Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η μικρη μπαταρια-αυτονομια του x9 ειναι deal breaker.

 

το dg900 εχει οκ μπαταρια αλλα ενεργοβορα υψηλη αναλυση.

επισης τα τονισμενα σημεια του (πχ καμερα) δε θεωρω οτι ειναι τοσο χρησιμα στην πραξη

ωστε να του δωσω τα χρηματα που ζηταει.

 

σε περιπτωση που θες δικαρτο, να ξερεις το dg900 οπως και το umi zero εχουν "υβριδικο"

συτημα δικαρτης χρησης. δεν μπορεις να εχεις ταυτοχρονα τις 2 sim μαζι με την sd.

 

θεωρω πιο vfm τα: lenovo a806 (μονοκαρτο), elephone p6000, elephone p3000s

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά!!!

Όπως λέω και στο θέμα θέλω την γνώμη σας για αγορά συσκευής (και από Κίνα) , μέχρι 200 ευρώ, οθόνης 5''-5.5'', μονόκαρτης για χρήση 3G,wifi,internet, κανένα βίντεο και όσον δυνατόν καλύτερη κάμερα και ανάλυση οθόνης.

Περιμένω τις προτάσεις σας.........

Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά!!!

Όπως λέω και στο θέμα θέλω την γνώμη σας για αγορά συσκευής (και από Κίνα) , μέχρι 200 ευρώ, οθόνης 5''-5.5'', μονόκαρτης για χρήση 3G,wifi,internet, κανένα βίντεο και όσον δυνατόν καλύτερη κάμερα και ανάλυση οθόνης.

Περιμένω τις προτάσεις σας.........

Ευχαριστώ

Xiaomi Redmi Note 4G με 135€......ή περιμένεις να δεις το νέο Xiaomi Redmi Note 2....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους σας και ευχαριστω εκ των προτερων για την πολυ καλη δουλεια που γινεται απο ολους σας για την καλυτερη ενημερωση μας.Σκεφτομαι να αγορασω ενα κινητο απο το to2c (απο το οποιο εχω παρει δυο cubot 108 για τα παιδια μου και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το συγκεκριμενο σαιτ).Ειμαι μεταξυ cubot 200 και zte red bull και θελω τη γνωμη σας.Θελω ενα κινητο dual sim , να βγαζει καλες φωτο και βιντεο και να μην κολλαει στο ιντερνετ (δεν παιζω παιχνιδια) και να αντεχει η μπαταρια του χωρις να θελει φορτιση καθε λιγο!!!!!!!!!!!!Ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση... εχεις ιδεα για το a806 για την εγγραφη του βιντεο τι format ειναι; παντως το umi με εχει τρελανει.... ειναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ!
Link to comment
Share on other sites

lenovo a806 €132. μονη "ελλειψη" δεν εχει notification led.

 

και το redmi note 4g που εγραψε ο φιλος πιο πανω ειναι πολυ καλο.

εχει 8gb rom αντι 16, αλλα πολυ καλο community support.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι το Note 3 neo είναι καλύτερο σε όλα τα υπόλοιπα, απλά προσπαθώ να εντοπίσω σε ποιά δεν είναι και να δω αν υπάρχει κάτι άλλο που δεν ξέρω, για να μπορέσω να αποφασίσω.

Κλίνω προς Note 3 neo, τώρα. Μένει να βρω άλλο εξάρτημα για μέτρηση υψομέτρου (δες εδώ).

Edited by Black_Drag0n
Link to comment
Share on other sites

Το 2 εχει τεραστιο support απο developers ενω με το 3 neo δεν εχουν ασχοληθει και πολυ + το 2 εχει ραδιοφωνο και ασυρματη φορτιση. Το neo βεβαια ειναι ενα τικ καλυτερο σε ολα τα υπολειπα specs + εχει διαφορα στην τιμη υπερ του

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι το φτηνο zte v5 red bull με rom 4gb απορριψε το.

δες thl 4000 €79, cubot s200 €89, leagoo lead 7 €95.

το lead 7 κυκλοφορει σε 10 μερες και εχει καλυτερα χαρακτηριστικα απο τα αλλα 2.

