Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με αυτά τα χρήματα θα βγάζουν αρκεί να βγει κατι.... τπτ παραπάνω το βράδυ η γενικός με μέτριο φωτισμό δεν θα βγάζουν σχεδόν τπτ χωρίς Flash
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και καλη χρονια,βρηκα μεταχειρισμενα σε παραπλησια τιμη αυτα τα 2 κινητα.

Ποιο απο τα 2 να προτιμησω ?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρήγγειλα το ZTE από b2cbuying στα 276$ με το κουπόνι...

 

Και γω ανάμεσα στα δύο ήμουν και τελικά κατέληξα στο zte εννοείται!!! Σωστή η επιλογή σου!!!

Ideas are bulletproof
Link to comment
Share on other sites

Και γω ανάμεσα στα δύο ήμουν και τελικά κατέληξα στο zte εννοείται!!! Σωστή η επιλογή σου!!!

 

Κυρίως ήταν λόγω του ότι είναι ένα εξάμηνο νεότερο, με q801 cpu και έχει αξιόλογο support (δεν είναι είναι και miui βέβαια).

Με το καλό να μας έρθει!

Link to comment
Share on other sites

ξανά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Τελικά η μπίλια έκατσε στο p3000s. Λίγο η μικρή μπαταρία του asus, λίγο τα χαρακτηριστικά, το gorilla glass και το nfc (να δω αν θα το χρησιμοποιήσω ποτέ!) του elephone η απόφαση επάρθη!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά με υγεία σε όλους!

 

Είμαι στην αναζήτηση ενός κινητού με budget έως 200 ευρώ.

Οι 2 επιλογές που έχω καταλήξει είναι το LG G3 mini και το Samsung Galaxy S3 Neo

 

Ποιο θα διαλέγατε;

Υπάρχει κάποια άλλη πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Στα λεφτά αυτά απ' έξω μπορείς να βρεις

ZTE V5 Red Bull 3G Smartphone Snapdragon MSM8926 Quad Core Android 4.3 2GB 8GB 13.0MP

ASUS ZENFONE 5 16G Intel Z2560 1.6GHz Dual Core 5.0 Inch 1280*720 IPS Screen Android 4.3 3G Smartphone

XIAOMI REDMI HONGMI NOTE 4G Qualcomm Snapdragon MSM8928 1.6GHz 5.5 Inch IPS HD Screen Android 4.4 LTE 4G Smartphone

Το τελευταίο είναι 5.5 ίντσες, λίγο πιο μεγάλο από το 4.7 και 4.8 που δίνεις πιο πάνω, αλλά είναι πολύ καλό κινητό, το έχω παραγγείλει και εγώ για μένα σαν δεύτερο κινητό από το κατάστημα αυτό και το συστήνω ως πολύ καλό κινητό. Βέβαια εάν μπορείς να πας λίγο πιο πάνω, καμιά 20ριά ευρώ, μπορείς να πάρεις το κινητό μου, Xiaomi Mi3 αλλά την 16GB έκδοση, που είναι φανταστικό κινητό (εγώ έχω την 64GB), το έχω από τον μάιο και δεν το έχω μετανοιώσει.

Link to comment
Share on other sites

για την χρηση που κανω ειτε 1 gb ειτε 2gb μου φτανουν,για την καμερα και το βιντεο με ενδιαφερει πιο πολυ,και η μπαταρια,την αυτονομια του...
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το Mi3 που έχω από τον μάιο, δεν έχω καταλάβει ότι υστερεί κάπου. Όσο για την miui υποστήριξη, είναι φανταστική!

Με το καλό να σου έρθει το ΖΤΕ :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και κανένα φανταστικό κινητό, αλλά είναι στο κόκκινο και ξέρω ότι αρέσει στις γυναίκες

Lenovo S820 MTK6589 1.2GHz Quad Core Android4.2 4.7 Inch HD IPS Smartphone with Dual SIM Dual Standby Dual Mode,UMTS/3G

http://en1.data.coolicool.com/images/20131025/MHLS820/MHLS820_a74b9e2c-71d2-4ee2-9318-6d04200ed24f.jpg

Στο vickmall έχει 126€, ενώ στο coolicool το έχει πιο φθηνά, στα 118€.

Link to comment
Share on other sites

Ένα χρόνο είχα το Redmi 1 και το έχω λιώσει, πραγματικά έχω να πω τα καλύτερα. Απλά είπα να το δώσω στην μητέρα μου ως δώρο και να κάνω μια αναβάθμιση...
Link to comment
Share on other sites

Lenovo A536 Black

Smartphone A536 Dual Sim, με επεξεργαστή Quad Core 1.3 GHz, χωρητικότητα 8GB, ανάλυση κάμερας 5 megapixels και οθόνη TFT 5''.

Τελική τιμή 149.99€

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι την πιθανότητα δασμών και μου φαίνονται πολλά τα 200, αν και ξέρω την τάση προς τα κινέζικα για παραγγελία απέξω...

Μα αυτά που σου γράφω είναι πολύ πιο κάτω από 200€! Το ZTE κάνει 116€, το ASUS 160€ και το Xiaomi 144€!

Link to comment
Share on other sites

Aπο τα δυο που διάλεξες το LG. Δες ομως και το Μοto G 2014 4G, λογω ελαφρυτερου λειτουργικου τρεχει καλυτερα απο τα Samsung και LG, εκτος και αν σκοπευεις να κανεις στο LG root και να το καθαρισεις απο τις εφαρμογες παρασκηνιου.

 

Από κίνα σαφως οι επιλογες ειναι καλύτερες. Στις προτασεις του maddoctor βαζω και το Elephone P6000, το οποιο ειναι 64bitο και θα παρει Lollipop, και το lenovo A8 A806. Και τα δυο γυρω στα 130 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

για την χρηση που κανω ειτε 1 gb ειτε 2gb μου φτανουν,για την καμερα και το βιντεο με ενδιαφερει πιο πολυ,και η μπαταρια,την αυτονομια του...

 

Μια χαρά είναι η κάμερα του και το βίντεο ειδικά είναι πάρα πολύ καλό. Η μπαταρία του επίσης είναι σε πολύ καλά επίπεδα, δεν με είχε κρεμασει σχεδόν ποτέ όσο το είχα .

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και συγχαρητηρια για το site.

Eπειδη kαι εγω ζαχαρωνω έντονα το x9 θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής;

1)Eίναι τα cubot γενικά ποιοτικά σαν μάρκα?Tα προηγουμενα μοντέλα που είχα ήταν zte και thl t5s(που μου εβγαλε πρόβλημα με μπαταρια μετά απο 6 μήνες δεν φόρτιζε παρόλο που πήρα και καινούρια μπαταρία)

2)Στα reviews το βλέπω δυνατό χωρίς αδυναμίες,να περιμενω λίγο καιρό να δούμε μήπως βγάλει προβλήματα η να το παραγγείλω άμεσα?

Eυχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...