Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άσκημο? Ίσα ίσα... Διαβολικά γοητευτικό. Η λεπτομέρεια με το κόκκινο δαχτυλίδι στην κάμερα, το ανάγλυφο σήμα της εταιρείας, το βουρτσισμένο μέταλλο στην πλάτη, το κάνουν τηλέφωνο φετίχ... Φαντάσου ότι εγώ το βγάζω από την θήκη μόνο το βράδυ, για να το αγγίζω και να το χαϊδεύω με την ησυχία μου...

Κυκλοφορεί ήδη 1 χρόνο και βγαίνει σε 3 χρώματα, εκ των οποίων μόνο τα 2 θα βρεις στην Ελλάδα. Το χρυσό και το μαύρο, που δεν είναι και τόσο μαύρο. Σκούρο γκρι θα έλεγα. Το άλλο είναι το ανοιχτό γκρι.

Θήκες μόνο από eBay. Εδώ δεν υπάρχει τίποτα. Πάντως αν το πάρεις, για να μη σου πέσει όπως έπεσε σε μένα, αν θες σου δίνω μια θήκη. Έχω 3 4 που δεν τις θέλω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραία σχεδόν με έχεις πείσει ότι είναι οκ. Θα περιμένω μπας και ακούσω για κανένα νέο μοντέλο μέχρι και αρχές Σεπτεμβρίου και θα το πάρω σε ευχαριστώ πολύ και για την θήκη και για όλα.
Link to comment
Share on other sites

Ώπα περίμενε. Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια. Υπάρχουν και συσκευές που δεν υπερθερμαίνονται όπως η δικιά μου.

Στο θέμα μας τώρα. Δεν υπάρχει καλύτερο και χειρότερο. Το αν ένα τηλέφωνο είναι καλύτερο από ένα άλλο το αποφασίζουν οι ανάγκες σου. Εγώ πιστεύω ότι είναι δύο εντελώς αντίθετα τηλέφωνα :

Το Vibe είναι από αλουμίνιο, το Note από πλαστικό.

Το Vibe σου δίνει 2η SIM, το Note κάρτα SD.

Το Vibe σου δίνει ραδιόφωνο, το Note IR Blaster.

Το Vibe δε σου δίνει αποσπώμενη μπαταρία αλλά την έχει μεγαλύτερη (την μπαταρία) και έχει τέλειο ηχείο, το Note σου δίνει αποσπώμενη μπαταρία όπου όμως είναι μικρότερη, και έχει χάλια ηχείο.

Το Vibe σου δίνει πολύ δυνατά λευκά και καταπληκτική φωτεινότητα, το Note σου δίνει πολύ δυνατά μαύρα και καταπληκτικά υπερκορεσμένα χρώματα.

Διαλέγεις και παίρνεις ποια στοιχεία είναι σημαντικά για σένα.

 

Δηλαδη μου λες οτι το δικο μου ειναι χαλασμενο κ θελει service? Δεν βγαζω ακρη. Αλλοι λενε ειναι φυσιολογικο να ζεσταινεται λογω υλικου αλλοι οχι, τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μου λες οτι το δικο μου ειναι χαλασμενο κ θελει service? Δεν βγαζω ακρη. Αλλοι λενε ειναι φυσιολογικο να ζεσταινεται λογω υλικου αλλοι οχι, τι να πω...

Κάτσε ρε συ κοπελιά... Μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαινόμαστε? Εγώ ο ίδιος δε σου έδωσα πριν λίγα μηνύματα ένα τηλέφωνο στη Θεσσαλονίκη να καλέσεις να τους ρωτήσεις για το σέρβις? Δεν είπαμε ότι το τηλέφωνο σου θέλει σέρβις γιατί ζεματάει και ούτε μπορείς να το πιάσεις? Γιατί πέφτεις από τα σύννεφα τώρα αφού τα έχουμε πει επανειλημμένως αυτά.

Καλά με άλλον μίλαγα τόσο καιρό? Όχι μαζί σου?

