Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και η 3 εταιρείες έχουν ανύπαρκτο quality control, αν θέλεις κάτι αξιόπιστο κοιτάς xiaomi, Lenovo, zte, Huawei, asus, zoppo, oppo, one plus one και σε ένα βαθμό και το coolpad

(από τα κινέζικα)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ την κοινότητα! :)

 

Ψάχνω για κινητό με τα χαρακτηριστικά που αναφέρονται στον τίτλο. Η χρυσή τομή βρίσκεται στις 4.3" για το άτομο που θα το χρησιμοποιήσει, χωρίς αυτό να είναι βέβαια απόλυτο. Η αγορά θα γίνει από Ελλάδα (είτε από το διαδίκτυο είτε από τοπικό μαγαζί τεχνολογίας).

 

Μετά από μία σύντομη έρευνα σε skroutzομάγαζα βρήκα τα:

 

LG Optimus L7 II P710 (Καλό αλλά δεν θα κολλάει με RAM χαμηλότερη από τον ανταγωνισμό?)

 

LG Optimus L9 II (Ξεφεύγουμε από το μέγεθος οθόνης, αλλά σε χαμηλότερη τιμή από το L7 και καλύτερο σε όλα πλην μπαταρίας)

 

Motorola Moto E (4GB) (Στα reviews κράζουν την κάμερα, αλλά δεν ψάχνουμε και DSLR)

 

Samsung Galaxy Core I8260 (8GB) (Έχει να προσφέρει κάτι η Samsung σε αυτή την κατηγορία τιμών? Πιο ακριβό από τα παραπάνω...)

 

Sony Xperia M (Οι χρήστες το λατρεύουν, οι reviewers κράζουν κάμερα και οθόνη)

 

Motorola Moto G (8GB) (Η έλλειψη SD με τρομάζει, ειδικά όταν δεν ξέρω πόση μνήμη θα χρειαστεί στην πράξη)

 

Λέω να προτείνω το Moto G. Απόψεις για αυτά και άλλα κινητά?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι αναμεσα κυριως σε αυτα τα δυο smartphones Lg G2 και Nexus 5 ! Δεν ξερω ποιο απο τα δυο να παρω ...

Αν έχετε μια άλλη πρόταση θα την μελετησω !!

Θα παρακαλουσα οσοι εχετε κανει χρηση αυτων να με το αναλυσετε αν μπορειτε !!

 

Αν θες αυτονομία και καλή κάμερα, πάρε το LG G2. Αν θες απροβλημάτιστο UI, να παίρνεις πρώτος όλα τα updates, τότε Nexus 5. ;)

“Bitcoin is Cash with Wings” - Charlie Shrem :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θέλω μια μικρή βοήθεια θέλω να αγοράσω ένα από αυτά τα δυο Smartphone (Huawei honor 6 ή Xiaomi mi4), δεν μπορώ να αποφασίσω πιο να πάρω καθώς και τα δυο είναι εξίσου καλά, εσείς που γνωρίζεται καλύτερα από μένα ποιο μου προτείνεται; Ευχαριστώ.. :)
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο από όλα αυτά είναι το moto g. Σαφώς και δεν έχει μεγάλη μνήμη.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

δες το Samsung Galaxy Express 2 εχει 1.5Gb ram (πολυ συμαντικο για android) και περνει καρτα μεχρι 64giga Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

θελω ενα δικαρτο android μεχρι 100 το πολυ να ειναι αξιοπρεπες και κατα προτιμηση επωνυμο.ξερω οτι απο κινα παιρνω τουμπανο αλλα το χρειαζομαι συντομα.ακουω προτασεις ευχαριστω.πχ το xperia m ειναι κατι που μ αρεσει αλλα ειναι εκτος μπατζετ μου(130+)
Link to comment
Share on other sites

Αν θες αυτονομία και καλή κάμερα, πάρε το LG G2. Αν θες απροβλημάτιστο UI, να παίρνεις πρώτος όλα τα updates, τότε Nexus 5. ;)

 

Οταν εννοεις απροβληματιστο UI εννοεις στο οτι δεν θα κολησει μετα απο καιρο ?

Link to comment
Share on other sites

και τα δυο είναι πολυ καλά τα εχω δουλέψει το mi4 eχει λίγο καλύτερη μπαταρία από την άλλη το honor 6 είναι dual sim (για μεν προσωπικά πολύ σοβαρώς λόγος αγοράς)

αν θέλεις camera καλή πάντως κανένα από τα δυο εκεί μονό oppo και one plus one

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει ......... ακόμη και από την κίνα.......... οτι και να κάνεις ένα 130 και πάνω πρέπει να διαθέσεις αν θέλεις κάτι αξιόπιστο :)
Link to comment
Share on other sites

moto g καλύτερο απο όλα, εκτος απο τα 3,8 gb αποθηκευτικού χορου δεν κανουν ουτε για καλημέρα.......... εκτός και αν το άτομο δεν κάνει καποια χριση του κινητού......... τότε ειναι super...... ολα τα άλλα είναι ένα είδους κατάρας......... ειδικά φτηνά samsung

 

απο μενα το L9II πάντως (θα συμβιβαστεί με την οθονη)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ειμαι μεταξυ αυτων των δυο συσκευων. Ποια απ' τις δυο προτεινετε να παρω?

