Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδιά θέλω να αγοράσω ένα κινητό απο κίνα μεριά μεχρί 85 ευρω.Ποιο ειναι το πιο vfm σ'αυτα τα λεφτά?

επισης το coolicool ειναι αξιοπιστό?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

anyway δεν με.ενοχλει.και.τοσο.. ποιο.προτεινεται να παρω;

 

Απο τα δυο, μαλλον το ZTE, εχει καλυτερη οθονη και καμερα. Στα χρηματα που το πουλαει ο γερμανος παντως βρισκεις το Moto G 2nd Gen σε καταστηματα στο skroutz το οποιο ειναι καλυτερο.

 

Απο κινα παιρνεις το Lenovo Α806 που ειναι πολυ ανωτερο απο τα παραπανω.

Edited by XMorsX
Link to comment
Share on other sites

520 και 630 και απο εμενα... Ειδικά το 520 ειναι πολυ φθηνό και ιδιαίτερα τίμιο για τα λεφτα του.. Το εχει φίλος και μπορω να πω ότι δεν εχει κανενα πρόβλημα και θα το χαρεί ο πατέρας σου..

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το Cubot S200, αλλα εχε υποψιν σου οτι ειναι πολυ καινουριο, με οτι καλο η κακο συνεπαγεται.

 

εψαξα και εγω και λιγο και τωρα ειμαι αναμεσα στο cubot s200 και σ'αυτo: http://www.minideal.net/doogee-valencia-dg800-andorid-4-4-smartphone-4-5-inch-1gb-ram-mt6582-quad-core.html

 

ποιο πιστευεις οτι ειναι καλυτερο?

Link to comment
Share on other sites

εψαξα και εγω και λιγο και τωρα ειμαι αναμεσα στο cubot s200 και σ'αυτo: http://www.minideal.net/doogee-valencia-dg800-andorid-4-4-smartphone-4-5-inch-1gb-ram-mt6582-quad-core.html

 

ποιο πιστευεις οτι ειναι καλυτερο?

 

το s200 αλλα περιμενε reviews

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Σκέφτομαι να αγοράσω κινητό με 2 κάρτες και αν γίνεται να μην είναι standby.Έχω σχεδόν καταλήξει στο lg l90 dual.Το έχει ήδη κάποιος?Θέλω να μάθω οτι περισσότερο γίνετε για αυτό το κινητό..είναι standby?η μπαταρία του ποσο κρατάει?η ανάλυση ειναι καλή?Και οτι αλλο γνωρίζετε.Η τιμή του να είναι το πολυ μέχρι 150€.;Έχετε κάποιο αλλο υπόψιν σας σε αυτή τν τιμή?

 

Η αγορά του θα γίνει από skroutz,(επειδή δεν έχω ξανα κάνει αγορά απο skroutz)έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο κατάστημα?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

530 ή 630 και από εμένα. μόνο που αν δεν το βιάζεσαι περίμενε και το lumia 535 που θα έρθει κοντά στα 120 ευρω

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

εκτός από το Skroutz υπάρχει και το BestPrice, πάντα κοιτάω και στα 2 site διότι δεν συνεργάζονται τα ίδια καταστήματα και με τα 2.

 

παράδειγμα (μιας και είμαι σε αναζήτηση συσκευής) για το Sony Xperia Z3 :

 

https://www.skroutz.gr/s/5292680/Sony-Xperia-Z3.html min 489euro

 

http://www.bestprice.gr/item/2154363005/sony-xperia-z3.html?qid=30BAnPb2JkS_83c7b&seq=1 min 450euro

 

αν υπάρχει η δυνατότητα αν ενσωματωθεί σε κάποιο sticky topic θα είναι καλό προς ενημέρωση του λαού που βλέπει το φόρουμ :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είπα για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα να στείλω εδώ. Τις τελευταίες μέρες μου έχει κολλήσει το G3 σαν επιλογή κινηταρα σχετικά φτηνό αλλα με προβληματίζει αυτό που διαβάζω για τα random restart. Έχει διορθωθεί το πρόβλημα ή να μην μπω στον κόπο να ρισκάρω.
Link to comment
Share on other sites

η άποψή μου είναι πως δεν είναι εποχές για ρίσκα. επίσης έχει θέμα και με την μπαταρία, δεν κρατάει (με βάση αυτά που διαβάζω)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα προτασεις για smartphone χωρίς όριο κόστους απλά θα εκτιμούσα να πληρώσω κατι που δικαιολογειται η τιμή του απο τα χαρακτηριστικα του και όχι απλά να πληρώσω όνομα .

 

Τα απαραιτητα χαρακτηριστικα που θέτω ειναι android , full hd , 4g και τουλάχιστον 8mpixel camera . Καλή αυτονομία σίγουρα

 

Χρηση λίγο απόλα , περισσότερο internet , skype etc .

υστερα απο μία πρόχειρη αναζητηση , αυτό που μου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον ειναι το sony xperia z2 lte. Τα χαρακτηριστικα του σε αυτή τη τιμή πιστέυω ειναι vfm . Θα ήθελα απόψεις για το συγκεκριμένο και άλλες προτάσεις.

ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω για κινητό με βασική προϋπόθεση να έχει μέχρι 4.5'' οθόνη. Αγορά απο Ελλάδα μέχρι 200 ευρώ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος ψαχνει δικαρτο 100-120 ευρω.το τηλ δεν θα χρησιμοποιείται τοσο για ιντερνετ φωτογραφιες κτλ,αλλα περισσοτερο για τα βασικα (κλησεις sms).εχει βαλει στο ματι το Lenovo A820.λεει το συγκεκριμενο (τουλάχιστον για μη απαιτητικη χρηση) ή εχετε να προτείνετε κατι άλλο?
Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Το mi2 δεν υπάρχει σε ελληνικό μαγαζί γι αυτόν τον λόγο έχω στο μυαλό μου τα εξης Motorola moto g ( 1st generation), Huawei p7 mini και galaxy s4 mini.

Ωστόσο δεν έχω προσωπική εμπειρία απ τα παραπάνω. Αν υπάρχει κάποια διαφορετική πρόταση καλοδεχούμενη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Motorola G 4G αγορασμένο από Ελληνικό μαγαζί,η τιμή του αυτή τη στιγμή είναι 170€ ειμαι πολύ ικανοποιημένος από την συσκευή και πιστεύω ότι αξίζει τα λεφτά του...

Εγώ αυτό σου προτείνω....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Θα τολμούσατε αυτήν την αγορά;ειναι korean version η συσκευη.θα εχω προβλημσ στη χρηση της στην Ελλάδα;δεν εχω δει topic γι αυτην την συσκευη γι αυτό κάνω το post εδω.http://www.aliexpress.com/item/OKEY-Pantech-vega-No-6-A860-smart-phone/1714637152.html
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...