Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis (25 Σεπ. 2004 , 11:50)

 

για βαση μεταχειρισμενη καμμια 15Ε,bt ανταπτορα νομιζω οτι δεν δινει στην συσκευασια η Σ.Ε. :o δυστυχως φιλε μου για χαμενες συσκευες κανεις δεν ασχολειται στο ελλαδισταν :( και εγω και οι γνωστοι μου εχουμε χασει ενα σωρο αλλα τιποτα!!!!ισως αν εχεις συμβολαιο μπορει καποτε να σε βρουν αλλα με καρτα που δινεις οτι στοιχεια θελεις και αν θελεις κλαφτα χαραλαμπε!!!!!Οσο για μεταχειρισμενο κινητο δεν παιρνω ποτε απο αγνωστους,εδω καινουργιο το παιρνεις και μπλεκεις!!

 

Enoousa BT adaptor i sync cable, oxi kai ta 2.

(Tha ithela na rotiso pantos poios poulaei sync-cable metaxeirismeno... Mipos autos pou tou eklepsan to kinito???)

Akouste manges... An den stamatisoume emeis oi idioi na agorazoume ypopta (klemena) kinita tote poios tha stamatisei? Kanoume tin arxi apo to eauto mas gia na exoume mia elpida gia geniki beltiosi.

Se oti afora tis klemenes syskeves... einai dynato na tin vreis... an to psakseis kai pieseis. Den tha to kaneis gia kamia mpaxatela ton 100e, alla gia ena akribo kinito... kai gia to gam*t* se teliki analysi aksizei ton kopo na kinigiseis ton aliti pou agorazei klemena kinita... gia na metheftei kai na stamatisei i istoria auti... (Exo ena gnosto pou to ekane kai to pire piso... den itan omos opoiosdipote... an me katalabeneis...)

Anyway an me rotas... G*mietai kai autos pou klevei alla kai autos pou agorazei...

YO!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Speedster (25 Σεπ. 2004 , 13:25)

 

Enoousa BT adaptor i sync cable, oxi kai ta 2.

(Tha ithela na rotiso pantos poios poulaei sync-cable metaxeirismeno... Mipos autos pou tou eklepsan to kinito???)

Akouste manges... An den stamatisoume emeis oi idioi na agorazoume ypopta (klemena) kinita tote poios tha stamatisei? Kanoume tin arxi apo to eauto mas gia na exoume mia elpida gia geniki beltiosi.

Se oti afora tis klemenes syskeves... einai dynato na tin vreis... an to psakseis kai pieseis. Den tha to kaneis gia kamia mpaxatela ton 100e, alla gia ena akribo kinito... kai gia to gam*t* se teliki analysi aksizei ton kopo na kinigiseis ton aliti pou agorazei klemena kinita... gia na metheftei kai na stamatisei i istoria auti... (Exo ena gnosto pou to ekane kai to pire piso... den itan omos opoiosdipote... an me katalabeneis...)

Anyway an me rotas... G*mietai kai autos pou klevei alla kai autos pou agorazei...

 

συμφωνω απολυτα,μια και την εχω παθει με ρ800 και μεσα απο το σπιτι μου μαλιστα!!!!οσο ποιος πουλαει την βαση φυσικα αυτος που του το εκλεψαν,οπως εγω που την εδωσα 15Ε,την να την εκανα;να κατσω εγω πανω της;δυστυχως παντα θα υπαρχει ο αγοραστης του κλεμενου και παντα ο κλεφτης,δεν εχουν ολοι τα ιδια μυαλα :(
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος florinaperis (23 Σεπ. 2004 , 06:55)

 

Το πρόβλημα με το Alarms.Dat διορθώνεται με την εγκατάσταση του appforge booster 3.5 Build 624 και άνω ( http://www.appforge.com/booster )

 

Αν έχεις πάλι προβλήματα, δες εδώ (επίσης, στο C:\system\recogs υπάρχει το RecAppForge.mdl. Κάντο μετακίνηση με έναν file manager στο D:\media\other π.χ. και κάνε backup μετά).

 

Το firewall στα ΧΡ το απενεργοποιείς: Με το Sp2 από τον πίνακα ελέγχου - κέντρο ασφάλειας και από τις συνδέσεις δικτύου - εκεί που έχεις την σύνδεσή σου για το ίντερνετ, με δεξί κλικ στην σύνδεση, ιδιότητες, για προχωρημένους.

