Jump to content

LG G3 ή Sony Xperia Z2;


panoso
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα από αυτά τα δύο κινητά. Θα ήθελα αν μπορούσαν οι κάτοχοι των LG G3 και Sony Xperia Z2 να μου πουν τη γνώμη τους και την άποψή τους γι'αυτά τα δύο τηλέφωνα. Ποια είναι τα πλεονεκτήματα και ποια τα μειονεκτήματα που παρουσιάζουν; Επειδή θα πάρω το κινητό από κατάστημα Vodafone ξέρετε αν θα έχουν προεγκατεστημένες εφαρμογές της Vodafone (γιατί δεν θέλω να έχουν προεγκατεστημένες εφαρμογές της Vodafone);
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα από αυτά τα δύο κινητά. Θα ήθελα αν μπορούσαν οι κάτοχοι των LG G3 και Sony Xperia Z2 να μου πουν τη γνώμη τους και την άποψή τους γι'αυτά τα δύο τηλέφωνα. Ποια είναι τα πλεονεκτήματα και ποια τα μειονεκτήματα που παρουσιάζουν; Επειδή θα πάρω το κινητό από κατάστημα Vodafone ξέρετε αν θα έχουν προεγκατεστημένες εφαρμογές της Vodafone (γιατί δεν θέλω να έχουν προεγκατεστημένες εφαρμογές της Vodafone);

 

δεν το εχω ομως εψαξα το θεμα και σου βρηκα δυο αξιολογησεις(αφορα το lg g3 το οποιο σου προτινω να αγορασεις):

 

Μόλις σήμερα παρέλαβα το LG G3 16 GB GOLD. με μια λέξη όνειρο !!!

Έχοντας αλλάξει πολλά κινητά μα πολλά (μόνο τον τελευταίο χρόνο iphone 5 , samsung s4 ,sony z2)

πάντα μου έλλειπε κάτι από το κάθε κινητό ,

αυτό το κινητό επιτέλους τα έχει όλα !!!

Σχεδιασμός απίστευτος , οθοναρα , λεπτό στιβαρό, και πάνω από όλα android.

το ui της lg τα σπάει, απλό , όμορφο , απαλό.

τα πίσω κουμπιά πολύ πρακτικά και το knock knock της οθόνης απίστευτο

( αν & το γνώριζα από το lg g pad tablet μου ).

H camera & to lazer focus αστραπή κρυστάλλινες photo !!!

Το μόνο που είχα ενδοιασμό ήταν το χρώμα & αυτό γιατί δεν είχα δει απο κοντά το χρυσό παρά μόνο στο youtube.

τελικά επέλεξα το χρυσό και όταν άνοιξα το κουτί ... έμεινα ....κόσμημα !!! του πάει απίστευτα, πάρτε το σε χρυσό και δε θα το μετανιώσετε !!!

πρώτη φορά μετά απο 15 χρόνια που ασχολουμε με κινητά , βρίσκω ενα κινητό που να μην υστερεί σε τίποτα & σε συνδυασμό με τη τιμή του μόνο 420 & κάτι να είναι το best value for money κινητό της χρονιάς!!!

κατι τελευταίο αν το κινητό αυτό το είχε βγάλει η apple θα είχε 1000 + euro...

μπράβο LG έχεις ξεφύγει πολύ μπροστά από τον ανταγωνισμό !!!

 

-----------------------------------------------------------------------------------

 

-Πλεονεκτηματα

Οθονη : Απιστευτη αναλυση , πολυ ζωντανα χρωματα , ανετη θεαση στον ηλιο

Επιδοσεις : Παρα πολυ γρηγορο δεν κολλαει με τιποτα και ανετα σηκωνει και τα πιο βαρια παιχνιδια.

Μπαταρια : Υπερανετα βγαζει μια μερα με βαρια χρηση , μου εχει βγαλει και δυο μερες με μετρια χρηση.

Τηλεφωνα : Πολυ δυνατο ακουστικο για κλησεις πρεπει να το χαμηλωσεις διοτι η δυνατοτερη κλιμακα ειναι πολυ δυνατη . Τα Ελληνικα δικτυα υποστηριζουν HD Voice και δεν ετυχε ως τωρα τουλαχιστον καποια κληση να αποτυγχανει .

Καμερα : Η καμερα ειναι πολυ δυνατο σημειο του G3 με το Optical Image Stabilazation καμια φωτογραφια δεν βγαινει θολη και κουνημενη ! Πρεπει να ζουμαρεις πολυ για να αρχισει να "χαλαει" η φωτογραφια . Επισης διαθετει το Dual Flash για να βγαινουν οι φωτογραφιες με flash με ακομα πιο φυσικο χρωμα . Με το Laser AutoFocus χαρακτηριστικο που διαθετουν μονο οι ακριβες DSLR καμερες η εστιαση γινεται πιο γρηγορα απο οποιδηποτε αλλο high-end smartphone .

