Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Akouste kai ena koufo pou pathenei to kinito mou stelnoune minimata se aytous leei oti to mynima paradothike kai to kinito mou den mou leei tipota gia nea minimata oute ta emfanizei oute ta blepo kai ta emfanizei xafnika meta apo kimmia mera kammia exigisi???????????????
benis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Exo pari to P900 edo kai 5 meres. Koitazontas sto sude tis SE eida oti iparxi nea ekdosi logismikou. Xeri kanis an exi Ellinika? Kai beltioni tipaota?

Episi xeri kanis po ginete na meni h anafora paradosis SMS monima evergopiimeni?

Euxaristo

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερετε κανεναν τροπο να απαλλαγω απο περιττα αρχεια στο ρ800? εχω στην ουσια 5 προγραμματακια και απο φωτογραφιες και λοιπα πολυ λιγα και εχω ελευθερο χωρο 3MB... sto pc file manager τι να πρωτοσβησω.. ενω με φορματ θα εχω προβλημα στα ελληνικα αν θυμαμαι καλα... any ideas.... ? επισης οσα προγραμματα κατεβαζω απο το Mobility world κατεβαινει ενας φακελος αλλα πουθενα δεν βρισκεται μεσα αρχειο sis...
the time has come.. ! welcome ATHENS 2004
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος benis (27 Ιαν. 2004 , 04:31)

 

hello mipos exei kaoios mono ta elliika na mou ta steile giati to arxeio einai 7 kai kati giga Episis tha ithela na rotiso an yaprxei kanena programm gia metatropi videou se mpeg4 apo divx i apo allo xero kai go thanks

 

 

Για ποιό firmware τα χρειάζεσαι; Αν είναι θα κατεβάσω το αρχείο και θα σου στείλω τα 2-3 αρχείακια που θα έχουν τα Ελληνικά (λέω 2-3 γιατί συνήθως υπάρχουν μέσα στο zip με περίεργους χαρακτήρες τα Ελληνικά και απλά ξεκινάς της εγκατάσταση και βλέπεις στην διαδικασία αν είναι Greek ή όχι, οπότε σταματάς και ξεκινάς εγκατάσταση το άλλο αρχείο.

 

Γράψε την έκδοση του Orginizer για να κατεβάσω (όταν πάω σπίτι) τα Ελληνικά.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος benis (27 Ιαν. 2004 , 04:33)

 

Akouste kai ena koufo pou pathenei to kinito mou stelnoune minimata se aytous leei oti to mynima paradothike kai to kinito mou den mou leei tipota gia nea minimata oute ta emfanizei oute ta blepo kai ta emfanizei xafnika meta apo kimmia mera kammia exigisi???????????????

 

 

Πάρε τηλέφωνο την εταιρία και πες τους το πρόβλημα, γιατί μου φαίνεται ότι από εκεί γίνεται ότι γίνεται.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος colacoca11 (27 Ιαν. 2004 , 10:05)

 

peri gia otan paw na syndetho me gprs sto footyscores i allo programma java mou grafei java.io.exception:status 2008

h' 3050 h' 4159?

 

 

Δεν γνωρίζω κάτι σχετικά με τους κωδικούς αυτούς (και που έψαξα, πάλι δεν βρήκα κάτι), όμως δοκίμασε να εγκαταστήσεις το πρόγραμμα στο άλλο δίσκο, από αυτόν που έχεις τώρα και τρέξτο πάλι. Επίσης δες με το αν κλείσεις όλες τις άλλες εφαρμογές που τρέχουν (με το taskman π.χ.), αν το πρόβλημα υπάρχει πάλι. Με σύνδεση από συμβόλαιο συνδέεσαι ή καρτοκινητό; Ίσως παίζει σημασία και αυτό. Π.χ., τον Opera τον δουλεύεις ή δεν μπορείς να συνδεθείς με αυτόν;

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Κάθε βράδυ βάζω το ξυπνητηρι από την κάτω μπάρα δίπλα στην μπαταρία. Πολλές φορές όμως-και την έχω πάθει μερικές φορές-μετά τη ρύθμιση το ρολόι πηγαίνει μια ώρα μπροστά. Μήπως το κάνω εγώ και δεν το καταλαβαίνω; μήπως κάτι δεν κάνω καλά κατά τη ρύθμιση του ξυπνητηριού;

Επίσης θέλω να ρωτήσω αν γ΄θνεται να εγκαταστήσω κάποια άλλη γραματοσειρά, αν ναι που θα τις βρώ. Γραμματοσειρές από το pc πχ palatino μπορώ;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.

