Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά,

 

Eχετε υπόψη το νέο Samsung S3 Neo i9301 ?

 

Aναλυτικά

http://www.gsmarena.com/samsung_i9301i_galaxy_s3_neo-6433.php

 

Με ενδιαφέρει για αγορά, τα skroutzoμαγαζα το έχουν στα 240Euro.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο Hongmi που πήγα να το ξεκινήσω χωρίς ακουστικά μου πέταξε μήνυμα βάλε ακούστηκα

 

Συγνώμη, είχα την εντύπωση πως έπαιζε και στα "φθηνά" της. Στα Mi2/S και Mi3, που το έχω δοκιμάσει, παίζει σίγουρα (στο Mi2S λίγο καλύτερα στην δικιά μου περίπτωση).

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

σκέπτομαι να αγοράσω την εν λόγω συσκευή ,μέσο skroutz ,γιατί υπάρχει αυτή η μεγάλη απόκλιση στης τιμές; ,είναι αξιόπιστα αυτά τα καταστήματα που διαθέτουν το συγκεκριμένο tablet σχεδόν 100 euro ποιο φτηνά.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Lenovo A820.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, είχα την εντύπωση πως έπαιζε και στα "φθηνά" της. Στα Mi2/S και Mi3, που το έχω δοκιμάσει, παίζει σίγουρα (στο Mi2S λίγο καλύτερα στην δικιά μου περίπτωση).

 

στο mi2s το κάνει........... δεν κλίνει μεν radio αλλα σταθμούς σχεδόν δεν πιανει (λογικά δεν έχει ενσωματωμένη κεραία )............. στο mi3 δεν δοκίμασα και στο hongmi που είδα δεν άνοιγε καν

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο κινητάκι φαίνεται δεν το γνώριζα ότι υπάρχει και μόλις εχθές πήρα το LG g2 mini στα 190 ......
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

εννοεις hongmi 1s

καλυτερα specs το g5s αλλα η xiaomi ειναι πιο αξιοπιστη εταιρια απο την jiayu.

 

το g5s συνηθως ερχεται με μπαταρια 2000mah και για να βαλεις 3000mah

πρεπει να αγορασεις την μπαταρια 3000mah που ερχεται με νεο πισω καπακι για το κινητο.

βαζεις την 3000mah μπαταρια και το νεο καπακι και το κινητο γινεται λιγο πιο παχυ.

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δώσε κάποια παραπάνω στοιχεία. Πόσο μεγάλο θες, τιμή κλπ. Πάντως όλα τα κινέζικα σχεδόν έχουν fm radio, αν κοιτάξεις προς τα εκεί.

 

τιμή 50-60-70 ίσως

fm radio με ενσωματωμένη κεραία όμως;

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για κινέζικο με χαρακτηριστικά:

 

Value for money, έως 140€, dual sim, χωρίς lag και με καλή μπαταρία.

 

Έχω υπόψη τα Huawei Honor 3c, Lenovo s660 και Xiaomi hongmi 1s.

Το πρώτο έχει καλή μνήμη, το δεύτερο καλή μπαταρία και το τρίτο καλό software. Η μπαταρία του Lenovo αξίζει για να κάνει τη διαφορά ή κρατάει σχεδόν σαν τα άλλα που είναι (μάλλον) καλύτερες συσκευές?

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πρέπει να κρίνεις τι σου χρειάζεται περισσοτερο.Το lenovo s660 εμένα με αφήνει παγερά αδιάφορο,είναι σε όλα πλην του μεγέθους και τις μπαταρίας χειρότερο από το hongmi 1s,δηλαδή κάμερα-λογισμικό-ανάλυση-επεξεργαστής και gps μάλλον. Πάρε δευτερη μπαταρία και κάποια άλλη συσκευή αν χρειάζεσαι μεγάλη αυτονομία.

 

Τώρα για τις άλλες συσκευές που αναφέρεις είναι υποκειμενικό το θέμα.

Θες να το φορτώσεις με εφαρμογές? Πάρε το honor 3C.

Θες καλύτερη κάμερα?Πάρε το hongmi 1s.Αν δεις review,έχει πάρει πολλά εκομιαστικά σχόλια για την κάμερα του.