Αξεσουαρ : Τα ακουστικα της LG τα QuadBeat 2 ειναι αριστης ποιοτητας μπαινουν μεσα στο αυτι με σιλικονη . Διαθετουν αρκετο μπασο και ειναι καλη επιλογη και για γυμναστικη αφου δεν βγαινουν ευκολα .

-Μειονεκτηματα : Ζεσταινεται αρκετα πισω στη πλατη κοντα στο υψος των κουμπιων μετα απο βαρια/πολυωρη χρηση με υψηλη φωτεινοτητα . Σε αυτη τη περιπτωση η φωτεινοτητα για λογους προστασιας μειωνεται αυτοματα στο 90% (σε περιπτωση που το ειχατε υψηλοτερα) ! Με μια θηκη δεν θα καταλαβαινεται τη ζεστη . Μεσα στο σπιτι το εχω περιπου 40%-50% οποτε δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα . Εκτος σπιτιου με 70% το πολυ 85% λογο του καλοκαιριου βλεπετε ανετα .

Καταπληκτικο κινητο για τα λεφτα του θεωρω το καλυτερο του ειδους του αυτη τη στιγμη για μενα ειναι πολυ πιο μπροστα απο οποιοδηποτε αλλο Smartphone . Χωρις δευτερη σκεψη αγοραστε το δεν θα το μετανιωσετε !!!

 

___________________________________________________________________________

 

Κατοχος g3 μεχρι προχτες. Ειναι ειρωνεια στο κινητο αυτο το οτι εχει την καλυτερη οθονη εκει εξω, που δυστυχως ειναι η πηγη και ολων των προβληματων που φερει.. Η συσκευη ζεσταινεται πολυ (και δεν παιζω παιχνιδια στο κινητο), με απλο σερφαρισμα για λιγη ωρα. Η μπαταρια του σαφως και δε μπορει να ειναι σαν του g2, λογω της οθοναρας που εχει και χρειαζεται πολυυυυυ δυναμη.. Το πηρα στην παραλια και το κινητο κυριολεκτικα καηκε!!!! Και να τονισω οτι δε το χα καρφι στον ηλιο, ισα ισα που ηλιος δε το βρηκε ουτε στιγμη. Και μονο ομως η ζεστη εφτανε ωστε το κινητο να βγει οφ.. Το καταλαβα οταν γυρισα σπιτι που μυριζε η συσκευη. Ανοιξα το καπακι και πισω η μπαταρια ειχε μαυρισει. Τοχω παει πισω για service αλλα ουτε ξερω τι θα γινει. Το μονο που ξερω ειναι οτι εμεινα χωρις κινητο μεσα καλοκαιριου, και οτι τα service υπολειτουργουν λογω αδειων οποτε κανενα σχολιο για το ποτε θα το παρω στα χερια μου και αμα!! Η lg ακουσε τις απαιτησεις χρηστων του g2 πριν βγαλει το επομενο, οπως αποσπωμενη μπαταρια, καλυτερη καμερα και τα σχετικα, ηθελε να κανει το καλο ακομα καλυτερο αλλα δε της βγηκε δυστυχως.. Και η καμερα καλη αλλα και παλι μονο για την ημερα. Ολα αυτα τα προβληματα ειναι απαραδεκτα για τετοια λεφτα που κανει η συσκευη!!! Αυτα απο μενα, κατοχος του g3 μεχρι προχτες..

 

--------------------------------------------

Πάντως έχω να σου πω πως το lg g3 είναι καλύτερο από το z2!!

 

ΌΜΩΣ θα σου πρότεινα να αγοράσεις το LG G2 (16 GB) είναι αρκετά καλό. Ή μετά πας σε Nokia!!!

Edited by Th3
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα από αυτά τα δύο κινητά. Θα ήθελα αν μπορούσαν οι κάτοχοι των LG G3 και Sony Xperia Z2 να μου πουν τη γνώμη τους και την άποψή τους γι'αυτά τα δύο τηλέφωνα. Ποια είναι τα πλεονεκτήματα και ποια τα μειονεκτήματα που παρουσιάζουν; Επειδή θα πάρω το κινητό από κατάστημα Vodafone ξέρετε αν θα έχουν προεγκατεστημένες εφαρμογές της Vodafone (γιατί δεν θέλω να έχουν προεγκατεστημένες εφαρμογές της Vodafone);

 

Εχω το z2 εδω και ενα τετράμηνο απο τις πρώτες παρτίδες.

Απολυτα ευχαριστημένος σε ολα.

Εξαιρετικη οθόνη(αντιθεςη,φωτεινοτητα, ζωντάνια χρωμάτων, γωνιές θεαςης)αυτονομια(βγάζω 2 ημέρες χρηςη και η μόλις δεύτερη συςκευη μετα το g2 που είχα),εξαιρετικη ποιότητα κατασκευής με χρηςη αλουμινίου και γυαλιού άψογη κάμερα,ομαλότητα λειτουργικου.