Άλλο να ζεσταίνεται και άλλο να μην μπορείς να το πιάσεις επειδή καίει.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]63659[/ATTACH]

 

Μπροστά στα μάτια σου...

 

Δεν ειναι οπως απεικονιζονται σε εσενα οι δικες μου ρυθμισεις..... και ακομα δεν το εχω βρει....!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι οπως απεικονιζονται σε εσενα οι δικες μου ρυθμισεις..... και ακομα δεν το εχω βρει....!

Αποκλείεται.

Άνοιξε το Facebook

Πάτησε το αριστερό κουμπί του τηλεφώνου για να μπεις στις ρυθμίσεις.

Μόλις μπεις εκεί θα δεις την ρύθμιση που σου είπα.

 

Εσύ τί κάνεις και δεν το βρίσκεις? Η εφαρμογή facebook είναι ίδια σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε συ κοπελιά... Μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαινόμαστε? Εγώ ο ίδιος δε σου έδωσα πριν λίγα μηνύματα ένα τηλέφωνο στη Θεσσαλονίκη να καλέσεις να τους ρωτήσεις για το σέρβις? Δεν είπαμε ότι το τηλέφωνο σου θέλει σέρβις γιατί ζεματάει και ούτε μπορείς να το πιάσεις? Γιατί πέφτεις από τα σύννεφα τώρα αφού τα έχουμε πει επανειλημμένως αυτά.

Καλά με άλλον μίλαγα τόσο καιρό? Όχι μαζί σου?

Άλλο να ζεσταίνεται και άλλο να μην μπορείς να το πιάσεις επειδή καίει.

 

Μην εκνευρίζεσαι βρε συ. Κάποιοι λένε ότι είναι φυσιολογικό να ζεσταίνεται. Προσπαθώ να το αποφύγω να το στείλω, θα μείνω 2 μήνες χωρίς κινητό και από ότι διαβάζω Arvato Sucks!:cry:

Link to comment
Share on other sites

Μας έγραψες πιο πριν ότι ζεσταίνεται και με απλή χρήση. Χωρίς να παίζεις παιχνίδια. Και ζεσταίνεται τόσο που φοβάσαι μην εκραγεί και δε μπορείς να το πιάσεις στα χέρια σου.

Αυτή είναι ένδειξη προβληματικού κινητού. Δεν ζεσταίνεται κάνοντας τίποτα.

Αν δε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις, τότε μην το κρατάς και χάνεις χρόνο. Στείλε το στο σέρβις της Αρβάτο. Θα περάσει κάποιος χρόνος αλλά θα το πάρεις έτοιμο.

Εγώ στο μόνο που μπορώ να σε βοηθήσω, επειδή έχω φίλους μέσα στην Αρβάτο, να τους ρωτήσω αν έχουν την πλακέτα του κινητού ως ανταλλακτικό αν την χρειαστείς, ή την μπαταρία, ή αν όχι αν μπορούν να την παραγγείλουν (λόγω capital control). Θα σου απαντήσω μόλις πάρω απάντηση από τον φίλο.

Link to comment
Share on other sites

Μας έγραψες πιο πριν ότι ζεσταίνεται και με απλή χρήση. Χωρίς να παίζεις παιχνίδια. Και ζεσταίνεται τόσο που φοβάσαι μην εκραγεί και δε μπορείς να το πιάσεις στα χέρια σου.

Αυτή είναι ένδειξη προβληματικού κινητού. Δεν ζεσταίνεται κάνοντας τίποτα.

Αν δε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις, τότε μην το κρατάς και χάνεις χρόνο. Στείλε το στο σέρβις της Αρβάτο. Θα περάσει κάποιος χρόνος αλλά θα το πάρεις έτοιμο.

Εγώ στο μόνο που μπορώ να σε βοηθήσω, επειδή έχω φίλους μέσα στην Αρβάτο, να τους ρωτήσω αν έχουν την πλακέτα του κινητού ως ανταλλακτικό αν την χρειαστείς, ή την μπαταρία, ή αν όχι αν μπορούν να την παραγγείλουν (λόγω capital control). Θα σου απαντήσω μόλις πάρω απάντηση από τον φίλο.

