Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια στην τιμη των 100-150 ποιο λετε ειναι αρκετα καλο...θα ηθελα απο Ελλαδα για να μην μπλεκω αλλα αν ειναι και καλος κινεζος δεν λεω οχι
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.

 

Xiaomi γενικοτερα εχει καλη ποιοτητα ή τρεχα γυρευε, αν σου χαλαει το στελνεις κινα και περιμενεις? Επειδη δεν ειναι για μενα ειναι για τον πατερα μου θελω κατιαπροβληματιστο, που να μην προκαλει εννοιες γιατι δεντο κατεχει. Και για αυτο τον λογο δεν προκειται να παραγγειλω απεξω, γιατι επισης το θελω και γρηγορα και ετοιμοπαραδοτο οχι κανα-δυο βδομαδες αναμονη. Οποτε αν παρω Xiaomi παιρνω αυτο που εχει στα καταστηματα στην Ελλαδα.

 

Τωρα το Galaxy Grand που εδωσες καλο αλλα μεγαλο, δεν θα τον βολεψει, γιαυτο εδειξα s4 mini duos, αλλα το δειχνει μονο σε ενα καταστημα και κατοπιν παραγγελιας, γιατι τετοια λιγη διαθεσιμοτητα?

 

Οποτε τι μενει, ή Alcatel ή το LG? Τα Lenovo οχι (οπως και το Grand εχουν και αυτα μεγαλη οθονη παρατηρω)? Και γιατι συγκεκριμενα θεωρεις Alcatel υπερ LG?

 

Πρεπει μεχρι σημερα να εχω αποφασισει, ωστε αυριο να του το παραγγειλω να του ρθει. Του χαλασε αυτο που ειχε και εχει μεινει χωρις τηλεφωνο και εχει δεμενα χερια...

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Για μένα μην πάρεις Sony. Από Κίνα κανονικά θες γύρω στις 2-3 εβδομάδες αλλά αυτές τις μέρες παίζει να σου έρθει και σε λιγότερο από μια.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.

 

Xiaomi γενικοτερα εχει καλη ποιοτητα ή τρεχα γυρευε, αν σου χαλαει το στελνεις κινα και περιμενεις? Επειδη δεν ειναι για μενα ειναι για τον πατερα μου θελω κατιαπροβληματιστο, που να μην προκαλει εννοιες γιατι δεντο κατεχει. Και για αυτο τον λογο δεν προκειται να παραγγειλω απεξω, γιατι επισης το θελω και γρηγορα και ετοιμοπαραδοτο οχι κανα-δυο βδομαδες αναμονη. Οποτε αν παρω Xiaomi παιρνω αυτο που εχει στα καταστηματα στην Ελλαδα.

 

Τωρα το Galaxy Grand που εδωσες καλο αλλα μεγαλο, δεν θα τον βολεψει, γιαυτο εδειξα s4 mini duos, αλλα το δειχνει μονο σε ενα καταστημα και κατοπιν παραγγελιας, γιατι τετοια λιγη διαθεσιμοτητα?

 

Οποτε τι μενει, ή Alcatel ή το LG? Τα Lenovo οχι (οπως και το Grand εχουν και αυτα μεγαλη οθονη παρατηρω)? Και γιατι συγκεκριμενα θεωρεις Alcatel υπερ LG?

 

Πρεπει μεχρι σημερα να εχω αποφασισει, ωστε αυριο να του το παραγγειλω να του ρθει. Του χαλασε αυτο που ειχε και εχει μεινει χωρις τηλεφωνο και εχει δεμενα χερια...

 

Kοιτα το lg που εβαλες ειναι πιο μεγαλο κ απο τα 2 που προτεινα.

Προσωπικη εμπειρια δεν εχω για κανενα απο τα 2,βασιζομαι στα σχολια που εχω διαβασει απο χρηστες.

Κ εκτος αυτου,το lg ειναι διπυρινο με 1gb ram ενω το alcatel 8πυρινο με 2gb!!Οσο να πεις καποια διαφορα θα εχουν!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kοιτα το lg που εβαλες ειναι πιο μεγαλο κ απο τα 2 που προτεινα.

Προσωπικη εμπειρια δεν εχω για κανενα απο τα 2,βασιζομαι στα σχολια που εχω διαβασει απο χρηστες.

Κ εκτος αυτου,το lg ειναι διπυρινο με 1gb ram ενω το alcatel 8πυρινο με 2gb!!Οσο να πεις καποια διαφορα θα εχουν!

 

Οσο για το κινεζο εφοσον δεν τον ψωνιζεις απο κινα καλυτερα ξεχνα τον!

πολλα λεφτα γι'αυτα που προσφερει!

Link to comment
Share on other sites

η λειτουργια που περιγραφεις ονομαζεται dual active

 

Νομιζω πως ολα οσα ανεβασα ειναι δυστυχως dual standby. Δεν πιστευω να μου ξεφυγε κανενα και να ειναι active, αλλα οπως τσεκαρε specs στο gsmarena, λεγαν ολα standby... :(

 

Kοιτα το lg που εβαλες ειναι πιο μεγαλο κ απο τα 2 που προτεινα.