 

Επίσης στις συσκευές που αναφέρεις μπορείς να ποσθέσεις και τα Coolpad f1 και Jiayu g4s.

Για την κάμερα του coolpad όμως μην έχεις προσδοκίες.

Το Jiayu φαίνεται από την άλλη πολύ ολοκληρωμένη πρόταση αλλά πρόκειται μάλλον για την λιγότερη αξιόπιστη εταιρία. Χωρίς να σημαίνει πως είναι κακό κινητό αυτό. Εμένα με είχε βάλει σε σκέψεις να το πάρω πάντως.Και κάμερα ικανοποιητική έχει και μεγάλη μπαταρία και 2 γιγα ραμ και οχταπύρηνο.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι έχει πολύ ενημερωμένο software και διαφορετικό επεξεργαστή.

Σκεφτόμουν να πάω στο S4 αλλά δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις από το hardware, δεν παίζω παιχνίδια και δεν έχω δει σημαντικές διαφορές μεταξύ HD και Full HD οθόνης.

 

Εχει πάρει κάνεις το S3 neo να μας πει την γνώμη του ;

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι έχει πολύ ενημερωμένο software και διαφορετικό επεξεργαστή.

Σκεφτόμουν να πάω στο S4 αλλά δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις από το hardware, δεν παίζω παιχνίδια και δεν έχω δει σημαντικές διαφορές μεταξύ HD και Full HD οθόνης.

 

Εχει πάρει κάνεις το S3 neo να μας πει την γνώμη του ;

 

Από το s3 neo στο s4 είναι και άλλη κατηγορία σαν κινητό και στα λεφτά...Οι διαφορές μεγάλες,αλλά εφόσον δεν έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις γιατί δεν κοιτάς και για άλλο κινητό; Θες αποκλειστικά samsung ή θες και καμιά άλλη πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

σε αυτά τα λεφτά παίρνεις lg g2 mini (200 euro) moto g 16 gb (200 euro), Huawei honor 3c (210 euro), Huawei ascend p6 (220 euro), Sony xperia z 250 euro)

τα οποία είναι κατά πολύ ανώτερη από την συγκεκριμένη συσκευή

Link to comment
Share on other sites

το huawei honor 3c που σου εγραψαν ειναι καλο κινητο. το βλεπω 130 ευρω, οχι 120.

υπαρχουν κι αλλα κινητα στο μπατζετ σου, απο 99 ευρω και πανω, απο καλες εταιριες

πχ lenovo, xiaomi, huawei, (coolpad), με εγγυηση 1 ετος, που ειναι πιο καλα απο το g525.

 

το g525 εχει rom 4gb. μεγαλο μειον. βρες μια συσκευη που να εχει εστω 8gb rom και 1gb ram.

καλο επισης ειναι να εχει εστω android 4.2, μπαταρια εστω 2000mah και να παιρνει tf/sd card.

 

για καταστηματα που ρωτας, δυο απο τα πιο δοκιμασμενα ειναι

το http://www.to2c.com που σου εγραψαν και πιο πανω, καθως και το http://www.minideal.net

ενω καλα λογια εχω ακουσει και για το http://www.vickmall.com

για παραγγελια ανω των 35 ευρω (50$), στελνουν δωρεαν. παραλαβη σε 15-20 μερες.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

το ποσο ευχαριστημενοι ειναι οι πελατες τους, δες το απο τον αριθμο των reviews

και τα αστερακια αξιολογησης που εχει καθε καταστημα. πχ στα ματια μου, καταστημα

που εχει 4 αστερια και περισσοτερες απο 100 αξιολογησεις, θεωρειται αξιοπιστο-δοκιμασμενο.

 

οι πιο χαμηλες τιμες συνηθως ειναι λογω του οτι δεν εχουν "φυσικα" καταστηματα με

λειτουργικα εξοδα. ενας αλλος παραγοντας ειναι οτι συχνα τα προϊοντα ειναι παραεισαγωγες.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές όλα αξιόπιστα είναι. Το μόνο ζήτημα είναι αν και πόσο εύκολα θα σε καλύψουν σε περίπτωση doa.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...