Jump to content

Redmi Note 4G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει τα πάντα μέσα. Καλό φλασάρισμα!!!!
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

  • 1 month later...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160403/b457c0de35a83aea69187365c9791bd6.jpg

 

Και συνεχίζει ακάθεκτο χωρίς καν ίχνος να κομπιάζει.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εχω πρόβλημα με την αναβάθμιση, δεν την κανει το κινητό. Οταν την επιλεγω μεσω της αναβάθμισης δεν υπάρχει η επιλογή αναβάθμιση τώρα και το κινητό σβήνει εμφανιζετε ενα ανδροιτ ξαπλα και μετά απο λιγο κανει επανεκινηση χωρις να περνάει την νεα ρομ. Τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα!

Μήπως γνωρίζει κανείς γιατί όταν πληκτρολογήσεις έναν οποιονδήποτε αριθμό στην Eλληνική [stable V7.3.1.0] σου βγάζει αποτελέσματα με ονομασία: Φάκελοι ?

Εχει αλφαβητικά επαφές με πρώτη την Accidents και τελευταία την Υes BANK. Ειναι κάποιες προεγκατεστημένες <επαφες> ας πούμε με τηλέφωνα απο τράπεζες κ.α.

Γνωρίζει κανείς που βρίσκονται και πως τις διαγράφω απο τη συσκευή?

Η συσκευή είναι καθαρή με καινούργιο φλασάρισμα και δεν έχω κρατήσει τίποτα μέσα...

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δυστυχώς να αναφέρω ότι το κινητό εδώ και λίγες ημέρες παρουσιάζει δύο σημάδια καμμένης οθόνης στο κάτω μέρος.:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Δεν είναι πολύ έντονα προς το παρών αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα χειροτερέψουν.:(

Αυτό που με απογοήτευσε περισσότερο όμως είναι ότι το κινητό το έχει η γυναίκα μου απειροελάχιστο χρόνο χρήσης.:mad::(

Που να το είχα εγώ στα χέρια μου. Θα είχε βγει ήδη τιλτ.

Μάλλον με βλέπω να αλλάζω γνώμη που σκεφτόμουνα και εγώ το επόμενο κινητό μου να ήτανε της Xiaomi.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και ενάμιση χρόνο ένα Redmi Note 4G με την MIUI7.4 (6.4.28 Developer) και έχω το εξής πρόβλημα.

Συχνά πυκνά, σε τυχαίες στιγμές, όταν με καλούν και το σηκώνω, δεν ακούω τον συνομιλητή μου. Αναγκαστικά το κλείνω και καλώ πίσω ή περιμένω να με καλέσουν. Αμέσως μετά όλα λειτουργούν κανονικά. Με μια πρόχειρη αναζήτηση που έκανα παρατήρησα και άλλους να αναφέρουν παρόμοια προβλήματα (στο xiaomi.eu) αλλά όχι στο δικό μας forum. Αναρώτιέμαι λοιπόν αν έχει κανένας άλλος παρόμοιο πρόβλημα, ή μόνο εγώ είμαι ο τυχερός. Λέτε να υπάρχει κάποια λύση???

<a href="http://www.sellsmart.gr" class="internal"> Sellsmart </a>
Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και ενάμιση χρόνο ένα Redmi Note 4G με την MIUI7.4 (6.4.28 Developer) και έχω το εξής πρόβλημα.

Συχνά πυκνά, σε τυχαίες στιγμές, όταν με καλούν και το σηκώνω, δεν ακούω τον συνομιλητή μου. Αναγκαστικά το κλείνω και καλώ πίσω ή περιμένω να με καλέσουν. Αμέσως μετά όλα λειτουργούν κανονικά. Με μια πρόχειρη αναζήτηση που έκανα παρατήρησα και άλλους να αναφέρουν παρόμοια προβλήματα (στο xiaomi.eu) αλλά όχι στο δικό μας forum. Αναρώτιέμαι λοιπόν αν έχει κανένας άλλος παρόμοιο πρόβλημα, ή μόνο εγώ είμαι ο τυχερός. Λέτε να υπάρχει κάποια λύση???