 

Γιατρε μου καταφερα να κανω επαναφορα αφου κατεβασα το update.

Παω να κανω εγκατασταση γλωσσας και μου ζητα πρωτα να εγκαταστησω το lanquage compatibility version 1.0

Τι κανω;

 

Υ.Γ. Σε ευχαριστω και εσενα και τον bill για την βοηθεια......υποχρεως! :)

Link to comment
Share on other sites

loipon geia sas..eixa kairo na mpw sto site kai exw xasei polla..egw exw hdh ena 6600 kai phra kai to P800 afou mporesa kai to antala3a me ena provlhmatiko sumsung v200 ;pp

to provlhma mou twra einai oti eimai wres mesa sto net psaxnontas na katevasw kana paixnidaki free gia to P800 alla no luck :((

to allo provlhma einai oti enw katevasa ta ellhnika apo to site tis sony ericsson (7MB to arxeio parakalw)twra den mporw na ta perasw sto kinhto giati leei mou leipei to..:language combability version !!!to opoio oute 3erw ti einai oute kai pou 8a to vrw..kamia voh8eia paidiaaaaaaaaaaaa

great minds persecutes by indifferently minds..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος angolina (25 Σεπ. 2004 , 20:36)

 

loipon geia sas..eixa kairo na mpw sto site kai exw xasei polla..egw exw hdh ena 6600 kai phra kai to P800 afou mporesa kai to antala3a me ena provlhmatiko sumsung v200 ;pp

to provlhma mou twra einai oti eimai wres mesa sto net psaxnontas na katevasw kana paixnidaki free gia to P800 alla no luck :((

to allo provlhma einai oti enw katevasa ta ellhnika apo to site tis sony ericsson (7MB to arxeio parakalw)twra den mporw na ta perasw sto kinhto giati leei mou leipei to..:language combability version !!!to opoio oute 3erw ti einai oute kai pou 8a to vrw..kamia voh8eia paidiaaaaaaaaaaaa

 

 

 

Θα ήταν καλύτερα να τσεκάρεις την έκδοση του λογισμικού σου!Και μετα από το site Να κατεβάσεις εκέινο το πακέτο γλωσσών!Γιατί αν δεν κάνω λάθος υπάρχουν 5 διαφορετικά!Την έκδοση λογισμικού μπορείς να τη δεις ανοίγοντας το παρτάκι και πατώντας "προβολή" στη συνέχεια "πληροφορίες συστήματος" ειναι στην τρίτη καρτέλα εκέι που γράφει "πρόγραμμα"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς αν πουλιούνται στην αγορά πενάκια για το p800 πού και σε τι τιμή μπορώ να τα βρώ??είμαι αρκετά απρόσεχτος και έφτασα να ξεμείνω απο πενάκια και τα χρησιμοποιώ πάρα πολύ!!!Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kor (25 Σεπ. 2004 , 22:34)

 

Καλησπέρα παιδιά!θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς αν πουλιούνται στην αγορά πενάκια για το p800 πού και σε τι τιμή μπορώ να τα βρώ??είμαι αρκετά απρόσεχτος και έφτασα να ξεμείνω απο πενάκια και τα χρησιμοποιώ πάρα πολύ!!!Ευχαριστώ πολύ!

 

φιλε μου αθηνα ξερω,εχουν 3Ε το 1 αλλα βλεπω οτι εισαι επαρχια οποτε...... :o
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος angolina (26 Σεπ. 2004 , 03:55)

 

apo to site tis sony katevasa kai tis 2 ekdoseis pou vrika me ellinika alla kamia den mou ekane, i ekdosi mou einai auti CXC162002 R1D mipos gnorizeis tpt?

 

Κατέβασε από εδώ την έκδοση για την R2D και μετονόμασε την σε R1D.

Εγκατάσταση την κάνεις όπως θα έκανες κι οποιοδήποτε πρόγραμμα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος μπορει ας απαντησει στα παρακατω:

1)Προσπαθω να κανω format μεσω control panel αλλα δεν μου αναγνωριζει κανενα σκληρο.Γιατι συμβαινει αυτο?:confused:

2)Απο το μενου:Applications>View>System information, η εκδοση λογισμικου ειναι το Phone η το Organiser?

