Jump to content

Redmi Note 4G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To xiaomi μου ερχεται με multi. Αν μπορεί κάποιος, που σαι βρε τορα33-βόηθα- ας μας παραθέσει ενα λεπτομερη οδηγο που να εξηγει πως μπορει να γινει φόρτωση της επίσημης rom ωστε έπειτα να φορτωθει η ελληνικη.

ΤΟ λέω αυτο διοτι καποιοι εδω στο θρεντ προτεινουν να παραγγελνουμε το κινητο με την official κινεζοαγγλικη εκδοση κι επειτα να φορτωνουμε την Ελληνική rom. Εγω αν και το ζητησα αυτο στο minideal τελικα μου το εστειλαν με multilanguage. Πως μπορώ αγαπητοί συνάδελφοι να διορθώσω αυτό το «λάθος»;

Η βοήθεια σας είναι απαραίτητη και υπερπολύτιμη.

Μπορείτε να μας παραθέσετε και καποιο link που να εξηγεί τις ενέργειες που πρέπει να γίνουν.

Και εγώ το παρέλαβα με multi.

Μετά απλά κατέβασα την τελευταία ελληνική, την αντεγραψα χύμα στο κινητό, όχι στην sd εάν βάλεις, και απλά έτρεξα το update που υπάρχει ήδη μέσα στην rom.

Όλα γίνανε μόνα τους, restart>recovery>flashing rom>restart και μέσα σε 3 λεπτά ήμουνα έτοιμος με την ελληνική.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Εμενα μου ηρθε ( το ειχα ζητησει) με την multi των καταστημάτων [ MIUI-KHICNBH95.0 ]

Με παιδεψε να περασω την Ελληνικη Stable αλλα τα καταφερα τελικα .

Κατεβασα την Ελληνικη Stable [xiaomi-miui-hellas-4.4.2_dior_Stable15-Hellas-GTV-4.10.10 ]

Αρχικα την εβαζα στην sd και προσπαθουσα απο τον Updater αλλα ξεκιναγε και εβγαζε Error .

Δοκιμασα και με την πληρη ονομασια και σαν Update.zip .

Την εσβηνε απο την καρτα την Rom .

Τελικα την πεταξα χυμα στην μνημη του τηλεφωνου σαν update.zip ,εκανα reboot se recovery απο τον Updater εκανα full wipes και την περασα απο εκει .

Και ολα καλα .

Ειμαι πλεον με την xiaomi-miui-hellas-4.4.2_dior_Stable15-Hellas-GTV-4.10.10

Edited by villasg

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Σωστά.

Το recovery είναι η 2η λύση εάν για κάποιο λόγο έχουν χαλασμένο update.

Και είναι πολύ εύκολη η διαδικασία σε σχέση με άλλα κινητά.....

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Σωστά.

Το recovery είναι η 2η λύση εάν για κάποιο λόγο έχουν χαλασμένο update.

Και είναι πολύ εύκολη η διαδικασία σε σχέση με άλλα κινητά.....

 

δλδ;

Παραλαμβανω το xiaomi με τη multi.

Κανω recovery δλδ κανω φορματ φορτωνοντας και παλι το λειτουργικο που χει αποθηευμενο το xiaomi το οποιο ειναι η επισημη rom;;;

Κι επειτα φορτωνω την ελληνικη rom με τον τροπο που εχει δειξει ο τορα33 στη 2η σελιδα του θρεντ;;;

 

Ισχυει ο συλλογισμος μου; Ή μηπως για να φορτωθει η επισημη κινεζοαγγλικη rom η διαδικασια ειναι διαφορετικη;Πχ κατεβασμα στο κινητο απο το σαητ της xiaomi και φορτωμα στο κινητο;

 

Μολογατε...

Τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα. Μετά εντάξει. :ninja:
Link to comment
Share on other sites

δλδ;

Παραλαμβανω το xiaomi με τη multi.

