Jump to content

Redmi Note 4G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Δεν εκανα wipe data γιατί δεν το βρήκα στο recovery menu...Πριν είχε τη κινεζική που ήρθε...Επίσης στο κεντρο ασφαλείας δε βρήκα την ενεργοποίηση root...

Αν μπορειτε να βοηθησετε λιγο θα ηταν καλο.

 

Ενταξει παιδια..το βρηκα...Ολα οκ!

Edited by Maximvs
Link to comment
Share on other sites

Φιλέ που βρήκε τη ρύθμιση root...... Ψάχνω και εγώ αλλά τίποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Doctor πως τρεχούμε το theme editor;;;;

Το έχω zip αποθηκευμενο στη κάρτα και με κοιτάζει όπως έχω.......Χάxα joke

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλω να το ρουταρωωωωωω.....οποιαδήποτε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οποιαδήποτε εννοω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι άλλο.....επειδή δεν ξέρω για ποιο λογο.....εκανα factory reset μάλλον καταλάθος μέσα στα θέματα και στη μουσική μου έχει κάποια κινέζικα γραμματα σε ρύθμισεις τι κάνω;;;;

Ακόμα για να επιλεξω ήχο κλήσης δικο μου απο την SD πως διάλεγω;;;;δεν το βρισκω με τίποτα. Ουφφφφ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να ξαναπερασω την rom που έχω αλλά με updater μήπως αναθεωρήσει τίποτα;;μήπως κάνω ζημιά;;;

Πολύ κινέζικα σε θέματα και μουσική στις λίστες ρε παιδια

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ξεκινα να μας πεις ποια rom εχεις

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Developer 5.3.6

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παταω τα θέματα και μου γράφει στα κινέζικα...επίσης παταω μουσική και στο online και εκτός wifi μου δείχνει όλα τα κινέζικα τραγουδια...επίσης όταν κάνω αντιγραφη-επικολιση μου στα αγγλικά selected και επιλογή ολων στα κινέζικα.

Επίσης μπαίνω να διαλεξω απο την sd μου ήχο κλήσης μου βγάζει μονο λίστα με κινέζικα τραγούδια και μου λέει συνδέσμου να κατεβάσεις για ήχο κλήσης απο εκεί.

Τι έχω κανει;;;

Μέσω recovery έβαλα την stable και επειδή δεν μου άρεσε το ξαναεκανα και πέρασα παλι developer....αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου κάτι.....αν βάλω την προηγούμενη developer την 5.2.27 πρεπει να κάνω απο recovery;;;;

Έχει κάτι κοληματα η 5.3.6 και θέλω να την αλλάξω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Maddoctor βοήθεια.....κινεζοαγγλικα σε θέματα και μουσική.

Θέλω πίσω την 5.2.27.....απο updater μπορω;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου κάτι.....αν βάλω την προηγούμενη developer την 5.2.27 πρεπει να κάνω απο recovery;;;;

Έχει κάτι κοληματα η 5.3.6 και θέλω να την αλλάξω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Maddoctor βοήθεια.....κινεζοαγγλικα σε θέματα και μουσική.

Θέλω πίσω την 5.2.27.....απο updater μπορω;;;;;;

 

Ξαναπέρνα την rom βάση του οδηγού εδώ ->

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5609-Οδηγός-Αναβάθμισης-Υλικολογισμικού-MIUI-ROM-1ος-Τρόπος-μέσω-της-ROM/

 

Το theme editor είναι εφαρμογή για τον Η/Υ. Το τρέχετε, φορτώνεται το θέμα μου και δοκιμαστεί με apply to phone εάν εγκαθίσταται.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ... Που μπορούμε να βρούμε στην Αθηνα μαγαζί για tempered glass και να το τοποθετήσει κι όλας;

 

Μαγαζί δε ξέρω αν έχει. Πάντως να το τοποθετήσεις δεν είναι τίποτα. Πραγματικά πολύ εύκολο. Έβαλα ένα στης γυναίκας μου σε 1λεπτο... :)

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στην περίπτωση που το κινητό αγοραστεί με την official rom και δεν ζητηθεί να γίνει root και να προστεθεί η εφαρμογή google playstore μπορεί να περαστεί η ελληνική rom?

Κι αν ναι αυτή θα είναι η έκδοση stable?

και θα γίνει με την 2η μεθοδο που αναφέρεται στην αρχή του νήματος?

ευχαριστώ

Edited by d_aramp
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι καινούριος κάτοχος της συσκευής και θέλω να περάσω την τελευταία ελληνική rom. Ακολουθώ τον οδηγό της πρώτης σελίδας αλλά στο 3e recovery μου βγάζει σφάλμα: Invalid OTA package, missing scatter. Update.zip is not correct. Installation aborted. Το κινητό φορά MIUI JHDCNBA17.0. Μπορείτε να βοηθήσετε;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι καινούριος κάτοχος της συσκευής και θέλω να περάσω την τελευταία ελληνική rom. Ακολουθώ τον οδηγό της πρώτης σελίδας αλλά στο 3e recovery μου βγάζει σφάλμα: Invalid OTA package, missing scatter. Update.zip is not correct. Installation aborted. Το κινητό φορά MIUI JHDCNBA17.0. Μπορείτε να βοηθήσετε;

 

Ευχαριστώ

 

Κάτι κατέβασες λάθος. Κατεβάζεις την rom από εδώ -> https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/374-Xiaomi-Redmi-Note/

Ανάλογα με το τι θέλεις, βάζεις την developer ή stable.

