Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είναι τελικά να μην κοιτάξεις άλλη εναλλακτική πήγαινε για το G3 S! Όπως λέει κι ο ziaba είναι πιο καινούριο! Τώρα το knock code δεν είναι και τόσο σημαντικό... Πάντως εφόσον σ ενδιαφέρει η κάμερα, το G3 S έχει αυτόματη λήψη με hand gesture ή φωνητική εντολή. Ούτε κι αυτό είναι σημαντικό, αλλά το βρήκα ψαρωτικό! :p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τσέκαρε εδώ! Επίσης διάβασα πρόσφατα ότι το Galaxy S6 χρησιμοποιεί 2 διαφορετικές μάρκες αισθητήρα, δες αυτό ! Φήμες λένε ότι η ζήτηση ξεπέρασε τις εκτιμήσεις τους κι έτσι αναγκάστηκαν να χρησιμοποιήσουν και 2η μάρκα! Το άρθρο πάντως λέει ότι δεν υπάρχει αισθητή διαφορά! Δες και αποφάσισε!
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Samsung Grand Duos αλλά λόγω έλλειψης μνήμης (1 GB) είναι σχετικά αργό και κολλάει.

Ψάχνω κινητό με τα εξής χαρακτηριστικά:

1. Δύο SIM

2. Μεγάλη οθόνη >=5"

3. RAM >=2GB

4. Να μην κολλάει

5. Καλή αυτονομία μπαταρίας

 

Τι προτείνετε;

 

ψαχνεις απο δω ή απο κινα?

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

αν σε καλύπτουν οι εφαρμογες του windows Store

δες και τα lumia 735 και 830.

γύρο στα 160 ευρώ βρίσκεις το πρώτο και στα 210 το δεύτερο.

εγώ προσωπικά αν και φθηνότερο θα προτιμούσα το 735 λόγο αυτονομίας και 4,7 ιντσες όπως αυτό που έχεις.

τα windows (σαν λειτουργικό) τρώνε και λιγότερη μπαταριά από τα android.

Τα κοίταξα αλλά πιο πολύ κλείνω προς το 640 που είναι και πιο καινούργιο και εδώ διαβάσει καλά λόγια

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Τα κοίταξα αλλά πιο πολύ κλείνω προς το 640 που είναι και πιο καινούργιο και εδώ διαβάσει καλά λόγια

 

Κοίτα και το 640XL, είναι πολύ καλές επιλογές για gps και αυτονομία τα Lumia. Επίσης το store θα σε καλύψει πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

To L90 είναι εξαιρετική επιλογή. Το έχει ένας φίλος και δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Μάλιστα αναβαθμίστηκε και σε Lollipop.

 

Καλό όντως αλλά θέλει μάλλον πιο μεγάλη οθόνη. Να κλείσω το CUBOT S200;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και το 640XL, είναι πολύ καλές επιλογές για gps και αυτονομία τα Lumia. Επίσης το store θα σε καλύψει πλήρως.

Ναι αλλά απ όσο θυμάμαι είναι 5.7 ίντσες και για τα δεδομένα μου είναι πολύ μεγάλο

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

χαχα, ειδα στον υπνο μου οτι ειχα ενα σαν το CAT που απαντησε ενας τυπος πιο πανω.

Αλλα πιστευω επισης οτι αυτα που εχουν μεγαλο παχος και και πιο ανθεκτικα, δεν μπορουν να λυγισουν πχ στην τσεπη (ασχετα αν χωρανε σε μια τσεπη). Τελος ειναι κατι πρωτοτυπο που δεν εχουν ολοι οι αλλοι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ψαχνω ταμπλετ μεχρι 250-270 ευρω βαρια , ειμαι μεταξυ των παρακάτω , θέλω να μην κολλάει να έχει καλή απεικόνιση και να κρατάει η μπαταρία , αν έχει και καλεςκαμερες ακόμα καλύτερα

 

1. TABLET LENOVO YOGA 2 http://www.e-shop.gr/table...r-p-PER.910423

2. Samsung Galaxy Tab Pro 8.4"

3. Samsung Galaxy Tab 4 10.1"

4. Lenovo IdeaTab S8-50 8"

5. Huawei MediaPad M1 8.0" 3G

6. Asus MeMO Pad 8 ME581C http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/asus-memo-pad-8-me581c-1d013a-tablet-8-16gb-metalliko-mple/prod6950691pp/

