Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγαπητοί φίλοι. Θέλω να με βοηθήσετε σε ένα δίλημμα που έχω να επιλέξω ένα tablet. Είμαι ανάμεσα σε ένα Acer Iconia 8 W, με windows 8, 8" οθόνη και σε ένα MLS BLAST 3 G, 8 ιντσων οθονη 3G. Μπορείτε να με βοηθήσετε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Ψάχνω οικονομικό κινητό από Κίνα (μέχρι 150€) για τον φίλο μου, ο οποίος έχει ανάγκη από ένα δίκαρτο κινητό μέχρι 5" που γενικά δεν θα κολλάει. Θα είναι το κύριο κινητό του και θα το χρησιμοποιεί για πολλές κλήσεις μέσα στη μέρα, e-mail, διάβασμα doc, xls και pdf αρχείων, browsing με WiFI/3G, αξιοπρεπείς φωτογραφίες και ίσως χρήση facebook.

Έχω καταλήξει στα Cubot X9 και Kingzone N3 Plus που έχουν και 2GB RAM. Ποια είναι η άποψή σας για αυτά τα κινητά; Μεταξύ των δύο ποιο θα προτείνατε;

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους ψαχνω να παρω tablet αλλα δεν ξερω ποια τιμη θεωρείται σωστη και ποια υπερβολικη.

Και εξηγούμαι. Πλεον βρισκεις smartphones με 200 ευρω που απλα πετανε οποτε και για μενα προσωπικα δεν αξιζει να δωσεις παραπανω χρηματα αφού την κανεις τη δουλεια σου.

 

Δεν εχω ξανασχοληθεί με την αγορα tablet για αυτο και θελω τη βοηθεια σας! Εσεις ποια πιστεύετε οτι ειναι μια φυσιολογική τιμή για αγορα πλεον;

 

Αυτα που θελω να κανω κυριως χωρις να κολλαει ειναι:

- Facebook, hotmail, youtube, skype, πολλαπλες καρτελες ανοιχτες στο browser κτλ

- Υποδοχή για κάρτα SIM.

- Καμερα μπρος/πισω

- Word,excel,powerpoint (Γινετε?)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Στα ίδια και γω περίπου με τον συμφορουμίτη.

Έχω ένα HTC Desire 300 για την δουλειά και θέλω να πάρω ένα δεύτερο προσωπικό.

Σαν + σε σχέση με το HTC πρέπει να είναι -το πιο βασικό-η καλύτερη κάμερα (με το HTC έχω απηυδήσει)+φλασ+να μην κολλάει τόσο, σε χαλαρό browsing.

Οθόνη από 4.3 έως 5.0.

Σκέφτομαι κάτι σαν LG G2 Mini, LG G3 S (όμορφο! αλλά 190€) ή Samsung Galaxy S4 Mini (είχα δει σε Samsung γνωστού-δεν θυμάμαι μοντέλο -φωτογραφίες και έπαθα!

Μερικές οδηγίες θα μου ήταν πραγματικά χρήσιμες-ευχαριστώ

Edited by frog03
Link to comment
Share on other sites

Την επιδότηση δε μπορεί να τη βάλει στο λογαριασμό της και να πάρει ότι κινητό θέλει από οπουδήποτε αλλού;

Αν μπορεί βάζει άλλα 20 ευρώ και παίρνει το moto g 4G, άριστο στην κατηγορία του.

Edited by volanis1980
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! ψαχνω συσκευη με 3 gb ram...μαλλον θα καταληξω σε κινεζο οποτε και χρειάζομαι τα φωτα σας..:) ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

πλεον το 1+1 ειναι επισημα στην ελλαδα και μπορουμε να το αγορασουμε το 299 αυτο με τα 64gb δεν θελεις micro sd + οτι εχει 3gb ram

 

φιλε μου το 64αρι το δινουν 299? σε ποιο μαγαζι?

Link to comment
Share on other sites

Huawei honor 6 L02 ή L12 ή L04 πέρνα από το τοπικ να δεις τις διαφορές...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Coolpad F1 απο μενα.Εξαιρετικο smartphone.Επομενη προταση το Elephone P6000 και μετα το Kingzone.Το Cubot εχειπιο αδυναμη μπαταρια και επεξεργαστη απο τo F1.Μονο design εχει.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

 

Αν ειναι να δωσει 120$ και να παρει την 1-4 που θα μπουκωσει συντομα ,ας δωσει καλυτερα 130$ ωστε να παρει την εκδοση 2-8 του ΖΤΕ 'η 140$ για το κορυφαιο Coolpad F1 απο vickmall.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το 32αρι έχει εγγύηση πλέον απο την lg κανονικά νομιζω..