Μοναδικο μειών της συςκευης ειναι η έγγραφη σε 4k που μετα απο κατα μέσο όρο 7-8 λεπτά υπερθερμενεται με αποτέλεσμα να κλειστή η εφαρμογή της κάμερας(το ιδιο εχει και το g3 επόμενος εδω συμβιβάζεται ειτε το ενα ειτε το άλλο πάρεις.

 

Τώρα εφόσον καταλήξεις σε αυτο και έχεις επιδότηση Vodafone παρ το απο κανα Πλαίσιο που εχουν unbranded συσκευές,διότι τα Vodafone καθυστερούν χαρακτηριστικα σε αναβαθμισεις(μεσα στο νήμα της συςκευης υπάρχουν παράπονα χρηστών με branded Vodafone συσκευη.)

Και γενικά οποιοδήποτε αν το πάρεις Κοιτα unbranded να ειναι.

 

Το g3 δεν το συνιστώ διότι εχει καταρχήν αρκετα σοβαρά θέματα με πολλά παράπονα απο πολλούς χρηςτες οπως ξαφνικές επανεκκινήσεις η κλείσιμο στα καλα καθούμενα,υπερθερμανσεις με λιγο ζορισμα και κόφτη φωτεινοτητας και μέτρια αυτονομια.

Φαντάσου το g3 εχει 3000 μπαταρία σε 5.5 ιντσών οθόνη με 2k ανάλυση,ενω το z2 εχει 3200 με 5.2 ιντςες και 1080p.

Και η θεωρία αποτυπώνεται ξεκάθαρα και στην πράξη οπως το βιώνω εδω και ενα τετράμηνο σχετικά με την εξαιρετικη αυτονομια του z2.

 

Ακομα και χωρίς τα σοβαρά θέματα του g3 το z2 ειναι ανώτερο και σε ποιότητα κατασκευής και σε οθόνη και αυτονομια ξεκάθαρα.

Πάρε και εδω μια γεύση μονο απο τις οθόνες να κρίνεις καλύτερα.

http://www.fullhd.gr/reviews/dis/item/17035-sony-xperia-z2-smartphone-display-review.html

http://www.fullhd.gr/reviews/dis/item/17076-lg-g3-display-review.html

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω το z2 εδω και ενα τετράμηνο απο τις πρώτες παρτίδες.

Απολυτα ευχαριστημένος σε ολα.

Εξαιρετικη οθόνη(αντιθεςη,φωτεινοτητα, ζωντάνια χρωμάτων, γωνιές θεαςης)αυτονομια(βγάζω 2 ημέρες χρηςη και η μόλις δεύτερη συςκευη μετα το g2 που είχα),εξαιρετικη ποιότητα κατασκευής με χρηςη αλουμινίου και γυαλιού άψογη κάμερα,ομαλότητα λειτουργικου.

Μοναδικο μειών της συςκευης ειναι η έγγραφη σε 4k που μετα απο κατα μέσο όρο 7-8 λεπτά υπερθερμενεται με αποτέλεσμα να κλειστή η εφαρμογή της κάμερας(το ιδιο εχει και το g3 επόμενος εδω συμβιβάζεται ειτε το ενα ειτε το άλλο πάρεις.

 

Τώρα εφόσον καταλήξεις σε αυτο και έχεις επιδότηση Vodafone παρ το απο κανα Πλαίσιο που εχουν unbranded συσκευές,διότι τα Vodafone καθυστερούν χαρακτηριστικα σε αναβαθμισεις(μεσα στο νήμα της συςκευης υπάρχουν παράπονα χρηστών με branded Vodafone συσκευη.)

Και γενικά οποιοδήποτε αν το πάρεις Κοιτα unbranded να ειναι.

 

Το g3 δεν το συνιστώ διότι εχει καταρχήν αρκετα σοβαρά θέματα με πολλά παράπονα απο πολλούς χρηςτες οπως ξαφνικές επανεκκινήσεις η κλείσιμο στα καλα καθούμενα,υπερθερμανσεις με λιγο ζορισμα και κόφτη φωτεινοτητας και μέτρια αυτονομια.

Φαντάσου το g3 εχει 3000 μπαταρία σε 5.5 ιντσών οθόνη με 2k ανάλυση,ενω το z2 εχει 3200 με 5.2 ιντςες και 1080p.

Και η θεωρία αποτυπώνεται ξεκάθαρα και στην πράξη οπως το βιώνω εδω και ενα τετράμηνο σχετικά με την εξαιρετικη αυτονομια του z2.

 

Ακομα και χωρίς τα σοβαρά θέματα του g3 το z2 ειναι ανώτερο και σε ποιότητα κατασκευής και σε οθόνη και αυτονομια ξεκάθαρα.