την περνάς με τον updater της MIUI ή μέσα από το recovery. Εγώ κάνω το δεύτερο συνήθως, χωρίς να μετονομάσω το αρχείο σε update.zip.

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos μολις ηρθε απο vickmall η συσκευη της περασα την ελληνικη και μολις ανοιγει γραφει Unfortunately the process com.android.phone has stopped δεν κανει τιποτα δεν μπορω να το χειριστω και μετα απο λιγο κανει επανεκινειση και ξανα απο την αρχη

μια βοηθεια καποιος

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos μολις ηρθε απο vickmall η συσκευη της περασα την ελληνικη και μολις ανοιγει γραφει Unfortunately the process com.android.phone has stopped δεν κανει τιποτα δεν μπορω να το χειριστω και μετα απο λιγο κανει επανεκινειση και ξανα απο την αρχη

μια βοηθεια καποιος

Πέρνα αυτή -> https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/EntryFile/10111-xiaomi-miui-hellas-4-4-4-dior-GTV-5-3-6-zip-V6-Kit-Kat/

βάση του οδηγού εδώ -> https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/479-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7%CF%82-ROM-Upgrade/

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μπηκα ρεκαβερυ και πατησα που λεει να καθαρισεις για να περασεις αλλη ρομ και τη δεχτικε κανονικα ολα καλα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι καινούριος κάτοχος της συσκευής και θέλω να περάσω την τελευταία ελληνική rom. Ακολουθώ τον οδηγό της πρώτης σελίδας αλλά στο 3e recovery μου βγάζει σφάλμα: Invalid OTA package, missing scatter. Update.zip is not correct. Installation aborted. Το κινητό φορά MIUI JHDCNBA17.0. Μπορείτε να βοηθήσετε;

 

Ευχαριστώ

Τα xiaomi δεν έχουν 3e recovery, είσαι σίγουρος πως έχεις αυθεντικό xiaomi;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κατέβασες λάθος. Κατεβάζεις την rom από εδώ -> https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/374-Xiaomi-Redmi-Note/

Ανάλογα με το τι θέλεις, βάζεις την developer ή stable.

την περνάς με τον updater της MIUI ή μέσα από το recovery. Εγώ κάνω το δεύτερο συνήθως, χωρίς να μετονομάσω το αρχείο σε update.zip.

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Προσπάθησα από recovery να περάσω την stable που έλεγες (χωρίς να μετονομάσω το αρχείο) και πάλι έβγαλε σφάλμα: Error: Invalid OTA package, missing scatter. Installation aborted. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Προσπάθησα από recovery να περάσω την stable που έλεγες (χωρίς να μετονομάσω το αρχείο) και πάλι έβγαλε σφάλμα: Error: Invalid OTA package, missing scatter. Installation aborted. Καμιά ιδέα;

 

Φίλε μου από που το αγόρασες το τηλέφωνο; μπορείς να βάλεις λινκ;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου από που το αγόρασες το τηλέφωνο; μπορείς να βάλεις λινκ;

 

Δεν είναι δικό μου, ενός φίλου μου και το αγόρασε μέσω ebay. Το link δε το έχει διαθέσιμο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα xiaomi δεν έχουν 3e recovery, είσαι σίγουρος πως έχεις αυθεντικό xiaomi;

 

Μπορείς να μου πεις πώς να το εξακριβώσω αυτό;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δικό μου, ενός φίλου μου και το αγόρασε μέσω ebay. Το link δε το έχει διαθέσιμο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπορείς να μου πεις πώς να το εξακριβώσω αυτό;

 

Ευχαριστώ

 

Κάτι δεν μου αρέσει εδώ....

Κατέβασε αυτό από το playstore και πες μας τι λέει

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Απ τη στιγμή που δεν έχει το recovery της miui, δεν είναι αυθεντικό.
Link to comment
Share on other sites

Απ τη στιγμή που δεν έχει το recovery της miui, δεν είναι αυθεντικό.

Γι' αυτό του είπα να κατεβάσει το πρόγραμμα, να το επιβεβαιώσουμε. Δυστυχώς τα καινούργια προγράμματα παραποίησης, κοροϊδεύουν και το cpu-z ακόμα και το antifake της Xiaomi. Ο "θείος" είναι ο μόνος για τώρα που τους βρίσκει :D

Link to comment
Share on other sites

Απ τη στιγμή που δεν έχει το recovery της miui, δεν είναι αυθεντικό.

 

Είσαι σίγουρος γι'αυτό; Εγώ έχω ένα hongmi εξακριβωμένα αυθεντικό και είχε το ίδιο recovery πριν βάλω TWRP.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γι' αυτό του είπα να κατεβάσει το πρόγραμμα, να το επιβεβαιώσουμε. Δυστυχώς τα καινούργια προγράμματα παραποίησης, κοροϊδεύουν και το cpu-z ακόμα και το antifake της Xiaomi. Ο "θείος" είναι ο μόνος για τώρα που τους βρίσκει :D

 

Δυστυχώς δεν έχει playstore εγκατεστημένο, αλλά το mi market. Επίσης, με το συνδέθηκε στο internet έκανε από μόνο του OTA update χωρίς κανένα πρόβλημα. Τώρα φορά την JHDCNBL40.0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...