Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (10 Νοέ. 2004 , 12:50)

 

Mέσα από τις επαφές δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι αντιγραφή τον αριθμό,επικόλληση στην κεντρική οθόνη και πατώντας το πλήκτρο επιλογών (είναι αυτό που βρίσκεται πάνω από το κουμπί "3") επιλέγεις απόκρυψη/εμφάνιση.

 

P.S:Καλώς ήλθες στο MyPhone! :)

 

Καλος σας βρηκα :D

 

Ευχαριστω για την αμεση ανταποκρηση και για την απαντηση σου

Το κολπάκι αυτο το ηξερα αλλα ψαχνω αν υπαρχει καποιο προγραμμα ή κατι αλλο :)

Κίμων Μοσχάτο

Η Ζωή είναι Ωραία :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dtm (10 Νοέ. 2004 , 14:14)

 

Καλος σας βρηκα :D

 

Ευχαριστω για την αμεση ανταποκρηση και για την απαντηση σου

Το κολπάκι αυτο το ηξερα αλλα ψαχνω αν υπαρχει καποιο προγραμμα ή κατι αλλο :)

 

 

Καποιο προγραμμα δεν υπαρχει.

Ακόμη μπορεις να γραψεις #31# και μετα τον αριθμο που θα καλεσεις και ετσι θα εχεις κι εκει αποκρυψη. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Geia xara [aidia.Exw ena provlima me ta Magic themes,ta opoia xthes,xwris kamia fanerh aitia,enw piga na allaxw theme,kanei to exis:

allazei ola ta xrwmata pou thelw,alla totoolbartext kai to menubar menoun ta idia panta!ti na kanw?/??

Personally, I don't think there's intelligent life on other planets.

Why should other planets be any different from this one?

Bob Monkhouse

Link to comment
Share on other sites

Χθες ξαφνικα το κινητο εσβησε και δεν ανοιγε. οταν ανοιξε ειχε τελειωμενη μπαταρια και το εβαλα σε φορτιστη. ανοιγοντας ειπε οτι file system is corrupted an needs to be formated. Τα εσβησε ολα απο το c: και ετσι εχασα οσα τηλ. ειχα μεσα στη συσκευη. πολλα δηλαδη.

Επειδη το κιν. είναι πολυ σημαντικο για τη δουλεια μου οπως και οι επαφες που ειχα ειχα κανει ενα backup. Πατησα επαναφορα και μετα τον ελεγχω των αρχειων στο κιν. μου εβγαζε σφάλμα και οτι δεν γινεται να συνεχισει.

http://www.geocities.com/jkarpas/backup.JPG

Πως γινεται να βρω τα τηλεφωνα μου? υπαρχει καποιο προγραμμα να αποκωδικοποιει το backup και να διαβάζεται?

 

παιδια θελω βοηθεια συντομα γιατι καιγομαι..

ευχαριστω πολυ.

SLVR
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jkarpas (12 Νοέ. 2004 , 12:39)

 

Χθες ξαφνικα το κινητο εσβησε και δεν ανοιγε. οταν ανοιξε ειχε τελειωμενη μπαταρια και το εβαλα σε φορτιστη. ανοιγοντας ειπε οτι file system is corrupted an needs to be formated. Τα εσβησε ολα απο το c: και ετσι εχασα οσα τηλ. ειχα μεσα στη συσκευη. πολλα δηλαδη.

Επειδη το κιν. είναι πολυ σημαντικο για τη δουλεια μου οπως και οι επαφες που ειχα ειχα κανει ενα backup. Πατησα επαναφορα και μετα τον ελεγχω των αρχειων στο κιν. μου εβγαζε σφάλμα και οτι δεν γινεται να συνεχισει.

Πως γινεται να βρω τα τηλεφωνα μου? υπαρχει καποιο προγραμμα να αποκωδικοποιει το backup και να διαβάζεται?

 

παιδια θελω βοηθεια συντομα γιατι καιγομαι..

ευχαριστω πολυ.

 

 

Καλησπέρα.

Μπορείς να αποσυμπιέσεις το BackUp με το WinZip ή με το WinRar .

 

P.S. Τρέχεις το WinZip ή το WinRar και απο εκεί βρίσκεις το BackUp σου και το αποσυμπιέζεις , απο εκεί μπορείς να πάρεις το αρχείο με τα τηλέφωνα σου και να το στείλεις με BlueTooth ή με υπέρυθρες ή με έναν File manager να το αντιγράψεις στήν μνήμη του κινητού .

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο μου δεν κανει back up!!

