Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

iuni u2: μικρη μπαταρια, μη αφαιρουμενη, χωρις card slot = deal breaker. επισης android 4.3 αντι 4.4+

zenfone 5: μικρη μπαταρια, μη αφαιρουμενη = deal breaker. επισης καποιες εκδοσεις χωρις 4g και adndroid 4.3 αντι 4.4+

 

προτεινω p3000s €154 και zte v5 max €153 απο to2c.com

 

Τα γνωρίζω τα μειονεκτηματα του. Όμως είναι η μοναδική πρόταση με 800αρη snapdragon, επόμενη στο 200αρι το mi3. Elephone δεν εμπιστεύομαι με την καμία, δεν είναι και για μένα το κινητό οπότε δεν το ρισκάρω... Το v5 max είναι το αντίπαλο δέος του u2 πλέον, αλλά επειδή το κινητό δεν θα το αλλάξει σε 6 μήνες ή ένα χρόνο, ψάχνω κάτι future proof...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπαταρια τοσο μικρη και μη αφαιρουμενη, δεν ειναι future proof. ουτε το android 4.3

Το ξέρω για την μπαταρία δυστυχώς. Το κινητό έχει μερικές ρομ διαθέσιμες απ ότι ξέρω, οπότε ίσως να υπάρχει και καμιά κιτκατ ή και λολλιποπ στο μέλλον.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα meizu note παρα το u2

Κανονικά θα το είχα προτείνει πρώτο, αλλά λόγω μικρής ηλικίας τρώει γελοίο καπέλο από τους resellers... Η αγορά θα γίνει εντός του μήνα γι αυτό και δεν το κόβω να έχει πέσει αρκετά η τιμή του.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση αλλα το samsung ξεφευγει απο το μπατζετ της αρκετα και το L90 ειναι περιπου 30 ευρω ακριβοτερο απο το fino που θα αξιζαν αν ειχαν και τα αλλα χαρακτηριστικα, το fino εχει χειροτερη GPU, CPU, αναλυση και ιντσες οποτε λιγο αυξανετε η αυτονομια του χωρις να μειωνετε κατι που να την ενδιαφερει ασε που εχει και πολυ καλυτερο desing

Σε ευχαριστω πολυ παντως

 

παλαιοτερος και πιο αδυναμος επεξεργαστης-γραφικα δε σημαινει κατ' αναγκην καλυτερη αυτονομια

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλά ταμπλετς με παρομοία χαρακτηριστικά και οποιο και να διαλέξεις θα σε ικανοποιημένος. To lg είναι λίγο καλύτερο αν δεν σε πειράζει η διαφορά των χρημάτων. ΤΟ Lenovo ειχε πέσει η τιμή του για μια μέρα στα 89€ από public και κωτσόβολο. Σε αυτη την τιμή ήταν ευκαιρία.

 

Σε αυτα τα χρήματα δύσκολα να βρεις κάτι καλύτερο μόνο σε κινέζικο μετά.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τώρα, Note 4 χωρίς δεύτερη σκέψη. Θεωρώ ότι η διαφορά τους είναι αρκετά μεγάλη υπέρ του Note.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Στα 320 θα προτιμούσα το Z2, το θεωρώ καλυτερη συσκευη από το G2 32GB και το μικρο G3.

 

Απο ότι διαβάζω, μόνο μείον του Ζ2 είναι η κάμερα, η οποία είναι μέτρια. Αλλα ούτε το G2 έχει σπουδαια καμερα, ενώ το G3 εχει αλλες ιδιομορφίες (πιο σκοτεινη οθόνη, μικρότερη αυτονομία, ενδεχόμενο lag στην έκδοση με τα 2GB RAM).

