Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manoskliv ( 5 Οκτ. 2004 , 20:07)

 

Προσπάθησα στην Αναζήτηση να βρώ κάτι αλλά όχι...

Ψάχνω για **** του ebible_uiq_gr

 

Kάνε ένα ποστ με το mail σου στο P800/900 Apps & Games Requests

 

Έχω την έκδοση CXC162002 R2F. Έχει βγεί άλλη;

 

Έχεις τη τελευταία.

 

Το αρχείο είναι jad. Το κατεβάζω αρχικά ώς rar και το αποσυμπιέζω. Μου βγάζει ένα φάκελλο με υποφακέλλους και το sendfax.jad. Κάνω ότι μου λές αλλά μου βγάζει μήνυμα σφάλματος Δεν βρέθηκε το απαιτούμενο αρχείο. ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΣΦΟΔΡΑ....

 

Έχεις pm.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος florinaperis ( 5 Οκτ. 2004 , 19:02)

 

Όταν περνάς το ΙΜΕΙ στο ******, μην βάλεις τα 2 τελευταία ψηφία του ΙΜΕΙ (αν θυμάμαι καλά). Δοκίμασε και δες αν το δέχεται.

 

και ολα τα νουμερα να βαλλω και τις παβλες μολις παταω generate μου κραταει ολα τα νουμερα εκτος απο τα διο τελευταια και μου βγαζει τον ιδιο code ειτε τα βαλλω τα δυο τελευταια ψυφια ειτε οχι
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα μια βυζαντινή γραμματοσειρά στα fonts του c: και τώρα μου βγάζει τους αριθμούς της ώρας με αυτήν και συνεπώς δεν μπορώ να τη σβήσω. Τί πρέπει να κάνω;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος adr3as ( 6 Οκτ. 2004 , 22:24)

 

και ολα τα νουμερα να βαλλω και τις παβλες μολις παταω generate μου κραταει ολα τα νουμερα εκτος απο τα διο τελευταια και μου βγαζει τον ιδιο code ειτε τα βαλλω τα δυο τελευταια ψυφια ειτε οχι

 

 

Μήπως δεν έχεις σωστό ******; Στείλε την εφαρμογή στο florinaperis@myphone.gr να δω τι παίζει.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manoskliv ( 7 Οκτ. 2004 , 01:19)

 

Έβαλα μια βυζαντινή γραμματοσειρά στα fonts του c: και τώρα μου βγάζει τους αριθμούς της ώρας με αυτήν και συνεπώς δεν μπορώ να τη σβήσω. Τί πρέπει να κάνω;

 

 

1) Να έχεις το αρχείο με τα Ελληνικά.

2) Άλλαξε την γλώσσα του κινητού σε Αγγλικά και μετά επανεκκίνηση στο κινητό. Δοκίμασε να σβήσεις την γραμματοσειρά. Αν πάλι δεν σβήνει, δες τις ιδιότητες του αρχείου, με έναν file manager (μήπως το έχει μόνο για ανάγνωση κ.λ.π.). Άλλαξε το από εκεί.

3) Πέρνα τα Ελληνικά πάλι και δες αν είναι οκ.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia. To provlima pou exw einai to eksis. Gia na katharisw teleiws to P800 moy toy ekana format (apo to "krifo" menou) kai ta esvisa ola. Eixa parei prin backup omws to mono pou ithela na kanw restore itan oi epafes (contacts.cdb) kai ta minimata moy sms(c:/system/mail). ws edw kala. Sto restore pou egine me to filemanager tis epocware (kai enw oi epafes epanilthan kanonika) ta minimata moy den diavazontai me to minima The message is incomplete Unexpected end of file. Vlepw ti lista me ta minimata moy kanonika alla den mporw na ta anoiksw. Ypopsiazomai oti xreiazetai kai kana allo arxeiaki gia na min exei provlima me ta sms. Exw psaksei arketa gi ayto to thema sto diktyo alla den exw vgalei akri. An kapoios mporei na voithisei tha imoyn evgnomwn.

 

To restore me to programma tis sony-ericsson den einai lisi giati tha moy epanaferei kai apomoinaria proigoumenwn programmatwn.

 

Eyxaristw prokatavolika

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους

Εχω προβλημα με το Ρ800 μου. Μολις χθες το πηρα απο το σεβις της SE που περιμενα 2 μηνες να μου αλλαξουν οθονη. Το περνω σπιτι το φορτιζω και μετα αρχιζω να ασχολουμε μαζι του. Συντομα διαπιστωνω οτι βγαζει μυνημα βαλτε sim. Σημερα δοκιμασα και με αλλη sim και τα ιδια παλι. Μπορώ να κανω κάτι πριν το παω ξανα για σερβις?