Κανω recovery δλδ κανω φορματ φορτωνοντας και παλι το λειτουργικο που χει αποθηευμενο το xiaomi το οποιο ειναι η επισημη rom;;;

Κι επειτα φορτωνω την ελληνικη rom με τον τροπο που εχει δειξει ο τορα33 στη 2η σελιδα του θρεντ;;;

 

Ισχυει ο συλλογισμος μου; Ή μηπως για να φορτωθει η επισημη κινεζοαγγλικη rom η διαδικασια ειναι διαφορετικη;Πχ κατεβασμα στο κινητο απο το σαητ της xiaomi και φορτωμα στο κινητο;

 

Μολογατε...

 

Αφου σου εξηγω παραπανω .

Κατεβαζεις την ελληνικη , την πετας χυμα και ξεκινας σε recovery κανεις wipes και φλασαρεις

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παραγγειλει το κντ σε ενα φιλο μ κ εχω χοντρο θεμα με τα battery stats.

 

Αρχικα ειχε την multilanguage rom, μετα απο πληρη φορτιση μεσα σε 20 λεπτα εδειχνε 1% και στο status bar και στς ρυθμισεις, σκεφτηκα ειναι θεμα ρομ και εβαλα την Ελληνικη την stable και αλλα και παλι ειχα το ιδιο αποτελεσμα.... Δοκιμασα και εκανα battery calibration και παλι χωρις καμια βελτιωση....

 

Ψαχνω να βρω καποια custom recovery (twrp,cwm) για να φλασαρω καμια aosp rom αλλα οσα recoveries εχω βρει δεν δουλευει το link τους....

 

Εχει κανεις καμια ιδεα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου μοιάζει για πρόβλημα μπαταρίας.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά χρησιμοποιώ το AdAway για κόψιμο διαφημίσεων και είμαι ευχαριστημένος. Απ' όσο ξέρω κανένα από αυτά δεν κόβει τις διαφημίσεις στο youtube, χωρίς να είμαι και σίγουρος. Αυτό που χρησιμοποιώ εγώ για να κόβω τις διαφημίσεις στο youtube είναι ένα module του xposed, το YoutubeAdAway. Εγγυημένο.

 

Καλησπέρα. Νίκο ποια ακριβώς έκδοση του module χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νίκο ποια ακριβώς έκδοση του module χρησιμοποιείς;

 

Την τελευταία stable που έχει βγει, 2.2.3

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία stable που έχει βγει, 2.2.3

 

Δεν μπορω να το βαλω με τιποτα. Αν μπορεις να γραψεις μια βοηθεια θα σου ειμαι ευγνωμων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να το βαλω με τιποτα. Αν μπορεις να γραψεις μια βοηθεια θα σου ειμαι ευγνωμων.

Βρίσκεις και εγκαθιστάς το Xposed Framework. Του δίνεις δικαιώματα ρουτ και κανείς επανεκκίνηση.

Τρέχεις το πρόγραμμα, πηγαίνεις στο πρώτο μενού framework, πατάς install/update και επανεκκίνηση.

Μετά μέσα από το πρόγραμμα πηγαίνεις download και ψάχνεις το module που θέλεις, π.χ. YouTube adaway, το εγκαθιστάς. Πίσω στο κεντρικό μενού του Xposed έχει modules, κανείς τικ αυτό που μόλις πέρασες, επανεκκίνηση της συσκευής και έτοιμος.

Ελπίζω να βοήθησα

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Εχω κανει την διαδικασια ακριβως οπως την περιγραφεις αλλα δεν...

Οταν ζηταω να κατεβει το module, ενω εμφανιζει την μπαρα αρχικα, μετα εξαφανιζεται και δεν το κατεβαζει.

Θα ξαναπροσπαθησω ομως.

Thanks.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πηρα λοιπον τα modules με την σειρα και το μονο που κατεβηκε ειναι το 2.1.3.

Και δυστυχως δεν δουλευει.

Edited by xath
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα χρειάζεσαι το τελευταίο για να έχει και τα τελευταία hosts που χρησιμοποιεί το YouTube.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Εχω κανει την διαδικασια ακριβως οπως την περιγραφεις αλλα δεν...

