Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια, ποσο εχει αυτη την στιγμη το p800? στο site του πλαισιο δεν το εχει καθολου :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/27755aek_1.gif

ΑΕΚ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panagos_21 (29 Σεπ. 2004 , 23:48)

 

παιδια, ποσο εχει αυτη την στιγμη το p800? στο site του πλαισιο δεν το εχει καθολου :(

 

 

Έχει σταματίσει η κυκλοφορία του...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panagos_21 (29 Σεπ. 2004 , 23:48)

 

παιδια, ποσο εχει αυτη την στιγμη το p800? στο site του πλαισιο δεν το εχει καθολου :(

 

To P800; :confused:

Το Ρ800 έχει σταματήσει να πωλείται εδώ και αρκετούς μήνες.

Είναι πάρα πολύ δύσκολο έως τελείως απίθανο να το βρεις καινούριο σε κάποιο μαγαζί.

Και τα τελευταία που υπήρχαν έχουν εξαντληθεί προ πολλού.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια εχει βαλει κανεις το καινουργιο pcswite στα ελληνικα;παω να κανω εγκατασταση και μου βγαζει κατι ερωτηματικα και διαφορα αλλα κινεζικα!!! :eek: γιατι το κανει αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panagos_21 (29 Σεπ. 2004 , 23:48)

 

παιδια, ποσο εχει αυτη την στιγμη το p800? στο site του πλαισιο δεν το εχει καθολου :(

 

το εχω δει σε 2 μαγαζια καινουργιο,ο ενας το εχει 350 και το αλλο 370 αν σε ενδιαφερει στειλε pm να σου πω ;)
Link to comment
Share on other sites

THA ITHELA NA SAS ROTISO KATI .PALIA EKANA EGATASTASI PROGRAMMATA TIS PSILOC KAI PERNOUSA TO KEY APO TO k,e,y,g,nERATOR KAI LEITOURGOUSE KANONIKA TORA PERNAO TA PROGRAMMATA PERNAO TO KEY KAI MOU LEEI THE APPLICATION EXEI LIXI DEN BORO NA KATALABO MIPOS FTEEI POU EKANA UPDATE TO P800??????

APANTISTE MOU PARAKALO POLY

benis
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis (29 Σεπ. 2004 , 23:59)

 

παιδια εχει βαλει κανεις το καινουργιο pcswite στα ελληνικα;παω να κανω εγκατασταση και μου βγαζει κατι ερωτηματικα και διαφορα αλλα κινεζικα!!! :eek: γιατι το κανει αυτο;

 

 

Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να φταίει η υποστήριξη ελληνικών από το λειτουργικό σου σύστημα (συμβαίνει στα Win200 & WinXP). Για να διορθωθεί το πρόβλημα (που μπορεί να εμφανιστεί και σε άλλες εφαρμογές) πρέπει να πας στον Πίνακα Ελέγχου του υπολογιστή σου, να ανοίξεις το "Τοπικές Ρυθμίσεις & Ρυθμίσεις Γλώσσας" και να πας στην καρτέλα "Για Προχωρημένους". Εκεί έχει μία επιλογή "Γλώσσα για μη Unicode προγράμματα", άσχετα με το τι λέει η εκεί επιλογή, επέλεξε μία άλλη γλώσσα (πχ αγγλικά) και πάτα "Εφαρμογή". Μετά στο ίδιο σημείο επέλεξε "Ελληνικά" και πάτα εφαρμογή. Αν σε ρωτήσει αν θέλεις να χρησιμοποιήσει τις γραμματοσειρές που έχει ήδη ο υπολογιστής σου ή αν θέλεις να εγκατασταθούν από την αρχή από το cd των Windows, διάλεξε να εγκατασταθούν ξανά και βάλε το cd όταν στο ζητήσει. Κάνε ένα restart και μετά (αν κατάλαβα σωστά την αιτία του προβλήματος) θα μπορέσεις να κάνεις εγκατάσταση του pcsuite στα ελληνικά χωρίς να βλέπεις "κινέζικα"!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

tha ithela na mu apantisei kapios se ayto! to gnwsto Tracker einai rufixtra tis batarias! :( ayto isxiei an eina se katastasi liturgias diladi brosta i k me to flip closed an einai anoixto apo pisw?

kaei polu?

kapio allo prog pu na min mas pinei to aima?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georgep800 (29 Σεπ. 2004 , 23:54)

 

Έχει σταματίσει η κυκλοφορία του...

 

και που μπορει να το παρει καποιος αν θελησει? :confused:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/27755aek_1.gif

ΑΕΚ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panagos_21 (30 Σεπ. 2004 , 13:16)

 

και που μπορει να το παρει καποιος αν θελησει? :confused:

 

 

Δυστηχώς είναι πολύ δύσκολο να το βρείς καινούριο, μιας και έχει σταματίσει η κυκλοφορία του, εδώ και πολύ καιρό...