Θελω να κανω φορματ αλλα θελω να κρατησω καποια πραγματακια.

Αυτα που θελω να κρατησω ειναι:

Μηνυματα

Σημειωσεις

Επαφες

mms templates (εχω περασει καποια εγω)

Γινεται να τα κρατησω χρησιμοποιοντας καποιον File Manager?

Ποια αρχεια πρεπει να κρατησω?

Πως θα κανω φορματ με κλειστο το πορτακι?

Ευχαριστω.

Με ρώτησαν κάποτε πώς πιστεύω να είναι ο παράδεισος...Αμέσως σε έφερα στο μυαλό μου.

Γιατί κάθε στιγμή που περνάω μαζί σου είναι σαν να είμαι στον παράδεισο...Είσαι ο δικός μου παράδεισος...

GeoJane

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να εχουμε καποια ειδοποιηση για τα εισερχομενα bluetooth files που μας ερχοντε?

 

Αν και δεν νομιζω λεω μηπως μου ξεφυγε κποια ρυθμηση!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manoskliv (27 Ιαν. 2004 , 22:11)

 

Κάθε βράδυ βάζω το ξυπνητηρι από την κάτω μπάρα δίπλα στην μπαταρία. Πολλές φορές όμως-και την έχω πάθει μερικές φορές-μετά τη ρύθμιση το ρολόι πηγαίνει μια ώρα μπροστά. Μήπως το κάνω εγώ και δεν το καταλαβαίνω; μήπως κάτι δεν κάνω καλά κατά τη ρύθμιση του ξυπνητηριού;

 

 

Θα πω κάτι ίσως παρατραβηγμένο....

Μήπως δεν έχει σχέση με το ξυπνητήρι αλλά με το Synchronization

που (ίσως) κάνεις; Συγκεκριμένη η Βάση Συγχρονισμού έχει επιλογή

να συγχρονίζεται η ώρα του PC με το κινητό... Θα μου πεις άρα

και τα 2 έχουν την σωστή ώρα.. Κι όμως...

Σ'εμένα, πάνε και τα 2, μία ώρα μπροστά!

Φαντάζομαι πως κάτι παίζει με τα timezones γι'αυτό

κι εγώ απενεργοποίησα αυτή την επιλογή και ηρέμησα.

Δοκίμασέ το κι εσύ και πες μου αν όντως ήταν αυτό.

Link to comment
Share on other sites

mia erwthsoyla,anoigontas kapoia stigmh to file manager,poy exw egatesthmeno,sto c:\ parathrhsa oti ektws twn fakelwn custom,documents,kai enos arxeioy SlopFile.ini poy synhthws moy evgaze moy evgale kai 4 arxeia me katalhksh .$$$ gia paradeigma TMP0EB39.$$$ ek twn opoiwn ta 3 exoyn megethos 0k kai to ena 386k.gnwrizei kaneis ti einai ayta ta arxeia kai telos pantwn an einai epikindyno an ta svysw na moy dhmioyrgithei kapoio provlhma.eyxaristw
Link to comment
Share on other sites

Γεια Παιδια.

