Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψαχνοντας περισσοτερο σημερα ,ειδα συγκρισεις,videos,benchmarks και νομιζω πως καταληγω στο one plus one τελικα δεν ξερω αλλα εχω φαει κολλημα με το συγκεκριμενο και δεν μπορω να του βρω κατι ασχημο.:p Θα ηθελα την βοηθεια ομως να με καθοδηγησει καποιος για την παραγγελια του μιας και δεν το στελνουν Ελλαδα.Εχω διαβασει διαφορα αλλα δεν ξερω σκαλωνω στην ολη διαδικασια λιγο και μην κανω κανα λαθος και εχω κανα προβλημα.

 

αν κατεληξες σε αυτο, δες το νημα της συσκευης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ. Ναι, Ace 4. Εκτός της εσωτερικής μνήμης γιατί όχι; Κυρίως για το 4G το εξετάζω...

 

μικρότερη οθόνη, χειρότερη ανάλυση, 5αρα κάμερα ενω τα άλλα 8αρα, βιντεο hd ενω τα άλλα full hd

επίσης 1gb ram με touchwiz και bloatware της samsung δεν ειναι οτι καλύτερο..

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι για το lenovo vibe x2 αλλά οποιος εχει δει κατι αναλογο σε εμφανιση (γωνιες κυριως και οχι καμπυλες ) και με αναλογα χαρακτηριστικα μεχρι 320 ευρω ας το προτεινει...μαζι με τη γνωμη του :p

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

οντως ωραιο design, αλλα εχεις προσεξει οτι εχει 16rom αλλα δεν παιρνει sd card

και εχει μη αφαιρουμενη μπαταρια 2230mah με fhd οθονη?

Link to comment
Share on other sites

τα εχω τσεκαρει και τα μειον ...το πρωτο ειναι ενα θεμα αλλα για το ατομο που προοριζεται πιστευω ειναι αρκετα τα 16gb.

Οσο αναφορα την μπαταρια λογικα θα αγοραστει αργοτερα και ενα powerbank 10400mA που σωζει ζωες :innocent:

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

χωρις πολλες καμπυλες, μεχρι 320€, χωρις να σε ενδιαφερει η αυτονομια, παρομοια specs με vibe x2

το οποιο εχει 2ram, 16rom, δεν παιρνει καρτα sd και εχει μπαταρια 2230mah με τιμη €230. δες και αυτα:

 

xiaomi mi4 €291

επερχομενο elephone p4000 €129

umi zero €168

iocean x8 mini pro €169

ascend p7 €302

 

edit: xiaomi mi4 (εκδοση 4G) €314

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

χωρις πολλες καμπυλες, μεχρι 320€, χωρις να σε ενδιαφερει η αυτονομια, παρομοια specs με vibe x2

το οποιο εχει 2ram, 16rom, δεν παιρνει καρτα sd και εχει μπαταρια 2230mah με τιμη €230. δες και αυτα:

 

xiaomi mi4 €291

επερχομενο elephone p4000 €129

umi zero €168

iocean x8 mini pro €169

ascend p7 €302

 

To p7 υπάρχει στο σκρουτζ με καλύτερη τιμή, δες εδω. ---> Ηuawei ascend p7

Link to comment
Share on other sites

To p7 υπάρχει στο σκρουτζ με καλύτερη τιμή, δες εδω. ---> Ηuawei ascend p7

 

ναι. οντως. η τιμη αυτης της συσκευης ανεβοκατεβαινει αρκετα. τωρα συμφερει απο εκει που λες.

Link to comment
Share on other sites

ναι. οντως. η τιμη αυτης της συσκευης ανεβοκατεβαινει αρκετα. τωρα συμφερει απο εκει που λες.

 

p7 τελευταιο μηνα ειναι vfm ποιο φτινο και απο κινα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω γνώμες! Ήρθε ο καιρός να αλλάξω το LG G2 16GBπου έχω και δεν θέλω να πάω πάλι σε LG. Διαθέτω μέχρι 320€. Θέλω να παίρνει SD ή να είναι πάνω από 16GB. Θέλω καλή αυτονομία, Είμαι ανάμεσα σε:

1) Huawei honor 6 Plus

2) Huawei honor 6

3) Oneplus one 64GB - μεταχειρισμένο

4) ZTE Nubia Z7 Max

Edited by haraman
Link to comment
Share on other sites

στα 150 ευρώ μονόδρομος από κινα... to ace ούτε για αστείο!!!! εκτός και αν δεν έχεις σκοπό να βάλεις εφαρμογές
Link to comment
Share on other sites