Επίσης καμια προταση που να το πάω, στην SE δεν το ξαναπάω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος florinaperis ( 7 Οκτ. 2004 , 15:59)

 

1) Να έχεις το αρχείο με τα Ελληνικά.

2) Άλλαξε την γλώσσα του κινητού σε Αγγλικά και μετά επανεκκίνηση στο κινητό. Δοκίμασε να σβήσεις την γραμματοσειρά. Αν πάλι δεν σβήνει, δες τις ιδιότητες του αρχείου, με έναν file manager (μήπως το έχει μόνο για ανάγνωση κ.λ.π.). Άλλαξε το από εκεί.

3) Πέρνα τα Ελληνικά πάλι και δες αν είναι οκ.

 

...μα δέ παλεύεσαι! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙΣ

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

kalimera.

 

edw kai kero to p800 mu parousiazi to e3is problem. (vasika to exi arketo kairo alla teleutea logw anagis sinexous omilias exi kantantisi aidia to prob). Enw exi sima i alli akri me akoui me diakopes i kai ka8olou, enw egw ton akouw kampana. probl tou mic den ine giati me to handfree pali ta idia ginonte. exi parousiasti se kanenan to idio probl i ime egw o gantemis?? kalo xriso to til, voi8ai stin doulia mou alla an den exis piotita stin omilia den lei..

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια ισως εχει απαντηθει αλλα δεν το βρηκα :oπως μπορω να βλεπω σελιδες στο ιντερνετ;εχω τον οπερα,θελω δηλαδη να συνδεσω το κινητο με το pc μου,ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος QPWOEI ( 7 Οκτ. 2004 , 19:44)

 

Geia sas paidia. To provlima pou exw einai to eksis. Gia na katharisw teleiws to P800 moy toy ekana format (apo to "krifo" menou) kai ta esvisa ola. Eixa parei prin backup omws to mono pou ithela na kanw restore itan oi epafes (contacts.cdb) kai ta minimata moy sms(c:/system/mail). ws edw kala. Sto restore pou egine me to filemanager tis epocware (kai enw oi epafes epanilthan kanonika) ta minimata moy den diavazontai me to minima The message is incomplete Unexpected end of file. Vlepw ti lista me ta minimata moy kanonika alla den mporw na ta anoiksw. Ypopsiazomai oti xreiazetai kai kana allo arxeiaki gia na min exei provlima me ta sms. Exw psaksei arketa gi ayto to thema sto diktyo alla den exw vgalei akri. An kapoios mporei na voithisei tha imoyn evgnomwn.

 

To restore me to programma tis sony-ericsson den einai lisi giati tha moy epanaferei kai apomoinaria proigoumenwn programmatwn.

 

Eyxaristw prokatavolika

 

 

Καλως ηρθες στο φορουμ :)

 

Δεν ειμαι βεβαιος γιατι γινεται αυτο. Δοκιμασε να σβησεις το "index" απο το folder "mail" και κανε επανεκκινηση στο κινητο.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος chrmes ( 7 Οκτ. 2004 , 22:37)

 

Γεια σε ολους

Εχω προβλημα με το Ρ800 μου. Μολις χθες το πηρα απο το σεβις της SE που περιμενα 2 μηνες να μου αλλαξουν οθονη. Το περνω σπιτι το φορτιζω και μετα αρχιζω να ασχολουμε μαζι του. Συντομα διαπιστωνω οτι βγαζει μυνημα βαλτε sim. Σημερα δοκιμασα και με αλλη sim και τα ιδια παλι. Μπορώ να κανω κάτι πριν το παω ξανα για σερβις?

Επίσης καμια προταση που να το πάω, στην SE δεν το ξαναπάω.

 

 

Παλι στην SE πρεπει να το πας. Να εισαι εκει οταν το τσεκαρουν το κινητο, με τις δικες σου καρτες.

 

Δοκιμασε παντως να "ξυσεις" λιγο τις επαφες του κινητου στην υποδοχη της sim.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CLARC (10 Οκτ. 2004 , 23:25)

 

paidia kana programa converter gia ixo pou mporo na bro?

 

 

Υπαρχουν αρκετα προγραμματα. Για ποια αρχεια θελεις converter;

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι σχετικό;

Μπορώ να ορίζω υποκαταλόγους στον τηλεφωνικό κατάλογο;

(px. κάτω από το επαγγελματικά να ορίσω εταιρείες και κάτω από αυτές υποκαταστήματα - δηλ. δενδροειδής μορφή , αλλά file manager-)

 

 

Αγόρασα το quick-office , έσκασα 50Ε , μου έστειλαν serial , και όταν πάω να το τρέξω μου γράφει "πρόγραμμα κλειστό , κωδ. αιτίας 113" και

πάπαλα.