Στείλε ΡΜ στον lagoudakis, να σου πεί το κατάστημα που το έχει δεί...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος zoo (30 Σεπ. 2004 , 08:07)

 

Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να φταίει η υποστήριξη ελληνικών από το λειτουργικό σου σύστημα (συμβαίνει στα Win200 & WinXP). Για να διορθωθεί το πρόβλημα (που μπορεί να εμφανιστεί και σε άλλες εφαρμογές) πρέπει να πας στον Πίνακα Ελέγχου του υπολογιστή σου, να ανοίξεις το "Τοπικές Ρυθμίσεις & Ρυθμίσεις Γλώσσας" και να πας στην καρτέλα "Για Προχωρημένους". Εκεί έχει μία επιλογή "Γλώσσα για μη Unicode προγράμματα", άσχετα με το τι λέει η εκεί επιλογή, επέλεξε μία άλλη γλώσσα (πχ αγγλικά) και πάτα "Εφαρμογή". Μετά στο ίδιο σημείο επέλεξε "Ελληνικά" και πάτα εφαρμογή. Αν σε ρωτήσει αν θέλεις να χρησιμοποιήσει τις γραμματοσειρές που έχει ήδη ο υπολογιστής σου ή αν θέλεις να εγκατασταθούν από την αρχή από το cd των Windows, διάλεξε να εγκατασταθούν ξανά και βάλε το cd όταν στο ζητήσει. Κάνε ένα restart και μετά (αν κατάλαβα σωστά την αιτία του προβλήματος) θα μπορέσεις να κάνεις εγκατάσταση του pcsuite στα ελληνικά χωρίς να βλέπεις "κινέζικα"!

 

:)

 

αυτο ηταν!!!!!!να εισαι καλα φιλε μου :) :)
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ εδώ και 1 χρόνο το P800 χωρίς κανένα πρόβλημα .

Ξαφνικά χωρίς να πειράξω τίποτα και χωρίς να φορτώσω κάτι στην μνήμη ή να βγάλω φωτογραφία , όταν πάω να ανοίξω το ευρετήριο μου βγάζει "ανεπαρκής μνήμη" και δεν το ανοίγει. Το τηλέφωνο συνεχίζει να λειτουργεί κανονικά και οι μνήμες είναι RAM 58%(free 6,6M) Internal 31% (free 8,2M) External 5%.

 

Τι μπορεί να συμβαίνει ;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (28 Σεπ. 2004 , 09:35)

 

Με κλειστό το πορτάκι πάτα *#06# για να δεις το ΙΜΕΙ σου.Μετά βάλτο στο ...... και δες αν έχει γίνει κάτι.

 

δυστιχως δεν γινετε μου βγαζει το ιδιο με το το σωστο imei
Link to comment
Share on other sites

Έχω το πρόγραμμα sendfax αλλά δεν έχει αρχείο sis μόνο κάτι άλλα .... Πως το εγκαθιστώ;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manoskliv ( 4 Οκτ. 2004 , 23:17)

 

Έχω το πρόγραμμα sendfax αλλά δεν έχει αρχείο sis μόνο κάτι άλλα .... Πως το εγκαθιστώ;

 

Το εν λόγω πρόγραμμα είναι java.

Θα πας μέσα από την "Εγκατάσταση Λογισμικού" της SE και στο κάτω μέρος του παραθύρου διάλεξε εμφάνιση "Όλων των τύπων αρχείων" ή "Αρχεία java".Από εκεί διαλέγεις το .jar και μετά γίνεται εγκατάσταση όπως οποιοδήποτε .sis application.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rov ( 4 Οκτ. 2004 , 00:10)

 

Χρησιμοποιώ εδώ και 1 χρόνο το P800 χωρίς κανένα πρόβλημα .

Ξαφνικά χωρίς να πειράξω τίποτα και χωρίς να φορτώσω κάτι στην μνήμη ή να βγάλω φωτογραφία , όταν πάω να ανοίξω το ευρετήριο μου βγάζει "ανεπαρκής μνήμη" και δεν το ανοίγει. Το τηλέφωνο συνεχίζει να λειτουργεί κανονικά και οι μνήμες είναι RAM 58%(free 6,6M) Internal 31% (free 8,2M) External 5%.

 

Τι μπορεί να συμβαίνει ;

 

 

... κράτα ένα backup τις επαφές σου. Έρχεται η στιγμή που ίσως να σου ζητήσει φορμάτ από μόνο του το κινητό (πιθανόν).

