Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, ψάχνω ένα τάμπλετ έως 200-250 ευρώ που να έχει τα παρακάτω:

 

10 ίντσες (πάνω κάτω)

κιτ κατ

μεγάλη μπαταρία

σένσορα gps

 

Τι μου προτείνετε;

 

ΥΓ: Ας είναι και κινέζικο αρκεί να μην έχει MTK επεξεργαστή. Ήμουν έτοιμος να πάρω το xiaomi αλλά είναι λίγο μικρότερο και δεν έχει gps :(

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ψάχνεις σε ποιες συχνότητες http://www.worldtimezone.com/gsm.html έχει κινητή η κάθε χώρα (2G, 3G και 4G) Τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα χρησημοπούν τις ίδιες συχνότητες με Ελλαδα και Kύπρο. Άμα είναι και unlocked θα είσαι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε teotsi τα κινητά από Ελλάδα δουλεύουν μια χαρα με τους πάροχους.

Ας μας απαντήσει κάποιος που ξέρει σίγουρα

 

Σύμφωνα με αυτό χρησιμοποιεί τις ίδιες συχνότητες με την Ελλάδα

 

http://www.gsmarena.com/network-bands.php3?sCountry=UNITED+ARAB+EMIRATES

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω ένα τάμπλετ έως 200-250 ευρώ που να έχει τα παρακάτω:

 

10 ίντσες (πάνω κάτω)

κιτ κατ

μεγάλη μπαταρία

σένσορα gps

 

Τι μου προτείνετε;

 

ΥΓ: Ας είναι και κινέζικο αρκεί να μην έχει MTK επεξεργαστή. Ήμουν έτοιμος να πάρω το xiaomi αλλά είναι λίγο μικρότερο και δεν έχει gps :(

 

Το Galaxy Tab που σου προτείνουν είναι μια χαρά - επώνυμη - πρόταση. :D

“Bitcoin is Cash with Wings” - Charlie Shrem :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας .

Σκοπευω να αγορασω κινητο απο κινεζικο site (πρωτη φορα) , και χρειαζομαι καποιες διευκρινησεις και συμβουλες .

 

Λοιπον .

Το κινητο που σκευτομαι να παρω ειναι αυτο : XiaoMi HongMi Red Rice 1S απο εδω: http://www.minideal.net/original-xiaomi-hongmi-red-rice-1s-dual-sim-wcdma-quad-core-smartphone-with-4-7inch-screen.html

 

Το διαλεξα κυριως απο διαφορες συζητησεις σε φορουμ (εδω κυριως) αλλα και λογω οθονης (δεν θελω μεγαλυτερο απο 5' , 4.7 ειναι οτι πρεπει ) αλλα και τιμης (μεχρι 150 ευρω) .

Υπαρχει καποιο αλλο με αυτα τα χαρακτηριστικα καλυτερο?

 

Και ακομα επειδη δεν εχω ξαναπαραγειλλει απο Minideal , εχω δει στα σχολια αρκετους και πολλους Ελληνες να διευκρινιζουν καποια πραγματα που θελουν για την παραγγελια τους .

π.χ για το συγκεκριμενο κινητο :

1. Install the Greek language and Google playstore

2. Remove any Chinese applications

3. EU power adapter to be included

4. Put the free silicone and screen protector

5. Phone to be rooted

6. Mark it as a gift with low price

 

Να κανω και γω το ιδιο μολις το παραγγειλω? εννοω να το κανω απο τα comments η να επικοινωνησω καπως αλλιως μαζι τους?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω τις διαφορές στα specs και θα ήθελα γνώμες από κάποιους που πιθανώς τα έχουν χρησιμοποιήσει και τα 2. Ποιό θα επιλέγατε/επιλέξατε και γιατί. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω καινουργιο κινητο και βρηκα το samsung galaxy s3 neo στη τιμη των 200 ευρω απο σκρουτζ.

Πιστευετε ειναι value for money η συγκεκριμενη παραλλαγη του samsung s3? επισης το NFC τι ακριβως ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Περίπου 715 euro το 64gb sto Dubai ότι τηλέφωνο και να αγοράσουμε τώρα παίζει σε πολύ ψηλές τιμές, ακόμα όμως σκέφτομαι τι θα αγοράσω, το μόνο που σκέφτομαι για το ήλο είναι την μνήμη ram του, ο επεξεργαστής του παρόλο που είναι διπύρινος είναι 20nm build αρα μικρότερος και τα ηλεκτρόνια έχουν μικρότερη πόσταση να διανύσουν. Αλλά ακόμα δεν ξέρω ποια εταιρεία να εμπιστευτώ και τι να αγοράσω αν τελικά αγοράσω κάτι την δεδομενη στιγμή, γιατί έχουν γίνει επένδυση τώρα με τέτοιες τιμές και τέτοια χαρακτηριστικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολα αυτα που γραφεις πρεπει να τους τα πεις ειτε στο πεδιο notes to seller που σου δινει το paypal (εχει οριο σε χαρακτηρες) ή με μυνημα μεσω του λογαριασμου που καλο ειναι να ανοιξεις στο καταστημα ή στα comments ή με email στο sales support. Και φυσικα επιλεγουμε singapore post.

 

Για αλλο μοντελο δες s660, iocean x8 mini

Link to comment
Share on other sites

Στα χρήματα του xperia M είναι πολύ δύσκολο να βρεις κάτι καλύτερο αφού έχει πάρει και αναβάθμιση σε android 4.3 jelly bean και είναι πολύ όμορφο αφού βγαίνει και σε πολλά χρώματα για να διαλέξεις όποιο σου αρέσει περισσότερο
Link to comment
Share on other sites

Το νέο moto G δεν έχει τη μπαταρία του παλιού. Επίσης δεν έγινε καμία αναβάθμιση σε specs. Θα πρότεινα να πας σε G2, αλλιώς moto G 4G.
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η γνώμη σας?

 

G2... Αν θες αναβαθμίσεις τότε κοιτάς Nexus 5.

 

Δεν συγκρίνεται κάπου το Motorola με αυτά τα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...