Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα έχει μεγάλη διαφορά λες ε; Τίμιο κινητό το S Advance για τα λεφτά του. Το έχω σχεδόν 2,5 χρόνια, έχω βάλει και στοκ ρομ αλλά εδώ και κάνα εξάμηνο έχει άπειρα lags. Αυτή τη φορά λέω να αγοράσω κινητό με επεξεργαστή επιπέδου "ναυαρχίδας" γιατί τα μεσαία κινητά όπως αυτό δεν είναι για πολλά αν τους κάνεις έστω και μέτρια χρήση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το s3 neo ειναι καλό όντως, απλά δεν θα πάρει Lollipop.

Ψάχνω για κάτι πιο "φρέσκο"

Ευχαριστώ

Σκέφτομαι και από κίνα έως 120 €. Πιστεύω κάτι σε LENOVO A8 Ή cubot x9. Είναι καλά κινητά;;;

Edited by takis1232004
Link to comment
Share on other sites

το s3 neo ειναι καλό όντως, απλά δεν θα πάρει Lollipop.

Ψάχνω για κάτι πιο "φρέσκο"

Ευχαριστώ

Σκέφτομαι και από κίνα έως 120 €. Πιστεύω κάτι σε LENOVO A8 Ή cubot x9. Είναι καλά κινητά;;;

p6000 $120/€110 απο vickmall.com

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ρε παιδια για τις απαντησεις σας...

Το προβλημα ειναι οτι θελω δικαρτο και απο οτι ειδα το Meizu τα σπαει σε σχεση ποιοτητας τιμης...

Ελα ομως που εχω μια επιδοτηση 200€ σε Wind και το P7 μου εχει κατσει τρελλα αν και μονοκαρτο...

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας! Για Windows Phone δεν ψήνομαι, προτιμώ android και σορρυ που δεν το ανέφερα από την αρχή. Οπότε έχουμε Xiaomi Redmi 2, Coolpad F1 και Εlephone P6000. Μάλλον προς το Εlephone P6000 πηγαίνω, μήπως υπάρχει κάτι που θα μπορούσε να με αποτρέψει από αυτή την επιλογή?

 

η καμερα του ειναι μετρια. δεν εχει πυξιδα.

αν με αυτα εισαι οκ, για €110 ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω να βρω ένα κινητό να αγοράσω δεν έχω θέμα άμα είναι απ’ έξω και θέλω να έχει τα εξής χαρακτηριστικά κατά σειρά προτεραιότητας

1-Μεγαλη μνήμη RAM

2-Μνημη Card slot

3-Να είναι από 5-5,5’ η οθόνη

Η χρήση που θα κάνω είναι τα πάντα από πλοηγώ μέχρι φακό για την δουλειά γενικά τα πάντα

Τα κινητά που κοιτάζω είναι τα εξής

huawei honor 6

asus zanfone 2 4gb ram

oneplus one

Xiaomi Mi4

 

Σας ευχαριστώ όλους εκ τον προτέρων για της απαντήσεις σας

σ αυτα τα λ7 παιζουν htc m8 (5") και g3 (5,5") γιατι να μπλεξεις με κινεζουν :X

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας!!!

Είναι η πρώτη φορά που γράφω και αυτό από ανάγκη διότι θέλω την καλύτερη δυνατή επιλογή smartphone μετά το υπέροχο LG G2...

Με το LG έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος, αν και στην αρχή ήμουν λίγο επιφυλακτικός, και δεν είχα σκοπό να το αλλάξω αλλά μου το έκλεψαν... :cry:

Το ποσό που σκοπεύω να δώσω είναι περίπου 350 ευρώ....

Είχα στο μυαλό μου το Huawei P8 αλλά αργεί ακόμα και είναι και ακριβούτσικο(θέλω ένα κινητό που να ξεχωρίζει).Ακόμα θα ήθελα απόψεις για το elephone p7000 . Επίσης είμαι ικανοποιημένος από το Motorola moto x 2nd gen, Htc m8,samsung a 7....Τι προτείνετε εσείς???? (και πέραν αυτών των κινητών)

Edited by wasighton
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας!!!