Εκανα φορματ στο PC κ πηγα να κρατησω backup κ την ωρα που κλεινει το κιν κ παω να το ξαναερνεργοποιησω μαου βγαζει το γνωστο μηνυμα που πρεπει να πατησεις για 10δευτερα το κουμπι (η να βγαλεις τη μπαταρια) κ το backup αποτυγχανει!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jkarpas (12 Νοέ. 2004 , 12:39)

 

Χθες ξαφνικα το κινητο εσβησε και δεν ανοιγε. οταν ανοιξε ειχε τελειωμενη μπαταρια και το εβαλα σε φορτιστη. ανοιγοντας ειπε οτι file system is corrupted an needs to be formated. Τα εσβησε ολα απο το c: και ετσι εχασα οσα τηλ. ειχα μεσα στη συσκευη. πολλα δηλαδη.

Επειδη το κιν. είναι πολυ σημαντικο για τη δουλεια μου οπως και οι επαφες που ειχα ειχα κανει ενα backup. Πατησα επαναφορα και μετα τον ελεγχω των αρχειων στο κιν. μου εβγαζε σφάλμα και οτι δεν γινεται να συνεχισει.

Πως γινεται να βρω τα τηλεφωνα μου? υπαρχει καποιο προγραμμα να αποκωδικοποιει το backup και να διαβάζεται?

 

παιδια θελω βοηθεια συντομα γιατι καιγομαι..

ευχαριστω πολυ.

 

 

Anoikse me to Winzip to backup file, kai kane copy to contacts.cdb. Nomizo einai sto ...\backup\Internal\system\data\ .

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία. Όποιος μπορεί να βοηθήσει. Μετά απο 2 φορτίσεις με ταχυφορτιστη στο αμάξι το Σάββατο αποφάσισε να με αφήσει. Γενικά δεν άνοιγε και όποτε το αποφάσιζε έλεγε battery low και για σας, Πάνω στο φορτιστή δεν φόρτωνε κτλ.Η ericsson είπε οτι έχει πρόβλημα στο σύστημα φόρτισης και θέλει 150 € Η ερωτήσεις μου είναι αν σας φαίνεται λογικό το πόρισμα αν έχει πάθει κάποιος κάτι τέτοιο και αν πιστεύετε οτι αξίζει η επισκευή Είναι αγορασμένο το 5/11/03 Ευχαριστω :(

 

Α και με ποιο πρόγραμμα μπορώ να ανοίξω (δω)το .cdb αρχείο?

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος black (17 Νοέ. 2004 , 16:38)

 

Καλησπέρα παιδία. Όποιος μπορεί να βοηθήσει. Μετά απο 2 φορτίσεις με ταχυφορτιστη στο αμάξι το Σάββατο αποφάσισε να με αφήσει. Γενικά δεν άνοιγε και όποτε το αποφάσιζε έλεγε battery low και για σας, Πάνω στο φορτιστή δεν φόρτωνε κτλ.Η ericsson είπε οτι έχει πρόβλημα στο σύστημα φόρτισης και θέλει 150 € Η ερωτήσεις μου είναι αν σας φαίνεται λογικό το πόρισμα αν έχει πάθει κάποιος κάτι τέτοιο και αν πιστεύετε οτι αξίζει η επισκευή Είναι αγορασμένο το 5/11/03 Ευχαριστω :(

 

Α και με ποιο πρόγραμμα μπορώ να ανοίξω (δω)το .cdb αρχείο?

 

δυσκολη η απαντηση φιλε μου :o σαν πολλα δεν ειναι για το 800;τοσο το δινουν μεταχειρισμενο
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να μεταφέρω τα sms από ένα SE T610 σε ένα P800.

 

Δοκίμασα το fma και το phonebackup, αμφότερα όμως δεν αναγνωρίζουν το P800 κι έτσι τα sms μένουν στο PC. Καμιά άλλη ιδέα; :worry:

 

Επίσης υπάρχει κάποιος τρόπος για να μεταφέρω (copy ή cut) sms από την SIM στη μνήμη του κινητού στο P800;

 

Thanks in advance! :)

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis (17 Νοέ. 2004 , 20:32)

 

δυσκολη η απαντηση φιλε μου :o σαν πολλα δεν ειναι για το 800;τοσο το δινουν μεταχειρισμενο

 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. :) Eτσι λεω και εγω.Παμε για αλλα.....

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος black (18 Νοέ. 2004 , 21:12)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. :) Eτσι λεω και εγω.Παμε για αλλα.....

 

για μερικες μερες εχασες την εγγυηση ρε γαμωτο :( το σπαστικο ειναι οτι ολα χαλανε μολις ληξει η εγγυηση,λες και το ξερουν :eek:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος emufear (17 Νοέ. 2004 , 21:00)

 

Πώς μπορώ να μεταφέρω τα sms από ένα SE T610 σε ένα P800.