Φιλε καταρχας ευχαριστω γτην απαντηση.Ωστοσο ακομα δεν διαφωτιστηκα.Σωστα τα ανελυσες αλλα επειδη δεν θελω να αγορασω ενα κινητο με γνωμονα ουτε την καμερα ουτε κατι αλλο,γ αυτο ηθελα τη βοηθεια σας.Σαν συνολικο πακετο ποιο απ ολα συμφερει.Και για να βοηθησω λιγο περισσοτερο για οποιον ενδι;φερεται ν απαντησει,θελω το κινητο να μην κρασαρει,να παει γρηγορα στ νετ και μια καθαρη εικονα οθονης με σωστη ανταποκριση συν βεβαια κ τ μπαταρια.Ελπιζω να εγινα λιγο πιο σαφης,ευχαριστω και παλι.
Link to comment
Share on other sites

Moto G εννοείται, ειδικά αν δεν θέλεις να μπλέξεις με Κίνα.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Ναι, Ace 4. Εκτός της εσωτερικής μνήμης γιατί όχι; Κυρίως για το 4G το εξετάζω...

 

Αν μιλάμε γι'αυτό το ACE, συμβαίνει το εξής παράξενο όσον αφορά την εσωτερική μνήμη.

Ενώ από τις προδιαγραφές φαίνεται ότι έχει 4GB εσωτερική μνήμη, στην πραγματικότητα έχει 8 GB. Ήμουν χθες στο Public και το έπιασα στα χέρια μου διαπιστώνοντας με έκπληξη ότι έχει 8 GB και όχι 4.

Αν δεις και στο gsmarena, φαίνεται στα specs ότι έχει 4 GB αλλά οι χρήστες κάνουν σχόλιο λέγοντας ότι έχει 8.

Γενικά υπάρχει ένα ψιλομπέρδεμα διότι η Samsung έχει βγάλει και ACE 4 και ACE Style.

Στο phonearena δίνουν το ACE Style με 4 inches και το ACE 4 LTE με 4.3 inches.

Στο gsmarena δίνουν το ACE Style με 4.3 inches και το ACE 4 LTE με 4 inches.

Πονοκέφαλος...

Link to comment
Share on other sites

moto g η g3s

G3s σαν πακέτο καλύτερο, αρκεί να μην βάλεις πολλές εφαρμογές, moto g άψογο λειτουργικά αλλά χάνει από αυτονομία

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους. Θέλω μια βοήθεια παιδιά. Ψάχνω κινητό για έναν φίλο του πεθερού μου. Ψάχνουμε για δίκαρτο, περίπου στα 200 ευρώ, να χειρίζεται word,excel και να τα επισυνάπτει σε email. Αυτά μου είπε. σκεφτόμουν για κινέζικο, όπου θα πέρναμε κινητάρα, αλλά φοβάμαι μην τύχει καμία στραβή και τα ρίξει πάνω μου μετά. ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει να ψάχνομαι στα κινέζικα sites και σκέφτομαι να αγοράσω το cubot x9.. Έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά αλλά με βάζει σε σκέψεις το ότι είναι octa core και ίσως να υπάρχει πρόβλημα με την θερμοκρασία που θα ανεβάζει η συσκευή.... Καμία γνώμη? :/
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για ένα ''γρήγορο'' με 5άρα οθόνη 2sim 2gb ram quad core - octa core γύρω στα 100-120 ευρώ (είμαι ανάμεσα στο cubot s308 και cubot x9) και απλά σκέφτομαι ότι αφού στο cubot x9 θα δουλεύουν 8 πυρήνες ίσως να σηκώνει και περισσότερη θερμοκρασία....
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει αυτο με την θερμοκρασια.Αναμεσα στα δυο που λες,ασυζητητι το X9.Στα 130$ στο Geabest με κουπονι.

Αλλιως τα εξαιρετικα και δοκιμασμενα Coolpad F1 και ZTE V5 2GB στα 150$ και 140$ στα to2c και vickmall αντιστοιχα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα! θελω να μου πειτε την αποψη σας για το THL 5000.αξιζει τα λεφτα του?

 

http://www.to2c.com/thl-5000-basic-smartphone-mtk6592-octa-core-2-0ghz-ram-2gb-rom-16gb-with-5-0inch-fhd-nfc-5000mah-battery.html

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...