Jump to content

DIGITAL ROUTER ΝΕΟ Πρόγραμμα Πλοήγησης


nanassis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pastrengo (16 Οκτ. 2004 , 10:56)

 

Δεν φαίνεται να υποστηρίζουν ΝΜΕΑ v.3 :(

 

Τι πλεονεκτήματα έχει το ΝΜΕΑ v.3 σε σχέση με το v.2 ;

Sorry άλλα είμαι ψιλοάσχετος :o

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas73 (15 Οκτ. 2004 , 11:56)

 

καλό φαίνεται, αν και στο συγκεκριμένο interface τα ονοματα των οδων καλύπτουν τους δρομους και γινεται λιγο δύσκολο να "διαβασεις" τον χάρτη. Νομίζω οτι το Destinator συνεχίζει να εχει καλυτερο interface.

 

Γειά σου KOstas73. Επειδή με ενδιαφέρει το destinator. Το Interface αυτού του προγράμματος δεν περιέχει ονοματολογία. Και αν δεν υπάρχει τότε πω΄ς ξέρεις που είσαι? Αν υπάρχει ονοματολογία τότε ποιά η διαφορά με το Digital Router?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nanassis77 (18 Οκτ. 2004 , 16:00)

 

Γειά σου KOstas73. Επειδή με ενδιαφέρει το destinator. Το Interface αυτού του προγράμματος δεν περιέχει ονοματολογία. Και αν δεν υπάρχει τότε πω΄ς ξέρεις που είσαι? Αν υπάρχει ονοματολογία τότε ποιά η διαφορά με το Digital Router?

 

Ευχαριστώ

 

 

Υπαρχει απλά εχει και την επιλογη να αλλάζεις το μέγεθος τους (δύο σκάλες: μικρά-μεγάλα). Η βασική διαφορά ειναι οτι στο destinator δεν ειναι μέσα σε λευκό παραλληλόγραμμο (οπως ειδα στα screens του Digital Router). Συνεπώς δεν καλύπτεται περισσότερος χώρος απ'οτι τα γραμματα.

 

Επίσης κατι που συνειδητοποίησα προσφατα ειναι οτι τα ΡΟΙ στο Digital Router εχουν κάποιο graph γενικής κατηγορίας (π.χ. Τραπεζες) και ονοματολογία διπλα τους (π.χ. Πειραιως). Στο destinator εχει κατευθείαν το graph της Πειραιως (π.χ.).

 

Λεπτομέρειες, που ομως κάνουν το interface του destinator πιο λειτουργικό σε μένα....

Link to comment
Share on other sites

Good news !!!

 

Βλεπω πολυ καλες τιμες σε BT Gps απο την digitalsolutions.gr ;)

 

http://www.digitalsolutions.gr

 

( μαλιστα ..... ουτε στο εξωτερικο τοσο καλες !!!! ΕΚΠΛΗΞΗ )

:)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostis100 (20 Οκτ. 2004 , 13:00)

 

Good news !!!

 

Βλεπω πολυ καλες τιμες σε BT Gps απο την digitalsolutions.gr ;)

 

http://www.digitalsolutions.gr/Products.asp?SubCateg1Code=37

 

( μαλιστα ..... ουτε στο εξωτερικο τοσο καλες !!!! ΕΚΠΛΗΞΗ )

 

 

Να έπαιζε και το link καλά θα ήταν :p

Samsung Galaxy SII

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Καλές φαίνονται..... από αυτά ξέρω το Holux αλλά δεν εχω ιδέα τι λέει. Εχουμε καμμιά ιδέα για τις δυνατότητές τους? Πάντως εξελίσσονται γρήγορα σε πολλά μέτωπα. Εύγε!!
Link to comment
Share on other sites

Ένδιαφέρθηκα να αγοράσω μεμονομένο ένα ΒΤ GPS της Holux γιατί έχω ήδη το Digital Router με mouse GPS και μου είπαν από την Digital Info Solutions ότι θα το έχουν το αργότερο στο τέλος της άλλης εβδομάδας. Πάντως η τιμή του είναι απίστευτη και τα τεχνικά χαρακτηριστικά του αρκετά καλά. Αν κρίνω και από το mouse GPS της HAICOM που έχω ήδη θα πρέπει να είναι καταπληκτικό.

