Jump to content

Kingsing S2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το LINK2SD Plus μπορείς να μεταφέρεις το σύνολο τις εφαρμογής και τα εσωτερικά δεδομένα, που δεν κάνει το απλό LINK2SD. το χρησιμοποιώ σε κινητό με 50 MB ελεύθερο και δουλεύει άψογα. Μπορείς να επιλέξεις ποια μέρη της εφαρμογής κάνεις "σύνδεση" για μεταφορά της στην SD.

 

Πολυ καλο ειναι και κανει και αλλα ακομα, μονο που να συμπληρωσω νομιζω οτι θελει να γινει και ενα partition στην SD καρτα ως ext2 για να το δει το προγραμμα.

Edited by Thanos_ATH
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχως φιλε μου, αν και ψαχτηκα αρκετα αρχικα, δεν βρηκα κατι που να το διορθωνει.

Παρ' ολ' αυτα τοχουν πολλοι το προβλημα σε διαφορα κινητα και αναζητουν λυσεις. Περιπλοκες λυσεις.

 

Οταν λασκαρω λιγο θα το ξαναψαξω κι αν βρω κατι, θα το παραθεσω εδω.το παρέλαβα

 

Σ' ευχαριστω για την πληροφορια...

 

Πες μου κατι ομως, τοχεις ρουταρει ; Αν ΝΑΙ, παρατηρησες το προβλημα ΠΡΙΝ το ρουταρισμα ;

 

 

 

-Όχι φιλέ μου, χωρίς root εγινε η διαπίστωση, όπως το παρέλαβα ειναι ακόμη...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό αν κατάλαβα καλά έχει ως αποτέλεσμα να ξεχνά το ρουτερ που είχε συνδεθεί στο παρελθόν και να βάζουμε εκ νέου τους κωδικούς;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό αν κατάλαβα καλά έχει ως αποτέλεσμα να ξεχνά το ρουτερ που είχε συνδεθεί στο παρελθόν και να βάζουμε εκ νέου τους κωδικούς;

 

Όχι φίλε μου telmusic, δεν ξεχνάει η συσκευή τα ρουτερ που έχει συνδεθεί, απλώς αλλάζει την Mac Address της πολύ συχνά (διεύθυνση Mac, είναι ένας δεκαεξαδικός σειριακός αριθμός, ο οποίος είναι μοναδικός για κάθε δικτυακή συσκευή)....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό αν κατάλαβα καλά έχει ως αποτέλεσμα να ξεχνά το ρουτερ που είχε συνδεθεί στο παρελθόν και να βάζουμε εκ νέου τους κωδικούς;

 

Οχι δεν εχει τετειο θεμα, μονο αν εχεις επιλεξει στο ρουτερ να συνδεονται οι συσκευες με mac address.

Το κανουν καποιοι για μεγαλυτερη δικλειδα ασφαλειας.

Link to comment
Share on other sites

Εφτασε και σε μενα!

29/9 εφυγε απο εκει και ηταν εδώ σημερα 13/10.

με το καλο μολις το παρω στα χερια μου να σας πω πρωτες εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο ειναι και κανει και αλλα ακομα, μονο που να συμπληρωσω νομιζω οτι θελει να γινει και ενα partition στην SD καρτα ως ext2 για να το δει το προγραμμα.

 

Έτσι ακριβώς. Πρέπει να ορίσουμε το δεύτερο διαμέρισμα εκτιμώντας σωστά το χώρο που θα δεσμεύσουμε γιατί εκ των υστέρων πρέπει να διαμορφώσουμε εκ νέου την κάρτα μιας και δεν επιτρέπεται η αλλαγή μεγέθους. Καλύτερα να δώσουμε κάτι παραπάνω για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι καλησπέρα.

κλεινω 2 μερες με το κινητο σημερα και σας μεταφέρω τις πρώτες εντυπώσεις.