Είναι η πρώτη φορά που γράφω και αυτό από ανάγκη διότι θέλω την καλύτερη δυνατή επιλογή smartphone μετά το υπέροχο LG G2...

Με το LG έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος, αν και στην αρχή ήμουν λίγο επιφυλακτικός, και δεν είχα σκοπό να το αλλάξω αλλά μου το έκλεψαν... :cry:

Το ποσό που σκοπεύω να δώσω είναι περίπου 350 ευρώ....

Είχα στο μυαλό μου το Huawei P8 αλλά αργεί ακόμα και είναι και ακριβούτσικο(θέλω ένα κινητό που να ξεχωρίζει).Ακόμα θα ήθελα απόψεις για το elephone p7000 . Επίσης είμαι ικανοποιημένος από το Motorola moto x 2nd gen, Htc m8,samsung a 7....Τι προτείνετε εσείς???? (και πέραν αυτών των κινητών)

 

αφου ησουν απολυτα ικανοποιημενος απο g2 παρε το g3 32αρι που ναι σχεδον σε ολα καλυτερο

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα να ξεφύγω λίγο από LG μιας και όλο κάτι γίνεται με αυτήν την εταιρία είτε με κλέβουν είτε μου πέφτουν από την μηχανή.... :p Γενικά θέλω να δοκιμάσω κάτι καινούργιο

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αφου ησουν απολυτα ικανοποιημενος απο g2 παρε το g3 32αρι που ναι σχεδον σε ολα καλυτερο

 

Έλεγα να ξεφύγω λίγο από LG μιας και όλο κάτι γίνεται με αυτήν την εταιρία είτε με κλέβουν είτε μου πέφτουν από την μηχανή.... Γενικά θέλω να δοκιμάσω κάτι καινούργιο

Link to comment
Share on other sites

το s3 neo ειναι καλό όντως, απλά δεν θα πάρει Lollipop.

Ψάχνω για κάτι πιο "φρέσκο"

Ευχαριστώ

Σκέφτομαι και από κίνα έως 120 €. Πιστεύω κάτι σε LENOVO A8 Ή cubot x9. Είναι καλά κινητά;;;

 

Συγκεκριμενα το lenovo το πηρα για ενα φιλο πριν κανα εξαμηνο. Μια χαρα κινητο ειναι αλλα μην περιμενεις ποιοτητα (κατασκευης, αφης, κλπ) ενος επωνυμου. Τη δουλεια σου τη κανεις και με το παραπανω απλα προσωπικα εγω περιμενα κατι περισσοτερο. Με το cubot δεν εχω καμια επαφη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Ηρθε το πλήρωμα το χρόνου να αλλάξω συσκευή,καθώς το S3 mini μου αργοπεθαίνει,κ σύντομα θα με έγκαταλείψει,όποτε είμαι στην φάση όπου ψάχνω για καινούρια συσκευή.Εχω μπάτζέτ μέχρι 140 ευρω.Και δέν μπορώ να ξεφύγω παραπάνω.Θα ήθελα να μου πειτε τις απόψεις σας για τα τηλέφωνα που κοιτάω(Lumia535 Lumia640 ή LG L90).Περιμένω τις προτάσεις σας.Ευχαριστώ πολύ.
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Πανευκολα το 640 , 3 χρόνια ενημερώσεις δες και ενα τεστ με ναυαρχίδες σε καμερα http://wmpoweruser.com/blind-camera-test-microsoft-lumia-640-xl-vs-samsung-galaxy-s6-edge-vs-apple-iphone-6-plus/
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις κάποιο θέμα με τα Windows Mobile, που φαντάζομαι δεν έχεις, για να έχεις ως πιθανές επιλογές 2 τέτοια, τότε σίγουρα το 640... Σε σχέση με 535 είναι πιο καινούργιο και απροβλημάτιστο ενώ η διαφορά στην τιμή τους είναι μόλις κάνα 30άρι... Οπότε σίγουρα 640... Μεταξύ 640 και LG, αν και δεν έχω εικόνα για το LG, σε τέτοιο budget εγώ θα πήγαινα σίγουρα σε Windows, λόγω του ότι είσαι σίγουρος πως δεν θα έχεις lag και θα έχεις σίγουρα αναβαθμίσεις και πολύ καλή εμπειρία χρήσης... Πράγματα τα οποία στα φθηνά Android, μόνο σίγουρα δε μπορείς να τα θεωρήσεις... Το 640 γενικότερα, είναι φρέσκια συσκευή, φθηνή, πλήρης και με καλές κριτικές... Τη θεωρώ πολύ VFM και θα ήταν σίγουρα στα υπόψιν ακόμα και να είχα να διαθέσω μεγαλύτερο budget... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικα τις 3 καλυτερες επιλογες τις εχεις αναφερει ηδη... Η σιγουρη λυση ειναι το Μ8 που θα εβαζα πρωτο μετα το Μοτορολα και τελος το Α7 σαν κατι διαφορετικο και σιγουρα σπανιο..δε νομιζω να κυκλοφορουν πολλα. Υπαρχει και το Ζ2 σαν all around λυση για να μη σου λειψει και η αυτονομια που ειχες με το G2..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

