Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να πάρω το THL 4000: http://www.myphone.gr/d/thl/4000.431/hands-on/

Το βρίσκω (με εκπτωτικό κωδικό) στα 84,99$ (72 ευρώ περίπου) εδώ: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_119716.html

 

Σ' αυτά τα λεφτά, άντε ν' ανεβώ και λίγο αν αξίζει (20-30 ευρώ), πρέπει να σκεφτώ κάτι άλλο;

 

Με ενδιαφέρει το μέγεθος να μην ξεφύγει από τις 5'', η τεράστια μπαταρία, δεν με πολυνοιαζει ο χαμηλοχρονισμένος και τετραπύρηνος επεξεργαστής, ούτε η ανάλυση που δεν είναι HD.

 

Αν υπάρχει κάτι να προτείνετε ακούω.

 

Το gearbest είναι ΟΚ; Απ' ότι διαβάζω είναι, αλλά ρωτάμε καλού-κακού...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με αυξουσα τιμη

leagooo lead 5

thl 4000

cubot s200

leagoo lead 7

 

Μόνο το leagoo lead 5 είναι στα ίδια περίπου λεφτά, αλλά με την μισή μπαταρία και ίδια πάνω κάτω τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά.

 

Τα υπόλοιπα είναι σε παραπάνω χρήματα μέσα στα όριά μου βέβαια, αλλά δεν βλέπω κάτι πολύ καλύτερο (πλην της ανάλυσης οθόνης-που δεν με πολυενδιαφέρει όπως είπα) σε χαρακτηριστικά που να αξίζει τα παραπάνω χρήματα.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση πάντως. Καμιά άλλη πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Απλα ηθελα καποιο που να μην προκαλει τα βλεμματα.. Να εχει λειτουργιες smartphone αλλα οχι οθονη αφης..

 

Ευχαριστω οπως και να χει..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το leagoo lead 5 είναι στα ίδια περίπου λεφτά, αλλά με την μισή μπαταρία και ίδια πάνω κάτω τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά.

 

Τα υπόλοιπα είναι σε παραπάνω χρήματα μέσα στα όριά μου βέβαια, αλλά δεν βλέπω κάτι πολύ καλύτερο (πλην της ανάλυσης οθόνης-που δεν με πολυενδιαφέρει όπως είπα) σε χαρακτηριστικά που να αξίζει τα παραπάνω χρήματα.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση πάντως. Καμιά άλλη πρόταση;

 

το s200 υπερεχει σε καμερες

το lead 7 σε ολα (εκτος ισως σε ποιοτητα εξωτερικης κατασκευης,

αλλα αυτο χωρις να προβληματιζει)

 

προχωρα με το thl 4000 αν σου κανει και δεν εχει κατι αλλο

με ισοζυγισμενα χαρακτηριστικα. αυτα εδω που αναφεραμε ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας προκειμενου να πάρω το κατάλληλο tablet !καταρχήν είμαι φοιτητής και το θέλω πιο πολύ για εργασιες (μέσω office ) αλλά και για οποιοδήποτε αλλη αναγκη !θα ήθελα να πάρω κάτι που να με βγάλει ασπροπροσωπο τουλαχιστον 4 χρονια το budget μου είναι 300 ευρώ! Τέλος θα ήθελα να μου καλύπτει τις αναγκες του laptop !Δεν είμαι gamer !!
Link to comment
Share on other sites

φιλος που το εχει ψαξει και μετα απο καιρο εχει καταληξει σε αυτα τα δυο τηλεφωνα, αναρωτιεται ποιο ειναι καλυτερο που..

 

τη βοηθεια σας παρακαλω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα τις αποψεις σας για κινητα μεχρι 150 ευρω. Προκειτε για κοπελα που θα χρησιμοποιεί μονο viber,skype,fb chromo την ενδιαφερει οσο το δυνατον καλυτερη καμερα.

Εγω στην αρχη της προτεινα το moto g αλλα δεν το θελει γιατι ειναι motorola... ηθελε samsung γιατι τωρα εχει ενα samsung s advance της ειπα οτι δεν προκειτε να βρει τπτ καλυτερο απο το δικο της σε αυτα τα λεφτα σε samsung.