Πάντως με το GPS της ΗΑΙCOM χάνω το σήμα μόνο μέσα στις σήραγγες και με το που βγαίνω ... καμπάνα... Στο κέντρο της Αθήνας στα στενά με τις πολυκατοικίες δουλεύει άψογα. Ούτε εξωτερικές κεραίες ούτε τίποτα.

 

Και για να μη ξεχάσω. Χθες μου στείλανε καινουργιο update με χάρτες δωρεάν!!!!!! Το δοκίμασα και το routing στις περισσότερες περιπτώσεις είναι τέλειο. Πρόσθεσαν εστιατόρια, φαρμακεία, βενζινάδικα.... Μπράβο ρε παιδιά. Κι άλλα τέτοια...

 

Μου είπαν επίσης ότι στα μέσα του Νοέμβρη θα έχει προστεθεί όλο το υπόλοιπο Αττικής και μέχρι τέλος του χρόνου Θεσσαλονίκη και Πάτρα. Και όλα αυτά τα παίρνω χωρίς χρέωση.

 

Τι κάνουν οι άνθρωποι για να γίνουν γνωστοί στην αγορά?????

 

Σε λίγο θα τα μοιράζουν τζάμπα !!!! καλό εεεεε!!!!!

vassilis technology fun
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει το Digital Router αρίθμηση στους δρόμους; Ρωτάω γιατί ενδιαφέρομαι να το αγοράσω, αλλά αυτό το σημείο είναι λίγο σκοτεινό...
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 4.01; Windows CE; PPC; 240x320))

 

to dest padws tin exi idi ke giafto to xaraktirizw ws pio oloklirwmeno programma.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν δεν κάνω λάθος σε επικοινωνία με την εταιρεία μου είπαν πως τα updates στους χέρτες θα ειναι δωρεάν (για όλη την Ελλάδα)....

Θα το τσεκάρω ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aalemao (22 Οκτ. 2004 , 14:04)

 

Παιδιά αν δεν κάνω λάθος σε επικοινωνία με την εταιρεία μου είπαν πως τα updates στους χέρτες θα ειναι δωρεάν (για όλη την Ελλάδα)....

Θα το τσεκάρω ξανά.

 

 

 

forever??? :eek: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 4.01; Windows CE; PPC; 240x320))

 

Αρχικό Μήνυμα από kostas73

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aalemao (22 Οκτ. 2004 , 14:04)

 

Παιδιά αν δεν κάνω λάθος σε επικοινωνία με την εταιρεία μου είπαν πως τα updates στους χέρτες θα ειναι δωρεάν (για όλη την Ελλάδα)....

Θα το τσεκάρω ξανά.

 

 

 

forever??? :eek: :blink:

 

afto ine to swsto. elpizw ke o destinator 3 na gini etsi (dwrean updates stus katoxus 4 ever).

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα από την έκθεση αυτοκινήτου AutoΚίνηση και τα είπαμε με τους Digital από κοντά. Σε λίγες μέρες παίρνω εγώ και όλοι οι πελάτες δωρεάν Θεσσαλονίκη Πάτρα Βόλο. Επίσης τσίμπησα και καινούργιο update με διορθώσεις και συμπληρώσεις από Αττική.

Η εξυπηρέτιση είναι φοβερή παιδιά. Το δε πρόγραμμα και οι χάρτες είναι πολύ χρηστικοί. Μου είπαν κι εμένα ότι τα updates είναι δωρεάν... και όχι μόνο μου το είπαν αλλά έχω πάρει ήδη.

vassilis technology fun
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και νέο χάρτη με συμπληρώσεις στο υπόλοιπο Αττικής!!!!