 

Βεβαίως, γιατί όχι; Αν δεν σου κάνει κόπο, ρώτησε σε παρακαλώ. Θα περιμένω νεότερα. Να σαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ...

Όταν είχα πάρει το Κ900 το οποίο επίσης είναι με αλουμίνιο στο μήνα πάνω με το βάλε-βγάλε στη θήκη (pouch) είχε αρχίσει σιγά σιγά να ξεβάβει στις άκρες του καπακιού, με το παραμικρό είχε αρχίσει να αποκτάει γρατσουνιές (παρόλο που είμαι κάτι παραπάνω από προσεκτικός) και το αποκορύφωμα ήρθε όταν πιέστηκε ενώ ήταν στην τσέπη και θήκη και έκανε μια ωραία λακκούβα.

Το δωσα με συνοπτικές διαδικασίες και πήγα στο Κ910 το οποίο εδώ και ένα χρόνο που το έχω είναι σε κατάσταση καινούργιου. Επειδή με έψησε το Κ920 άσχημα το σκέφτομαι για μελλοντική αγορά, κουβαλάει όμως όλα τα μειονεκτήματα του αλουμινίου όπως το Κ900; Γιατί όσο απίστευτο είναι στην όψη και αίσθηση το αλουμίνιο άλλο τόσο ευαίσθητο είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το δεις από κοντά για να κρίνεις μόνος σου. Εγώ το έχω 3 μήνες και είναι όπως την πρώτη μέρα. Και τη θήκη τη βγάζω κάθε μέρα. Αλουμίνιο είναι.
Link to comment
Share on other sites

Καλά, το πλέον άκυρο "σφάλμα" που έφαγα, προσπαθώντας να εγκαταστήσω μια εφαρμογή...

 

https://drive.google.com/file/d/0B5Ni2xfmUmcCLUR6RVk5VnUwdWM/view?usp=docslist_api

 

"απενεργοποιήστε τη λειτουργία νυχτερινής ανάγνωσης και πατήστε ξανά"

Μα δεν την έχω ενεργοποιήσει καλό μου.... Και δεν την κάνει εγκατάσταση ούτε μέσω του Google UI.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στα τηλέφωνα που κανω συνδεω τα ακουστικά γιατίαν το βάλεις στο αυτι καίει πραγματικά πολυ,μόλις το κλείνω κρυώνει αμέσως ,και στα παιχνίδια καίει πολύ αλλά κρυώνει αμέσως και εκεί..εγώ πιστεύω ότι με την καινούργια έκδοση που αν πάρει την 6 θα διορθωθούν όλα τα προβλήματα..υπομονή.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στα τηλέφωνα που κανω συνδεω τα ακουστικά γιατίαν το βάλεις στο αυτι καίει πραγματικά πολυ,μόλις το κλείνω κρυώνει αμέσως ,και στα παιχνίδια καίει πολύ αλλά κρυώνει αμέσως και εκεί..εγώ πιστεύω ότι με την καινούργια έκδοση που αν πάρει την 6 θα διορθωθούν όλα τα προβλήματα..υπομονή.

Και εσύ στα ΚΤΕΛ στον Κηφισό....

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το τηλέφωνο την Πέμπτη απο τα Public. Για λίγες ώρες, όλα λειτουργούσαν κανονικά. Ξαφνικά έκανε μόνο του επανεκκίνηση. Από εκείνη τη στιγμή η θερμοκρασία του ανεβαίνει πολύ και οι επανεκκινήσεις του αυξάνονται συνεχώς.

Ερώτηση: Το πειράζω? Αλλάζω rom ή το πάω όπως είναι πίσω στο μαγαζί?

