Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ την ομάδα!

 

Μπορείτε να προτείνετε κάποιο κινητό με αξιοπρεπή κάμερα αλλά περιορισμένων διαστάσεων και κόστος γύρω στα 300 ευρώ;

Θεωρώ τις 4.3 ίντσες ως τις ιδανικότερες, αλλά αν υπάρχει κάτι αξιόλογο σε λίγο μεγαλύτερες, δεν θα έλεγα όχι.

 

xperia z1 compact

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλη camera = λίγο ακριβό......... μέχρι πόσα δίνεις? (πάντως ενα 250 ευρώ + δεν το γλιτώνεις να ξέρεις) Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 150€ ειναι το ταβανι φιλε μου.

Δυσκολες εποχες ...

 

ας ειναι με οτι ειναι τότε.......... camera είναι ακριβό κομμάτι.......... και αν θελει κάποιος καλή τα σκάει.........

 

οτι και να πάρεις σε αυτα τα χρήματα θα είναι παρομιο με αυτό που έχει (οσα mp και αν έχει)

 

ίσος να έχει μια διαφορα το Coolpad F1 Plus

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

καλή camera θέλει........ αν έλεγες το z3 compact μέσα στα z1c μονο στα χαρτιά ειναι καλή

 

Δεν είπε ότι θέλει καλή,είπε αξιοπρεπής.Σίγουρα δεν κάνει παπάδες αλλά το iphone το κοντράρει.

Link to comment
Share on other sites

ας ειναι με οτι ειναι τότε.......... camera είναι ακριβό κομμάτι.......... και αν θελει κάποιος καλή τα σκάει.........

 

οτι και να πάρεις σε αυτα τα χρήματα θα είναι παρομιο με αυτό που έχει (οσα mp και αν έχει)

 

ίσος να έχει μια διαφορα το Coolpad F1 Plus

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε ότι θέλει καλή,είπε αξιοπρεπής.Σίγουρα δεν κάνει παπάδες αλλά το iphone το κοντράρει.

 

σε auto ουτε καν, σε manual και με κάποιες γνώσεις φωτογραφίας και light metering κλπ το περνάει το iphone........... σε auto ........ είναι άθλιο πολλές φορές (εκτος και αν ειναι άψογος φωτισμός με σωστή γωνία τότε βγάζει οκ)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και καλές γιορτές να 'χουμε!

 

Μιας και φτάνουν οι γιορτές είπα να μου κάνω ένα πρωτοχρονιάτικο δώρο, μιας και η συσκευή μου τα 'φτυσε (προς το παρόν είμαι με ένα nokia 220) :blink: είπα να πάρω καινούργια, άρα βάζω ως όριο τα 280€ max μιας και δεν θέλω να δώσω παραπάνω για ένα τηλέφωνο! Δεν με ενδιαφέρει το κατάστημα αγοράς αλλά, μόνο να βρίσκεται Ελλάδα και να έχει επίσημη εγγύηση κατασκευαστή στα επίσημα κέντρα Service.

 

Για αρχή θα ήθελα να έχει τα εξής:

 

Θα ήθελα καλή κάμερα καθώς μου αρέσει να θυμάμαι ωραίες στιγμές!

Θα ήθελα όσο το δυνατόν μεγαλύτερη ανάλυση και μέγεθος οθόνης, μην μας βγουν και τα μάτια λόγο internet! :p

Θα ήθελα εάν γίνεται να κρατάει μπαταρία!

Δεν με ενδιαφέρει το 4G μιας και στην περιοχή που μένω δεν έχουμε (τουλάχιστον μέχρι τώρα)!

Θα ήθελα κάτι γρήγορο να μην κολλάει και μου σπάει τα νεύρα, όταν π.χ. ανοίγω 3-4 εφαρμογές e-mail μαζί! (παιχνίδια δεν παίζω οπότε δεν με ενδιαφέρει)

 

Γενικά μια συσκευή η οποία θα είναι αξιοπρεπής για τα επόμενα 2 χρόνια τουλάχιστον, θα ήθελα και σχετικά μεγάλο χώρο μιας και φτάνω τα 10GB-11GB σε διάφορα πραγματάκια (φωτογραφίες, βίντεο, μουσική, εφαρμογές), οπότε η επέκταση μνήμης θα ήταν χρήσιμη! :rolleyes:

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας! :D

Link to comment
Share on other sites

ότι λέει ο τίτλος..περιμένω το lumia 535 αλλά ακουώ για προβλήματα στο touch και απογοητεύτηκα. μπορεί να βγάλει fix η microsoft αλλά μέχρι την τελική επιλογή μήπως έχετε κάτι να προτείνετε?

 

ΒΑΣΙΚΗ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ : dual ACTIVE

Link to comment
Share on other sites

με Lg g2 είσαι πολύ καλά με 250 ευρώ http://www.skroutz.gr/s/3690169/LG-G2-16GB.html

 

Θα συμφωνήσω και εγώ.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το Nokia 1020 είναι εντός bugdet.

http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?from=catspan&keyphrase=nokia+1020

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το Nokia 1020 είναι εντός bugdet.

http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?from=catspan&keyphrase=nokia+1020

 

και αυτο παιζει να μην το θελήσει λόγο τεράστιου πάχους και γενικός διαστάσεων.........

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, ωραίο φαίνεται αλλά μόλις μου έπεσε προσφορά από γνωστό μου, αγόρασε το xperia Z2 και τελικά έμεινε σφραγισμένο στο κουτί του, μου το δίνει στα 290, αξίζει ?

