Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν διάβασες προσεκτικά το ποστ μου... Αρχικά βάζεις τον αριθμό της κάρτας σου στο PayPal... Μετά το Paypal τραβάει 1-1,5 ευρώ από την κάρτα (τα οποία επιστρέφονται μετά εννοείται)... Ο 4ψήφιος κωδικός θα φαίνεται στον αριθμό συναλλαγής της κάρτας σου... Αυτό μπορείς να το δεις είτε από το web banking σου είτε με ένα τηλέφωνο επίσκεψη στην τράπεζα που είναι η κάρτα.... Δεν έχει κάποια σχέση το email σου... Απλά μπορεί η συναλλαγή να πάρει 1-2 μέρες να φανεί ανάλογα την τράπεζα που έχεις την κάρτα...

 

Αλλά για να μην συνεχίζουμε οφ τόπικ διάβασε τις τελευταίες σελίδες στο κατάλληλο θέμα Paypal: Χρήση και γενικές ερωτήσεις

 

Μάλιστα,σε ευχαριστώ πολύ !! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με ενδιαφερει να εχει android και να παιρνει τις τελευταιες εφαρμογες μιας και με τα windows μαρτυρησα τον τελευταιο χρονο.

Απο Κινα λεω να το παρω, τι προτεινετε? Οτι κοιταζω sto minideal ειναι απο 4,7 και πανω.

Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/jiayu-g2f-wcdma-smartphone-mtk6582-quad-core-1-3ghz-4-3-screen-1g-ram-4g-rom-8mp.html

 

4,3 ιντσες στα 80 ευρο

 

http://www.vickmall.com/xiaomi-hongmi-1s-smartphone-red-rice-1s-msm8228-quad-core-1-6ghz-miui-v5-1g-ram-8g-rom-4-7-inch-hd-screen-3g-wcdma-grey.html

4,7 ιντσες στα 117 ευρο. Πολύ καλό και δοκιμασμένο.

 

Eίτε το ένα είτε το άλλο σου μενουν και κάποια ευρο. :)

Edited by giannis74
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω το φορουμ ξανα μετα απο πολυ καιρο.....

θελω τη βοηθεια των γνωστικων...

κατοχος μεχρι προτινος lenovo a660 ειπα να παω σε κατι αλλο σε κατι ποιο καινουργιο...αλλα δεν ξερω τι να προτιμησω... με ταβανι τα 150-170 ευρω

κ οθονη στα 4 -4,5 max..

ακουω γνωμες κ αποψεις..!!

Link to comment
Share on other sites

Χμ σε το τόσο μέγεθος οθόνης είναι λίγες οι επιλογές. Κοίτα το xiaomi hongmi 1s στα 4,7. Ή κοίτα κάποια lumia.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να αγορασω νεο κινητο 5.5". οσο πιο φθηνο γινεται... ειδα αυτο http://www.vickmall.com/amoi-a900w-smartphone-mtk6582-quad-core-android-4-2-1gb-ram-8gb-rom-5-5inch-ips-1280x720-screen.html σα μαρκα τι λεει? εχω αλλες επιλογες σε αυτην την τιμη? τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αυτο που σας εδειξα εχει 98 ευρω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και θελω οσο πιο φθηνο γινεται με καλα χαρακτηριστικα ομως... η amoi τι λεει σαν εταιρεια?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω και πολλά για το συγκεκριμένο βλέπω όμως τον 6582 σε αντίθεση με τον 6592 του Note και 1 Giga ram σε αντίθεση με τα 2 του Note συν την φοβερή υποστήριξη από την κοινότητα του xiaomi
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ξεφευγω πολυ οικονομικα,,,,,, οποιος εχει αποψη για την amoi ας μου πει γιατι θελω να το παραγκειλω αμεσα ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Αξιοπιστη και πολυ ποιοτικη εταιρεια η Amoi.Πιστευω πως αξιζει τα χρηματα του.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

ωραια αυτο ηθελα να ακουσω.... με τετοια τιμη νομιζω δεν εχει αντιπαλο....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

3g λεει μονο 2100MHz... θα δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα μπορείς να δεις της Lenovo -> A859 -> http://shop.lenovo.com/gr/el/smartphones/a-series/a859/ (199€)

Από Κίνα μπορείς να βρεις πολλές συσκευές Lenovo ή Xiaomi κατ' εμέ με πολύ καλά χαρακτηριστικά και σε καλύτερη τιμή.