μέχρι τώρα δεν είχε, ας πάρει τηλ να δει τι παίζει στα συγουρα, και να μην έχει πάλι αξίζει (δλδ όσοι αγοράζουν Sony /htc/Huawei) στην Ελλάδα δεν παραπονεθικαν που ουσιαστικά δεν έχουν εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

στην πράξη

LG χάνει σε οθόνη (ποιο σκοτεινή, χειρότερα χρώματα)

από αυτονομία (αν και ίδια μπαταρία λόγο qhd και μικρού cpu για την οθόνη αυτή ζορίζεται αρκετά και τρώει ενέργεια)

χειρότερες επιδόσεις (ίδιος λόγος με πριν)

 

one plus one χάνει στην camera (σε αυτόματο, σε manual είναι ισάξια)

είναι λίγο ποιο βαρύ αν και ποιο στιβαρό

Link to comment
Share on other sites

γεια σας . ενδιαφερομαι να παρω ενα κινητο το οποιο να εχει 2 gb ram . μεγαλη μπαταρια. κ οθονη απο 4.7 εως 5 ιντσες. αντε βαζω κ το 5.2 χοντρα χοντρα. να παιρνει ομως κ καρτα μνημης! θελω να με κανετε μια λιστα κ απο γνωστες μαρκες κ κινεζικες επισης! τι μου προτεινετε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να σημειωσω επισης να μην ειναι αργο σε θεμα επεξεργαστη !!διοτι κατεβαζω πολλες εφαρμογες! οσο για το ιντερνετ πιστευω επειδη μπαινω για αρκετες ωρες. μια μεγαλη μπαταρια των 3000 mh. αρκει !

Link to comment
Share on other sites

Λοιπο εσκασα κ την Δευτερα θα παραγγειλω επιτελους!

Απο κινα για πρωτη φορα κινητο τηλ..

Το καταστημα που θα επιλεξω να αγορασω ειναι το vickmall διαβαζοντας απο εσας εδω μεσα ολα τα σχολια

το προβλημα μου ειναι το εξης...: ειμαι μεταξθ 3 συσκευων και θελω την βοηθεια σας παιδια

1) Coolpad F1

2) Jiayu S3

3)Cubot x9

η σειρα προδιδει και την σειρα προτιμησης μου....

 

Ολες οι γνωμες ειναι δεκτες ακομα και εκτος 3αδας

απλα ψαχνω

Οκταπυρινο,2gbram,dual sim, μεγιστο 165 ευρω και να εχει μια σχετικη καλη καμερα....

(το cubot μου ειπα οτι δεν εχει τοσο καλη καμερα οσο λεει..)

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι. Θέλω να με βοηθήσετε σε ένα δίλημμα που έχω να επιλέξω ένα tablet. Είμαι ανάμεσα σε ένα Acer Iconia 8 W, με windows 8, 8" οθόνη και σε ένα MLS BLAST 3 G, 8 ιντσων οθονη 3G. Μπορείτε να με βοηθήσετε?

 

CHUWI VI8 Dual OS Windows 8.1 + Android4.4 Tablet PC 8 inch Z3735F 1.83GHz Quad Core IPS Screen 2GB 32GB $105

Item Gearbest url: HERE

Coupon code: CVI8

Coupon price: $105

 

 

http://techtablets.com/chuwi-vi8/review/

 

Μακράν ότι πιο καλό μπορείς να πάρεις με 100 ευρώ κι έχει και τα 2 λειτουργικά...

Link to comment
Share on other sites

Περιγράφεις το LG G2. Τέρας μπαταρία και το πιο vfm κινητό της κατηγορίας που αναφέρεις.

 

Δεν παίρνει κάρτα μνήμης όμως. Οπότε αν δεν του φτάνουν τα 32gb πρέπει να δει άλλες προτάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,στα 180 περιπου εχεις απο ελλαδα

Lg g2 mini (150)

Lg g3 s (180)

Moto g 1ης γενιας(2013)-2ης γενιας(2014-Dual Sim).Στα 150 το μονοκαρτο,160 το 4G-LTE μοντελο. Το Δικαρτο ειναι στα 165.

Galaxy s3 neo (πεφτει η τιμη σχετικα,γυρω στα 150) και

Galaxy s4 mini(παιζει αυτες τις μερες στα 170-180 απο σκρουτζομαγαζα).

Επισης δες και το xperia m2.

 

Nikolas πες μου σε παρακαλώ την γνώμη σου!

Αν εξαιρέσω Moto g πιο από τα κινητά που προτείνεις έχει την καλύτερη κάμερα για φωτογραφία?

Το 4g δεν με ενδιαφέρει, βλέπω το s3 neo σαν καλή περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να αναφέρω και για την οθονη, θα ηθελα να ειναι 8-9 ιντσες τουλαχιστον...

 

Ελπιζω να εγινα καπως πιο κατανοητος... Τι εχετε να μου προτεινετε?

 

Επίσης ποιες ειναι η πιο αξιόπιστες εταιρειες συμφωνα με εσας? Τα samsung,lenovo για παραδειγμα ειναι καλα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...