Πάρε και εδω μια γεύση μονο απο τις οθόνες να κρίνεις καλύτερα.

http://www.fullhd.gr/reviews/dis/item/17035-sony-xperia-z2-smartphone-display-review.html

http://www.fullhd.gr/reviews/dis/item/17076-lg-g3-display-review.html

 

εχει τελικα δικαιο ο αλεξ . αναμεσα σε αυτα τα κινητα το καλυτερο ειναι το z2 ή καποιο Nokia γιατι απλα το g3 απο οτι διαβασα εχει τα παντα αλλα υπερθερμενεται τοσο που μετα χαλαει...

Link to comment
Share on other sites

Το Sony Xperia Z2 δηλαδή δεν έχει εφαρμογές προεγκατεστημένες από τη Vodafone αν το πάρεις από κατάστημα Vodafone; Από υπερθερμάνσεις το Z2 απ'ότι κατάλαβα δεν έχει ε; Από θέμα επιδόσεων πχ σε απαιτητικά γραφικά πως τα πάει; Ζορίζεται ή τα βγάζει εύκολα πέρα; Η αίσθηση που σου αφήνει το Z2 στο χέρι ποια είναι; Δηλαδή το G3 απ'ότι κατάλαβα βγαίνει εκτός μάχης;
Link to comment
Share on other sites

Το Sony Xperia Z2 δηλαδή δεν έχει εφαρμογές προεγκατεστημένες από τη Vodafone αν το πάρεις από κατάστημα Vodafone; Από υπερθερμάνσεις το Z2 απ'ότι κατάλαβα δεν έχει ε; Από θέμα επιδόσεων πχ σε απαιτητικά γραφικά πως τα πάει; Ζορίζεται ή τα βγάζει εύκολα πέρα; Η αίσθηση που σου αφήνει το Z2 στο χέρι ποια είναι; Δηλαδή το G3 απ'ότι κατάλαβα βγαίνει εκτός μάχης;

 

Εχει 2-3 αν θυμαμαι τις οποιες κανεις απενεργοποιηση και δεν φαινονται πουθενα.υπερθερμανση μονο στο 4κ βιντεο μετα απο 7-8 λεπτα.το κανουν αυτο και τα αλλα κινητα με 4κ.οποτε δεν ειναι μονο το ζ2. Κανενα ζοριζμα δεν θα αντιμετωπισεις.απο θεμα αισθησης καθαρα αντικειμενικη η ερωτηση,σε αλλους αρεσει σε αλλους οχι. Εμενα μου αφηνει καλη αισθηση.απο ποιοτητα απλα απο τα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

εχει τελικα δικαιο ο αλεξ . αναμεσα σε αυτα τα κινητα το καλυτερο ειναι το z2 ή καποιο Nokia γιατι απλα το g3 απο οτι διαβασα εχει τα παντα αλλα υπερθερμενεται τοσο που μετα χαλαει...

 

Έχουν χαλάσει πολλά;;;;

 

Μην λέμε ανακρίβειες....το ότι δεν αποδίδει όπως σε προιδεάζει ο πρόγονος και τα τεχνικά του χαρακτηριστικά δεν σημαίνει ότι χαλάει....χώρια ότι αυτά ισχύουν ως επί το πλείστων για το 16άρι....Το 32άρι είναι καλύτερο σε επίπεδο απόδοσης...

Link to comment
Share on other sites

Έχουν χαλάσει πολλά;;;;

 

Μην λέμε ανακρίβειες....το ότι δεν αποδίδει όπως σε προιδεάζει ο πρόγονος και τα τεχνικά του χαρακτηριστικά δεν σημαίνει ότι χαλάει....χώρια ότι αυτά ισχύουν ως επί το πλείστων για το 16άρι....Το 32άρι είναι καλύτερο σε επίπεδο απόδοσης...

 

καταρχην δεν γνωριζω καλα ουτε εμπιστευομαι την lg γιατι απλα εχω συνηθησει στις μαρκες sony , samsung ακομα και αν δεν ειναι και οι καλυτερες. δευτερον σχεδον ολες οι συσκευες lg υπερθεμενονται πολυ αλλα δεν σημαινει οτι χαλανε. χαλανε μονο σε ακραια επιπεδα αλλα δεν αργει κιωλας να χαλασουν. ειδικα τα φθηνα . αλλα και το Lg g3 δεν εχει καλες αξιολογησεις ;)

 

-------------------------------------------------

οσο για το 32αρι ισχυουν ακομα χειροτερα ;)

αν το αγορασει θα το πεταξει απο την βεραντα και θα απελπιστει

.