XIAOMI HONGMI NOTE MTK6592 1.7GHz Octa Core 5.5 Inch HD IPS Screen - 158€ τελική

LENOVO S860 MTK6582 1.3GHz Quad Core 5.3 Inch HD IPS Screen - 144€ τελική

LENOVO A850+ MTK6592V 1.5GHz Octa Core 5.5 Inch QHD TFT Screen - 115€ τελική

LENOVO GOLDEN WARRIOR A8 A806 MT6592+6590 1.7GHz Octa Core 5 Inch IPS HD Screen Android 4.4 LTE 4G - 163€ τελική

 

το τελευταιο ειναι πολυ καλο τηλ αλλα ειναι για μια καρτα !!!!:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για κινέζικο γύρω στα 150$. Πιο κάτω ακόμα καλύτερα. Ψάχνομαι κυρίως για μεγάλες επώνυμες, για να μειώσω όσο είναι εφικτό την περίπτωση συσκευής με βλάβη, όπως μου ρθε το Jiayu G2F (έχω γράψει σχετικά στο νήμα του). Να μην ξεπερνά τις 5''. Οι 4,5-4,7 μου φαίνονται υπεραρκετές. Άλλες ιδιαίτερες απαιτήσεις δεν έχω. Έχω δει τα παρακάτω

 

Xiaomi Hongmi 1S Red Rice

Lenovo S820

Lenovo S660

 

Kι αν αξίζει η υπέρβαση για το Huawei Honor 3C

 

ευχαριστώ για τις τυχόν απαντήσεις

Edited by avcargo
Link to comment
Share on other sites

Το S660 και το hongmi 1s έχουν γράψει ιστορία εδώ μέσα, τα έχουμε προτείνει άπειρες φορές. Εγώ θα σου έλεγα ότι αξίζει και η υπέρβαση, αν όμως προτιμάς το design του S660 πήγαινε για αυτό.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

To S660 το καλοβλέπω λόγω παρουσίας αντιπροσωπείας εδώ, 4.7'', μπαταρίας και 1GB/8GB. Για το σχεδιασμό του δε τρελαίνομαι αλλά δεν είναι και λόγος να με αποτρέψει. Να πω την αλήθεια δεν έχω διαβάσει και τα νήματα των κινητών αρκετά, είναι πολλές σελίδες. Λέω να καταλήξω, μετά από προτάσεις σας, σε 2 και να διαλέξω το καλύτερο vfm

 

Και κάτι ακόμα που θέλω μία βοήθεια, έχω μπερδευτεί με τα Xiaomi Red Rice-1s-Hongmi 1S. Eίναι διαφορετικά λόγω cpu μόνο ? Διάβασα στο mui.gr (αν δε κάνω λάθος) ότι το 1s υστερεί σε φωτεινότητα

Edited by avcargo
Link to comment
Share on other sites

Γενικα αυτες που ειπωθηκαν ειναι οι αξιολογοτερες προτασεις στο ποσο αυτο, θα προσθετα και το lenovo s850, iocean x8 mini αν η εμφανιση εχει σημασια...λιγα ευρω παραπανω ειναι αλλα θεωρω αξιζουν και επισης και η iocean εχει παρουσια Ελλαδα. Μιλαμε για δικαρτα παντα...το s660 θα χρειαστει να ανεβεις πολλα ευρω για να βρεις καποιο να σταθει διπλα ειδικα απο την πισω μερια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Σκέφτομαι να αγοράσω το Samsung Galaxy S5 και με μια πρόχειρη ματιά που έριξα είδα οτι στην vodafone - Γερμανός κτλπ κοστίζει γύρω στα 700 ευρώ. Ενώ στα μαγαζάκια του skroutz υπάρχει στην τιμή των 450 ευρώ. Τι διαφορά υπάρχει στα κινητά αυτά ? Είναι κάτι που πρέπει να με απασχολεί ? Από την επόμενη βδομάδα θα το πάρω και θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποιο κόλπο η παγίδα. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ένας φίλος αποφάσισε μετά από 6-7 χρόνια να αλλάξει κινητό. Διαθέτει το πολύ 300 ευρώ και ψάχνει κάτι αξιόπιστο. Στο κατάστημα του πρότειναν το LG nexus 5, το οποίο είναι κάπως μεγάλο για τα γούστα του, αλλά αν δεν υπάρχει κάτι καλύτερο θα συμβιβαστεί. Καμία άλλη πρόταση; Δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις, αλλά θέλει αυτό που να πάρει να είναι αξιόπιστο και όσο το δυνατό καλύτερο για τα λεφτά που θα δώσει.

Δεν τον ενδιαφέρουν κινέζικα κινητά γιατί το κινητό θα το πάρει με επιδότηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

Οπως αναφερω και στον τιτλο, θα παρει νεο κινητο η γυναικα μου και ειναι αναμεσα στις δυο αυτες επιλογες. 1) Samsung grand neo ή 2) LG L 90. Το Samsung στα 165 € το Lg στα 175.

Εχω κανει προσπαθειες να την πεισω να παρει το honor 3c που θα μας βγει και φθηνοτερα και καλυτερο, αλλα δεν... Θελει να ψωνισει απο Ελλαδα.

Ειναι μετρια χρηστης. Δηλαδη Facebook , τα mail της, λιγο serf και μηδεν gaming (κλασικη γυναικα). Νιωθω οτι το Samsung θα της αρεσει περισσοτερο. Εσεις τι λετε? Θα ηθελα να ακουσω θετικα και αρνητικα και των δυο μιας και θελω την καλυτερη επιλογη για να την καλοπιασω (ειναι εγκυος στο δευτερο μας παιδακι).

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Π.Α.Ο.Κ. Θύρα 4

Αγαπάτε Αλλήλους

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις και κάποιο της Lenovo που είναι πολύ καλά, αξιόπιστη εταιρεία -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5592785#post5592785
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...