Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

lenovo a806 (5" μονοκαρτο) €132

coolpad f2 (5.5" δικαρτο) €149

zte v5 max (5.5" δικαρτο) €158

(και τα τρια με 2gb ram, 16gb rom)

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tελικά πήρα το Note 3 Neo.

Όλη μέρα ασχολούμαι με το στυλό :whistle:

 

Η οθόνη του καλή είναι, αλλά νομίζω πως η οθόνη του LG L9 II, που είχα πριν, ήταν καλύτερη (σε youtube video, τουλάχιστον).

Είμαι ευχαριστημένος γενικά, πάντως. Φαίνεται ότι θα πάρει και τη Lollipop.

Edited by Black_Drag0n
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους! Ψάχνοντας ένα οικονομικό smartphone, χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις, βρήκα στο σαιτ του public στην ίδια τιμή (69ε) 3 συσκευές, Lenovo, ZTE, και Huawei. Ποιά εταιρία προτείνετε; Στα χαρακτηριστικά έχουν ελάχιστες διαφορές.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, καλή χρονιά σε όλους!

 

Θα ήτανε πιό εύκολη η επιλογή εν ήθελα smartphone για μία sim. Μου αρέσουν το LG G3 και το Lumia 930 καιι σε κάποιο από αυτά θα πήγαινα.

Όμως σε dual sim συσκευές δεν ξέρω τι επιλογές παίζουν, οπότε εμπιστεύομαι τη γνώμη σας.

Δεν θέλω Samsung και αν υπάρχει κάτι καλό μπορώ να ανέβω και λίγο ακόμη.

 

Αυτά που θέλω είναι:

- 5 ίντσες οθόνη ή λίγο πάνω, σε όσο το δυνατόν μικρότερο case.

- πολύ καλή κάμερα

- αγορά από Ελλάδα

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Λοιπόν, μία φίλη μου θέλει να πάρει ένα κινητό που θα βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες και μου είπε να της προτείνω ένα. Εγώ λέω να της πω να πάρει το LG L90 ή το LG L Bello αλλά έχω βρει και τα:

 

- Samsung Galaxy S3 Neo

- Lenovo S820

- Lenovo S850

 

Η αλήθεια είναι ότι τα Lenovo ξεφεύγουν λίγο σε τιμή (θέλει να δώσει μέχρι περίπου 170). Εσείς ποιο από αυτά προτείνετε; Μας ενδιαφέρει να βγάζει ωραίες και καθαρές φωτογραφίες!

Σημείωση: παρακαλώ να προτείνετε ένα από τα παραπάνω γιατί θα το πάρει από το skroutz.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι δυο zte και ενα lenovo? βαλε link μην ψαχνομαστε κουτουρου.

αν εννοεις ZTE V795, ZTE Kis 3 και Lenovo A369i ειναι ολα πολυ αδυναμα, σε βαθμο δυσχρηστιας.

σε αυτα τα χρηματα θα επαιρνα απο κινα το leagoo lead 5 €67 ή το thl 4000 €79.

πληρωμη με paypal και παραλαβη σε 15-25 μερες με ταχ/μειο σιγκαπουρης (singpost).

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Είναι υπερευχαριστημένος κάτοχος Xiaomi RedMi 1 εδώ και 1 χρόνο, αλλά νομίζω είναι μια καλή ευκαιρία να δοθεί δώρο στην μητέρα και να πάω σε ένα phablet. Στο ψητό όμως :

 

Xiaomi : Γνώστης της εταιρείας, είναι σε kitkat που δεν ξέρω αν και πότε θα πάει το δικό μου, τεράστιο support από την κοινότητα και το πιο οικονομικό (δεν με ενδιαφέρουν οι 2 sim)

 

ZTE : Καλύτερος επεξεργαστής από το Xiaomi(64 bit), 16 GB rom αλλά δεν είμαι πολύ σίγουρος για το κομμάτι modding/support

 

Meizu : Είναι το πιο δυνατό, δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα (λογικά τέλη Γενάρη), και επειδή δεν παίρνει SD μάλλον πρέπει να πάω στο 32 GB και δεν ξέρω αν θα ξεφύγει σε κόστος.Επίσης φοράει MTK και θα ήθελα να πάω σε Snapdragon..

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι δυο zte και ενα lenovo? βαλε link μην ψαχνομαστε κουτουρου.

αν εννοεις ZTE V795, ZTE Kis 3 και Lenovo A369i ειναι ολα πολυ αδυναμα, σε βαθμο δυσχρηστιας.

σε αυτα τα χρηματα θα επαιρνα απο κινα το leagoo lead 5 €67 ή το thl 4000 €79.

πληρωμη με paypal και παραλαβη σε 15-25 μερες με ταχ/μειο σιγκαπουρης (singpost).