 

Αξιολογηση lg g3 (32 gb)

Απλά το κινητό είναι απάτη....το αγόρασα εγώ και 2 φίλοι μου οι οποίοι διατηρούν Μαγαζι το οποίο επισκευάζει κινητά τηλεφωνα.θεορουσαμε ότι θα ήταν ότι καλύτερο αλλά βγήκε ελατοματικο και στους τρεις.εχουμε πρόβλημα στην μπαταρία η οποία τελιωνει αμέσως.επιπλεων το κινητό σβηνει από μόνο του ενώ η μπαταρία είναι γεμάτη.ενα άλλο πρόβλημα είναι ότι ανεβάζει πολύ μεγάλες θερμοκρασίες.το κινητό το έχουμε αγοράσει και οι τρεις από διαφορετικά μαγαζιά και εγώ για την ακρίβεια δυο φορές όπου η δεύτερη φορά ήταν από το πλαίσιο.φυσικα και τις δυο φορές το κινητό ήταν ελλατοματικο με τα ίδια ακριβώς προβλήτα.

Μακριά από αυτό το κινητό στα σίγουρα!!!!αν ψάξετε λίγο θα δείτε ότι παρά πολλοί έχουν τα ίδια προβλήματα.εγω δεν αναφέρω καθόλου τους περιπτώσεις για τις οποιες απλά άκουσα.σας περιγράφω τις προσωπικές μου που πιστεύω είναι αρκετές.

Edited by Th3
Link to comment
Share on other sites

Καλά

 

Όλοι οι υπόλοιποι θα έχουν μυστική έκδοση του g3 :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην δεν γνωριζω καλα ουτε εμπιστευομαι την lg γιατι απλα εχω συνηθησει στις μαρκες sony , samsung ακομα και αν δεν ειναι και οι καλυτερες. δευτερον σχεδον ολες οι συσκευες lg υπερθεμενονται πολυ αλλα δεν σημαινει οτι χαλανε. χαλανε μονο σε ακραια επιπεδα αλλα δεν αργει κιωλας να χαλασουν. ειδικα τα φθηνα . αλλα και το Lg g3 δεν εχει καλες αξιολογησεις ;)

 

-------------------------------------------------

οσο για το 32αρι ισχυουν ακομα χειροτερα ;)

αν το αγορασει θα το πεταξει απο την βεραντα και θα απελπιστει

.

 

Αξιολογηση lg g3 (32 gb)

Απλά το κινητό είναι απάτη....το αγόρασα εγώ και 2 φίλοι μου οι οποίοι διατηρούν Μαγαζι το οποίο επισκευάζει κινητά τηλεφωνα.θεορουσαμε ότι θα ήταν ότι καλύτερο αλλά βγήκε ελατοματικο και στους τρεις.εχουμε πρόβλημα στην μπαταρία η οποία τελιωνει αμέσως.επιπλεων το κινητό σβηνει από μόνο του ενώ η μπαταρία είναι γεμάτη.ενα άλλο πρόβλημα είναι ότι ανεβάζει πολύ μεγάλες θερμοκρασίες.το κινητό το έχουμε αγοράσει και οι τρεις από διαφορετικά μαγαζιά και εγώ για την ακρίβεια δυο φορές όπου η δεύτερη φορά ήταν από το πλαίσιο.φυσικα και τις δυο φορές το κινητό ήταν ελλατοματικο με τα ίδια ακριβώς προβλήτα.

Μακριά από αυτό το κινητό στα σίγουρα!!!!αν ψάξετε λίγο θα δείτε ότι παρά πολλοί έχουν τα ίδια προβλήματα.εγω δεν αναφέρω καθόλου τους περιπτώσεις για τις οποιες απλά άκουσα.σας περιγράφω τις προσωπικές μου που πιστεύω είναι αρκετές.

 

Κανεις παράθεση δημοσιεύσεων ποιανού;;;

 

Εδώ στο forum υπάρχουν ατομα που γράφουν οτι να ναι σε αρκετές συσκευές...ποσο μάλλον απο Σκρουτζ.... Πάντως αν είναι να βάζεις απόψεις αλλων κάνε ή παράθεση ή ενα link στην πηγή....

 

 

καταρχην δεν γνωριζω καλα ουτε εμπιστευομαι την lg γιατι απλα εχω συνηθησει στις μαρκες sony , samsung ακομα και αν δεν ειναι και οι καλυτερες. δευτερον σχεδον ολες οι συσκευες lg υπερθεμενονται πολυ αλλα δεν σημαινει οτι χαλανε. χαλανε μονο σε ακραια επιπεδα αλλα δεν αργει κιωλας να χαλασουν. ειδικα τα φθηνα .

 

Τελικά χαλάνε ή όχι;;;;

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

οσο για το 32αρι ισχυουν ακομα χειροτερα ;)

αν το αγορασει θα το πεταξει απο την βεραντα και θα απελπιστει

.