 

Τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gregorisvas (10 Οκτ. 2004 , 23:03)

 

Απλα βαζεις το κινητο στο cradle,ανοιγεις τον Opera και σερφαρεις... :p

 

τοσο απλα; :eek: :eek: σε ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εγω στο P900 αυτο κανω.Στο P800 δεν πιστευω να ειναι αλλιως :worry: .Αλλα δεν νομιζω.

 

Υ.Γ:Παρακαλω! :p

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gregorisvas (11 Οκτ. 2004 , 21:41)

 

Εγω στο P900 αυτο κανω.Στο P800 δεν πιστευω να ειναι αλλιως :worry: .Αλλα δεν νομιζω.

 

Υ.Γ:Παρακαλω! :p

 

μπορει να κανει και το καλωδιο DCU-11; :o
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος florinaperis (11 Οκτ. 2004 , 15:24)

 

Παλι στην SE πρεπει να το πας. Να εισαι εκει οταν το τσεκαρουν το κινητο, με τις δικες σου καρτες.

 

Δοκιμασε παντως να "ξυσεις" λιγο τις επαφες του κινητου στην υποδοχη της sim.

 

 

Εχω κανει ηδη και τα δυο που ειπες το τηλ ειναι ηδη στην SE και δοκιμασα πριν το παω ανεπιτυχως να καθαρισω της επαφες.

 

Ελπιζω να τελειωνω αυτη την φορα.

Καποιος που το συζηταγα σημερα μου ειπε οτι μπορει να φταιει η μπαταρια . Είναι πιθανών??

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος chrmes (11 Οκτ. 2004 , 22:15)

 

Εχω κανει ηδη και τα δυο που ειπες το τηλ ειναι ηδη στην SE και δοκιμασα πριν το παω ανεπιτυχως να καθαρισω της επαφες.

 

Ελπιζω να τελειωνω αυτη την φορα.

Καποιος που το συζηταγα σημερα μου ειπε οτι μπορει να φταιει η μπαταρια . Είναι πιθανών??

 

δυσκολο το βλεπω να εχει σχεση η μπαταρια :o
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rov (11 Οκτ. 2004 , 19:42)

 

Υπάρχει κάτι σχετικό;

Μπορώ να ορίζω υποκαταλόγους στον τηλεφωνικό κατάλογο;

(px. κάτω από το επαγγελματικά να ορίσω εταιρείες και κάτω από αυτές υποκαταστήματα - δηλ. δενδροειδής μορφή , αλλά file manager-)

 

 

Αγόρασα το quick-office , έσκασα 50Ε , μου έστειλαν serial , και όταν πάω να το τρέξω μου γράφει "πρόγραμμα κλειστό , κωδ. αιτίας 113" και

πάπαλα.

 

Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

 

Για το πρώτο, δεν γίνεται.

Για το office, κάντο εγκατάσταση σε άλλο δίσκο (αντί στον d, στον c).

Σβήσε πρώτα με έναν file manager από το c:/system/apps ότι αφορά το office μετά την απεγκατάσταση που θα κάνεις.

Επίσης, άφησε και ένα email, να σου στείλω κάποιες γραμματοσειρές να τις περάσεις στο /system/fonts (ή και κάποιος άλλος αν μπορεί να σου τις στείλει).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω ενα σοβαρο προβλημα με την συνδεση του Ρ800 στον Η/Υ!

 

Το κινητο δεν αναγνωριζεται απο τον Η/Υ και ειναι σαν να μην υπαρχει. Δλδ στις ιδιοτητες συνδεσης οπου γραφει πανω-πανω : συνδεση - θυρα com - κατασταση ειναι κενη. Και συνεχεια μου βγαζει ενα μηνυμα το οποιο λεει: (Τιτλος) Ο διακομιστης ειναι απασχολημενος (Μηνυμα) Αυτη η εργασια δεν ειναι δυνατο να ολοκληρωθει, επειδη το αλλο προγραμμα ειναι απασχολημενο. Επιλεξτε το κουμπι ''Περασμα σε'' για να ενεργοποιησετε το απασχολημενοπρογραμμα και να διορθωσετε το προβλημα. (Επιλογες) Περασμα σε... - Επαναληψη - Ακυρο. Το ακυρο ειναι ανενεργο κουμπι.

 

Πριν απο καιρο ειχα βαλει ενα προγραμμα με υπερηθρες! Λετετε να φταιει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος florinaperis (11 Οκτ. 2004 , 15:25)

 

Υπαρχουν αρκετα προγραμματα. Για ποια αρχεια θελεις converter;

 

gia midi,wav,amr,mmf kai otidipote alo..pou mporo na bro tetio programa kai apo pou na to katevazo?..efxaristo

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...