Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τότε αναγκαστικά θα ζήσει με lag η δεν θα περάσει προγραμτα μεσα τύπου viber/facebook.whatsup κλπ (που τρέχουν δλδ στην μνήμη σαν sarvices)

 

αν δε κάνω λάθος πλεον δεν υπάρχουν κινητά με 4 ίντσες και 1 gb ram

παλιά είχε το xperia p και τώρα μόνο το iphone 5/5s

 

 

σιγουρα καλυτερα θα ηταν με 1gb ram αλλα ζηταει οθονη μαξιμουμ 4"

 

για το αν σηκωνει facebook κλικ εδω

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιο μεταξυ απο αυτα τα 2 lumia;

Για φιλο προκειται η αγορα κι επειδη εγω δεν σκαμπαζω απο WP θελω την βοηθεια σας.

Κυριως τον ενδιαφερει η καμερα.2ο να ειναι φωτεινη η οθονη κατω απο τον ηλιο.

Με το μεγεθος δεν εχει κανενα θεμα.

Πιστευω λογω xenon θα τον καλυψει περισσοτερο το 1020.Αλλα απο την αλλη το αλλο εχει καλυτερα χαρακτηριστικα κι αυτονομια επισης.

Τι λετε εσεις;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με τον χρηστη πιο πανω.

απο αυτα που εγραψες και εγω ισως το dg450

 

αν μπορεις ανεβα λιγο και και δες:

elephone p10c (€88)

coolpad 7320 (€102)

lenovo s660 (€112)

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα και τα 2 τηλέφωνα μπορώ να πω μια άποψη.

Το 1020 έχει χαλια μπαταρία το 1520 είναι super στην αυτονομία.

Για θέμα λιώσιμο internet βολεύει η οθόνη το 1520

 

Από θέμα κάμερα δεν υπάρχει συγκρίσει , υπερτερεί πολύ το 1020 σε σχέση με τα 20mpx του 1520 που δεν φαίνονται ΠΟΥΘΕΝΑ !!!! μόνο video τραβάει καλό !

 

Με την οθόνη κάτω από τον ήλιο σίγουρα δεν θα έχεις προβλήματα και στα δυο τηλέφωνα ειδικά στο 1520.

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ποιο μεταξυ απο αυτα τα 2 lumia;

Για φιλο προκειται η αγορα κι επειδη εγω δεν σκαμπαζω απο WP θελω την βοηθεια σας.

Κυριως τον ενδιαφερει η καμερα.2ο να ειναι φωτεινη η οθονη κατω απο τον ηλιο.

Με το μεγεθος δεν εχει κανενα θεμα.

Πιστευω λογω xenon θα τον καλυψει περισσοτερο το 1020.Αλλα απο την αλλη το αλλο εχει καλυτερα χαρακτηριστικα κι αυτονομια επισης.

Τι λετε εσεις;

αφου θελει καμερα δεν υπαρχει συζητηση. 1020.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μεταξυ απο αυτα τα 2 lumia;

Για φιλο προκειται η αγορα κι επειδη εγω δεν σκαμπαζω απο WP θελω την βοηθεια σας.

Κυριως τον ενδιαφερει η καμερα.2ο να ειναι φωτεινη η οθονη κατω απο τον ηλιο.

Με το μεγεθος δεν εχει κανενα θεμα.

Πιστευω λογω xenon θα τον καλυψει περισσοτερο το 1020.Αλλα απο την αλλη το αλλο εχει καλυτερα χαρακτηριστικα κι αυτονομια επισης.

Τι λετε εσεις;

 

Αφού θέλει κάμερα το 1020, αλλά σαν σύνολο πιστεύω πως είναι καλύτερο το 1520.

Link to comment
Share on other sites

Για κάμερα ούτε λόγος... 1020 δαγκωτό... Με τους νέους αλγόριθμους των 8.1 κιόλας ξεφεύγει πολύ...

 

 

 

Όσο για τη φωτεινότητα στον ήλιο νομίζω ότι το 1020 είναι καλύτερο λόγω της AMOLED οθόνης που διαθέτει έναντι της IPS του 1520...

 

 

 

Από αυτονομία καλύτερο το 1520 αλλά και το 1020 εμένα μου βγάζει μέρα με μόνιμα 3G/WiFi ανοιχτό... Δεν θα την έλεγα τραγική αλλά μέτρια...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ φιλε μου δεν το ηξερα.Δεν λεω γ αυτη την μεμβρανη π λενε οτι δυσκολευεσαι να την βγαλεις.Γ τις ζελατινες μπρος πισω λεω μπορω να τις βγαλω?σορρυ κ παλι αν δεν κατανοησα την απαντηση σου.
Link to comment
Share on other sites

Από sony η συσκευή έχει antishatter μεμβράνη εμπρός και πίσω. Ρώτησε καλύτερα στο θέμα του Ζ1 εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372351 .
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

2 υπέρ για το dg450.Να ανέβω σε τιμή δεν έχω την δυνατότητα.