Μετα ειδα το lg fino. εχει 8αρα καμερα και ειναι πολυ καλο σχεδιαστικα για μια κοπελα.Εσεις τι πιστευετε?

Το εχουν γυρο στα €125 αλλα της το προτεινα απο Public(€160) γιατι ειανι φοιτητρια και θα εχει + εγγύηση για σπασιμο οθονης για δυο χρονια

Edited by Toumpouss
Link to comment
Share on other sites

Αν προλαβαινεις ακομα καποιο απο τα 100 Cubot S200 που εχει το Gearbest με κουπονι S200HF στα 89$,παρτο.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το Ζ3c χαλαρά στην κατηγορία του το κορυφαίο. Νομίζω από τις καλύτερες επιλογές που μπορείς να κάνεις.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η Coolpad ειναι ενα κλικ πιο πισω απο ZTE,Huawei.Οχι ποιοτικα,καθως τα smartphones της (και ειδικα το F1,7320,7236,F2) ειναι αριστης ποιοτητας και κορυφαια vfm.Aπλα ΖΤΕ και Huawei εχουν μεγαλυτερο δικτυο διανομης,περισσοτερα μοντελα.Στο κατοσταρικο (χονδρικα μιλαμε) η Coolpad εχει τις καλυτερες προτασεις.

Στο κορυφαιο vickmall,Coolpad F1 και ZTE V5 2GB εχουν 140$.

Στο μετριο Pandawill το Ηοnor 3C με κουπονι 2015NEWYEAR στα 130$ μεχρι αυριο.

Προταση μου το F1.

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Στα ιδια χρηματα και τα δυο,ειναι απιστευτα vfm.Στα 140$ στο κορυφαιο vickmall.Ισως πιο δυνατο (ελεω επεξεργαστη) ειναι το F1.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα τις αποψεις σας για κινητα μεχρι 150 ευρω. Προκειτε για κοπελα που θα χρησιμοποιεί μονο viber,skype,fb chromo την ενδιαφερει οσο το δυνατον καλυτερη καμερα.

Εγω στην αρχη της προτεινα το moto g αλλα δεν το θελει γιατι ειναι motorola... ηθελε samsung γιατι τωρα εχει ενα samsung s advance της ειπα οτι δεν προκειτε να βρει τπτ καλυτερο απο το δικο της σε αυτα τα λεφτα σε samsung.

Μετα ειδα το lg fino. εχει 8αρα καμερα και ειναι πολυ καλο σχεδιαστικα για μια κοπελα.Εσεις τι πιστευετε?

Το εχουν γυρο στα €125 αλλα της το προτεινα απο Public(€160) γιατι ειανι φοιτητρια και θα εχει + εγγύηση για σπασιμο οθονης για δυο χρονια

 

απο ελλαδα πραγματικα πολυ καλη καμερα σε αυτα τα € δεν εχει. ουτε κινα.

αν εννοεις φωτο για fb κτλ, τοτε οκ. οχι το fino λογω μπαταριας. ας δει LG L90

και αμα δεν της αρεσει, το samsung s3 neo εφοσον της αρεσουν τα samsung . . .

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

κοντά σε αυτά τα χρήματα θα προτιμούσα αυτό: http://www.vickmall.com/zte-v5-red-bull-3g-smartphone-snapdragon-msm8226-quad-core-android-4-2-2gb-8gb-13-0mp.html

 

Συμφωνω.Στα ιδια λεφτα και στο ιδιο μαγαζι και το εξαιρετικο Coolpad F1.Αλλα ειναι 5αρια.Για 5.5αρι που ψαχνει ο φιλος ειναι πολυ καλη επιλογη.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να κανεις μακροχρόνια επένδυση πρέπει να δώσεις αρκετά παραπάνω σε windows tablet απο τα 300 ευρώ.

Αλλιώς προτιμότερο θα έλεγα ειναι κανά λαπτοπ διότι ολα αυτα τα υβριδικά tablet έχουν 2-2.5 έτη ύπαρξης στην αγορά και δεν έχουν δοκιμαστεί σε μακροχρόνια χρηςη απο την συντριπτική πλειοψηφία των καταναλωτών.

