Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το Note 1 υπάρχει τέτοια θήκη; Αυτή του Note 2, που έδειξες, πόσο έχει και που τη βρίσκει κανείς στην Ελλάδα; Η αναζήτηση στο google δε μου έβγαλε τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οι τιμες που εβαλες ειναι τσιμπημενες. πχ το f1 εχει €125.

δες vickmall.com , to2c.com , minideal.net

 

απο τα 4 θα επαιρνα το a806 ως πιο ισορροπημενο (2ram, 16rom, 4G, 5").

μετα το redmi note 4G (πολυ καλο support-αναβαθμισεις), μετα το f1 και τελευταιο το c1.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Lenovo S660

Παίζει κάπου στα 120 ή λίγο πιο ψηλά

 

To είδα και είναι από τις σοβαρές προτάσεις. Αλλά μάλλον θα κινηθώ πιο safe και θα πάω αν είναι στο g2 mini που έπεσε στα 150...

Link to comment
Share on other sites

Είχα το LG l9 d605 και τραβούσε FHD βίντεο με την πίσω καμερα + είχε και οθόνη HD ακομα κ μπροστινή κάμερα τραβούσε πολύ καλές φώτο και βίντεο hd. Έχω κάνει και το γνωστό τεστ με το δάχτυλο τέρμα μπροστά στην φωτογραφική και το περνούσε κανονικότατα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Vivo Xshot. Όπως θα διαπιστώσεις όταν πας σε κινέζικο μαγαζί, είναι η premium μάρκα για αυτούς. Σε συμβουλεύω να τα δεις (Xplay 3S, Xshot, κλπ). Είναι πολύ δυνατά και καλά κινητά. Το δικό μου το έχω καταευχαριστηθεί (ιδίως μετά που του έβαλα την International Rom). Επίσης έχω πάρει για τη γυναίκα μου το Mi3. Απροβλημάτιστο και αυτό και πολύ καλό.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλημέρα.

 

Λόγο του ότι με δύο κινητά δεν την παλεύω πια, σκέφτομαι για την αγορά dual sim smartphone από κίνα γιατί με ένα search στο skroutz δεν βρήκα και τίποτα αξιόλογο με 200 ευρώ. Να σημειώσω ότι είναι πρώτη μου αγορά από κίνα και πιστεύω να μην το μετανιώσω...

Θέλω full HD, οκταπύρινο, <5" οθόνη max 5.7", ram 2GB, microsd, 13mpx/5mpx και επειδή έχω κακομάθει με το lg l90 που έχω, θέλω όσο πιο μεγάλη μπαταρία γίνεται. Με μία αναζήτηση που έκανα (coolicool, to2c, merimobiles, minideal...) Είδα το lenovo vibe z που ειναι dual active αλλά το sar του με απογοήτευσε. Σκέφτομαι για DOOGEE Turbo2 DG900 (Dual sim or one sim + microsd), ELEPHONE P8 (μικρή μπαταρία), THL 5000 (πολλά προβλήματα),HUAWEI HONOR 3X Pro (δεν το βρίσκω στοκ) ή περιμένω για ELEPHONE P3000s (όχι fullHD). Ότι άλλο προτείνετε ευπρόσδεκτο. Επίσης από ποιο μαγαζί λέτε να το πάρω. Αν γίνεται να έχει μέσα μεμβράνη θήκη η έστω να τα δίνει δώρα. Νομίζω ότι αυτό που ζητάω δεν υπάρχει στην αγορά αλλά ας κόψουμε και από κάπου...:p Λοιπών τι προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Είχα το LG l9 d605 και τραβούσε FHD βίντεο με την πίσω καμερα + είχε και οθόνη HD ακομα κ μπροστινή κάμερα τραβούσε πολύ καλές φώτο και βίντεο hd. Έχω κάνει και το γνωστό τεστ με το δάχτυλο τέρμα μπροστά στην φωτογραφική και το περνούσε κανονικότατα

αυτο με χαροποιει ιδιαιτερως.:up: αλλα και παλι το θεωρω μεγαλο σε μεγεθος. 4.7 ιντσες για εναν κυριο που δεν εχει δουλεψει και δεν εχει πιασει κινητο αφης ποτε στα χερια του ειναι καπως μεγαλο.μηπως ξερεις αν και το Lg mini2 εχει κι'αυτο την δυνατοτητα εγγραφης FHD video :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το gear συνεργαζετε με το asus tablet που εχω....??? και εμενα μου αρεσει,με προβληματιζει...αυτο

οχι!

μόνο με δικά τους Galaxy, και όχι με όλα - πχ Note2-3, s5, κλπ..

Link to comment
Share on other sites

το huawei honor 3x pro που αναφερεις, υπαρχει σε στοκ στο to2c €218.

 

το coolpad f1 (€130),δεν ειναι fhd και κατα τη γνωμη μου καλυτερα που δεν ειναι, καθως εξοικονομεις μπαταρια. 1280x720 ειναι μια χαρα αναλυση οποτε αν θες κοιταξε το. επισης αναμενεται το coolpad f2.

 

to2c.com , vickmall.com , minideal.net

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Περιμενε το Doogee και Elephone να δεις τι ψαρια πιανει.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ στο my phone υπάρχει subforum για αγοραπωλησίες. Αλλά πρέπει να συμπληρώσεις κάποιο ελάχιστο αριθμό μηνυμάτων. Κοίτα στο faq. Εναλλακτικά insomnia Αγγελίες. Δεν χρειάζεται , ελπίζω , να σου υπενθυμίσω να είσαι πολύ προσεκτικός σε διαδικτυακές συναλλαγές
Link to comment
Share on other sites

οι τιμες που εβαλα ειναι στο περιπου γιατι υπολογιζω και κατι θηκες και κατι sd καρτες.