Αλλος ενας Νεος User του Ρ900 (εγω) στο FORUM. :o .Αφου διαβασα τα δεν ξερω και γω ποσα topic του Ρ900 ,βαζοντας βγαζοντας Appz & Games -God gave the http://www.mobilityworld.tk- αρχισα να κανω καταχωρισεις στις επαφες του pc.τελειωνοντας κανω και ον συγρονισμο.Μια χαρα μεχρι εδω.Αφου ταξινομησα στο Ρ900 τις επαφες(απο τα ακαταχωρητα δημιουργησα φακελλους και τισ εχωσα εκει) εκανα καποιες διορθωσεις και λεω ας τα ξανασυγχρονισω.Απο τοτε ..το χαος.Τη μια μου εσβησε τισ επαφες απο το Ρ900,την αλλη μετεφερε τις ιδιες για δευτερη φορα στο pc κ.λ.π.Η απορια-ερωτημα ειναι η εξης:

Τι ρυθμισεις κανουμε οταν προσθετουμε νεες επαφες στο κινητο και θελουμε να τις μεταφερουμε στο pc χωρις να πειραξουμε τις παλιες και το αντιστροφο δηλ.απο pc σε κινητο.Υπαρχει καποιος "μπουσουλας" καποιοι κανονες γιατι με τις ρυθμισεις του συγχρονισμου τα εκανα Σ@#*Α (καλη ορεξη κιολας). :cry

Παντως η δουλεια που γινεται εδω ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ .Μπραβο Μπραβο Μπραβο-Οχι Ρουλα. :D

Απο το unwired (θεοσχωρεστο-Respect) μεχρι ΕΔΩ ειδα μεγαλη βελτιωση.

Νομιζω τελικα οτι αθτο που αξιζει στο Internet τα καλα forum.Και αυτο ειναι ΠΟΛΥ καλο forum.

Και μια παρατηρηση.Για τους Rookies του Ρ900 ειναι πολυ δυσκολο

να διαβασουν ολα τα topics για το με τι appz & (λιγοτερο) Games θα ξεκινησουν.Καποιος φιλος δεν θυμαμαι σε ποια σελιδα ποιανου Τοpic ητανε πηγε να ξεκινησει κατι αλλα... :( .Nevermind

Συνεχιστε την καλη δουλεια. Ααα...υπαρχει το "σπαστηρι" του tags tanks -ειδα οτι κυκλοφορει σε mail- στο God gave the http://www.mobilityworld.tk η να δωσω το mail μου;

:innocent:

Ουφ τελειωσα.Κουραστηκα και σας κουρασα.

Και να σκεφτειτε οτι το myyy P(reeciouuuus) 900 το εχω ουτε βδομαδα

και εμπαινα στο Forum για μελετη -σαν visitor - πριν τις γιορτες των χριστουγεννων.

Αυτα.

:rotfl:

WAR IS PEACE ,FREEDOM IS SLAVERY ,IGNORANCE IS STRENGTH .2O ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ

WAR IS PEACE,FREEDOM IS SLAVERY,IGNORANCE IS STRENGTH.

Shinobi no Mono

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος frankzer0 (28 Ιαν. 2004 , 04:31)

 

...

 

 

Μεγειά λοιπόν και καλωσόρισες στο MyPhone!!! :)

Το πρόβλημά σου μάλλον είναι στις ρυθμίσεις του

Sync Station. Οπότε αν θες πήγαινε κάτω δεξιά στο

εικονιδιάκι του P900 (ελπίζω να ισχύει αυτό) και με

δεξί κλικ πήγαινε στις Ρυθμίσεις Sync Station.

Εκεί θα βρεις διάφορα "καλούδια" που θα κάνουν τη

ζωή σου πιο εύκολη (σε ότι αφορά το P900). ;)

 

P.S. Το topic αυτό απευθύνεται σε χρήστες P800 οπότε

next time καλύτερα να ρωτήσεις στο ανάλογο topic. ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ενεργοποιησα χθες το gprs απο την vodafone σε μια καρτα cu.. Δεν λέω ωραιο το gprs αλλα ειναι δυνατον να χρειάζεται 0,5 ευρω για μια σελίδα.? πάει 0,025ε/kb... τότε λοιπόν ένα πρόγραμματακι που έστελνες sms μέσω gprs πως είναι φθηνότερο? anyway... ξέρετε κανενα καλό μερος για java παιχνίδια να κατεβάσω... ?
the time has come.. ! welcome ATHENS 2004
Link to comment
Share on other sites