λαβετε υποψιν σας για μένα σαν χρήστη 3 δεδομένα για ότι διαβάσετε παρακάτω: δεν το εχω rootαρει, είμαι αυτο που λένε business user (no games in my phone) και θεωρώ ότι υπάρχουν 2 ειδών τηλέφωνα:το iPhone και ολα τα αλλα.

 

πρωτες εντυπωσεις λοιπόν και αρχίζω με τα θετικα:rolleyes:

  • παρα πολυ ομορφο και λεπτο! δεν πιστευει κανεις οτι κανει 85€ οταν του το λεω. (αφού μέχρι και η γυναίκα μου :love: και η πεθερα μου :X που αντιπαθούν οτιδηποτε με οθονη αφης - in old nokia phones we trust - εντυπωσιαστηκαν)
  • ποιότητα κατασκευης δείχνει πολυ καλή αλλά για κάποιο λόγο με φόβισε η προοπτική μιας πτώσης... ίσως γιατι είναι ΠΟΛΥ λεπτο!!! η θήκη απαραίτητη και του χαρίζει.
  • χωράει στην τσέπη άνετα αλλά ένα χερι δεν φτάνει...
  • οθονη καταπληκτικη. καταπληκτική. τα χρώματα φαίνονται εξαιρετικά και πολύ ζωντανά. εντυπωσιαζει.
  • μπαταρια μεχρι τωρα πολυ καλη. με business χρηση (διάβασμα/απαντηση emails - αρκετα τηλεφωνα με bluetooth - fb messenger - l λιγο web browsing) σε 12 ώρες έπεσε στο 60% (ικανοποιητική)
  • πολυ καλο μεγάφωνο. άνετα ακους μουσική.
  • άμεσο gps.

 

παμε τωρα στα αρνητικα. :wacko:


    • ο τηλέφωνο δειχνει να κολλαει ορισμενες φορες με τα gestures (double taps) και η οθονη αφης ειναι απο υπεραισθητη σε εντελως αναισθητη :blink: τι εννοω. αν με την παλαμη ακουμπησεις την ακρη τη οθονης καταλαθος ενεργοποιείται άμεσως!αν ομως δεν ακουμπησει το δάκτυλο κανονικα (με ολόκληρη την άκρη του) δυσκολεύει μερικές φορές....
    • το τηλέφωνο τραβαει κολλήματα περιέργα. επανεκκινεί μονο του καμια φορά και η μπαταρία του την πρώτη φόρτιση με εκανε να πιστευω ότι ειναι χαλασμένο.... φόρτιζε μεχρι τα 90% το εβαζα σε άλλη μπρίζα και ξεκινούσε από το 70% :blink:
    • Η lock screen αλλαζει κατα τη βούληση του κινητού στο wallpaper με τους ρόμβους της lg! θα μου πεις so what, αλλα μου τη σπαει, να την αλλαζω καθε 2 ωρο στο αγαπημενο μου enterprise...
    • ξεχάστε την όποια απαιτηση κάμερας. η κάμερα είναι απλά επειικώς πολύ μέτρια. δοκίμασα και το google camera, και το stock app του τηλεφώνου. ανοίγει σχετικά αργά, και οι φωτογραφίες δεν ειναι αυτό που περιμένεις.... ενδεικτικά 2 φωτογραφίες :food: εσωτερικού χώρου με flash και χωρίς και 1 εξωτερικού με λυκόφως... αισθάνομαι πως το ipad 2 μου βγάζει καλύτερες! για απλές fun και γρηγορες φωτογραφίες μέρας ή με καλό φωτισμό είναι μια χαρα. ίδιο είναι και το αποτέλεσμα για την μπροστινή κάμερα. μια χαρά για μέρα και καλό φωτισμό αλλά μέχρι εκεί.για βράδυ- κίνηση και αλλα τετοια παρε ενα iPhone (οτι και να λένε την καλύτερη και πιο ευχρηστη φωτογραφική έχει...)

Τα πιο πάνω τα θεωρώ πταίσματα, και ορισμένα ίσως και ιδέα μου, μπροστά σε 2 σοβαρά μειονεκτήματα.