η αγορα θα γινει απο το to2c.com. αν και εμενα αυτην την στιγμη το f1 μου το δειχνει στα €134.83

 

ετσι οπως το βλεπω παμε για σιγουρα αγορα του Xiaomi Redmi Note για δωρο. ειναι και σαν ταμπλετ και σαν τηλεφωνο οποτε μετραει και για διπλο δωρο. :p :p :p

 

το umi c1 αποριπτεται.

 

οποτε ειμαστε αναμεσα απο το lenovo a8 και το coolpad f1 το καθε ενα με τα θετικα και τα αρνητικα του.

 

αυτο που με χαλαει στην coolpad ειναι οτι δεν εχει την 4.4 ενω το lenovo την εχει.

ενω η οθονη του coolpad και η αποκριση που εχει μου αρεσε περισσοτερο απο το lenovo.

Link to comment
Share on other sites

Μονο το k910 θα κοιτουσα απο ολα αυτα, και αν ανεβαινα λιγο ακομα το zte z7 max. Το sar ειναι το μεγιστο δυνατο, στην καθημερινη χρηση ειναι μικροτερο... ετσι λενε τουλαχιστον.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Ένας φιλος μ ψαχνει για ταμπλετ κατα προτίμηση 10αρι και δεν ειναι αναγκη παιρνει sim..Δινει μεχρι 200!

Με μια προχειρη αναζητηση βρηκα αυτα

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4"

LG G Pad V500 8.3

Samsung Galaxy Tab 4 10.1

μου αρεσει το πρωτο λογο επεξεργαστη και πιστευω με νοβα θα ειναι αλαγκαριστο.

εχει κανεις εντυπωσεις ή κανα αλλο αξιολογο να προτεινει?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω μια βδομάδα περίπου, με μια λέξη, Εξαιρετικό!! Καταπληκτική οθόνη, επεξεργαστής δεν μασάει 39000 μου έβγαλε στο antutu(υπόψιν είναι UHD kai 8.4" δεν είναι οθόνη κινητού!) , μπαταρία δύο μέρες χαλαρά, με λίγη χρήση,περίπου δύο τρεις ώρες την ημέρα σου βγάζει άνετα πάνω από τέσσερις μέρες, σήμερα συγκεκριμένα από τις εννέα το πρωί μέχρι τις τρεις το μεσημέρι από το 100 %έπεσε στο 88 % με δύο ώρες περίπου ίντερνετ και δέκα λεπτά παιχνίδι

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το προτείνω ανεπιφύλακτα!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

οποτε ειμαστε αναμεσα απο το lenovo a8 και το coolpad f1 το καθε ενα με τα θετικα και τα αρνητικα του.

 

αυτο που με χαλαει στην coolpad ειναι οτι δεν εχει την 4.4 ενω το lenovo την εχει.

ενω η οθονη του coolpad και η αποκριση που εχει μου αρεσε περισσοτερο απο το lenovo.

 

f1: δικαρτο

a806: 16rom, 4g, android 4.4, +15€

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το μελανό σημείο του Motorola G είναι η έλλειψη 4G, αλλά είναι η μοναδική ουσιαστικά έλλειψη

Μεταξύ των 2 προσωπικά θα προτιμoύσα το Motorola, παρόλο που μπορεί να με ξένιζε η έλλειψη 4G

Προτιμότερο από το να είμαι σε 4.3" οθόνη

+ τα στερεοφωνικά ηχεία που έχει μπροστά το Moto G, οι αναβαθμίσεις, το πιο καθαρό OS

 

Υπάρχει επίσης και το LG G2 mini στις 4.7" και με LTE, το οποίο είναι σαν ο συμβιβασμός μεταξύ των δύο

Δηλαδή έχει 4G, πιο μεγάλη οθόνη από το S4 mini, αλλά όχι τόσο όσο του Moto G, σχετικά χαμηλή ανάλυση

 

Και πάλι το Moto G νομίζω θα διάλεγα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!! Πιο από τα δυο κινητά μου προτείνεται; Το Lg έχει λίγο καλύτερα χαρακτηριστικά αλλά το HTC μου αρέσει περισσότερο εμφανισιακά!!! Μπορείται να με βοηθήσετε πιο να προτιμήσω; Από άποψη υποστήριψης;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ενδιαφερομαι να αγορασω ενα smartphone... Ειχα το samsung galaxy mini 2. Χρειαστηκε να το παω 3 φορες για να το φτιαξουν γιατι κολλουσε και δεν ανοιγε. Οταν ομως λειτουργουσε ημουν ικανοποιημενη . Για πειτε μου μερικες προτασεις αλλα μεχρι 70 το πολυ 80 ευρω. Δεν κανω τρελη χρηση. Μονο κανα facebook και αντε να μπω σε καμια σελιδα.Βγαζω και καμια φωτογραφια.Με την καμερα του προηγουμενου ημουν μια χαρα.Παιχνιδια δεν παιζω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,μια μικρη βοηθεια! Καμια προταση μεταξυ των παρακατω;;

α.Elephone P2000

β.ZTE V5 Red Bull

γ.Coolpad F1 και

δ.K-Touch nibiru H1

Η αν εχετε να προτεινετε κατι αλλο στα ιδια χρηματα με τα ανωτερω..

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...