Βάλανε και την καινούργια έξοδο της Αττικής οδού τη 16Ρ και όλη τη γύρω περιοχή. Δοκίμασα διαδρομές με την αναπαρωγή διαδρομής στη γύρω περιοχή κι έμεινα πολύ ικανοποιημένος.

 

Άντε παιδιά κι άλλα τέτοια...

vassilis technology fun
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Αγόρασα και εγώ χθές μια συσκευή POCKET PC κυρίως για το αυτοκίνητο που ονομάζεται blue media.

Εχει και χάρτη Αθήνας -θεσσαλονίκης σε κάρτα sd128.

Aυτή την στιγμή προσπαθώ να το κατανοήσω αλλα δυστηχώς ειναι στα αγγλικά και το βιβλίο οδηγιών αλλα και το μενού στην συσκευή. Δεν ξέρω αν και στον χάρτη ειναι όλα στα αγγλικά. Επίσης δεν βλέπω στο μενού να αναγράφει κάπου για αλλαγή γλώσσας. Υπάρχει τρόπος εγκατάστασης ελληνικών απο το σταθερό pc μου; Το συγκεκριμένο μηχάνημα το γνωρίζει κανείς; Αξίζει τίποτα; Η τιμή του ειναι 870€.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vassilistech (27 Οκτ. 2004 , 23:40)

 

Κατέβασα και νέο χάρτη με συμπληρώσεις στο υπόλοιπο Αττικής!!!!

Βάλανε και την καινούργια έξοδο της Αττικής οδού τη 16Ρ και όλη τη γύρω περιοχή. Δοκίμασα διαδρομές με την αναπαρωγή διαδρομής στη γύρω περιοχή κι έμεινα πολύ ικανοποιημένος.

 

Άντε παιδιά κι άλλα τέτοια...

 

 

Πάντως ο χάρτης που έχει το Digital Router είναι πολύ περιορισμένος σε ότι αφορά στο υπόλοιπο Αττικής. Είδα το πρόγραμμα σε ένα φίλο μου και νομίζω ότι χρειάζεται πολύ δουλειά στο τομέα των χαρτών κυρίως σε περιοχές εκτός Αθήνας...

Ελπίζω οι επόμενες αναβαθμίσεις να παρέχουν μεγαλύτερη κάλυψη. Επίσης καλό θα ήταν να υπήρχε και το περίγραμμα της Ελλάδας στους χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SakisPlayer (28 Οκτ. 2004 , 19:58)

 

Kαλησπέρα. Αγόρασα και εγώ χθές μια συσκευή POCKET PC κυρίως για το αυτοκίνητο που ονομάζεται blue media.

Εχει και χάρτη Αθήνας -θεσσαλονίκης σε κάρτα sd128.

Aυτή την στιγμή προσπαθώ να το κατανοήσω αλλα δυστηχώς ειναι στα αγγλικά και το βιβλίο οδηγιών αλλα και το μενού στην συσκευή. Δεν ξέρω αν και στον χάρτη ειναι όλα στα αγγλικά. Επίσης δεν βλέπω στο μενού να αναγράφει κάπου για αλλαγή γλώσσας. Υπάρχει τρόπος εγκατάστασης ελληνικών απο το σταθερό pc μου; Το συγκεκριμένο μηχάνημα το γνωρίζει κανείς; Αξίζει τίποτα; Η τιμή του ειναι 870€.

 

 

Μάλλον έχεις αγοράσει μια παραλλαγή του MIO 168 με το Destinator 3. Για περισσότερα δες στο αντίστοιχο thread.

Link to comment
Share on other sites

Πιο thread εννοείς;

Και επι της ουσίας, όποιος ξέρει κάτι επ'αυτού ας μου πεί. Εαν έκανα κακή αγορά, να το πουλήσω τώρα που ειναι καινούργιο. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...