Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε αυτά τα χρήματα Windows Phone. Δες Lumia 630 ή αν θες να ανέβεις λίγο 535. Δεν δεν εχεις κανενα πρόβλημα, θα τρεχει αψογα.
Link to comment
Share on other sites

To ZTE Nubia Z7 mini prepei να εχει την καλυτερη καμερα. Απο αυτα που κοιτας, θα προτιμουσα το meizu m1 note. Δες όμως και το Jiayu S3 Advanced, αυτη τη στιγμη δεν εχει καλο power management αλλα οταν διορθωθεί θεωρω οτι θα αποτελεσει κορυφαια επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Απο Κινα τα InFocus M2 (καλη καμερα για την τιμη και 4G) στα 100 ευρω και THL 4000 (στιβαρη κατασκευη, μεγαλη μπαταρια) στα 80 ευρω.

 

Απο ελλάδα υπαρχει πρακτικα μόνο το Moto E στα 80 ευρω, αλλα ειναι μετριοτατο παντου. Εφόσον δε θελεις να μπλεξεις σε κινεζικη αγορα, θα πρoτεινα ειτε Lumia 635 στα 90 ευρω (windows phone), ειτε να ανεβασεις το budget σου στα 140 ευρω και να παρεις το Huawei Ascend P7 mini που ειναι αξιοπρεπης συσκευη. Μεγαλη υπερβαση, αλλα το λεω για να μην κλαις τα λεφτα σου.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα/καλησπερα σας θελω να αγορασω ενα κινιτο με μεγιστη τιμη 190 ευρο... η αληθεια ειναι οτι δεν θελω ενα απο τις μεγαλες μαρκες πχ(sony,LG..κτλπ) θελω να δοκιμάσω κινεζικο για αυτο επειδι ειμαι στις αρχες της αναζητησης μ θα ηθελα να μ πειτε τις αποψεις σας... κριτήρια συγκεκριμένα δεν θα ελεγα οτι εχω... και εγω προσωπικα ειμαι αναμεσα στο Umi zero και IUNI U2...;) αλλα γενικα ψαχνομαι :)

ευχαριστω για τον χρονο σας :):)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα/καλησπερα σας θελω να αγορασω ενα κινιτο με μεγιστη τιμη 190 ευρο... η αληθεια ειναι οτι δεν θελω ενα απο τις μεγαλες μαρκες πχ(sony,LG..κτλπ) θελω να δοκιμάσω κινεζικο για αυτο επειδι ειμαι στις αρχες της αναζητησης μ θα ηθελα να μ πειτε τις αποψεις σας... κριτήρια συγκεκριμένα δεν θα ελεγα οτι εχω... και εγω προσωπικα ειμαι αναμεσα στο Umi zero και IUNI U2...;) αλλα γενικα ψαχνομαι :)

ευχαριστω για τον χρονο σας :):)

 

σωστα,γραφεις σε λαθοςμερος,αλλα ξεχνα το UMI,διαβασετο φορουμκατ αρχην,τα νεα κινητα που ερχονται,μην βιαστεις,.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα/καλησπερα σας θελω να αγορασω ενα κινιτο με μεγιστη τιμη 190 ευρο... η αληθεια ειναι οτι δεν θελω ενα απο τις μεγαλες μαρκες πχ(sony,LG..κτλπ) θελω να δοκιμάσω κινεζικο για αυτο επειδι ειμαι στις αρχες της αναζητησης μ θα ηθελα να μ πειτε τις αποψεις σας... κριτήρια συγκεκριμένα δεν θα ελεγα οτι εχω... και εγω προσωπικα ειμαι αναμεσα στο Umi zero και IUNI U2...;) αλλα γενικα ψαχνομαι :)

ευχαριστω για τον χρονο σας :):)

 

10 εκατοστά πιο πάνω:wacko:

:X
Link to comment
Share on other sites

καλημερα/καλησπερα σας θελω να αγορασω ενα κινιτο με μεγιστη τιμη 190 ευρο... η αληθεια ειναι οτι δεν θελω ενα απο τις μεγαλες μαρκες πχ(sony,LG..κτλπ) θελω να δοκιμάσω κινεζικο για αυτο επειδι ειμαι στις αρχες της αναζητησης μ θα ηθελα να μ πειτε τις αποψεις σας... κριτήρια συγκεκριμένα δεν θα ελεγα οτι εχω... και εγω προσωπικα ειμαι αναμεσα στο Umi zero και IUNI U2...;) αλλα γενικα ψαχνομαι :)

ευχαριστω για τον χρονο σας :):)

 

meizu m1 note,lenovo vibe x2

Link to comment
Share on other sites

Το εν λογω καταστημα εδρευει στην Δραμα.

Στην ουσια ομως δεν ειναι καταστημα που πουλαει κινητα και σχετικα ειδη..

Ειναι ενας τυπος ο οποιος εχει την παρακατω εταιρια

 

http://www.profilplus.gr/contact.php?lang=gr

 

και φερνει και και κινητα απο Κινα και τα μεταπωλει..ας πουμε σαν χομπυ πιο πολυ..

Αν δειτε τους ορους εγγυησης, προσφερει οτι και τα γνωστα κινεζομαγαζα, δηλαδη μονοετη εγγυηση, και τα εξοδα αποστολης για Κινα του αγοραστη..