Προσωπικη εμπειρια δεν εχω για κανενα απο τα 2,βασιζομαι στα σχολια που εχω διαβασει απο χρηστες.

Κ εκτος αυτου,το lg ειναι διπυρινο με 1gb ram ενω το alcatel 8πυρινο με 2gb!!Οσο να πεις καποια διαφορα θα εχουν!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οσο για το κινεζο εφοσον δεν τον ψωνιζεις απο κινα καλυτερα ξεχνα τον!

πολλα λεφτα γι'αυτα που προσφερει!

 

Το κινεζικο παρεπιπτωντος στο πρωτο λινκ ειναι πρωτης γενιας οχι το 1s, οχι οτι εχουν και τρελες διαφορες βεβαια, αλλα ειναι κατω απο 250 ειναι και 4.7 που ειναι οτι πιο χαμηλο υπαρχει καθως ολα τα αλλα ειναι απο 5 και πανω.

 

Το Alcatel spec-wise ειναι οτι πιο τεχνολογικο υπαρχει, αλλα σαν ποιοτητα εταιριας και κατασκευης αγγιζεις τις αλλες εταιριες?

 

Μεχρι στιγμης αμφιαταλαντευομαι αναμεσα σε Xiaomi και Alcatel σαν πρωτες επιλογες, και επειται lenov s860 και lg g pro lite duo.

 

Μα κανενα ομως να μην ειναι active ρε γμτ..

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

1320 δαγκωτό. Από τις επιλογές σου δεν φαντάζομαι να έχεις θέμα λειτουργικού.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα δες εδώ. Δώσε όμως κάποιες λεπτομέρειες. Τουλάχιστον μέγεθος οθόνης.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/asus-zenfone-5-smartphone-intel-z2580-dual-core-2-0ghz-android-4-3-2gb-ram-16gb-rom-5-0-inch-hd-screen.html δαγκωτό. Το παρήγγειλα σήμερα για φίλο. Μόνο μείον που αναφέρθηκε από κάποιους είναι η μέτρια κάμερα (προσωπικά μου φάνηκε αρκετά συμπαθητική. Ότι άλλο θες ρώτα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

8ρα και πανω λιγο δυσκολο απο ελλαδα να βρεις κατι καλο και αξιοπρεπες
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Για μένα αυτό που αξίζει από "επώνυμες" μάρκες και είναι value for money είναι το Asus Memopad HD7!!!Γύρω στα 135€ θα το βρεις στο skroutz!Έχω μείνει υπερευχαριστημένος και όσοι το πρότεινα συν ότι έχει λάβει πολύ καλές κριτικές από τον τύπο και απο πολλά παιδιά εδώ!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Για μένα αυτό που αξίζει από "επώνυμες" μάρκες και είναι value for money είναι το Asus Memopad HD7!!!Γύρω στα 135€ θα το βρεις στο skroutz!Έχω μείνει υπερευχαριστημένος και όσοι το πρότεινα συν ότι έχει λάβει πολύ καλές κριτικές από τον τύπο και απο πολλά παιδιά εδώ!

Πολύ καλό αλλά ο φίλος θέλει από 8" και πάνω!

Link to comment
Share on other sites

1320 δαγκωτό. Από τις επιλογές σου δεν φαντάζομαι να έχεις θέμα λειτουργικού.

 

μα ασφαλως..αμα το λειτουργικο δεν μας νοιαζει το λουμια ειναι μπροστα..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι πολύ μπερδεμένος, ας βοηθήσει κάποιος :D

Το xiaomi έχει καλή κάμερα? Σε low light τα βίντεο τι κίνηση έχουν?

Από αυτονομία τι λέει?

 

γκουγκλαρετε,ειδα ενα ριβιου προσφατα που ελεγε

πως αν και καλη η καμερα,σε χαμηλο φωτισμο κατι δεν εχει και

βγαινουν μετριοκαλες..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο και το Λενόβο και το έχει και αυτό σε προσφορά στο happy hour . Τελικά σχεδόν ότι προτάθηκε το έχει σε προσφορά.

Το μόνο που με χαλάει με αυτό είναι το χρυσό του χρώμα, δεν θα ήθελα το κινητό μου να έχει χρυσό χρώμα, παρόλο που έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά. Από την άλλη η μπαταρία του δεν είναι λίγο μικρή (2000mA) για 5,3" ?

Μάλλον τελικά το 860 είναι πιο ορθή επιλογή αλλά ξεφεύγει και σαν τιμή... είδωμεν.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το χρυσάφι s8 στα σπεκς λεει οτι είναι TD-SCDMA αρα δεν θα έχει 3g στα ελληνικά δίκτυα. Νομιζω οτι το συγκεκριμένο ενδέχεται να βγει και για τα δικά μας δικτυα, δες στα news εδώ στο φόρουμ έχει νήμα.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό αλλά ο φίλος θέλει από 8" και πάνω!

 

Το είδα αλλά επειδή η διαφορά είναι 1" εγώ προσωπικά θα προτιμούσα κάτι που είναι ανώτερο σε όλα τα άλλα παρά θα έδινα βάση σε αυτό! ;)

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...