Οταν ζηταω να κατεβει το module, ενω εμφανιζει την μπαρα αρχικα, μετα εξαφανιζεται και δεν το κατεβαζει.

Θα ξαναπροσπαθησω ομως.

Thanks.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πηρα λοιπον τα modules με την σειρα και το μονο που κατεβηκε ειναι το 2.1.3.

Και δυστυχως δεν δουλευει.

 

Ούτε σε εμένα κατεβαίνουν με το Download. Μπαίνεις στο module και πας στο Description, κατεβαίνεις στο τέλος που λέει Repository, το πατάς να ανοίξει στον Browser και κατεβάζεις την τελευταία έκδοση μέσω browser και το εγκαθιστάς κανονικά. Δοκίμασε με αυτόν τον τρόπο και μετά κλασικά το κάνεις ενεργοποίηση και reboot.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε εμένα κατεβαίνουν με το Download. Μπαίνεις στο module και πας στο Description, κατεβαίνεις στο τέλος που λέει Repository, το πατάς να ανοίξει στον Browser και κατεβάζεις την τελευταία έκδοση μέσω browser και το εγκαθιστάς κανονικά. Δοκίμασε με αυτόν τον τρόπο και μετά κλασικά το κάνεις ενεργοποίηση και reboot.

 

Ευχαριστω Νίκο το εγκατεστησα και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει φίλτρο που σε δείχνει νεότερο. Επίσης διαβάζει πρόσωπο και βγάζει φύλο με ηλικία.

Παπαρίτσες οι οποίες, εάν θυμάμαι καλά, απενεργοποιούνται από τις ρυθμίσεις.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , το θωρηκτο κατέφθασε .

Το χω στα χέρια μου εδω και 4 μερες.

ΕΙναι εντυπωσιακο.

Στιβαρο, ποιοτικο, με ομορφο λειτουργικο.

Πολυ γρηγορο gps, πολυ καλες αποδοσεις με Antutu 5.5 να διδει 21.900 ποντους. Μπαταρια πανισχυρη, οθονη σουπερ.

Μου το στειλαν με την multi εκδοση αλλα φόρτωσα την ελληνική ρομ συμφωνα με τις οδηγιες της σελιδας 3 του τοπικ.

Χτες , μεσω του «Αναβαθμιση» βρικε νέα νεοτερη εκδοση και την φόρτωσα. Ετσι διορθώθηκε ένα προβληματάκι που εντόπισα με τα ημερολόγια. Κουφο ε;

Τωρα πατωντας την «Αναβαθιση» μου δειχνει πως εχω την τρεχουσα εκδοση ΜIUI-Stable15-Hellas-GTV-4.10.10

Eιναι πολύ καλο, ενα θαυμασιο πενταμισαρι φαμπλετ που εχει απιστευτη τιμη.

Είμαι απολυτα ευχαριστημενος και περιμένω την δερματινη θήκη που παρειγγειλα καθως και την 32gb μνημη.

Οταν βρω χρονο θα ανεβασω βιντεο στο youtube αλλα και θα ασχοληθω εκτενεστερα με το σοφτγουερ της συσκευης.

 

Με την εκδοση μουλτι , οταν πατουσα το πλαινο κουμπι η οθονη εσβηνε με ενα πολυ ωραιο εφε, σαν παλια τηλεοραση. Με το που φόρτωσα την ελληνικη ρομ, αυτο το εφε χαθηκε. Γνωριζει κανεις αν μπορω να το επαναφερω;

Τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα. Μετά εντάξει. :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , το θωρηκτο κατέφθασε .

Το χω στα χέρια μου εδω και 4 μερες.

ΕΙναι εντυπωσιακο.

Στιβαρο, ποιοτικο, με ομορφο λειτουργικο.

Πολυ γρηγορο gps, πολυ καλες αποδοσεις με Antutu 5.5 να διδει 21.900 ποντους. Μπαταρια πανισχυρη, οθονη σουπερ.

Μου το στειλαν με την multi εκδοση αλλα φόρτωσα την ελληνική ρομ συμφωνα με τις οδηγιες της σελιδας 3 του τοπικ.