 

Δοκίμασα το fma και το phonebackup, αμφότερα όμως δεν αναγνωρίζουν το P800 κι έτσι τα sms μένουν στο PC. Καμιά άλλη ιδέα; :worry:

 

Επίσης υπάρχει κάποιος τρόπος για να μεταφέρω (copy ή cut) sms από την SIM στη μνήμη του κινητού στο P800;

 

Thanks in advance! :)

 

 

Χρησιμοποίησα μια κάρτα SIM που χωράει 30 sms για να τα αποθηκεύσω από τη μνήμη του Τ610, στο πρώτο πακέτο των 30 (έχω και πολλά... :o ) μεταφέρθηκαν μια χαρά από την SIM στο P800, στο δεύτερο πακέτο όμως έπαψε να βλέπει τα μηνύματα της SIM το P800 (παρόλο που αν είναι φίσκα το δείχνει - δοκίμασα και χωρίς να είναι γεμάτη). Καμιά ιδέα; Πού μπορεί να οφείλεται αυτό; :confused:

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Hello filoi mou...

Den kserw ti akrivws ginetai, alla to bluetooth sto P800 mou den mporei na leitourghsei. Den eimai apo aytous pou xreiazontan to bluetooth, opote den edina kai idiaitrh shmasia, alla twra pou exw allo ena thlefwno(sharp gx15) kai prospa8w na perasw yliko apo to ena sto allo, to P800 den to emfanizei sth lista syskeywn. Mporw na dextw arxeia apo alla kinhta, alla na steilw me tipota. Oute blue-jacking mporw na kanw oute tipota. Exete kamia idea? Mhpws prepei na tou perasw tipota drivers 'h na kanw kati allo?

Eyxaristw!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cepheus (24 Νοέ. 2004 , 10:30)

 

Hello filoi mou...

Den kserw ti akrivws ginetai, alla to bluetooth sto P800 mou den mporei na leitourghsei. Den eimai apo aytous pou xreiazontan to bluetooth, opote den edina kai idiaitrh shmasia, alla twra pou exw allo ena thlefwno(sharp gx15) kai prospa8w na perasw yliko apo to ena sto allo, to P800 den to emfanizei sth lista syskeywn. Mporw na dextw arxeia apo alla kinhta, alla na steilw me tipota. Oute blue-jacking mporw na kanw oute tipota. Exete kamia idea? Mhpws prepei na tou perasw tipota drivers 'h na kanw kati allo?

Eyxaristw!

 

 

Στον πίνακα ελέγχου, βάλε το bluetooth "με δυνατότητα ανίχνευσης" και προσπάθησε να βρεις το Ρ800 με το άλλο κινητό. Μετά, βάλε το bluetooth στο "ενεργό" στο Ρ800 και κάνε αναζήτηση της άλλης συσκευής.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος florinaperis (24 Νοέ. 2004 , 13:42)

 

Στον πίνακα ελέγχου, βάλε το bluetooth "με δυνατότητα ανίχνευσης" και προσπάθησε να βρεις το Ρ800 με το άλλο κινητό. Μετά, βάλε το bluetooth στο "ενεργό" στο Ρ800 και κάνε αναζήτηση της άλλης συσκευής.

 

 

Αυτήν τη διαδικασία ακολουθώ κι εγώ βρε Πέρη, αλλά δε λέει να δουλέψει το σκασμένο. 1 φορά δεν έχω καταφέρει να κάνω bluejacking και προσπαθώ κάθε φορά όποτε πηγαίνω σε καφετέριες, απο τότε που το πήρα (1,5 χρόνος). Δε λέει να εμφανίσει καμία συσκευή σ'αυτήν τη "λίστα συσκευών", άσχετα αν τις εντοπίζει πιο πριν.

Τι να γίνει... Σ'ευχαριστώ όμως για το ενδιαφέρον, έτσι κι αλλιώς φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cepheus (27 Νοέ. 2004 , 10:36)

 

Αυτήν τη διαδικασία ακολουθώ κι εγώ βρε Πέρη, αλλά δε λέει να δουλέψει το σκασμένο. 1 φορά δεν έχω καταφέρει να κάνω bluejacking και προσπαθώ κάθε φορά όποτε πηγαίνω σε καφετέριες, απο τότε που το πήρα (1,5 χρόνος). Δε λέει να εμφανίσει καμία συσκευή σ'αυτήν τη "λίστα συσκευών", άσχετα αν τις εντοπίζει πιο πριν.

Τι να γίνει... Σ'ευχαριστώ όμως για το ενδιαφέρον, έτσι κι αλλιώς φίλε μου.

 

 

Ποιά έκδοση λογισμικού έχεις;;

Άν έχεις παλιότερη απο την R2F, καλό θα ήταν να του κάνεις αναβάθμιση.

Όταν είχα πάρει το Ρ800, κάποιες συσκεύες(ελάχιστες) δεν το αναγνώριζαν...Με την αναβάθμιση όλα διορθόθηκαν...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Geia xara, antimetopizw ena provlima me to kinito mou. Mou eixe teleiwsei i mpataria kai otan to fortisa kai to anoiksa, arxise mono tou na kanei format kai xathikan otidipote eixa sto C. Exw ekdosi

R2F.

