόπιν έβαλα την μπαταρία. Το P800 ξεκίνησε να φορτίζει και τότε πάτησα το κουμπί για να ανοίξει και αυτό ΞΕΚΟΛΛΗΣΕ!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

hreiazomai epeigontos ta ellinika gia R2F

 

Πήγαινε στη σελίδα 155 αυτού του θέματος που βρισκόμαστε διάβασε τι έχουν πει και κατόπιν πήγαινε στη σελίδα

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_5&zone=ps&lm=ps1_1&pid=9940

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ο internet browser του Ρ800 δεν μου δουλεύει δηλ ποτέ δεν μου έχει δουλέψει και χρησιμιποιώ τον Opera. Κάνω τη σύνδεση κανονικά (η οποία δουλεύει στο opera) του δίνω σελίδα, αλλά το μπαλάκι-σημα της SE συνεχίζει να χοροπηδάει πάνω κάτω. Τί μπρεί να συμβαίνει;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ!

Μπορεί κάποιος να μου πεί για πιο λόγο δεν μπορώ να κατεβάσω update στο worldmate pro, και μου κλείνει το πρόγραμμα με το ακόλουθο μήνυμα: "Πρόγραμμα κλειστο - Προγραμμα main, κωδικός αιτίας USER , αριθμός αιτίας 22" ?

Επισης, θα ήθελα να κάνω ένα φορμάτ, αλλά η έκδοση προγραμματος μου είναι η cxc162001 R1G05 και δεν είμαι σίγουρος αν θα μπορέσω να βρώ και να εγκαταστήσω την Ελληνική γλώσσα κατόπιν.

Πιστεύετε οτι θα έχω πρόβλημα?

Do not waste your time searching for those wasted years..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manoskliv (16 Δεκ. 2004 , 17:45)

 

Γιατί ο internet browser του Ρ800 δεν μου δουλεύει δηλ ποτέ δεν μου έχει δουλέψει και χρησιμιποιώ τον Opera. Κάνω τη σύνδεση κανονικά (η οποία δουλεύει στο opera) του δίνω σελίδα, αλλά το μπαλάκι-σημα της SE συνεχίζει να χοροπηδάει πάνω κάτω. Τί μπρεί να συμβαίνει;

 

 

Στον πίνακα ελέγχου, στους λογαριασμούς Wap, πήγαινε στο Προτιμώμενο και τσέκαρε τον λογαρισμό Wap που έχει εκεί.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vacchus (16 Δεκ. 2004 , 23:59)

 

Χαιρετώ!

Μπορεί κάποιος να μου πεί για πιο λόγο δεν μπορώ να κατεβάσω update στο worldmate pro, και μου κλείνει το πρόγραμμα με το ακόλουθο μήνυμα: "Πρόγραμμα κλειστο - Προγραμμα main, κωδικός αιτίας USER , αριθμός αιτίας 22" ?

Επισης, θα ήθελα να κάνω ένα φορμάτ, αλλά η έκδοση προγραμματος μου είναι η cxc162001 R1G05 και δεν είμαι σίγουρος αν θα μπορέσω να βρώ και να εγκαταστήσω την Ελληνική γλώσσα κατόπιν.

Πιστεύετε οτι θα έχω πρόβλημα?

 

 

Δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση το πρόγραμμα και μετά να το εγκαταστήσεις στον άλλον δίσκο από εκεί που το είχες πριν (αντί στον D, στον C π.χ.).

 

Τα Ελληνικά θα τα βρεις εδώ (λογικά αυτά κάνουν για την έκδοση που έχεις).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

 

Έχω μια μικρή ερώτηση.

 

Από που μπορούμε να ορίσουμε ποιό πρόγραμμα

θέλουμε να "ανοίξει" συγκεκριμένα extensions;

 

Τα Html αρχεία (που έχω αποθηκεύσει στο D,

άνοιγαν παλιότερα με τον προεγκατεστημένο

browser της SE. Μετά την εγκατάσταση του Opera

όμως (και την απεγκατάστασή του) δεν είναι εφικτό

να ανοίξουν πλέον και μου ζητείται να αποθηκευτούν

στα bookmarks (και να επιλέξω να τα ανοίξει μετά

την αποθήκευση).

 

Καμιά ιδέα κάποιος;

 

-Νίκος-

Link to comment
Share on other sites

geia sas

exo ena p800 to opoio kai antikatestisa epeidi apogoiteutika... anyway otan to anoigo meta apo 2-3 lepta kollaei... mou gazei to minima na patiso to start gia 10 sec kserete....

ekana hard reset ekana kai ti den ekana.... mipos iparxei kati pou tha mporousa na kano prin to petakso ?

