Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε συνέχεια του προηγούμενου θέματος http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=407903 και επειδή το budget αυξήθηκε, κοιτάω κάτι σε αυτή την τιμή από Κίνα.

Οι 2 εναλλακτικές που έχω τώρα είναι το Xiaomi Mi3 και το ZTE Nubia Z7 mini. Κάθε παρατήρηση ευπρόσδεκτη!

Edited by stratos_21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ξεκίνησα για την αγορά του Meizu M1 Note, άλλα διαπίστωσα ότι δεν το έχει κανείς σχεδόν ετοιμοπαράδοτο έτσι αναγκαστικά άρχιζα να διευρύνω τους ορίζοντες μου μιας και έχω σχεδόν ξεμείνει από κινητό. Μετά από αρκετό σερφάρισμα (είναι και πολλά αυτά τα κινέζικα κινητά :lol: ) κατέληξα σε δυο πιθανές επιλογές που μου άρεσαν και που είναι κοντά χρηματικά μεταξύ τους (ξέφυγα όμως από τα 200 ευρώ max που ήταν η αρχική μου δέσμευση και που την κάλυπτε το meizu Μ1..)

 

Πρόκειται για τα δυο παρακάτω κινητά...

http://www.to2c.com/meizu-mx4-2gb-ram-32gb-rom-4g-fdd-lte-original-phone-mtk6595-octa-core-5-36-ips-ogs-1920x1152-screen-20-7mp-dual-camera-otg-gps.html

http://www.to2c.com/zopo-3x-ram-3gb-rom-16gb.html

 

Κάθε βοήθεια για την τελική επιλογή μεταξύ αυτών των δυο καλοδεχούμενη! :D

Να επισημάνω ότι είμαι εντελώς άσχετος από android κινητά (κάτοχος iphone4 εδώ και τουλάχιστον 5 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

z7 mini απο μενα για πολλούς λόγους όπως οθονη dual sim καλύτερη camera micro sd ποιο λεπτό και όμορφο, και σχεδόν με ίδια αυτονομία αν και mi3 έχει μεγαλύτερη μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2 (LG L Fino,LG L70),το κινητο προοριζεται τον πατερα μου.Η χρηση που θα γινεται ειναι πιο πολυ τηλεφωνα και ελαχιστο browsing.

Τι μου προτεινετε?

Ευχαριστω προκαταβολικα :D

 

To lg l70 μόνο και μόνο για την λίγο μεγαλύτερη μπαταρία του, είτε moto e, είτε lumia 630.

 

Μoto & nokia είναι εγγύηση στο θέμα ομιλία...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα. Και καλη χρόνια. Μπορείτε να μου πείτε εαν θα ηταν για μένα συμφέρον να ανταλαξω το Κ910 με το Note 3 neo; Το lenovo το έχω απο τον Μάιο 2014 και κάπου με κούρασε με τα μισά Ελληνικά και μισά Αγγλικά στο μενου*του. Κερδίζω κάτι σε χαρακτηριστικάμε το Note 3 neo η χάνω λόγω επεξεργαστή; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το g2 θα προτιμουσα και εγω απο τα δυο παραπανω, αλλα δες και το Ascent p7, το προτιμω απο z1 και g2 γιατι παιρνει microSD. Επισης εχει καλυτερη καμερα, και ειναι πιο ποιοτικο συμφωνα με τα λεγομενα συμforumιτων, αλλα εχει χειροτερη μπαταρια σε σχεση με το g7 (και λιγο χειροτερο επεξεργαστη, στα benchmarks τουλαχιστον).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Θα ήθελα τα φώτα των ειδικών ..και μη

Φίλος έχει επιδότηση 150€ και θέλει κινητό από Ελλάδα, λόγω της επιδότησης.

Τον ενδιαφέρει μέχρι 4,5' , καλό wi fi και απροβλημάτιστη χρήση

Τι προτείνει το forum;

( Αν υπάρχει δίκαρτο με ενεργές ταυτόχρονα και τις δύο κάρτες το προτιμάει...:))

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και το θέμα,ψάχνω κινέζικο κινητό μέχρι 100 ευρώ ,με ικανοποιητική κάμερα για ΚΟΠΕΛΑ :p,ευχαριστώ εκ των προτέρων ..!!
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο.... αξιζει να περιμενω λες? προς το παρον η τιμη του ειναι παρα πολυ καλη....

με εφησες και για το p3000s

Link to comment
Share on other sites

Ε μα πες μας και τι χρήση κάνεις κλπ, πως να σου προτείνουμε κάτι; Είναι δύο υπερπληρης κινητά, αλλά σε άλλη κατηγορία. Όποιο και να πάρεις είναι τοπ, αλλά γι αυτό λέμε πες μας τι θέλεις από ένα κινητό, να βοηθήσουμε να πάρεις αυτό που σου ταιριάζει καλύτερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου, αν και γενικό δεν "παω" τη samsung τα νοτε ειναι σε μια κατηγορία μόνα τους... ΑΝ μπορείς να το πληρώσεις παρτο...στα specs οπως ειδες μόνος σου το νοτε υπερέχει, με key points για εμένα τη μιση ιντσα μεγαλύτερη οθόνη σε ελαχιστα μεγαλύτερο μεγεθος και στο καλύτερο soc. Απτην αλη,το sony ειναι αδιαβροχο(για καποιους μετραει...) και πολύ πιθανών να εχει καλύτερη αυτονομία...
Link to comment
Share on other sites

σε αυτο το ευρος τιμης μην περιμενεις πολλα απο τις καμερες.

προτεινω leagoo lead 7 €105. δες review κινητου και δειγμα φωτογραφιων.

επισης σημειωσε οτι εχει μπαταρια 4500mah, 1gb ram, 8gb rom

και android 4.4.2 (ελαφρυτερο-γρηγοροτερο απο το 4.2).

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Το παίρνεις από εδώ με την καινούρια ROM και είσαι ΟΚ.

Για το launcher,το playstore να'ναι καλά.....όπως έγραψε και ο telefoneri,σε 1' θα είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη εγώ θα σου έλεγα να αποφύγεις τα huawei λόγω επεξεργαστή! Το p6 για παράδειγμα είχε θεματακια σε μερικά παιχνίδια η gpu!

Όπως σου είπα και στο Facebook για μένα z2>g2>z1 compact

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή δεν πρέπει να είναι πάντα κριτήριο αγοράς. Κανονικά δεν θα έπρεπε να έχεις δίλημμα ανάμεσα σε αυτά τα δύο τηλέφωνα, γιατί έχουν μία μεγάλη και σαφή διαφορά, το μέγεθος. Το ένα είναι μεγάλο και προσφέρει αντίστοιχα μεγάλη οθόνη, ενώ το άλλο το αντίθετο. Αν θέλεις/χρειάζεσαι την μεγάλη οθόνη και είσαι διατεθειμένος να επωμιστείς το μεγαλύτερο μέγεθος πας για το G2, αν αντίθετα θέλεις κάτι μικρό και βολικό και δεν σε πειράζει η μικρότερη οθόνη, τότε πας για το Z1c.

Αν ήθελα κινητό με μεγάλη οθόνη και για εμένα το G2 θα ήταν από τις πρώτες μου επιλογές, αν και τα 16GB του είναι πλέον στενόχωρα και μου αρκούν οριακά. Από εκεί και πέρα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος σε όλα από το Z1c, είναι εξαιρετικός συνδυασμός μεγέθους και δυνατοτήτων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...