Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά είμαι καινούργιος θέλω την βοήθειά σας είμαι ανάμεσα σε lg g pad 8.3 vs samsung galaxy tab pro 8.4

 

To Samsung έχει καλύτερη οθόνη, κάμερες, επεξεργαστή και κάρτα γραφικών. Δεν είναι καν στην ίδια κατηγορία.

 

Το G Pad είναι σαφώς χειρότερο και θα πρεπε να το συγκρίνεις με το Nexus 7 FHD.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για οθόνη εκτός ανάλυσης είσαι σίγουρος; Για τα υπόλοιπα συμφωνώ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Για οθόνη εκτός ανάλυσης είσαι σίγουρος; Για τα υπόλοιπα συμφωνώ

 

yap το συγκεκριμένο tablet έχει πολύ καλή οθονη το κλασσικό μιουν ειναι τα θέματα με το software (ναι και στα tablet.....) κατά τα αλλα όπως είπαν είναι διο διαφορετικές συσκευές με διαφορετικές τιμές

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ παρόμοιο tablet ψάχνω και στους ίδιους υποψήφιους έχω καταλήξει. Μόνο το FNF iFive mini 3gs θα είχα να προσθέσω (http://www.geekbuying.com/item/FNF-iFive-Mini-3GS-MTK6592-Octa-Core-1-7GHz-Android-4-4-7-9-inch-3G-Tablet-PC-Retina-Touch-Screen-2048-1536-2GB-16GB-326859.html)

Μεταξύ των Onda, μάλλον το 975m θα προτιμούσα, λόγω μεγαλύτερης υποστήριξης. Για εμένα τα πράγματα περιπλέκονται κι άλλο, γιατί σκέφτομαι και τη λύση ενός μεταχειρισμένου Nexus 7, που βγαίνει στα ίδια περίπου χρήματα.

 

Είχα παραγγείλει για συνάδελφο το Onda 975m. Το έχει τώρα κάτι παραπάνω από μήνα. Περισσότερο βέβαια το έχει ο μικρός του και το έχει ξεζουμίσει. Πέρα από έναν καμμένο φορτιστή, δεν έχει παρουσιάσει τίποτα. Θα έλεγα πως για τα χρήματά του είναι φοβερό.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Είχα παραγγείλει για συνάδελφο το Onda 975m. Το έχει τώρα κάτι παραπάνω από μήνα. Περισσότερο βέβαια το έχει ο μικρός του και το έχει ξεζουμίσει. Πέρα από έναν καμμένο φορτιστή, δεν έχει παρουσιάσει τίποτα. Θα έλεγα πως για τα χρήματά του είναι φοβερό.

 

Παναγιώτης

 

Και γω άμα επέλεγα το Onda θα έπαιρνα αλλά επειδή είναι για φίλο άμα έχει μικροπροβλήματα δεν θέλω να φανώ εγώ επέτειος. Στο topic λένε πως μερικά μοντέλα δεν είχαν θερμαντική πάστα, και πως για να το κάνουν fluid τρέχουνε πόσα patchs και zips :X μα είναι δυνατόν εν έτη 2014?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για λογαριασμό φίλου ψάχνω κινητό dual Sim στα 320 ευρώ. Δεν έχω ασχοληθεί με dual Sim οπότε θα ήθελα να ακούσω απόψεις σας. Προτιμάει Ελλάδα και κατευθύνεται προς το HTC one dual Sim που δεν το βρήκε Ελλάδα. Οποία πρόταση ευπρόσδεκτη
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν θέλεις προβλήματα, δεν ρίχνεις μια ματια στο galaxy tab 4 7. Καλύπτει ολες τις απαιτήσεις του φιλου σου και το βρίσκεις Ελλάδα κατω απο τα 150.
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα είμαι καινούριος στο forum και θα ήθελα να με βοηθήσετε με το πρόβλημα που έχω.

Συνδέω κανονικά το καλώδιο και δεν εμφανίζει τίποτα και το θέμα είναι ότι έχει 4gb σκληρό δίσκο και θέλω να τον χρησιμοποιήσω.

Ευχάριστο παντός.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα είμαι καινούριος στο forum και θα ήθελα να με βοηθήσετε με το πρόβλημα που έχω.