αλλα θα ειναι καλο να περιμενεις reviews κτλ.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση... δεν με ενοχλει τοσο το υβριδικο... εξαλλου θελω δικαρτο και οταν θελω φωτο (ελαχιστες φορες) θελω απλα μια καλη καμερα. τα elephone κατι μου κανουν που δεν με ψηνει... το cubot κατι μου εκανε.... αλλα ουσιαστικα ψηνομαι για umi-doogee για καποιο λογο...
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος, doogee και elephone φτιαχνονται στο ιδιο εργοστασιο. τσπ.

η διαθεση του umi zero καταντησε κωμικοτραγικο σιριαλ παντως.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το lenovo s660.Με καλύπτει και τα άλλα μου φάνηκαν αρκετά μεγαλύτερα.

Ευχαριστώ.

 

:lock:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δυο μοντέλα.Lg g2 32gb ή LG G3s και τα δυο στα 200€.ποιο να επιλεξω

 

Και το ρωτάς; Το G2 είναι καλύτερο σε όλα από το g3s... Τώρα δε ξέρω τι παίζει και είναι τόσο χαμηλά... μεταχειρισμένο;

Ideas are bulletproof
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται g2, είναι σαφώς ανώτερο κινητό άλλης κατηγορίας, απλά αν είναι μεταχειρισμένο πρόσεξε να είναι αγορασμενο μετά τον Μάρτιο του 2014
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω κινητό για ενήλικα σε σχετικά μεγάλη ηλικία που είναι άσχετος με τεχνολογία.

 

Τα βασικά που θέλω είναι να μην είναι touch και τα κουμπιά να είναι μεγάλα. Από 'κει και πέρα μια κάπως μεγάλη οθόνη -για τα δεδομένα των σχετικών μοντέλων- για να είναι εμφανή τα γράμματα και μια καλή αυτονομία καλή θα είναι.

 

Για να δώσω μια εικόνα, τα προηγούμενα κινητά του ενδιαφερόμενου ήταν της σειράς business της Nokia. Πρώτα το 6310i και μετά το E52.

http://www.gsmarena.com/nokia_6310i-317.php

http://www.gsmarena.com/nokia_e52-2792.php

 

Ψάχνω κάτι αντίστοιχο σε σημερινά μοντέλα. Καμμια ιδέα να με βοηθήσετε; Γιατί ό,τι είδα δε με ενθουσίασε. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο σήμερα πχ. σε Business σειρά; Της Nokia που είδα μια ματιά, βρίσκω κάτι φτηνά που δε μου φαίνονται σα business σειρά.

 

Είδα και στο ebay για κανένα E52 αλλά θέλουν 70-80 ευρώ και παίζει να είναι και μούφα, οπότε είπα να το αποφύγω. Μπάτζετ συγκεκριμένο δεν έχω, αλλά στο συγκεκριμένο στυλ που ζητάω δε βλέπω να υπάρχουν ιδιαίτερα ακριβά κινητά. Αν πρέπει να βάλω ένα όριο ας είναι 150-200 ευρώ.

 

Ευχαριστώ.

Edited by GreenMob
Link to comment
Share on other sites

g2.Πολύ καλύτερο από το g3s. Εφόσον όμως μιλάμε για μεταχειρισμενο να βεβαιωθεις ότι ολα λειτουργούν όπως πρέπει,να ειναι ευρωπαϊκό για να έχει εγγύηση κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακή πρόταση.

 

Βασικά σε μια λίστα που είχα ξεχωρίσει ήταν μέσα ο πρόγονός του το s6510, αλλά δεν του είχα δώσει τόσο βάση. Τώρα με αφορμή το ποστ σου, τα σύγκρινα και είδα ότι το s6510 αν και παλαιότερο είναι το ίδιο σα χαρακτηριστικά με πολύ μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας!

 

Οπότε κοιτάω πιο πολύ να βρω αυτό αν είναι, καθώς είναι μοντέλο ψιλο-εξαντλημένο δυστυχώς.

 

Άλλες προτάσεις εντωμεταξύ ευπρόσδεκτες μέχρι να κατασταλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,ετοιμαζομαι για αγορα κινητου και σκεφτομουν καποιο κινεζικο απο μαγαζια to2c,minideal,με gps,καλα χρωματα οθονης,μετρια καμερα και μετρια αυτονομια.Διαθετω max 150 ευρω και θα προτιμουσα να αποφυγω την elephone που με εχει απογοητευσει ηδη μια φορα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...