 

http://youhou.gr/conditions.php?osCsid=07va2cig2t44c36apqi1o03443

Edited by MakTheo
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να πας σε meizu m1 note εχει τεραστια διαφορα σε μπαταρια σε σχεση με το x2 ασχετος την αυτονομια..
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Ομαδα??m8 η s5?ειμαι ηδη κατοχος g3 32 gb..λεω να αλλαξω,το m8 εχει καλυτερη μπαταρια απο s5?το m8 ειναι ποιο ολοκληρωμενο τηλ?η να μεινω στο g3 32 gb?καποιος που να ειχε και τα 3!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που δε μου αρεσει πολυ το G3, δεν παυει να ειναι καλο κινητο, θα προτεινα να το κρατησεις, δεν αξιζει να μπαινεις σε εξοδα ενω βγαινουν συντομα νεες ναυαρχιδες οι οποιες θα ειναι πολυ καλυτερα τηλεφωνα απο τις σημερινες. Θα πεσουν και οι τιμες των δευτερων. Edited by XMorsX
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Ηρθε η ωρα για αλλαγη συσκευης και ειμαι (κυριως) αναμεσα σε αυτες τις τρεις.

Η αγορα μου θα ειναι μεταχειρισμενη συσκευη και το οριο μου τα 200e.

 

Ψαχνω μια απροβληματιστη συσκευη με καλη υποστηριξη λογισμικου.

Δε με ενδιαφερει να ειναι τοπ στις αποδοσεις, με ενδιαφερει ομως να εχει καλη OGS οθονη και να δινει οσο το δυνατον premium αισθηση.

 

Ευχαριστω για τις συμβουλες και προτασεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!

....λογω φωτογραφικης αποκλειω το Moto! Ειμαι πλεον αναμεσα στα αλλα δυο!...

Samsung S3 neo η Lg g3s..... Διαβασα σε αλλα post οτι το lg δεν εχει πολυ καλο σημα..(?)....... ειναι και 30 ευρω ακριβοτερο.....

αξιζει αραγε τον κοπο,να τα δωσω...?.... για μικροκολληματα που ισως μου κανει το samsung?......

Το samsung εχει καλυτερη οθονη....αλλα απο οτι μου ειπαν τελειωνει νωρις η μπαταρια.........αλλα το καλο του ειναι οτι εχει τον πιο χαμηλο δεικτη sar.....για εμενα που εχω και παιδια!.......

Aκομα σε διλλημα ειμαι......... :mad:

Link to comment
Share on other sites

το καθένα έχει τα συν και τα πλην του

 

p7: άψογη κατασκευή, πολύ όμορφο (ειδικά σε άσπρο), παρά πολύ καλή οθόνη, παρά πολύ καλό σήμα (wifi, 3g,Bluetooth, 3g,4g κλπ) έχει Micro sd (δέχεται και 128gb), έχει πάρα πολύ καλή camera (και πίσω και μπρος)

μειονέκτημα: είναι λίγο ποιο αργό από τα αλλα δύο, έχει μικρότερη αυτονομία από το g2

 

πλεονέκτημα του g2: τέρας αυτονομίας, αρκετά καλή οθόνη (ένα κλικ χειρότερη του p7), αρκετά γρήγορο, κουμπιά στην πλάτη βολεύουν.

τα αρνητικά: όλο και όλο 10 gb μη επεκτασιμου αποθικευτικου χώρου που ειδικά όταν θα γεμίσει με caches του Android (ειδικά αν τραβάς φώτο) δεν θα μείνει ούτε για καλημέρα, κατασκευη δεν είναι και ότι καλύτερο, ειδικά μετά από πτώσεις παρατηρείται συχνά τριξιμματα και σε κάποιους τα φτύνει η gps antenna.

 

mi3: τα θετικά

καλή οθόνη (ίδια του g2), καλή υποστήριξη λογισμικού, καλή κατάσκευη., αρκετά γρήγορο.

 

τα αρνητικά : ίδιο θέμα με τον χώρο αποθήκευσης που έχει και το g2, camera δεν είναι και super

Link to comment
Share on other sites

η περιμένεις να βγει κάτι νέο η αν όχι προφανώς και στο m8 (δεν το προτείνουν συνήθως γιατί htc βαράει της τιμές και δεν πέφτουν και σε βάθος χρόνου)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Ψάχνω tablet μέσω της επιδότησης

Έχω δει ενα viva i10g απο τη wind είναι το μόνο με 2g ram αλλά δεν με ενθουσιάζει

 

Απο τις υπόλοιπες επιλογές?

Το lg που έχει και 4g αλλά 1g RAM

Το samsung με 3G και 1,5 Ram

 

Ή κάποιο άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Άλλες καλές εναλλακτικές σε αυτο το budget είναι το huawei ascend g6 4g ( ο Γερμανός στα 170 ευρώ, λιγο τσιμπημένο αν θες τη γνώμη μου) και το ascent p7 mini στα 140 ευρώ. Θα τα προτιμουσα και τα δυο και από το Samsung και από το g3s, το οποίο είναι και αυτο πολύ ακριβό.

 

Το sar παίζει ρόλο όταν το έχεις στο αφτι σου, αλλιώς η ακτινοβολία διαχέεται στον χώρο και δεν υπάρχει (σοβαρό) πρόβλημα. Πάρε hands free και ξεμπερδεψες.

 

Από Samsung αξίζει να αγοράσεις μόνο τις πιο ακριβές προτάσεις της (alpha ας πούμε).

Link to comment
Share on other sites

να το δωσεις για να πας σε s5,το βλεπω εντελως λαθος,να το δωσεις οπως εγω για να πας σε z3,κατι γινεται,εκει να δεις μπαταρια.....ατελειωτη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...