3)Μπορειτε να μου στειλετε ΕΔΩ η να μου πειτε που θα βρω τα εξης: ενα προγραμμα για να ελεγχω το PC μεσω P800, κανενα για Bt Hacking:alien: , εναν C*****D file manager και το C***K για Advanced call manager?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (26 Σεπ. 2004 , 07:16)

 

Κατέβασε από εδώ την έκδοση για την R2D και μετονόμασε την σε R1D.

Εγκατάσταση την κάνεις όπως θα έκανες κι οποιοδήποτε πρόγραμμα.

 

Bill εκανα ολες τις παραλλαγες στα αρχεια CXC162001 R2D,

αλλα βγαζει το ιδιο(να εγκαταστησω το lanquage compatibility version 1.0)......το παραξενο ειναι οτι οταν στελνω sms μου βγαζει στο πληκτρολογιο ελληνικα μαζι με αλλες(ισως απο το backup που εκανα)! :blink:

Στις επιλογες γλωσσας ομως(στο control panel) ειναι μονο τα αγγλικα!

Καμμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει στο Ρ900 το sky force και οταν παω να βαλλω τον κωδικο μου γραφει code rejected ενω πανω απο εκει που μου λεει enter code μου γραφει your imei number: και απο κατω αριθμους που δεν ειναι το imei του κινητου μου.ΚΑΙ οταν πληκτρολογω αυτον που μου γραφει στο ****** μου βγαζει check digit wrong in imei.Τι μπορω να κανω
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια απο την ωρα που εβαλα στο 800 μου καμμια 15αρια skin για το tracker γιατι ορισμενες φορες χανω ολον τον καταλογο του μενου εφαρμογες; :eek: τι φταιει ρε γαμωτο;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος adr3as (28 Σεπ. 2004 , 00:11)

 

Εχω περασει στο Ρ900 το sky force και οταν παω να βαλλω τον κωδικο μου γραφει code rejected ενω πανω απο εκει που μου λεει enter code μου γραφει your imei number: και απο κατω αριθμους που δεν ειναι το imei του κινητου μου.ΚΑΙ οταν πληκτρολογω αυτον που μου γραφει στο ****** μου βγαζει check digit wrong in imei.Τι μπορω να κανω

 

Με κλειστό το πορτάκι πάτα *#06# για να δεις το ΙΜΕΙ σου.Μετά βάλτο στο ...... και δες αν έχει γίνει κάτι.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis (28 Σεπ. 2004 , 00:57)

 

παιδια απο την ωρα που εβαλα στο 800 μου καμμια 15αρια skin για το tracker γιατι ορισμενες φορες χανω ολον τον καταλογο του μενου εφαρμογες; :eek: τι φταιει ρε γαμωτο;

 

Αυτό το πρόβλημα εντοπίζεται πολύ συχνά στο Ρ800.Όταν σου εξαφανίζεται το μενού των εφαρμογών 3 τρόποι υπάρχουν για να το επαναφέρεις,είτε βγάζοντας το Memory Stick Duo και ξανατοποθετώντας το,είτε κάνοντας restart το κινητό και ο τελευταίος τρόπος τον οποίο σου συνιστώ μέσω του SMan πας πάνω δεξιά που λέει Fn > Utilities > Fix applist .

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonP800/R102 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Manges! Pate sto www.sonyericsson.com/fun kai katebaste to Visual Communicator!!! Exei chat kai Push-to-talk!!! Prostheste me sti lista sas san Speedster. Have fun!

YO!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (28 Σεπ. 2004 , 09:38)

 

Αυτό το πρόβλημα εντοπίζεται πολύ συχνά στο Ρ800.Όταν σου εξαφανίζεται το μενού των εφαρμογών 3 τρόποι υπάρχουν για να το επαναφέρεις,είτε βγάζοντας το Memory Stick Duo και ξανατοποθετώντας το,είτε κάνοντας restart το κινητό και ο τελευταίος τρόπος τον οποίο σου συνιστώ μέσω του SMan πας πάνω δεξιά που λέει Fn > Utilities > Fix applist .

