Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω για την απαντηση, αλλα μαλλον αναφερεσαι στο Meizu MX4 ξεκινησε να κυκλοφορει αυτη την περιοδο την Ελλαδα.

 

Αυτο που βρηκα ειναι το MX4 Pro (η Pro εκδοση) με 3bg ram και fingertip sensor κλπ...το οποιο Ελλαδα το εχει μονο το συγκεκριμενο site και αυτο ειναι που με προβληματιζει....

Link to comment
Share on other sites

Το mx4 pro δεν εισάγεται επίσημα στην Ελλάδα και απλά το συγκείμενο κατάστημα το έκανε παράεισαγωγή που ναι το ύποπτο. Παρ τους τηλ για περισσότερες πληροφορίες περί εγγύησης κτλ

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Πάρε Note 4 ή Lumia 930 που έχουν ποιοτική αλλά και γρήγορη κάμερα.

 

Το 1020 κάνει μόνον για ακίνητα αντικείμενα, καθώς η κάμερα αργεί τόσο να ξεκινήσει όσο και μεταξύ φωτογραφιών.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα ...ενδιαφερομαι να αγορασω δικαρτο και ειμαι αναμεσα στο nubia z7 max και στο honor 6 και θελω να μαθω τις εντυπωσεις σας απο το συγκεκριμένα κινητα αν είστε ευχαριστιμενοι...αν μπορουμε να συγκρινουμε τα δυο κινητα το honor 8πυρηνο με 5αρα οθονη και το nubia max 4πυρηνο με 5,5 οθονη...απο μπαταρια πως τα πανε και αν ειναι εξισου γρηγορα και τα 2...και τελος απο ποιο ιντερνετικο μαγαζι να διαλεξω και τι αλλο θα πρεπει να προσεξω...root-play store -

σας ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα ...ενδιαφερομαι να αγορασω δικαρτο και ειμαι αναμεσα στο nubia z7 max και στο honor 6 και θελω να μαθω τις εντυπωσεις σας απο το συγκεκριμένα κινητα αν είστε ευχαριστιμενοι...αν μπορουμε να συγκρινουμε τα δυο κινητα το honor 8πυρηνο με 5αρα οθονη και το nubia max 4πυρηνο με 5,5 οθονη...απο μπαταρια πως τα πανε και αν ειναι εξισου γρηγορα και τα 2...και τελος απο ποιο ιντερνετικο μαγαζι να διαλεξω και τι αλλο θα πρεπει να προσεξω...root-play store -

σας ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα ...ενδιαφερομαι να αγορασω δικαρτο και ειμαι αναμεσα στο nubia z7 max και στο honor 6 και θελω να μαθω τις εντυπωσεις σας απο το συγκεκριμένα κινητα αν είστε ευχαριστιμενοι...αν μπορουμε να συγκρινουμε τα δυο κινητα το honor 8πυρηνο με 5αρα οθονη και το nubia max 4πυρηνο με 5,5 οθονη...απο μπαταρια πως τα πανε και αν ειναι εξισου γρηγορα και τα 2...και τελος απο ποιο ιντερνετικο μαγαζι να διαλεξω και τι αλλο θα πρεπει να προσεξω...root-play store -

σας ευχαριστω...

 

Εχω το Nubia και ειναι απιθανο,δεν κολλαει πουθενα,τελεια οθονη,αμεσο wifi k gps απο τεχνικα και βελτιωσεις δεν ξερω,επισης η φωτογραφικη του καλυτερη απο οσα ειχα ως τωρα,το πηρα ρουταρισμενο απο το to2c

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει φτηνή μικρή συσκευή με gps που να δουλεύει σωστά?

 

Με ενδιαφέρει μόνο η χρήση για κλήσεις κ καταγραφή των αθλητικών μου δραστηριοτητων..

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Nubia και ειναι απιθανο,δεν κολλαει πουθενα,τελεια οθονη,αμεσο wifi k gps απο τεχνικα και βελτιωσεις δεν ξερω,επισης η φωτογραφικη του καλυτερη απο οσα ειχα ως τωρα,το πηρα ρουταρισμενο απο το to2c

 

+1 Για το ZTE nubia Z7 Max εδώ και 3 μήνες περίπου είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Εκει που εψαχνα κινητο στις 5.5 οπως το jiayu s3 η το meizy note αλλα απο οτι ειδα δεν τα βλεπω να βγαινουν στα γρηγορα αποφασισα να παω στις 6 .Ειδα το huawei ascend mate 2 και το lenovo note 8 ,το πρωτο ειναι μονοκαρτο που θα μπορουσα να κανω την παραχωρισει,ειναι κοντα στα 220 δολλαρια εχει κανεις να προτεινει κατι αλλο σε αυτα τα λεφτα
Link to comment
Share on other sites