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ ότι μπορεί στο άμεσο μέλλον να εδραιωθεί στην αγορά της Κίνας, και να αυξήσει τις εξαγωγές τις, αλλά έχει να αποδείξει πράγματα. Και πάλι, στα ίδια χρήματα παίζει το Meizu το οποίο θα προτιμούσα ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα τη βοήθεια σας.... Είμαι κάτοχος του g2..... Είχα παλαιότερα s4... S3... IPhone κτλ.... το g2 είναι πραγματικά ότι καλύτερο είχα ποτέ.... Σκέφτομαι να τ αλλάξω μόνο για την κάμερα του.... Θέλω λίγο καλύτερη... Και σκέφτομαι galaxy s5 ή g3..... Αξίζει ή θα το μετανιωσω;;;
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του g2 παίρνει βελτιώσεις,μπορείς να διαβάσεις το νήμα με τις φωτογραφίες.Αν πάντως θες να δεις πρακτική διαφορά σε κάμερα μάλλον πρέπει να πας σε κάτι σαν το 1020.
Link to comment
Share on other sites

Καλσησπερα!η μανα μ ενδιαφερεται να αγορασει 3g tablet γυρω στα 200 Ε! Οπως καταλαβαινετε πολλες απαιτησεις δεν εχει!Θελει να τσεκαρει κανα mail να βλεπει καμια ταινια και να διαβαζει κανα βιβλιο..καλο θα ταν να μπορει να το χρησιμοποειει και ως τηλεφωνο!αυτα πανω κατω!

Α και να ναι σχετικα ελαφρυ για να μπορει να το κουβαλαει μαζι της.Επομενως νομιζω καλυτερα θα ειναι να παει σε 8 ιντσες.

Εγω της προτεινα σ αυτα τα λεφτα περιπου το MLS iQTab Blast QC 3G 8" αλλα επειδη δεν ξερει την εταιρια εχει στραβωσει!Υπαρχουν γενικα προτασεις καλες σ αυτα τα λεφτα?Αμα χρειαστει μπορει να αυξησει και λιγο το budjet.

Link to comment
Share on other sites

Για το σ5 δεν μπορώ να σου πω χίλια τις εκατό,γιατί το έχω πιάσει 5 λεπτά στα χέρια μου.Για το g3,θεωρώ ότι είναι παρόμοιες (με xcam +settings το g2 εννοείται),και αυτο είναι εμφανές αν δεις τις φώτο στον υπολογιστή.Στην οθόνη των κινητών ίσως σου φανούν καλύτερες του g3 λόγω ανάλυσης οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το umi το καταλαβα γιατι σε ολους περιμενεις.... αρα λες elephone ; αλλα πιο απο τα 2; η το coolpad f2! τοσα πολλα.... τοσο καλα (φαινονται)... απλα κοιταω να παρω κατι που θα μου μεινει για 2 χρονακια σιγουρα και απροβληματιστα που να τα εχει ολα...
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το umi το καταλαβα γιατι σε ολους περιμενεις.... αρα λες elephone ; αλλα πιο απο τα 2; η το coolpad f2! τοσα πολλα.... τοσο καλα (φαινονται)... απλα κοιταω να παρω κατι που θα μου μεινει για 2 χρονακια σιγουρα και απροβληματιστα που να τα εχει ολα...

 

η coolpad (f2) ειναι μεγαλυτερη εταιρια με καλυτερο ονομα. το ιδιο και η zte (v5 max).

αυτο δε σημαινει οτι το p6000 και το p3000s της elephone δε θα βγουν καλα.

εχει βελτιωθει αρκετα η elephone. ο χρονος θα δειξει.

η umi δε θεωρειται πιο γνωστη-αξιοπιστη απο coolpad, zte, elephone.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! εχω μπει σε διλλημα και οσοι γνωριζεται θα ηθελα να με βοηθησετε!

λοιπον..

εχω βρει το elephone p5000 στο to2c με 168 ευρω....ακυκλοφορητο και δισταζω

μετα σκεφτομαι για το p2000..με χαλασε λιγο η μπαταρια του ομως γιατι με 2000 mAh που εχει το amoi μου με την χρηση που κανω δεν μου φτανει μια φορτιση την ημερα....

κοιταζα και το p3000...αλλα δεν με εψησε....

μεχρι τα 168 που εχει το 5000 ποιο να προτιμησω?

Link to comment
Share on other sites

το p5000 αναμενεται να κυκλοφορησει-διατεθει τελη ιανουαριου αρχες φεβρουαριου

 

στις 5" σε αυτα τα € δες

lenovo a806 €131

elephone p6000 €129

elephone p3000s (διαφορετικο απο το p3000) €154

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...