 

Αν στο κάνει συνέχεια, τότε το λειτουργικό του τα έχει παίξει. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι, εφόσον είπες και ότι δεν έβαλες κάποια εφαρμογή και γενικώς δεν γέμισες με νέα αρχεία το κινητό. Δοκίμασε να το δουλέψεις χωρίς την κάρτα μνήμης μέσα και δες αν το κάνει πάλι (με επανεκκίνηση).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος adr3as ( 4 Οκτ. 2004 , 21:33)

 

δυστιχως δεν γινετε μου βγαζει το ιδιο με το το σωστο imei

 

 

Όταν περνάς το ΙΜΕΙ στο ******, μην βάλεις τα 2 τελευταία ψηφία του ΙΜΕΙ (αν θυμάμαι καλά). Δοκίμασε και δες αν το δέχεται.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος leighKal ( 3 Οκτ. 2004 , 22:30)

 

Poios na mou elege oti tha eprepe na KSANAFORMARO to erimo to HY mou mono kai mono epeidi kapoia vlakodeis USB thyra ta exei xasei?

To palevo kai AN kai OTAN to katafero, tha sfyrikso :whistle: .. OK?

 

 

Δεν φταίει η usb από το pc (λογικά). Τα Windows για κάποιον δικό τους λόγο, δεν μπορούν να δουν το κινητό. Μόλις κάνεις φορμάτ στο pc, μετά από την εγκατάσταση των drivers για κάρτα γραφικών κ.λ.π., κάνε εγκατάσταση την νεότερη έκδοση του Pc Suite και επανεκκίνηση στο pc. Μετά δες αν συνδέεται με το κινητό.

 

Αν πάλι δεν... τότε ίσως φταίει η βάση του κινητού. Κούνα τα καλώδια λίγο και δες τις επαφές εκεί που κάθεται το κινητό, αν είναι οκ (μην έχει στραβώσει κάποια), καθώς επίσης και το εαν το λαμπάκι της βάσης ανάβει ότι έχεις συνδέσει το pc.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ntavelis_pas (30 Σεπ. 2004 , 09:38)

 

tha ithela na mu apantisei kapios se ayto! to gnwsto Tracker einai rufixtra tis batarias! :( ayto isxiei an eina se katastasi liturgias diladi brosta i k me to flip closed an einai anoixto apo pisw?

kaei polu?

kapio allo prog pu na min mas pinei to aima?

 

 

Δύσκολα να υπάρχει εφαρμογή που να τρέχει στο backround και να μην τραβάει την ενέργεια την μπαταρίας σε μεγάλο βαθμό (μιλάμε και για κάποια εφαρμογή της προκοπής όμως).

 

Το ίδιο είναι όταν τρέχει το Tracker στο κινητό, είτε με flip ανοιχτό είτε με flip κλειστό. Πάλι είναι ανοιχτή η εφαρμογή. Κλείνε όλες τις άλλες εφαρμογές με τον taskman και άφηνε μόνο το Tracker (και 2-3 ακόμα που αναγκαστικά πρέπει να τρέχουν).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος benis (30 Σεπ. 2004 , 03:11)

 

THA ITHELA NA SAS ROTISO KATI .PALIA EKANA EGATASTASI PROGRAMMATA TIS PSILOC KAI PERNOUSA TO KEY APO TO k,e,y,g,nERATOR KAI LEITOURGOUSE KANONIKA TORA PERNAO TA PROGRAMMATA PERNAO TO KEY KAI MOU LEEI THE APPLICATION EXEI LIXI DEN BORO NA KATALABO MIPOS FTEEI POU EKANA UPDATE TO P800??????

APANTISTE MOU PARAKALO POLY

 

 

Δεν έχει σχέση η αναβάθμιση, γιατί κανονικά θα πρέπει να δουλέψουν - σε ελάχιστες περιπτώσεις δεν δουλεύουν κάποιες εφαρμογές εξαιτίας της αναβάθμισης του κινητού και απλά χρειάζεται νεότερη έκδοση του προγράμματος). Τα ίδια ακριβώς προγράμματα περνάς; (ίδιες εκδόσεις δηλαδή). Ή νεότερες εκδόσεις των εφαρμογών αυτών; Το ir remote αν θυμάμαι καλά, δεν δούλευε σε όλες τις εκδόσεις firmware (το s,e,r,i,a,l).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα στην Αναζήτηση να βρώ κάτι αλλά όχι...

Ψάχνω για **** του ebible_uiq_gr

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση CXC162002 R2F. Έχει βγεί άλλη;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper ( 5 Οκτ. 2004 , 08:42)

 

Το εν λόγω πρόγραμμα είναι java.

Θα πας μέσα από την "Εγκατάσταση Λογισμικού" της SE και στο κάτω μέρος του παραθύρου διάλεξε εμφάνιση "Όλων των τύπων αρχείων" ή "Αρχεία java".Από εκεί διαλέγεις το .jar και μετά γίνεται εγκατάσταση όπως οποιοδήποτε .sis application.

 

Το αρχείο είναι jad. Το κατεβάζω αρχικά ώς rar και το αποσυμπιέζω. Μου βγάζει ένα φάκελλο με υποφακέλλους και το sendfax.jad. Κάνω ότι μου λές αλλά μου βγάζει μήνυμα σφάλματος Δεν βρέθηκε το απαιτούμενο αρχείο. ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΣΦΟΔΡΑ....

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...