Χτες , μεσω του «Αναβαθμιση» βρικε νέα νεοτερη εκδοση και την φόρτωσα. Ετσι διορθώθηκε ένα προβληματάκι που εντόπισα με τα ημερολόγια. Κουφο ε;

Τωρα πατωντας την «Αναβαθιση» μου δειχνει πως εχω την τρεχουσα εκδοση ΜIUI-Stable15-Hellas-GTV-4.10.10

Eιναι πολύ καλο, ενα θαυμασιο πενταμισαρι φαμπλετ που εχει απιστευτη τιμη.

Είμαι απολυτα ευχαριστημενος και περιμένω την δερματινη θήκη που παρειγγειλα καθως και την 32gb μνημη.

Οταν βρω χρονο θα ανεβασω βιντεο στο youtube αλλα και θα ασχοληθω εκτενεστερα με το σοφτγουερ της συσκευης.

 

Με την εκδοση μουλτι , οταν πατουσα το πλαινο κουμπι η οθονη εσβηνε με ενα πολυ ωραιο εφε, σαν παλια τηλεοραση. Με το που φόρτωσα την ελληνικη ρομ, αυτο το εφε χαθηκε. Γνωριζει κανεις αν μπορω να το επαναφερω;

 

Μπορείς να του περάσεις και την τελευταία ρομ με ημερομηνία 24/01/15. Είναι μια χαρά.

Καλορίζικο και καλοδούλευτο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Την περασα χτες με το κομβιο «Αναβαθμιση»

Τωρα εχω την εκδοση MIUI STABLE15-HELLAS-GTV-4.10.10

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5924-Stable-15-0-Xiaomi-Redmi-Note-4G-LTE-GTV-4-10-10-Rooted/#files

Aυτη ειναι η τελευταια ρομ;

Τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα. Μετά εντάξει. :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Την περασα χτες με το κομβιο «Αναβαθμιση»

Τωρα εχω την εκδοση MIUI STABLE15-HELLAS-GTV-4.10.10

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5924-Stable-15-0-Xiaomi-Redmi-Note-4G-LTE-GTV-4-10-10-Rooted/#files

Aυτη ειναι η τελευταια ρομ;

 

Οχι δεν είναι αυτή.

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5931-5-1-23-Xiaomi-Redmi-Note-4G-LTE-GTV-5-1-24/#files

Αυτή είναι.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω, θα τη φορτωσω.

Της κορης μου το cubot s168 εχει gesture, και ειναι τζαμι

Μα να μην εχει gesture κοτζαμ xiaomi...:(

Τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα. Μετά εντάξει. :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στο κράτημα δεν ειναι λιγο δύσχρηστο;Μονο αυτο με προβληματιζει .Να περιμενω το meizu m1 note ή να παρω αυτο;

(έχω xperia που ειναι πολυ μικροτερο και ισως αυτον να φταίει )

Link to comment
Share on other sites

Στο κράτημα δεν ειναι λιγο δύσχρηστο;Μονο αυτο με προβληματιζει .Να περιμενω το meizu m1 note ή να παρω αυτο;

(έχω xperia που ειναι πολυ μικροτερο και ισως αυτον να φταίει )

 

Τα χαρακτηριστικά του meizu είναι ανώτερα στα χαρτιά.. Τώρα στην πράξη θα δείξει.. Θα περιμένεις αρκετά πάντως είναι η γνώμη μου..

Το μέγεθος συνηθίζεται άνετα

Link to comment
Share on other sites

Μιας και κατα πασα πιθανοτητα το αγαπημενο μου galaxy nexus εχει προβλημα, και αφου αγορασα για την αδερφη μου το redmi note 4g το οποιο ειναι υπεροχο αφου διορθωσα 2-3 προβληματακια που ειχε με αισθητηρες κτλ θα ηθελα να ρωτησω... Υπαρχει κανενα νεο για το redmi note 2? Αν δεν κανω λαθος θα εβγαινε τον Ιανουαριο. Ξερουμε χαρακτηριστικα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...