Το μονο σίγουρο οτι θα χρειαστείς μια συσκευη με 4gb ram το ελάχιστο οτι και να πάρεις.

Μπορείς εδω να απευθυνθείς για επιλογή λαπτοπ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5872278#post5872278

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

απο ελλαδα πραγματικα πολυ καλη καμερα σε αυτα τα € δεν εχει. ουτε κινα.

αν εννοεις φωτο για fb κτλ, τοτε οκ. οχι το fino λογω μπαταριας. ας δει LG L90

και το samsung s3 neo εφοσον της αρεσουν τα samsung . . .

 

ευχαριστω για την απαντηση αλλα το samsung ξεφευγει απο το μπατζετ της αρκετα και το L90 ειναι περιπου 30 ευρω ακριβοτερο απο το fino που θα αξιζαν αν ειχαν και τα αλλα χαρακτηριστικα, το fino εχει χειροτερη GPU, CPU, αναλυση και ιντσες οποτε λιγο αυξανετε η αυτονομια του χωρις να μειωνετε κατι που να την ενδιαφερει ασε που εχει και πολυ καλυτερο desing

Σε ευχαριστω πολυ παντως

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που με ανησυχεί σχετικά με το Gearbest είναι ότι στο σχετικό θέμα για το κατάστημα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=387871 στην ψηφοφορία για το επίπεδο ικανοποίησης όσον αφορά το εν λόγω κατάστημα, τα αποτελέσματα είναι 51% και 49% αντίστοιχα. Αν οι μισοί δεν είναι ευχαριστημένοι, μήπως κάτι δεν πάει καλά;;; Edited by Pri
διόρθωση link
Link to comment
Share on other sites

Και να λοιπόν που 6 μήνες μετά, ο φίλος που πήρε το l7 ii κοιτάει επιτέλους την αγορά της Κίνας.

 

Το budget έχει ανέβει στα 150 ευρώ, ΜΑΞ 165 για κάτι το εξαιρετικό.

 

 

Είδα στα 150 τα συνήθη Asus zenfone 5, ZTE max και λοιπά... Στα 165 όμως να που πετάγεται το φοβερό και τρομερό iuni u2, που διαλύει κάθε ίχνος ανταγωνισμού με πολύ καλά λόγια γενικότερα από όλους.

 

Ωστόσο, έχει άλλες εκπλήξεις η θαυμαστή αγορά της Κίνας? Μαξ αυτή η τιμή μάγκες.

Το έχω βρει σε etotalk, με 165 μαζί με τα μεταφορικά... Ποια επιλογή διαλέγουμε για να υπάρξει μικρή πιθανότητα να το περάσουν ...ξέρετε από που?

Το είδα σε ίδια τιμή στο merimobiles.

 

 

Περιμένω προτάσεις από μαγαζιά, και ανταγωνιστές!

Ευχαριστώ:D

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και η 16gb έκδοση; Γιατί πολύ φοβάμαι μήπως τα 2 Gb μνήμης δεν είναι αρκετά για την θηριώδη ανάλυση οθόνης. Για την premium έκδοση δεν μπορώ να φτάσω.

 

Επίσης, ξέρω ότι το g3 είναι χειρότερο σε μπαταρία. Ισχύει; και αν ναι θα την βγάζω τη μέρα με 3g ανοιχτό ίντερνετ 1-2 ώρες την ημέρα και νορμάλ κλήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Το G2 είναι καλύτερο value for money από το G3.

 

Επίσης τα 32gb εσωτερικής μνήμης είναι πολύ πιο αξιόπιστα και ταχύτερα από οποιαδήποτε κάρτα μνήμης. Μην πας σε 16 άρες συσκευές που θα σου δίνουν 10gb το πολύ διαθέσιμα.

Link to comment
Share on other sites

iuni u2: μικρη μπαταρια (και fHD), μη αφαιρουμενη, χωρις card slot = deal breaker.

επισης android 4.3 αντι 4.4+

 

zenfone 5: μικρη μπαταρια, μη αφαιρουμενη = deal breaker.

σε ποια εκδοση αναφερεσαι? καποιες εκδοσεις χωρις 4g και adndroid 4.3 αντι 4.4+

 

προτεινω p3000s €154 και zte v5 max €153 απο to2c.com

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...