 

τι φταιει για αυτο; τα skin του tracker;γιατι μονο με αυτα μου το κανει :confused:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis (28 Σεπ. 2004 , 20:08)

 

τι φταιει για αυτο; τα skin του tracker;γιατι μονο με αυτα μου το κανει :confused:

 

Μπορεί να φταίει κι αυτό,προσωπικά μου το έκανε όταν άρχιζα να γεμίζω το κινητό με apps.Μέχρι τα 8-10 apps ήταν καλά από εκεί και πάνω έβγαζε αυτό το bugακι.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (28 Σεπ. 2004 , 22:01)

 

Μπορεί να φταίει κι αυτό,προσωπικά μου το έκανε όταν άρχιζα να γεμίζω το κινητό με apps.Μέχρι τα 8-10 apps ήταν καλά από εκεί και πάνω έβγαζε αυτό το bugακι.

 

σε ευχαριστω :)το κανει και στο 900; :o καλο βραδυ ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis (29 Σεπ. 2004 , 00:03)

 

σε ευχαριστω :)το κανει και στο 900; :o καλο βραδυ ;)

 

Όχι στο Ρ900 έχει διορθωθεί το προβληματάκι. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Eγκατεστησα το Remote P800/P900 1.42 - καθε φορα που παταω start στην εφαρμογη που τρεχει στον H/Y, το προγραμμα στο Ρ800 τερματιζει με Error 3

 

Τι συμβαινει?

 

Επισης το "Ουγγρικο" SmartMovie 2.42, παροτι εγκατεστησα τα DirectShow codecs και το DivX που υπηρχαν μεσα, μολις τρεχω την εφαρμογη στον Η/Υ και παω να φορτωσω ενα AVI η MPG μου λεει

"Cannot open video file - make sure you have installed DirectShow video codecs"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος μπορει ας απαντησει στα παρακατω:

1)Προσπαθω να κανω format μεσω control panel αλλα δεν μου αναγνωριζει κανενα σκληρο.Γιατι συμβαινει αυτο?

2)Απο το μενου:Applications>View>System information, η εκδοση λογισμικου ειναι το Phone η το Organiser?

 

Βοηθήστε λίγο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος με τη χρήση του Ρ800 και έχω κάποιες απορίες με αυτό.

1) Μπορεί να αλλαχθεί το memory stick την ώρα λειτουργίας?

2) Επίσης, υπάρχει τρόπος να αποθηκεύω τα μηνύματα που στέλνω ή λαμβάνω στο mem. stick? Δεν έχω δει σχετικές επιλογές και μου έχει λείψει σε σχέση με το 6310 που είχα.

Και κανα site με *****s?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Γιώργος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος somebody961 (29 Σεπ. 2004 , 13:39)

 

Είμαι νέος με τη χρήση του Ρ800 και έχω κάποιες απορίες με αυτό.

1) Μπορεί να αλλαχθεί το memory stick την ώρα λειτουργίας?

2) Επίσης, υπάρχει τρόπος να αποθηκεύω τα μηνύματα που στέλνω ή λαμβάνω στο mem. stick? Δεν έχω δει σχετικές επιλογές και μου έχει λείψει σε σχέση με το 6310 που είχα.

Και κανα site με *****s?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Γιώργος.

 

 

1) Το έχω κάνει άπειρες φορές χωρίς να δημιουργείται πρόβλημα.

2) Το SMS Manager ίσως σε καλύψει μια και έχεις τη

δυνατότητα να στείλεις στο Memory Stick ό,τι έχεις στείλει ή

λάβει μέσω της ήδη υπάρχουσας εφαρμογής,

καθώς και να στείλεις νέα μηνύματα μέσα από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος crazy (29 Σεπ. 2004 , 14:21)

 

Παιδια οποιος μπορει ας απαντησει στα παρακατω:

1)Προσπαθω να κανω format μεσω control panel αλλα δεν μου αναγνωριζει κανενα σκληρο.Γιατι συμβαινει αυτο?

2)Απο το μενου:Applications>View>System information, η εκδοση λογισμικου ειναι το Phone η το Organiser?

 

Βοηθήστε λίγο!!!!!!

 

1)Φορμάτ μπορείς να κάνεις, έχοντας κλειστό το φλιπ του κινητού, με τον εξής τρόπο:

jog Πάνω (μία φορά)

*

jog Κάτω (μία φορά)

jog Κάτω (μία φορά)

*

jog Κάτω (μία φορά)

*

 

2)Μπορείς να το καταλάβεις αν αλλάξεις τη γλώσσα στα ελληνικά. ;)

Το organiser είναι.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...