 

Γτ δεν περνάς την τελευταία ρομ; πέρνα καμιά ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

Γτ δεν περνάς την τελευταία ρομ; πέρνα καμιά ελληνική.

 

Είναι η Ελληνική και είναι αρκετά πρόσφατη. Βέβαια και με την προηγούμενη που είχα (πάλι Ελληνική) είχα το ίδιο πρόβλημα. Επίσης παρατήρησα ότι και στο xiaomi.eu αναφέρουν παρόμοια προβλήματα...

<a href="http://www.sellsmart.gr" class="internal"> Sellsmart </a>
Link to comment
Share on other sites

Λογικό καθώς η ελληνική βασίζεται σε μεγάλο βαθμό στης xiaomi.eu. Πάντως τόσα τηλέφωνα έχουμε πουλήσει απ αυτό το μοντέλο, κανείς δεν το χει αναφέρει. Ίσως δε σχετίζεται με το λογισμικό αλλά είναι hardware
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με τις βίντεο κλήσεις; Έχω πρόβλημα και με viber και με hangout, συγκεκριμένα ενώ τους ακούω οι άλλοι δεν μπορούν να με ακούσουν.
Link to comment
Share on other sites

Ποιά rom έχεις; Σε κανονικές κλήσεις όλα καλά;

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Πια ρομ φοράς τώρα βγάλε ένα στιγμιότυπο οθόνη να δούμε

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Και ούτε θα σου βγάλει, πρέπει να περάσεις την αναβάθμιση εσύ από την ελληνική κοινότητα

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι παίζει με την εγγύηση, εγώ δεν το έχω πάρει από Ελλάδα. Αν θες να δοκιμάσεις πέρασε την τελευταία development είναι πολύ καλή

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα την τελευταια Resurrection Remix, που βασιζεται στο 6.0.1. Ολα αψογα, το μονο μικρο θεματακι που ειναι οτι σε καθε startup κανει optimize περιπου στα 40 apps. Η ολη διαδικασια παιρνει μερικα δευτερολεπτα απλως αναρωτιεμαι αν ετσι πρεπει να κανει η ειναι καποιο bug.

Αν κανω wipe cache partition, και wipe dalvik/art, κανει απο την αρχη optimize περι τα 100 aps και ο αριθμος πεφτει παλι στα 40 στο επομενο boot.

Καμια ιδεα η παρομοια εμπειρια?

Link to comment
Share on other sites

Πως την πέρασες; έκανες τα απαραίτητα wipe που αναφέρουν οι οδηγίες;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εχω περασει για recovery το twrp 3.0.2, κατοπιν wipe τα παντα.(data,system,cache,art/dalvik cache).Αυτα. Εχω περασει και τα opengapps (pico). Εκανα κατι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Όχι όλα Οκ. Κοίτα έχω δοκιμάσει πάρα πολλές Ρομ αλλά πάντα ξαναγυρίζω τελικά στην miui, όλες κάτι προβλήματα είχαν, με την μαμά Ρομ κανένα απολύτως.

 

Στάλθηκε από το pipo u8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικα το bug λυθηκε με το που περασα την νεα Resurrection Remix 5.7.0. Ολα αψογα τωρα. Τωρα αν μου βγαλει και κανα ψιλοbug πλεον η αποκριση της συσκευης σε σχεση με miui μου φαινεται πολυ μεγαλη για να την αποχωριστω. :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Κατέβασα την τελευταία xiaomi-miui-hellas-4.4.4_dior_GTV-6.6.30 και σκέφτομαι να την περάσω από πάνω μόνο με wipe data και dalvik cache.

Τι λέτε να το προχωρήσω ή θέλει όλα από την αρχή;

Τώρα φοράει την 5.12.3. MIUI 7.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...