Link to comment
Share on other sites

το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό είναι η CAT

 

http://www.gsmarena.com/cat-phones-89.php

 

αν θες ανθεκτικότητα & πρωτοτυπία τότε ορθώς ονειρεύτηκες CAT :lol::p

Link to comment
Share on other sites

Το yoga είναι πολύ καλό ταμπλετ αλλά η φωτογραφική.. δεν.. Θα σου προτεινα ένα από τα δύο galaxy (το 8αρι είναι ακόμα ένα από τα καλύτερα που έχει βγάλει η Samsung).
Link to comment
Share on other sites

To ZTE Nubia Z5S Mini είναι εξαιρετική επιλογή. τιμη 113 ευρω

 

Το έχω δει αλλά δεν είναι άσπρο μπροστά

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

thl 4000 που προτεινε ο φιλος πιο πανω ειναι αρκετα παχυ και βαρυ!και βασικα ειναι και πολυ καλο τηλεφωνο με αυτονομια αριστη
Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ s5 και z3c θα σου απαντήσω (Το Α5 κατώτερο απ τα άλλα δύο)

Θες κάμερα καλή και υποστήριξη ?πας samsung αλλά ξεχνάς εγγύηση λόγο knox.

Θες μπαταρία και όχι Lag?πας sony. Με Manual ρυθμίσεις η κάμερα του ειναι πολυ καλή.υποστήριξη από xda δεν γνωρίζω.

Βλέπεις τι θα στερηθείς από το κινητό για να αποφασίσεις

Link to comment
Share on other sites

βαλε μεσα και το galaxy alpha. ξυριζει το τηλεφωνο. γρηγορο καλη καμερα σουπερ οθονη, αλλα χειροτερη μπαταρια απο το z3c.

ειχα το z3c και το εδωσα στη γυναικα μου και εχω το αλφα τωρα.

Link to comment
Share on other sites

φωτογραφικα απο το z3c ησουν οκ?? ξερεις αμα εχει καλη υποστηριξη απο το xda σε ρομς?

 

ηθελε να παιξεις με ρυθμισεις. στο αυτοματο το αλφα ειναι καλυτερο για το θεμα της φωτο.

υποστηριξη υπαρχει για το z3c

Link to comment
Share on other sites

Καμία απάντηση βρε παιδιά; Αξίζει η αγορά του; Και ποιο τελικά το c ή το f;

Μια χαρά αξίζει. Για πολλούς ίσως είναι η καλύτερη συσκευή. Τώρα για το C ή το F δεν νομίζω πως υπάρχει ιδιαίτερη διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομε για αγορά κινητού μάλλον note4.Ειμαι fan του κινεζικου λογο vfm ίδη εχω το mi3w xiaomi αλλά επειδή θέλω τιμολογιο θα παω απο Ελλάδα. Κάποιο καλυτερο απο note4 Samsung υπάρχει;Το βρήκα στο skroutz 500euro.

 

αν σκοπευεις καποια στιγμη να παιξεις με custom rom παρε το f υποστιριζεται καλυτερα στο xda.αυτη ειναι η μονη διαφορα που εχουν καμια αλλη.φυσικα ειναι κορυφαιο κινητο.στα συν το πενακι που σου λυνει τα χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά από αρκετές ώρες έρευνας ώστε να αποφασίσω ποια θα είναι η νέα μου συσκευή κατέληξα στο Meizu M1 Note

λόγω τιμής, χαρακτηριστικών, design και εταιρίας. Η αγορά θα γίνει από εξωτερικό για αυτό το λόγο θα ήθελα μια βοήθεια όσων αφορά

την επιλογή σελίδας. Έχω ακούσει καλά λόγια για merimobiles.com καθώς και το γεγονός πως

διαθέτουν πλέον αποθήκη στην Ελλάδα!

 

Θα ήθελα να ακούσω τις εμπειρίες σας από το συγκεκριμένο (ή και άλλο κατάστημα).

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...