 

Φυσικα κανενα απο τα 3 δεν ειναι κακη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Κλίνω προς coolpad τελικά από vickmall στα 140$.Με τέτοια specs και αν κρίνω από το λίγο διάβασμα στο επίσημο thread του φαίνεται αξιόπιστο και (ελπίζω) απροβλημάτιστο.Είδα ότι έρχεται με 4.2.2.Λογικά θα έχει πάρει και kitkat τόσο καιρό ε; Edited by kill_bill
Link to comment
Share on other sites

Εισαι ανοιχτος για αγορα απο κίνα?

Γενικά είμαι και ψωνίζω από εκεί...

Στη συγκεκριμένη περίπτωση επειδή το θέλω για δώρο, δεν έχω το χρόνο

Link to comment
Share on other sites

ανάλογα τα λεφτά είναι όλα , αν τα έχεις τότε note 4 αν όμως βρείς το meizu στα 400 ευρώ για παράδειγμα τότε αξίζει να το σκεφτείς και αν σου αρέσει εμφανισιακά περισσότερο γιατί όχι να το αποκτήσεις.
Link to comment
Share on other sites

φιλος που το εχει ψαξει και μετα απο καιρο εχει καταληξει σε αυτα τα δυο τηλεφωνα, αναρωτιεται ποιο ειναι καλυτερο που..

 

τη βοηθεια σας παρακαλω!

 

Σε αυτή την τιμή που είναι το ζ1 δεν αξίζει,να βάλει λίγα παραπάνω και να πάει στο ζ2 που είναι αρκετά καλύτερο και από τα 2 αυτά στα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Κλίνω προς coolpad τελικά από vickmall στα 140$.Με τέτοια specs και αν κρίνω από το λίγο διάβασμα στο επίσημο thread του φαίνεται αξιόπιστο και (ελπίζω) απροβλημάτιστο.Είδα ότι έρχεται με 4.2.2.Λογικά θα έχει πάρει και kitkat τόσο καιρό ε;

Πάρε το Coolpad και δε θα το μετανιώσεις! Εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, καλά specs για τα λεφτά του και το κυριότερο απίστευτη υποστήριξη εδώ στο φόρουμ. Υπάρχουν ήδη άριστες Kit Kat roms για να του βάλεις, χρειάζεται να ασχοληθείς λιγάκι με το αντίστοιχο thread.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θα έπαιρνα κανένα από αυτά τα δύο αφού δίνει μέχρι 300 ευρώ για το Ζ1. Αλλά μόνο ανάμεσα σε αυτά τα 2,

 

Εννοείται Z1, έχουν σχεδόν ίδια specs με το Ζ1 να έχει παραπάνω:

 

- 4G/LTE

- MicroSD

- Ίσως καλύτερη camera

- Δεν θα χρειαστεί να περιμένει, θα το χει στα χέρια του κατευθείαν

- Εγγύηση

 

Αυτά μόνο αξίζουν τα παραπάνω 70-80 ευρώ, από την στιγμή που δεν είναι κάτι που θα το κρατήσει 3-4 μήνες..

 

Και ένα συγκρητικό για αυτά τα δύο..

 

http://www.phonearena.com/phones/compare/Xiaomi-Mi-3,Sony-Xperia-Z1/phones/8193,8000

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Έχοντας μαζέψει 250 euro θέλω να πάρω κινητό είμαι κάτοχος Xpreia P και με έχει τρελάνει στα call lag και λέω να το αλλάξω είμαι χρονιά στο android (απόxperia X10) και λέω να πάω σε windows phone (Niokia lumia 735) άλλα διαβάζω ότι δεν έχουν τις πιο χρήσιμες εφαρμογές και αυτές που έχουν υπολειτουργουν (χρησιμοποιώ eyrobank-facebook-Gmail(πάρα πολύ)instagram Viber(πάρα πολύ))>

Το λοιπόν ψάχνω κινητό μέχρι 250+- 30 euro μέχρι 4.7" οθόνη. Θα προτιμούσα την γνώμη από χρήστες που το έχουν το κινητό που θα μου προτείνουν. Σας Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...