Συνεχίζουμε μ'αυτά...

 

αν δεν μπορείς τότε το αγοράζεις ρίχνεις μερικές προσευχές κάθε πρωί και προχωράς :p:p

Link to comment
Share on other sites

Στο σέρβις γίνεται αλλαγή αλλά με την τερατώδη διάρκεια της την βλέπω να κρατάει τουλάχιστον τρία χρόνια.. Μπορείς και στο σπίτι αν πιάνει λίγο το χέρι σου και παραγγείλεις την μπαταρία με την ειδική κόλλα από το διαδίκτυο. Υπάρχουν πολλά βίντεο-οδηγίες στο Youtube. Aναζήτηση με "Χperia Z1 disassembly".

 

Σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου. Στο service της Sony εννοεις και χωρις να πληρωσεις; σα να την καληπτει η εγγυηση;

Αν εχες καποια tips για την καλυτερη φορτιση του κινητου ή και καποιο link ακομα με οδηγιες, ειναι ευπροσδεκτο.

Απο οτι ειδα καλο ειναι να ξεφορτιζει τελειως μια φορα το μηνα και η λειτουργια τις να κυμαινεται στο 40%-90% δεν ξερω αν συμφωνεις...

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον αποφυγε Star W450,Star W800 και F9006.Εδω ειμαι απολυτος.

Δες ενα εκ των Bluboo X1 (εχω φερει 2 σε φιλους και ειναι απολυτα ικανοποιημενοι),Feiteng H9500(το εχω τωρα στα χερια μου και φαινεται αρκετα καλο) και Star S5+.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Πήρα προ καιρό το Xiaomi Mi3 64GB για μένα και το Lenovo K900 για την γυναίκα μου, γιατί δεν μου γέμισε το μάτι το Vibe Z να είμαι ειλικρινής (το Κ900 είναι λίγο πιο ακριβό). Θα σου έλεγα πάρε το Mi3. Το 16άρι το βρίσκεις στα 210€ τελική στο Coolicool και το 64άρι για περισσότερο χώρο στα 276€. Εάν δεν σε ενδιαφέρει το dual Sim και 5.5 οθόνη, πάρε το Mi3 κατ' εμέ.
Link to comment
Share on other sites

Με 73€ τελική παίρνεις το LENOVO A680 MTK6582 1.3GHz Quad Core 5.0 Inch FWVGA Screen. Γνώμη μου είναι να βρεις κάτι λίγο πιο γνωστό, αφού δεν μπορείς να ανέβεις σε ποσό. Τουλάχιστον τα Lenovo θα έρθουν και Ελλάδα μέσα στο επόμενο-2 μήνες....
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική άποψη, όχι από merimobiles. Θεωρώ ότι με κορόϊδεψαν, αν και το κινητό μου ήρθε εντάξει. Όσο αφορά την επιλογή κινητών, καλύτερα πάρε το Xiaomi. Mε 155€ τελική το βρίσκεις στο Coolicool, έχει μεγάλη υποστήριξη και είναι πολύ καλό!
Link to comment
Share on other sites

Σαν χαρακτηριστικά βλέπω ότι το THL είναι καλύτερο, αλλά πιο ακριβό (192€ τελική) από το Xiaomi (155€ τελική). Το θέμα είναι εσύ τι ψάχνεις!?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα το xiaomi. Η thl που έχω και τηλέφωνο της, κάνει αρκετές προχειροτητες. Δεν ξέρω βέβαια αν τα έχει φτιάξει αυτά.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Μία λίστα από κινητά μέχρι 4 ίντσες και 70€ τελική μπορείς να δεις εδώ. Από αυτά, καλό φαίνεται το JIAYU F1 με 54€ τελική, LENOVO A369 με 55€ τελική. Για τ' άλλα δεν ξέρω να σου πώ....
Link to comment
Share on other sites

στα χαρτια thl στην πραξι το xiaomi thl δεν εχει ωριμάσει ακόμη βάζει τούμπανο hardware αλλα στην κατασκευή πολλές φορές κάνει προχειροτιτες και στο software το ιδιο
Link to comment
Share on other sites

JIAYU F1 ,

εχω παρει ένα στο παιδι μου κι ένα στον ανηψιο μου ..... το λιωνουν games + Internet

& ΒΡΑΧΟΣ !!!!!!!!!!!

+++ η αυτονομια μπαταριας ΑΠΑΙΧΤΗ !!!!!!

ThL W7S, ThL W100S, Elephone P10C, Jiayu S3 advance
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Θα θελα την βοηθεια σας στην επιλογη του επομενου μου smartphone.Το 630 και το 925 ειναι καινουρια και το 1320 μεταχειρισμενο.Η χρηση που τα θελω ειναι ομιλια,email και σερφαρισμα και να εχει μπαταρια που να κραταει τουλαχιστον μια με δυο μερες.Οποιος τα εχει ας με βοηθησει,εχω μπερδευτει απο το πολυ διαβασμα.....Ευχαριστω εκ των πρωτερων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...