δίνει η vodafone μια επιδότηση στον πατέρα μου 70 ευρώ,

και αυτός θέλει να την χρησιμοποιήσει και να πάρει ένα κινητό κοντά

στα 120 ευρώ (δηλαδή να βάλει ένα 50άρικο,λίγο πάνω, λίγο κάτω δεν τον πειράζει).

Έχει να κάνει κανείς καμιά πρόταση.

Η χρήση του δεν θα είναι για παιχνίδια, απλά για διάβασμα νέων από το internet

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πήγαινα σε HTC (M8) και αν ξέφευγε από το budget θα πήγαινα στο HTC (E8) μιας και η διαφορά τους είναι μόνο στο υλικό κατασκευής (αλουμίνιο vs πλαστικό) και λίγο στην κάμερα. Από την άλλη βέβαια πίστευω πως η διαφορά στην τιμή μεταξύ των 2 είναι σχετικά μικρή πλέον.

 

Επίσης εάν θέλεις τόσο πολύ η συσκευή σου να ξεχωρίζει τότε δες και το Lenovo Vibe X2 το οποίο πάντως θα μπορούσε να έχει καλύτερη αυτονομία (από Κίνα το βρίσκεις αρκετά φθηνότερα).

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το 535 καλό είναι να το αφήσεις μιας και τα άλλα είναι αρκετά καλύτερες επιλογές.

 

Προσωπικά θα διαφωνήσω πως σε χαμηλό budget δεν υπάρχουν σίγουρες android συσκευές. Τα πράγματα έχουν αλλάξει αρκετά προς το καλύτερο. Μία εξ αυτών είναι και το LG L90 το οποίο μάλιστα παίρνει και αναβάθμιση σε Lollipop και από όσο ξέρω είναι μια από τις πιο αξιόπιστες συσκευές όχι μόνο σε αυτή την τιμή αλλά και γενικότερα.

 

Επίσης πολύ καλή επιλογή είναι και το Huawei Ascend G620s που υπερτερεί σε οθόνη και specs, υποστιρίζει 4G αλλά δεν έχει τόσο καλή αυτονομία όσο το LG.

 

Τέλος εαν θέλεις ακόμα καλύτερες επιδόσεις κοίτα και το Sony Xperia E4g το οποίο είναι ολοκαίνουργιο αλλά δεν υπάρχει εικόνα ακόμα για την αξιοπιστία του.

 

Για το 640 νομίζω πως με κάλυψαν τα παιδιά από πάνω. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...