και για να καταλαβω δηλαδη (δυστυχως αυτα που ρωταω ειναι στοιχειωδη) με συνδεση και οχι με καρτοκινητο μπορω να έχω συνέχεια τον υπολογιστή μου on line χωρις να χρεώνομαι΄? το opera τι κάνει?
the time has come.. ! welcome ATHENS 2004
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ενεργοποιησα χθες το gprs απο την vodafone σε μια καρτα cu.. Δεν λέω ωραιο το gprs αλλα ειναι δυνατον να χρειάζεται 0,5 ευρω για μια σελίδα.? πάει 0,025ε/kb... τότε λοιπόν ένα πρόγραμματακι που έστελνες sms μέσω gprs πως είναι φθηνότερο? anyway... ξέρετε κανενα καλό μερος για java παιχνίδια να κατεβάσω... ?

 

Φίλε Michalisx,

επειδή κι εγώ ενεργοποίησα το GPRS στην CU κάρτα μου αλλά δεν μπορώ να το χρησιμοπιήσω, μπορείε να μου στείλεις τις ρυθμίσεις με PΜ?

Σε ποιές σελίδες μπαίνεις?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος koses1 (28 Ιαν. 2004 , 00:40)

 

mia erwthsoyla,anoigontas kapoia stigmh to file manager,poy exw egatesthmeno,sto c:\ parathrhsa oti ektws twn fakelwn custom,documents,kai enos arxeioy SlopFile.ini poy synhthws moy evgaze moy evgale kai 4 arxeia me katalhksh .$$$ gia paradeigma TMP0EB39.$$$ ek twn opoiwn ta 3 exoyn megethos 0k kai to ena 386k.gnwrizei kaneis ti einai ayta ta arxeia kai telos pantwn an einai epikindyno an ta svysw na moy dhmioyrgithei kapoio provlhma.eyxaristw

 

 

Όρκο δεν παίρνω για τα αρχεία με το $$$, αλλά καλύτερα να μην τα σβήσεις.

 

Το ίδιο ισχύει και για το slopfile.ini

Αυτό χρειάζεται (και είναι από το λειτουργικό), ώστε αν γεμίσει η μνήμη στον C ή κάτι δεν πάει καλά και κολλήσει το κινητό, να μπορέσει να κάνει επανεκκίνηση (κρατάει αρχεία για το boot) και είναι πολύ χρήσιμο.

 

Αν το σβήσεις, ξαναφτιάχνεται μόνο αν θυμάμαι καλά, αλλά.. μην το σβήσεις :)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Fetzisjr (28 Ιαν. 2004 , 00:17)

 

Ξερετε αν το Ρ800 παιζει αρχεια video .rm?

 

 

Δεν υπάρχει η δυνατότητα αυτή (ελπίζουμε σε έναν real player).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Fetzisjr (27 Ιαν. 2004 , 23:22)

 

Μπορουμε να εχουμε καποια ειδοποιηση για τα εισερχομενα bluetooth files που μας ερχοντε?

 

Αν και δεν νομιζω λεω μηπως μου ξεφυγε κποια ρυθμηση!!! :lol:

 

 

Στις ρυθμίσεις του Bluetooth στον πίνακα ελέγχου (στο "συνδέσεις"), τσέκαρε στην λήψη των στοιχείων, να κάνει πρώτα ερώτηση.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Η απενεργοποίηση του timezone γίνεται από εκεί που λέει για την ώρα, Ευρώπη, Βόρεια ζώνη κτλ;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Geia sas padia eimai kai ego enas maniakos xristis tou p800!!Eimai ksetrelamenos mazi tou alla tha ithela kati diaforetiko kati ksexoristo stin emfanisi tou menoy toy i kati tetoio!yparxei kapoio programma kapoio skin?thank you eiste apextoi!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα και ωραια με τον συγχρονισμο του P800 με το Outlook αλλα πως μπορουν να συγχρονιστουν και οι κατηγοριες που εχω δημιουργησει με το Outlook;
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...