 

euxaristo

 

manolis

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manolis_p910i (30 Δεκ. 2004 , 21:11)

 

geia sas

exo ena p800 to opoio kai antikatestisa epeidi apogoiteutika... anyway otan to anoigo meta apo 2-3 lepta kollaei... mou gazei to minima na patiso to start gia 10 sec kserete....

ekana hard reset ekana kai ti den ekana.... mipos iparxei kati pou tha mporousa na kano prin to petakso ?

 

euxaristo

 

manolis

 

μηπως αν του βαλεις το τελευταιο προγραμμα γινει οκ;στειλτο στην σονυ ;)
Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσω κάρτα μνήμης 128 και δεν είναι sony, θα μου δουλεύει;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Επίσης άκουσα ότι υπάρχει νέα έκδοση για το Ρ800: R1D;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manoskliv ( 7 Ιαν. 2005 , 22:52)

 

Αν αγοράσω κάρτα μνήμης 128 και δεν είναι sony, θα μου δουλεύει;

 

Κανονικότατα θα δουλεύει.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ;

Με παίρνει κάποιος Α στο κινητό, τον βάζω σε αναμονή και κάνω μια άλλη κλήση στον Β. Πώς μπορώ να ενώσω τον Α με τον Β χωρίς να συμμετέχω εγώ στην συνδιάσκεψη όπως λέγεται;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manoskliv ( 7 Ιαν. 2005 , 22:54)

 

Επίσης άκουσα ότι υπάρχει νέα έκδοση για το Ρ800: R1D;

 

 

 

Η R1D είναι πολύ παλιά. Η τελευταία είναι η R2F.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georgep800 ( 8 Ιαν. 2005 , 20:37)

 

Η R1D είναι πολύ παλιά. Η τελευταία είναι η R2F.

 

Ναι βρε georgeP800, μπερδεύτηκα, αυτήν έχω. Άραγε θα βγεί άλλη;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manoskliv ( 9 Ιαν. 2005 , 00:45)

 

Ναι βρε georgeP800, μπερδεύτηκα, αυτήν έχω. Άραγε θα βγεί άλλη;

 

 

 

Μπα, δε νομίζω να βγάλουν άλλη. Αφού δεν έβγαλαν μέχρι τώρα...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πώς μπορώ να αποθηκεύω πράγματα πχ μέσω υπερύθρων στη κάρτα του τηλεφώνου και όχι στη μνήμη ή να μπορώ να επιλέγω πού;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

RE paidia perasa to <Change P900 Icons PocketXP_t1Um> kai mou vgike minima na kanw restart.

kanontas restart kai me to pou vazw to pin mou vgenei to logotipo tis

SE kai tipota allo!!!!

otan einai klisto to portaki ta idia.Pataw koumpia den kanei tipota para mono to logotipo!!! Anoigw to portaki PALI TO LOGOTIPO!!! pataw me tin grafida kai pali tipota.

papa mono to klik! kai fisika ti allo??? To Logotipo!!!

mporei kanenas na mou pei ti simvainei??? ti na kanw??? kai pou na apeythintw???

Link to comment
Share on other sites

RE paidia perasa to <Change P900 Icons PocketXP_t1Um> kai mou vgike minima na kanw restart.

kanontas restart kai me to pou vazw to pin mou vgenei to logotipo tis

SE kai tipota allo!!!!

otan einai klisto to portaki ta idia.Pataw koumpia den kanei tipota para mono to logotipo!!! Anoigw to portaki PALI TO LOGOTIPO!!! pataw me tin grafida kai pali tipota.

papa mono to klik! kai fisika ti allo??? To Logotipo!!!

mporei kanenas na mou pei ti simvainei??? ti na kanw??? kai pou na apeythintw???

Αν και δε μου έχει συμβεί, από όσο έχω διαβάσει εδώ κατά καιρούς οι μόνες λύσεις είναι:

1) βγάλε την μπαταρία και την κάρτα μνήμης και άφησε το τηλ κλειστό για καμία ώρα, μετά δοκίμασε να το ανοίξεις.

2) δυστυχώς το format. Εφόσον το κινητό σου δεν ανοίγει τότε πρέπει να κάνεις format πριν δόσεις το pin σου. Αυτό γίνεται αν την ώρα που θα σου ζητάει pin πατήσεις (έχοντας κλειστό το φλιπ του κινητού):

jog Πάνω (μία φορά)

*

jog Κάτω (μία φορά)

jog Κάτω (μία φορά)

*

jog Κάτω (μία φορά)

*

 

Επειδή όμως το format είναι δραστική λύση (σβήνονται ΟΛΑ από το κινητό σου) περίμενε λίγο μήπως κανένας άλλος έχει καμία καλύτερη (και πιο ανώδυνη) ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...