 

Αξιολογηση lg g3 (32 gb)

Απλά το κινητό είναι απάτη....το αγόρασα εγώ και 2 φίλοι μου οι οποίοι διατηρούν Μαγαζι το οποίο επισκευάζει κινητά τηλεφωνα.θεορουσαμε ότι θα ήταν ότι καλύτερο αλλά βγήκε ελατοματικο και στους τρεις.εχουμε πρόβλημα στην μπαταρία η οποία τελιωνει αμέσως.επιπλεων το κινητό σβηνει από μόνο του ενώ η μπαταρία είναι γεμάτη.ενα άλλο πρόβλημα είναι ότι ανεβάζει πολύ μεγάλες θερμοκρασίες.το κινητό το έχουμε αγοράσει και οι τρεις από διαφορετικά μαγαζιά και εγώ για την ακρίβεια δυο φορές όπου η δεύτερη φορά ήταν από το πλαίσιο.φυσικα και τις δυο φορές το κινητό ήταν ελλατοματικο με τα ίδια ακριβώς προβλήτα.

Μακριά από αυτό το κινητό στα σίγουρα!!!!αν ψάξετε λίγο θα δείτε ότι παρά πολλοί έχουν τα ίδια προβλήματα.εγω δεν αναφέρω καθόλου τους περιπτώσεις για τις οποιες απλά άκουσα.σας περιγράφω τις προσωπικές μου που πιστεύω είναι αρκετές.

 

Οκ, τα γράφεις όλα αυτά, αλλά παρέθεσε και από που τα βρήκες, να τα δούμε κι εμείς. Ο καθένας σε πολλές συσκευές μπορεί να γράφει ότι του κατέβει.

Link to comment
Share on other sites

Το Sony Xperia Z2 δηλαδή δεν έχει εφαρμογές προεγκατεστημένες από τη Vodafone αν το πάρεις από κατάστημα Vodafone; Από υπερθερμάνσεις το Z2 απ'ότι κατάλαβα δεν έχει ε; Από θέμα επιδόσεων πχ σε απαιτητικά γραφικά πως τα πάει; Ζορίζεται ή τα βγάζει εύκολα πέρα; Η αίσθηση που σου αφήνει το Z2 στο χέρι ποια είναι; Δηλαδή το G3 απ'ότι κατάλαβα βγαίνει εκτός μάχης;

 

Υπερθερμανσεις πέρα απο 4k οχι,τώρα αμα παίξεις παιχνίδια πχ Aspahalt 8 λογικό ειναι ανεβάσει θερμοκραςια η αντιστοιχα οταν ασχοληθείς με μπολικες φωτό η να τραβάς 720p η 1080p λογικό ειναι να ανεβάσει γύρω απο την κάμερα αλλα δεν επηρεάζει αρνητικά κάτι,που στα περισσότερα high end ναυαρχιδες το ιδιο συμβαίνει.

 

Στις επιδόσεις στα γραφικά ανώτερο το z2 πολυ απλα η CPU-GPU διαχειρίζονται πιο αποδοτικά και με υψηλότερες επιδόσεις μια 1080p οθόνη απο μια 2k που εχει το g3 που επιβαρύνει περιςςοτερο την CPU-GPU αφού και στα specs τα ίδια ειναι και στα 2.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ είμαι πιο κοντά στο Sony Xperia Z2 μετά από όλα αυτά που έχω διαβάσει για το LG G3 και εδώ και σε άλλες ιστοσελίδες στο διαδίκτυο. Όντως συμβαίνουν όλα αυτά με το LG G3 ας μου απαντήσουν οι κάτοχοι του συγκεκριμένου μοντέλου; Πάντως με όλα αυτό που διαβάζω για το G3 φοβάμαι πάρα πολύ να το επιλέξω. Από ότι διάβασα και εδώ και στο διαδίκτυο δεν έχει κανείς κανένα πρόβλημα με το Xperia Z2 για αυτό και είμαι πιο κοντά σε αυτό. Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν το Xperia Z2 έχει led ειδοποιήσεων και που το έχουν τοποθετήσει; Από ενημερώσεις λογισμικού πως τα πάει η Sony γνωρίζουμε;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ είμαι πιο κοντά στο Sony Xperia Z2 μετά από όλα αυτά που έχω διαβάσει για το LG G3 και εδώ και σε άλλες ιστοσελίδες στο διαδίκτυο. Όντως συμβαίνουν όλα αυτά με το LG G3 ας μου απαντήσουν οι κάτοχοι του συγκεκριμένου μοντέλου; Πάντως με όλα αυτό που διαβάζω για το G3 φοβάμαι πάρα πολύ να το επιλέξω. Από ότι διάβασα και εδώ και στο διαδίκτυο δεν έχει κανείς κανένα πρόβλημα με το Xperia Z2 για αυτό και είμαι πιο κοντά σε αυτό. Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν το Xperia Z2 έχει led ειδοποιήσεων και που το έχουν τοποθετήσει; Από ενημερώσεις λογισμικού πως τα πάει η Sony γνωρίζουμε;

 

Led notifications έχει και είναι πολύ ευανάγνωστο στην κορυφή της συσκευής πάνω από το λογότυπο της Sony.