Ekana restore to teleytaio backup pou eixa parei alla tora otan paw na anoiksw ta sms mou grafei Program Messages Reason Code KERN-EXEC Reason Number 3 kai den mporw na diavasw oute na steilw SMS.

Skeftika na steila tis epafes mou sto pc etsi wste na ksanakanw format mpas kai ftiaxtei to provlima me ta sms. Otan paw stis epafes na steilw olo ton fakelo OLA.VCF me bluetooth h yperithres den me afinei pagwnei gia 2 sec.

Episis xathikan kai ta ellinika, apo pou tha kanw download ?

Pws mporw na apothikeysw sto pc mono tis epafes mou?

Kai ti sto kalo na kanw me ta sms?

 

Telos ayto me to format pou to kanei mono tou mipws einai kana virus giati synevei kai se allon ena gnwsto mou kai ston jkarpas.

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος colacoca11 (27 Νοέ. 2004 , 18:23)

 

Geia xara, antimetopizw ena provlima me to kinito mou. Mou eixe teleiwsei i mpataria kai otan to fortisa kai to anoiksa, arxise mono tou na kanei format kai xathikan otidipote eixa sto C. Exw ekdosi

R2F.

Ekana restore to teleytaio backup pou eixa parei alla tora otan paw na anoiksw ta sms mou grafei Program Messages Reason Code KERN-EXEC Reason Number 3 kai den mporw na diavasw oute na steilw SMS.

Skeftika na steila tis epafes mou sto pc etsi wste na ksanakanw format mpas kai ftiaxtei to provlima me ta sms. Otan paw stis epafes na steilw olo ton fakelo OLA.VCF me bluetooth h yperithres den me afinei pagwnei gia 2 sec.

Episis xathikan kai ta ellinika, apo pou tha kanw download ?

Pws mporw na apothikeysw sto pc mono tis epafes mou?

Kai ti sto kalo na kanw me ta sms?

 

Telos ayto me to format pou to kanei mono tou mipws einai kana virus giati synevei kai se allon ena gnwsto mou kai ston jkarpas.

 

Thanks

 

συνηθως το κανει αν εχεις λιγο χωρο στον c την γλωσσα θα την κατεβασεις απο το site τις σονυ αναλογα με το προγραμμα που εχει το κινητο σου ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis (27 Νοέ. 2004 , 18:44)

 

συνηθως το κανει αν εχεις λιγο χωρο στον c την γλωσσα θα την κατεβασεις απο το site τις σονυ αναλογα με το προγραμμα που εχει το κινητο σου ;)

 

 

Sto site tis SE exei gia R2D & R1F kai oxi gia R2F

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος colacoca11 (27 Νοέ. 2004 , 18:55)

 

Sto site tis SE exei gia R2D & R1F kai oxi gia R2F

 

κανε μετονομασια τις R1F ;)
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος colacoca11 (27 Νοέ. 2004 , 23:05)

 

Gia ta ypoloipa kapoia lysi?

 

φιλε μου για τα αλλα δεν ξερω :(
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος colacoca11 (27 Νοέ. 2004 , 23:05)

 

Gia ta ypoloipa kapoia lysi?

 

 

Δοκίμασε το εξής: Πέρασε το backup που είχες κρατήσει, στο κινητό. Μετά κάνε απεγκατάσταση τον booster, sman (που ίσως έχεις και προκαλούν προβλήματα) και αν θέλεις και άλλες εφαρμογές, ώστε να "αδειάσει" κάπως ο δίσκος. Κάνε επανεκκίνηση στο κινητό και δες τώρα αν μπορείς να στείλεις τις επαφές με bluetooth (κλείσε πρώτα και όσες εφαρμογές τρέχουν στο backround με τον taskman).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georgep800 (27 Νοέ. 2004 , 16:31)

 

Ποιά έκδοση λογισμικού έχεις;;

Άν έχεις παλιότερη απο την R2F, καλό θα ήταν να του κάνεις αναβάθμιση.

Όταν είχα πάρει το Ρ800, κάποιες συσκεύες(ελάχιστες) δεν το αναγνώριζαν...Με την αναβάθμιση όλα διορθόθηκαν...

 

Και όμως.... την R2F έχω!!! Το πρόβλημα δεν είναι ότι δε μου αναγνωρίζουν το κινητό οι άλλες συσκευές, αλλά ότι το δικό μου δεν εμφανίζει τις άλλες συσκευές στη σχετική λίστα... Τι να πεις!!! Από Bluetooth έχω κατενθουσιαστεί! (Ειρωνικά πάντα!!! :p )

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...