1) το ηχείο του τηλεφώνου είναι αδύναμο! το μικροφωνο του ειναι μια χαρα αλλα ακους τον άλλο λιγο περίεργα... για αυτο και χρησιμοποιώ bluetooth. (θα επανέλθω σε αυτό μετά από περισσότερη χρήση)

2) αδύναμη λήψη wifi, 3g και bluetooth!!! 1 γραμμή κάτω από άλλες συσκευες (ipad-sony xperia J).

 

γενική εντύπωση.

καλό κινητό για τα 85€. ναι φίλε και φίλη δεν περιμένεις κατι περισσότερο με αυτά τα χαρακτηριστικά σε αυτή την τιμη. ειναι ένας έντιμος συμβιβασμός. και αν βγάλεις ενα χρόνο με αυτο τα εβγαλε και με το παραπανω τα λεφτά του. αν δε το συγκρίνω με το sony xperia j που ειχα μεχρι χθες δεν το συζηταμε καν ετσι. αλλος κόσμος!

για αυτόν που θέλει ενα κίνητο να κάνει απλα τη δουλεια του (τηλέφωνο - social media - υποτυπώδεις φωτογραφιές και περιστασιακο browsing) ειναι μια χαρά. και προσωπικά δεν βλέπω κανενα λόγο γιατι κάποιος που θέλει ενα κινητο σαν εργαλείο επικοινωνίας και internet γιατι πρέπει να δώσει 500 και 750 € για να πάρει ενα android κινητό όταν με λιγότερο από 90 € υπάρχουν επιλογές σαν το kingsing s2 (μην πουμε και για doogee και thl)....

θα το δω και μετά από ένα μηνα χρήσης και θα σας πω (αν και με το ρυθμό που βγάζουν οι κινέζοι νέα μοντέλα δε νομιζω οτι θα έχει αξία ενα τετοιo κείμενο)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ianton75 η NLpost εφαγε λάχανο την China post μια και το δικό μου ούτε καν έχει φανερωθεί στην Ελλάδα ενώ έχει φύγει από Κίνα στις 30-09

 

Καλορίζικο πάντως

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ianton75 η NLpost εφαγε λάχανο την China post μια και το δικό μου ούτε καν έχει φανερωθεί στην Ελλάδα ενώ έχει φύγει από Κίνα στις 30-09

 

Καλορίζικο πάντως

 

Ευχαριστώ mplevris! με το καλο και το δικό σου!

έχουν κάτι προβήματα με τα τελωνεία αυτόν τον καιρό εκει (http://www.ecommercebytes.com/cab/abn/y14/m09/i25/s01) ...

πιστευω πάντως ότι και εσύ θα το ευχαριστηθεις όπως και εγώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Θήκη πού βρήκες;

 

χρησιμοποιησα μια για LG G2

ειναι μικροτερο το KS S2 και χρησιμοποίησα ταινια διπλης οψης για να το στερεωσω.

προσωρινη λύση μεχρι να βγάλουν κατι, αν και δεν το νομιζω...

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιησα μια για LG G2

ειναι μικροτερο το KS S2 και χρησιμοποίησα ταινια διπλης οψης για να το στερεωσω.

προσωρινη λύση μεχρι να βγάλουν κατι, αν και δεν το νομιζω...

 

Αν θες δώσε λινκ για τη θήκη που έχεις

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Αν θες δώσε λινκ για τη θήκη που έχεις

 

Καλημέρα.

φυσικά: http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-lg-g2-puro-ecoleather-wallet-mayro/prod5380344pp/

ειδα και στο aliexpress αλλα δεν βρηκα κατι καλο που να είναι για αυτο το κινητο, και που να αξιζει την αναμονη.