Και αλλάζει χρώματα εξίσου.

Αναβαθμίσεις ακόμα και το Z έχει πάρει 4.4

Άρα δεν ανησυχείς σε καμία περίπτωση.

Έχει βελτιωθεί η Sony και όσες αναβαθμίσεις έχει δώσει τώρα στο z2(2 έως τώρα μικρό bug fix) είναι απροβλημάτιστα και άριστα.

Αρχές φθινοπώρου λογικά θα πάρουμε την 4.4.4 και πιο αργά την L που ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Led notifications έχει και είναι πολύ ευανάγνωστο στην κορυφή της συσκευής πάνω από το λογότυπο της Sony.

Και αλλάζει χρώματα εξίσου.

Αναβαθμίσεις ακόμα και το Z έχει πάρει 4.4

Άρα δεν ανησυχείς σε καμία περίπτωση.

Έχει βελτιωθεί η Sony και όσες αναβαθμίσεις έχει δώσει τώρα στο z2(2 έως τώρα μικρό bug fix) είναι απροβλημάτιστα και άριστα.

Αρχές φθινοπώρου λογικά θα πάρουμε την 4.4.4 και πιο αργά την L που ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει.

 

να σε ρωτησω κινητο εως 200 ευρω αξιζει sony ?? γιατι θελω android..

 

Πάντως εγώ είμαι πιο κοντά στο Sony Xperia Z2 μετά από όλα αυτά που έχω διαβάσει για το LG G3 και εδώ και σε άλλες ιστοσελίδες στο διαδίκτυο. Όντως συμβαίνουν όλα αυτά με το LG G3 ας μου απαντήσουν οι κάτοχοι του συγκεκριμένου μοντέλου; Πάντως με όλα αυτό που διαβάζω για το G3 φοβάμαι πάρα πολύ να το επιλέξω. Από ότι διάβασα και εδώ και στο διαδίκτυο δεν έχει κανείς κανένα πρόβλημα με το Xperia Z2 για αυτό και είμαι πιο κοντά σε αυτό. Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν το Xperia Z2 έχει led ειδοποιήσεων και που το έχουν τοποθετήσει; Από ενημερώσεις λογισμικού πως τα πάει η Sony γνωρίζουμε;

 

πατα στο youtube unboxholics και δες το review για sony xperia z2 ;)

Edited by Th3
Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω κινητο εως 200 ευρω αξιζει sony ?? γιατι θελω android..

;)

 

Να σου πω δεν παρακολουθώ αυτήν την κατηγορία(αν τρέχει kit Kat εξ αρχής και έχει 1gb ram θα σε καλύψει,αλλα καλύτερα να δώσεις 50-70 ευρώ να πάρεις το nexus 5 που καλύτερο από οποιοδήποτε Sony είναι σε αυτά τα λεφτά.)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω δεν παρακολουθώ αυτήν την κατηγορία(αν τρέχει kit Kat εξ αρχής και έχει 1gb ram θα σε καλύψει,αλλα καλύτερα να δώσεις 50-70 ευρώ να πάρεις το nexus 5 που καλύτερο από οποιοδήποτε Sony είναι σε αυτά τα λεφτά.)

 

δηλαδη μεχρι 200 ευρω το μονο που αξιζει ειναι nexus και τιποτα αλλο? βεβαια το νεξους ειναι λιγο πιο ακριβο.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη μεχρι 200 ευρω το μονο που αξιζει ειναι nexus και τιποτα αλλο? βεβαια το νεξους ειναι λιγο πιο ακριβο.

 

Το Motorola G αξίζει πολύ έως 200 ευρώ το 16αρι αν το βρες.

http://www.motorola.com/us/moto-g-pdp-1/Moto-G/moto-g-pdp.html

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το Motorola G αξίζει πολύ έως 200 ευρώ το 16αρι αν το βρες.

http://www.motorola.com/us/moto-g-pdp-1/Moto-G/moto-g-pdp.html

 

ναι ομως θα ειναι ικανοποιητικη η καμερα? θελω φλας και καλη καμερα

Link to comment
Share on other sites

ναι ομως θα ειναι ικανοποιητικη η καμερα? θελω φλας και καλη καμερα

Για αυτό αν μπορείς να μαζέψεις λίγα λεφτά παραπάνω το nexus 5 είναι ιδανικό και θα σε καλύψει και με το παραπάνω.