γιατί όχι το mini που έχει ίδια οθόνη με το honor αλλά αρκετά φθηνότερο,πάντως το honor είναι dual active όταν μιλάς στον ένα αριθμό και σε καλέσουν στον άλλο χτυπάει κανονικα
Link to comment
Share on other sites

γιατί όχι το mini που έχει ίδια οθόνη με το honor αλλά αρκετά φθηνότερο,πάντως το honor είναι dual active όταν μιλάς στον ένα αριθμό και σε καλέσουν στον άλλο χτυπάει κανονικα

 

ευχαριστω για την βοηθεια αλλα πιστευω οτι και η μιση ιντζα παραπανω παιζει τον ρολο της

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ενδιαφερομαι για αγορα ταμπλετ απο ασία μεριά.

 

αυτο που ζητώ :

 

- site καλο , το οποιο θα με στειλει σιγουρα την συσκευη και να μην περιμενω πανω απο μηνα με αγωνια

- να κανω root το ταμπλετ , και αν αυτο ειναι ευκολο στις κινεζικες συσκευες , εχω κανει σε Xperia

- καλο browsing , flash videos

- απο παιχνιδια ετσι και ετσι , δεν ειμαι πολυ λατρης

- να βλεπω videos μεσω video player

 

Ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψάξει κάπως το θέμα για το συγκεκριμένο μοιντέλο επειδή το σκέφτομαι για τη γυναίκα μου.

 

Το Ace 4 που σου δίνει η Wind και το οποίο κυκλοφορεί στην Ελλάδα είναι αυτό.

Εδώ στο skroutz.

SuperAmoled οθόνη 4.3 in

1.2 MHz, τετραπύρηνο

8 Gb μνήμη (και όχι 4 όπως λανθασμένα αναφέρουν).

 

Γενικά υπάρχει ένα ψιλομπέρδεμα διότι η Samsung έχει βγάλει και ACE 4 και ACE Style.

Στο phonearena δίνουν το ACE Style με 4 inches και το ACE 4 LTE με 4.3 inches.

Στο gsmarena δίνουν το ACE Style με 4.3 inches και το ACE 4 LTE με 4 inches.

Μου φαίνεται θα καταλήξω με το motorola.Το μόνο μείον είναι το 1gb ram σε σχέση με το 1.5 του s4 mini αλλά τι να κάνουμε :(

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα η διαφορα αυτη στις επιδοσεις δικαιολογει τα 100Ε διαφορα στην τιμη;

 

δεν είναι μόνο επιδώσεις........... είναι

οθονη

ηχος

camera

cpu

gpu

ram(ταχύτητα)

nand (ταχύτητα)

gps δέκτης

λογισμικο

 

 

αν αυτά είναι λίγα για σένα η αδιάφορα.... τότε για σενα ενα κινιτο 100 ευρω θα κανει την ίδια δουλειά με ενα κινιτο των 800 ευρω και δεν υπάρχει λόγος να δώσεις ούτε μια δραχμή παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω νόημα στη σύγκριση συσκευών με 100€ διαφορά μεταξύ τους... Στην τιμή του z7 mini υπάρχουν πολλές επιλογές...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.. μετα απο καιρο πεθανε το τηλεφωνο της γυναικας μου... επεσε απο το μπαλκονι και εγινε κομματια... οποτε θελουμε καινουριο αλλα αυτο τον καιρο δεν ειμαστε για πολλα εξοδα... βασικο ειναι η μπαταρια και να μην κολλαει... σκεφτομουν το jiayu f1 αλλα ειναι dual core οποτε θελω κατι πιο καινουριο... για πειτε κανενα 70-100ευρω...

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται θα καταλήξω με το motorola.Το μόνο μείον είναι το 1gb ram σε σχέση με το 1.5 του s4 mini αλλά τι να κάνουμε :(

 

Και μόνο οτι φοράει pure android ουσιαστικά και παίρνει αναβαθμίσεις την στιγμή που το S4 mini είναι full bloatware και αναβαθμίσεις μια φορά και αν, η όποια διαφορά εξανεμίζεται. Καλύτερα θα αναπνέει το Motorola με το 1gb παρά το άλλο με το 1,5. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εκει που εψαχνα κινητο στις 5.5 οπως το jiayu s3 η το meizy note αλλα απο οτι ειδα δεν τα βλεπω να βγαινουν στα γρηγορα αποφασισα να παω στις 6 .Ειδα το huawei ascend mate 2 και το lenovo note 8 ,το πρωτο ειναι μονοκαρτο που θα μπορουσα να κανω την παραχωρισει,ειναι κοντα στα 220 δολλαρια εχει κανεις να προτεινει κατι αλλο σε αυτα τα λεφτα

 

ορίστε

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Vodafone-Smart-4-max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...