συνήθως οι εταιρείες και οι υπολοιποι προμηθευτες και παραγωγοι βγάζουν μαζι με τη συσκευη και τα αξεσουαρ (για αυτό και οι τόσες διαρροές και για τα νέα κινητα βλ. iphone 6). η εταιρία μάλλον ως νεα στο xώρο δεν συντονισε την εφοδιαστική της αλυσίδα αντίστοιχα ωστε να δώσει απο πριν τις διαστάσεις σε παραγωγούς αξεσουαρ. ... για αυτο και ειναι μαλλον χλωμό να δουμε θήκες και αλλα αξεσουαρ για το κινητο αυτο.

 

και δυο φωτογραφιες του κινητου με τη θήκη

Link to comment
Share on other sites

Και η πρώτη θήκη για το κινητό είναι αυτή

 

http://www.aliexpress.com/item/GM-SK3-Case-New-2014-items-Free-Shipping-Custom-Flip-Leather-Case-Cartoon-Exclusive-100-Special/2055716876.html

 

Μη σας ξεγελάει το όνομα GM-SK3 μια που το κινητό είναι ακριβώς το ίδιο με το Kingsing s2

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Και η πρώτη θήκη για το κινητό είναι αυτή

 

http://www.aliexpress.com/item/GM-SK3-Case-New-2014-items-Free-Shipping-Custom-Flip-Leather-Case-Cartoon-Exclusive-100-Special/2055716876.html

 

Μη σας ξεγελάει το όνομα GM-SK3 μια που το κινητό είναι ακριβώς το ίδιο με το Kingsing s2

 

χαιρομαι πολυ που διαψευστηκα!!!

δεν εχει ομως καμια αλλη φωτογραφια του εσωτερικου, οπως και πως συγκρατειται το κινητο (θηκη ή βελκρο?)

mplevris ηρθε το κινητο σου?

Link to comment
Share on other sites

mplevris ηρθε το κινητο σου?

 

Πολύ φοβάμαι ότι δεν θα έρθει ποτέ.Εχει κολλήσει από 30-9 στο ίδιο status

Departure from outward office of exchange 30-9-2014

Περιμένω να περάσει και αυτός ο μήνας και αν μέχρι τότε δεν το έχω θα κάνω dispute στο παυπαλ μια και τελειώνουν οι 45 μέρες που έχω προθεσμία (πληρωμή στις 19-9)

 

Στο παραπάνω σαιτ της θήκης κάτω κάτω έχει φωτο για το πως είναι μέσα

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρέλαβα και εγω από to2c αλλα σε λευκο αν και εγω τους παρήγγειλα το μαυρο ( αθανατοι κινεζοι)

Η παραγγελία εγινε 26/9 παρασκευή , την δευτέρα 29/9 μου δόθηκε tracking number και σημερα 21/10 παρέλαβα ( δηλαδη μιλάμε για 23 καθαρές μερες )

Μου παραδόθηκε με εξι ζελατίνες ένα φορτιστή αυτοκινητου και μια δερμάτινη θηκη τύπου φάκελος.

Αν και δεν ειμαι φιλος των λευκων συσκευών ( ποτε δεν ειχα λευκο Smartphone) αυτή είναι πολύ όμορφη και μάλλον δεν θα κανω θεμα ( που να μπλέκω αλλωστε όπως σωστα θα υπέθεσαν και στο to2c στέλνοντας μου το λευκο)

Εντυπώσεις σε λιγες μερες…

 

Κατι εγινε και εχω χάσει την lock screen.

Με διπλο tab πλεον με πηγαινει κατευθείαν στην home screen ενώ από τις ρυθμίσεις το εχω να ανοιγει με κύλιση.

Τι στην ευχή συνέβη δεν μπορω να καταλαβω.

Εχει συμβει σε κανέναν η να κανω επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων ( κριμα και μολις το ειχα ετοιμάσει)

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Κατι εγινε και εχω χάσει την lock screen.

Με διπλο tab πλεον με πηγαινει κατευθείαν στην home screen ενώ από τις ρυθμίσεις το εχω να ανοιγει με κύλιση.

Τι στην ευχή συνέβη δεν μπορω να καταλαβω.