Συνδέω κανονικά το καλώδιο και δεν εμφανίζει τίποτα και το θέμα είναι ότι έχει 4gb σκληρό δίσκο και θέλω να τον χρησιμοποιήσω.

Ευχάριστο παντός.

 

αδερφε το συγκεκριμενο νημα ειναι για επιλογη συσκευης, καλυτερα ρωτα στο νημα της συσκευης σου ή στην κατηγορια του λειτουργικου του.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κυριες και κυριοι..ενδιαφερομαι για κινητο μεχρι 200 Ε και απο μια μικρη ερευνα που εκανα κατεληξα στα :1.Original Xiaomi Hongmi Note(Redmi Note),2.jopo zp998,3.jiayu g4s.

στο μυαλο μου εχω το samsung note.

μπορειτε να μου προτεινετε καποιο κινητο ή να με βοηθησετε να διαλεξω αναμεσα στα 3 προαναφερθεντα??

ευχαριστω πολυ..

Link to comment
Share on other sites

σε τι υπερτερει κατα τη γνωμη σου απο το xiaomi και το zopo??

 

απο την zopo σε ποιοτητα κατασκευης, και το θεωρω ισο με το xiaomi. διαλεξε οποιο βρισκεις πιο ωραιο.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Θα παει ενας φιλος μου Αμερικη. Αξιζει να μου φερει καποιο κινητο; Σκεφτομουν για το oppo 7, αλλα δεν υπαρχει στην Αμερικη..
Link to comment
Share on other sites

Θα παει ενας φιλος μου Αμερικη. Αξιζει να μου φερει καποιο κινητο; Σκεφτομουν για το oppo 7, αλλα δεν υπαρχει στην Αμερικη..

 

η οππο εχει ευρωπαικο καταστημα παρε απο κει.

Απο αμερικη δεν θα δουλευει το κινητο λογω δικτυων.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε.

 

Θα ήθελα την άποψη σας για αυτά τα κινητά Samsung Core, Samsung S3 mini και Xperia M. Πρόκειται να χρησιμοποιήσω επιδώτηση για να τα πάρω και είμαι μεταξύ των τριών.

 

Ποιο από αυτά θεωρείτε ότι είναι καλύτερο; Αν μπορείτε βάλτε τα σε μία σειρά κατάταξης.

Δεν χρησιμοποιώ πολλά πράγματα, οπότε δεν θέλω τρελές λειτουργίες. Με ενδιαφέρει όμως η μνήμη και η φωτογραφική λίγο.

Επίσης πιο smooth στο interface ποιο από αυτά είναι και ποιο από αυτά προβλέπετε να πάρει update στο android version του;

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω Lumia με τα εξής χαρακτηριστικά:

Να έχει σχεδόν 4-7 GB μνήμη ελεύθερη.

Να έχει 1GB RAM.

Nα έχει led flash.

Να αλλάζει microSIM χωρίς να βγει γ μπαταρία.

Να έχει microSD που να αλλάζει χωρίς να βγει η μπαταρία.

 

Βρήκα τα 1320 1520.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έπαιρνα το Xperia M μόνο και μόνο λόγω εμφάνισης:D Πάνω κάτω τις ίδιες επιδόσεις έχουν, τίποτε το ιδιαίτερο, αλλά θα κάνουν εύκολα τα βασικά.Το Xperia M όμως έχει μόνο 4GB εσωτερική μνήμη που λογικά δε θα σου φθάνουν, οπότε θα χρειαστείς micro SD.

 

Σχετικά με το galaxy core, για ποια έκδοση του σκέφτεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το xperia m που μου είχατε προτείνει στην προηγούμενη αναζήτηση έχει βγει πάρα πολύ καλό για τα λεφτά του και τις απαιτήσεις μου. Τώρα θέτουμε ως minimum αυτό το κινητό (σε θέματα π.χ. internet browsing) και αναζητάμε κάτι καλύτερο έως 200 από σκρουτζομάγαζο με έμφαση όσο το δυνατόν καλύτερες κάμερες μπρος πίσω
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi3w 16GB - 207€ - Ότι καλύτερο κυκλοφορεί σαν κινητό αυτή την στιγμή. Στο συνιστώ ανεπιφύλακτα (αυτό έχω και εγώ) και δεν ξεφεύγεις και πολύ από το ποσό που λες.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...