Αλλά μπορείς να ψάξεις μεταχειρισμένο 2-3 μηνών να πετύχεις καλύτερη τιμή πχ 230-250

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα Sony γενικά έχουν βγει αρκετά καλά. Εγώ είμαι κάτοχος εδώ και αρκετό καιρο του LG G2. Παρα την μεγάλη μπαταρία αδειάζει σχετικά σύντομα με χρήση. Όπως και το LG G3 ζεστένεται αρκετά αλλά πρόβλημα κανένα. Έχω μήνει αρκετά ικανοποιημένος. Κάμερα και χρώματα στην οθόνη πολύ καλα. Θα πρότεινα να πας στο δοκιμασμένο G2 ή να περιμένεις λίγο καιρο να δεις τι θα γίνει με το G3. Έχω ακούσει αρκετά παράπονα. Τα Sony από την άλλη δεν έχω ακούσει κάτι και το Z2 είναι από τα δυνατά μοντέλα. Απλα προσωπικά δεν συμπαθω την Sony
Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω κινητο εως 200 ευρω αξιζει sony ?? γιατι θελω android..

 

 

 

πατα στο youtube unboxholics και δες το review για sony xperia z2 ;)

Κοίτα το SP. Με την τελευταία αναβάθμιση στην 4.3 που έχει πάρει έχει λύσει όλα τα bugs που υπήρχαν και δουλεύει απροβλημάτιστα. Το μόνο θέμα είναι ότι μπορεί να μην πάρει επίσημα την 4.4 (είναι ακόμα υπό εξέταση) αν και ήταν στο πρόγραμμα και να μείνει με την 4.3

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το SP. Με την τελευταία αναβάθμιση στην 4.3 που έχει πάρει έχει λύσει όλα τα bugs που υπήρχαν και δουλεύει απροβλημάτιστα. Το μόνο θέμα είναι ότι μπορεί να μην πάρει επίσημα την 4.4 (είναι ακόμα υπό εξέταση) αν και ήταν στο πρόγραμμα και να μείνει με την 4.3

 

να σε ρωτησω για το sp και γενικα τα sony. ολοι μου λενε εδω απο φορουμ , φιλοι , γνωστοι οτι ολα τα sony κολλανε. Αλληθεύει? Δεν ξερω γιατι αλλα μου λενε μακρια απο την sony!

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου τα smartphones σαν τους υπολογιστές. Όσο καλύτερες προδιαγραφές , επομένως και ακριβότερο, έχει κάποιο, τόσο καλύτερα και απροβλημάτιστα τρέχει το Android και οι εφαρμογές. Πόσο μάλλον που όσο περνάει ο καιρός , οι εφαρμογές γίνονται όλο και πιο βαριές , όλο και πιο απαιτητικές... Κάτω από αυτό το πρίσμα πρέπει να το σκεφτείς. Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ ταυτόχρονα το p , το SP και το Z1c . Για αυτά που θέλω να κάνω με το καθένα από αυτά, δεν αντιμετωπίζω κάποιο θέμα. Το Z1c τρέχει απροβλημάτιστα και χωρίς κολλήματα τα πάντα, το SP τώρα πλέον με την τελευταία αναβάθμιση για τα λεφτά του είναι vfm. Το P αγκομαχάει λίγο.

Ανάλογα με τη χρήση που θέλει κάποιος το smartphone, παίρνει και ανάλογη με ανάλογα λεφτά συσκευή. Πάντως εγώ δεν θα έπαιρνα φθηνή συσκευή για Android οποιασδήποτε μάρκας.

Για αυτό που σου λένε οι φίλοι σου νομίζω ότι όλα τα φθηνά Android καθυστερούν και εννοείται κολλάνε ανεξαρτήτως μάρκας.

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου τα smartphones σαν τους υπολογιστές. Όσο καλύτερες προδιαγραφές , επομένως και ακριβότερο, έχει κάποιο, τόσο καλύτερα και απροβλημάτιστα τρέχει το Android και οι εφαρμογές. Πόσο μάλλον που όσο περνάει ο καιρός , οι εφαρμογές γίνονται όλο και πιο βαριές , όλο και πιο απαιτητικές... Κάτω από αυτό το πρίσμα πρέπει να το σκεφτείς. Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ ταυτόχρονα το p , το SP και το Z1c . Για αυτά που θέλω να κάνω με το καθένα από αυτά, δεν αντιμετωπίζω κάποιο θέμα. Το Z1c τρέχει απροβλημάτιστα και χωρίς κολλήματα τα πάντα, το SP τώρα πλέον με την τελευταία αναβάθμιση για τα λεφτά του είναι vfm. Το P αγκομαχάει λίγο.

Ανάλογα με τη χρήση που θέλει κάποιος το smartphone, παίρνει και ανάλογη με ανάλογα λεφτά συσκευή. Πάντως εγώ δεν θα έπαιρνα φθηνή συσκευή για Android οποιασδήποτε μάρκας.

Για αυτό που σου λένε οι φίλοι σου νομίζω ότι όλα τα φθηνά Android καθυστερούν και εννοείται κολλάνε ανεξαρτήτως μάρκας.

Δεν είναι ακριβως μονο συναρτηση hw. Απόδειξη τα moto g, nexus, galaxy sx.... Επίσης το θέμα με το wifi του sp δεν είχε να κάνει με την εκδοση του android ουτε με τον επεξεργαστή και την gpu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...