Εχει συμβει σε κανέναν η να κανω επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων ( κριμα και μολις το ειχα ετοιμάσει)

 

Και σε μενα χάνω την αρχική lock screen. Βγάζει την κλασική της lg με τους ρόμβους...

Και η απόκριση της touch screen δεν την λες και τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω αυτό…

Μιλω για πλήρη εξαφάνιση τις lock screen και ως συνέπεια αυτου και το χασιμο των gestures.

To προβλημα δημιουργήθηκε οταν αποκατέστησα με το Titanium backup την εφαρμογη AppPlay ( που να το φανταστω πως ειχε σχεση με την λειτουργια της screen lock και των gestures)

Τελικα αναγκάστηκα να ξαναφλασαρω την rom ( την βρηκα εδώ) και ετσι το επανέφερα.

Στα θετικά του φλασαρισματος είναι καποια επιπρόσθετα που υπάρχουν όπως το πληκτρολόγιο της LG , CWM recovery και καποιες άλλες εφαρμογές .

Link to comment
Share on other sites

Εκανα κι εγω το ιδιο λαθος.Εσβησα την εφαρμογη applay και πλεον δεν αναγνωριζει τα gestures.Υπαρχει περιπτωση με την επενεγκατασταση της εφαρμογης να αποκατασταθει το προβλημα;Επισης οταν βγαζω φωτο με φλας εμφανιζει μια ασπρη σκια κατω δεξια στην οθονη;Καμια λυση γι'αυτο;Ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

εγω το λεω και πεστε να με φατε!

γιατι τα rootαρετε ρε παιδια???

ειλικρινα δεν το καταλαβαινω...

ασε που η διαδικασια μου φαινεται α) πολυπλοκη, β) επικίνδυνη...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γιατι τα rootαρετε ρε παιδια???

ειλικρινα δεν το καταλαβαινω...

 

Τέρμα ο μύθος του root, αναλυτική επεξήγηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκανα κι εγω το ιδιο λαθος.Εσβησα την εφαρμογη applay και πλεον δεν αναγνωριζει τα gestures.Υπαρχει περιπτωση με την επενεγκατασταση της εφαρμογης να αποκατασταθει το προβλημα;Επισης οταν βγαζω φωτο με φλας εμφανιζει μια ασπρη σκια κατω δεξια στην οθονη;Καμια λυση γι'αυτο;Ευχαριστω πολυ.

Δεν ξερω απο που μπορεις να βρεις την εφαρμογη αλλα και στο xda που ρωτησα μονο με φλασαρισμα της rom επανήλθε.

 

εγω το λεω και πεστε να με φατε!

γιατι τα rootαρετε ρε παιδια???

ειλικρινα δεν το καταλαβαινω...

ασε που η διαδικασια μου φαινεται α) πολυπλοκη, β) επικίνδυνη...

 

Υπαρχουν χρήσιμες εφαρμογές που για να δουλεψουν χρειάζονται root.

Αν δεν χρησιμοποιείς τέτοιες τοτε ειναι περιττό.

Παντως η διαδικασία δεν ειναι δυσκολη ουτε επικίνδυνη.

Το φλασαρισμα μπορει να κρύβει κινδύνους εαν κατι δεν κανεις σωστα αλλα στο root αν δεν κάτσει απλως δεν εκατσε ( δεν παθαίνεις κατι.)

Σε αυτο παντως τα καταφερα πολυ ευκολα με το Kingo ROOT

 

 

Πάντως μπορεί να βαριέμαι μέχρι αυτοκτονίας το pure android αλλά εάν δεν βγει κάποια ρομ με καθαρό android δεν με βλέπω να το κρατάω πάνω από εβδομάδα.

Δεν παλεύεται το λαγκαρισμα της συσκευής.

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Το λαγκάρισμα το παρατήρησες μετά την custom rom? Μετά την άφιξη στην Ελλάδα έχει παρατηρήσει κανείς καθυστέρηση στο τελωνείο? Από χθες το πρωί φαίνεται κολλημένο εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...