 

(Το συγκεκριμένο κινητό το αγόρασα προς αντικατάσταση του Ρ780 του οποίου έσπασα την οθόνη και το θεωρώ ως το νούμερο 1 τηλέφωνο)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το τηλέφωνο την Πέμπτη απο τα Public. Για λίγες ώρες, όλα λειτουργούσαν κανονικά. Ξαφνικά έκανε μόνο του επανεκκίνηση. Από εκείνη τη στιγμή η θερμοκρασία του ανεβαίνει πολύ και οι επανεκκινήσεις του αυξάνονται συνεχώς.

Ερώτηση: Το πειράζω? Αλλάζω rom ή το πάω όπως είναι πίσω στο μαγαζί?

 

(Το συγκεκριμένο κινητό το αγόρασα προς αντικατάσταση του Ρ780 του οποίου έσπασα την οθόνη και το θεωρώ ως το νούμερο 1 τηλέφωνο)

Στο μαγαζί για αντικατάσταση. Να τους εξηγήσεις το πρόβλημα υπερθέρμανσης.

Άλλος ένας δυσαρεστημένος κάτοχος Vibe Z2 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... στο θέμα της υπερθέρμανσης... ή εγώ είμαι τυχερός και το Vickmall μου έστειλε πολύ καλό τηλέφωνο... ή εσείς δεν έχετε πιάσει LG G3 Αύγουστο μήνα...

Επειδή τα έχω και τα 2 τα τηλέφωνα... ειναι μέρα με νύχτα απο κάθε άποψη.... και εννοείται το LG πολύ πιό θερμό από το Lenovo....

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Ειμαι μεταξυ του Lenovo z2 pro και του huawei (mediapad)honor x2 (ναι μου αρεσουν τα μεγαλα κινητα), καμμια συμβουλη τι να προσεχω απο που να παραγγειλω κτλ? Έχει μεγάλη διαφορα η κινεζικη rom (ακουσα οτι είναι καλη) απο την row? (θα μπορω να αναβαθμίσω με οποιαδήποτε σε lollipop ανετα? ) . Η αγορα θα γινει απο κινεζομαγαζο και με αγχωνει , οχι τοσο η αγορα οσο το θεμα της rom .

 

Οποιαδήποτε βοηθεια καλοδεχούμενη :)

Link to comment
Share on other sites

για πρωτη φορα χρησιμοποιησα το gps του κινητου με την εφαρμογη χαρτες.επιασε γρηγορα την τοποθεσια μου αλλα κατι που με χαλασε ηταν οτι την ωρα της πλοηγησης δεν ειχε ομιλια αλλα κατι κουδουνισματα......................ειναι θεμα εφαρμογης η δεν υποστηριζει την ομιλια το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

για πρωτη φορα χρησιμοποιησα το gps του κινητου με την εφαρμογη χαρτες.επιασε γρηγορα την τοποθεσια μου αλλα κατι που με χαλασε ηταν οτι την ωρα της πλοηγησης δεν ειχε ομιλια αλλα κατι κουδουνισματα......................ειναι θεμα εφαρμογης η δεν υποστηριζει την ομιλια το κινητο?

 

100% ειναι θεμα εφαρμογης...

 

edit:εχει κανεναςτον κωδικο απο τον baralajbi?

Edited by sakis0547
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... στο θέμα της υπερθέρμανσης... ή εγώ είμαι τυχερός και το Vickmall μου έστειλε πολύ καλό τηλέφωνο... ή εσείς δεν έχετε πιάσει LG G3 Αύγουστο μήνα...

Επειδή τα έχω και τα 2 τα τηλέφωνα... ειναι μέρα με νύχτα απο κάθε άποψη.... και εννοείται το LG πολύ πιό θερμό από το Lenovo....

 

Μάλλον έπεσες σε καλή παρτίδα. Η κολλητή μου έχει το G3 και το έχει κυριολεκτικά συνέχεια σε λειτουργία, το έπιασα και ήταν κρύο. Καμία σχέση με το δικό μου ελαττωματικό Lenovo, που καίει στα 10 λεπτά απλής χρήσης. Το έστειλα για σέρβις και περιμένω νεότερα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...