 

http://www.minideal.net/jiayu-g4s-mtk6592-1-7ghz-octa-core-2gb-ram-16gb-3g-4-7-ips-gorilla-ii-black.html

vs

http://www.minideal.net/coolpad-f1-8297-smartphone-mtk6592-octa-core-2gb-8gb-with-5-0-inch-gorilla-glass-ogs-screen.html

 

Δεκτες και αλλες προτασεις εως ~150€. Ευχαριστω εκ των προτερων!

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

moto g καλύτερο απο όλα, εκτος απο τα 3,8 gb αποθηκευτικού χορου δεν κανουν ουτε για καλημέρα..........

 

5gb ειναι ο καθαρός αποθηκευτικος χώρος

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=254686&page=6

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη επιλογή γτ μιλάμε για 2 πάρα πολύ καλά κινητά.

 

Αν σε ενδιαφέρει η ποιότητα/ανάλυση κάμερας, μεγάλη RAM & η ανθεκτική οθόνη πήγαινε στο z2.

 

Απ'την άλλη το G3 έχει καλύτερη ανάλυση οθόνης (QHD), καλύτερο επεξεργαστή.

 

Δεν έχουν τρομερή διαφορά. Αν έβρισκες σε καλή τιμή την 3GB Ram του LG (δύσκολα κάτω από 500..) , θα σου έλεγα να πας εκεί.

 

Τώρα μάλλον θα επέλεγα το Z2

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια είναι πάνω κάτω όπως κι εσύ βλέπεις. Εγώ θα πήγαινα σε Jianyu λόγω καλύτερης μπαταρίας κ ROM. Αλλά δε νομίζω ότι εφόσον πάρεις κάποιο απ΄τα 2, θα μετανιώσεις γτ δεν πήρες το άλλο. Είναι πολύ καλά τούμπανα και τα 2.
Link to comment
Share on other sites

5gb ειναι ο καθαρός αποθηκευτικος χώρος

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=254686&page=6

μολις κανει ενημέρωση ολα τα goole apps (που θα το κανει) κατεβαινει 1 gb)

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε και το ZTE Blade VEC 4G στα 159Ε. Είναι καινούριο κινητό και φαίνεται πολύ καλό για τα λεφτά του. Παρόλο που είναι 5" η οθόνη του, έχει αρκετά "συμμαζεμένες" διαστάσεις και είναι πολύ λεπτό.
Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Όχι doogee ki απο εμένα. Περιμένω πιο ποιοτικές επιλογές απ την εταιρεια.

Στα λεφτά που διαθέτεις θα πήγαιναν σε μια αλλη επιλογή , το zte q705u (105.99 σε προσφορά).

 

Έχει μεν οθοναρα 5.7 in, ωστόσο προσφέρει καλύτερη ανάλυση μπαταρία κ το όνομα της zte που σίγουρα γεμίζει το μάτι περισσοτερο απτις παραπανω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα θελω να αγορασω συσκευη μια απο τις 3 sony z1 sony z2 kai LG G3 ποια ειναι η γνωμη σας ? τωρα εχω το samsung s4

 

μια χαρα ειναι το s4 δεν αξιζει η μεταβαση w8 να βγει κατι καλυτερο

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει ......... ακόμη και από την κίνα.......... οτι και να κάνεις ένα 130 και πάνω πρέπει να διαθέσεις αν θέλεις κάτι αξιόπιστο :)

 

αυτο βλεπω.μονο galaxy s duos κατι λεει στα 100 ευρω.xperia m,motorola e ειναι πιο πανω σε τιμη που ειναι πιο καλα

Link to comment
Share on other sites

αυτο βλεπω.μονο galaxy s duos κατι λεει στα 100 ευρω.xperia m,motorola e ειναι πιο πανω σε τιμη που ειναι πιο καλα

 

φτηνά samsung ξέχνα τα είναι κυριολεκτικά αυτοκτονία (δεν υπερβάλω)

moto e εχει υπερβολικά χαμιλα χαρακτηριστικά (αν και φοραει pure android ένα viber να μπει μέσα σέρνετε σαν σκυλί)

το xperia m λέει λίγο παραπάνω...... αν και με άπειρα μικρα bugs στο software)

 

απο την Ελλάδα το ποιο φτηνό (και να μην είναι τέρμα χάλια) είναι το ZTE Blade L2 στα 145

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...