Δεν ξέρω αλλα είδα πολλά θετικά όπως microSD, 3GB Ram, 801 qualcomm κ.τ.λ., απο αρνητικά ξέρουμε τίποτα ? Αξίζει το G2 περισσότερο από το Z2 ?

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, ωραίο φαίνεται αλλά μόλις μου έπεσε προσφορά από γνωστό μου, αγόρασε το xperia Z2 και τελικά έμεινε σφραγισμένο στο κουτί του, μου το δίνει στα 290, αξίζει ?

Δεν ξέρω αλλα είδα πολλά θετικά όπως microSD, 3GB Ram, 801 qualcomm κ.τ.λ., απο αρνητικά ξέρουμε τίποτα ? Αξίζει το G2 περισσότερο από το Z2 ?

 

αν δεν σε ενδιαφέρει πάρα πολύ η camera ναι προχώρα

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, ωραίο φαίνεται αλλά μόλις μου έπεσε προσφορά από γνωστό μου, αγόρασε το xperia Z2 και τελικά έμεινε σφραγισμένο στο κουτί του, μου το δίνει στα 290, αξίζει ?

Δεν ξέρω αλλα είδα πολλά θετικά όπως microSD, 3GB Ram, 801 qualcomm κ.τ.λ., απο αρνητικά ξέρουμε τίποτα ? Αξίζει το G2 περισσότερο από το Z2 ?

 

Αρνητικά δεν ξέρω αν έχει,θα πρέπει να διαβάσεις το νήμα του ζ2.Πάντως είναι μια υπερπλήρης συσκευή από όλες τις απόψεις,οπότε αν θες microsd το g2 το ξεχνάς.Στα 290ε εγώ θα το΄περνα.

Link to comment
Share on other sites

Η wind κ το public έχουν το Lumia 930 προσφορά στα 299.

Πάρτο χθες

 

Αν πάλι δεν σε βολεύει το μέγεθος, σκέψου το 925.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να αγοράσω κινητό, μετά απο έρευνα που πραγματοποίησα μου κέντρισαν το ενδιαφέρον τα εξής & θα ήθελα τη γνώμη σας εάν έχετε δοκιμάσει κάποια από αυτά ή να με κατευθύνεται γτ σίγουρα θα γνωρίζετε κάτι παραπάνω από εμένα. Τα κινητά που αναφέρομαι είναι τα εξής:

1-Doogee DG330

2-Doogee DG310

3-iocean X1 (8GB)

4-THL T6S (8GB)

5-Leagoo Lead 3s (8GB)

6-Leagoo Lead 5 (8GB)

Θα με βοηθούσε πολύ η γνώμη σας για να βγω από το δίλημμα!!!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

εσυ ποια μου προτείνεις, ασχετα με τα 3 που αναφερα εγω,

ποια 2 θα μου ελεγες να πάρω;

 

για την πρωτη περιπτωση που δεν ψαχνεις δικαρτο, προτεινω a806

 

για τη δευτερη περιπτωση που θες δικαρτο 5"

προτεινω να αναμενεις reviews για το elephone p3000s

και το p6000.

 

αν ομως θες να εξοικονομησεις χρηματα παιρνοντας

κατι οχι τοσο ισχυρο, τοτε και για τις δυο περιπτωσεις-αγορες

αναμενε reviews για το cubot s200.

 

οταν λεω "αναμενε reviews" ειναι επειδη ειναι πολυ

νεα τα μοντελα και περιμενουμε τους πρωτους που

θα τα παρουν στα χερια τους να μας επιβεβαιωσουν

οτι δεν εχουν κουσουρια. μπορει στα χαρακτηριστικα

τους στα χαρτια να φαινονται καλα, αλλα στην πραξη

να υστερουν (πχ αδυναμη ληψη wifi, ηχεια, τριξιματα,

προβληματικο gps κτλ)

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να αγοράσω κινητό, μετά απο έρευνα που πραγματοποίησα μου κέντρισαν το ενδιαφέρον τα εξής & θα ήθελα τη γνώμη σας εάν έχετε δοκιμάσει κάποια από αυτά ή να με κατευθύνεται γτ σίγουρα θα γνωρίζετε κάτι παραπάνω από εμένα. Τα κινητά που αναφέρομαι είναι τα εξής:

1-Doogee DG330

2-Doogee DG310

3-iocean X1 (8GB)

4-THL T6S (8GB)

5-Leagoo Lead 3s (8GB)

6-Leagoo Lead 5 (8GB)

Θα με βοηθούσε πολύ η γνώμη σας για να βγω από το δίλημμα!!!!!!! :D

στην κατηγορια που κοιτας προτεινω cubot s200 (αναμενε reviews)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θα παω προς sony z ultra. Camera σχεδόν σαν του ΝΟΤΕ 2 που εχω αλλα σε ολα τα υπόλοιπα καλύτερο. Να ήταν και dual sim .... αλλά δεν μπορουμε να τα έχουμε όλα. ... .
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον μπαίνει κι αυτό λοιπόν στη λίστα αν και είμαι ανάμεσα στο doogee DG310 & Leagoo Lead 5. Απλα επειδή θα πάρω δύο τηλέφωνα ένα για μένα κι ένα για τον άντρα μου γι αυτό κι αυτός ο προβληματισμός..Δεν έχω ξαναπάρει κινέζικο αλλά έχω ακούσει από γνωστούς πολύ καλά σχόλια για κάποια.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...