Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει προσπαθήσει κανείς να κάνει μετάβαση από Dalvik του ART ; Εμένα κάνει υπερβολικά πολύ ώρα, και από πίσω καίει. Είναι καμιά ώρα τώρα στο Boot screen.
Link to comment
Share on other sites

403 ευρώ στο Digideli.

Έκανα και όλας παραγγελία....

 

Καλή τιμή στο digideli αλλά αν είδες τα προηγούμενα μηνύματα πρόκειται για εισαγωγή από άλλη ευρωπαϊκή χώρα και έτσι χάνεις την 2ετή εγγύηση της Lenovo Greece μαζί με το γεγονός ότι αν τυχόν πάθει κάτι θα πρέπει να το στείλεις στο κατάστημα και όχι στο Service της Lenovo.

Link to comment
Share on other sites

Καλή τιμή στο digideli αλλά αν είδες τα προηγούμενα μηνύματα πρόκειται για εισαγωγή από άλλη ευρωπαϊκή χώρα και έτσι χάνεις την 2ετή εγγύηση της Lenovo Greece μαζί με το γεγονός ότι αν τυχόν πάθει κάτι θα πρέπει να το στείλεις στο κατάστημα και όχι στο Service της Lenovo.

 

Κάνεις λάθος. Η εγγύηση μέσα στο βιβλιαράκι αναφέρει και την Ελλάδα. Κοίτα τη φωτογραφία.

 

https://www.dropbox.com/s/fwgdoseev3kwha9/20150419_235021.jpg?dl=0

Link to comment
Share on other sites

τελικά πίσω έχει μέταλλο ή πλαστικό?

 

@Hierophant είσαι ευχαριστημένος ?

 

Μέταλλο πρέπει να είναι, διοτι κρυώνει πολύ και ζεσταίνεται πολύ. Πάντως αν δεν ξέρεις τι είναι, δε του φαίνεται!!!

Αν είμαι ευχαριστημένος....

Σίγουρα δεν είμαι τρελαμένος. Το έχω 3 μέρες το κινητό, και του έχω κάνει 3 επαναφορές στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Θα σου αναφέρω αυτα που ΔΕΝ μου άρεσαν

α) Το Vibe UI είναι πολύ άσχημο, και μή λειτουργικό. Όσο και αν μου αρέσει να δοκιμάζω καινούργια πράγματα, και προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου να ακολουθήσει τα εργοστασιακά προγράμματα, το VibeUI δεν με έκανε να το κρατήσω ούτε 1 μέρα. Γύρισα στον παλιό καλό Nova Launcher. Μεγάλα εικονίδια, και η απουσία App Drawer οι κυριότερες αιτίες. Και τα themes είναι για κλάματα. Παρομοίως και για τα εργοστασιακά προγράμματα για τις κλήσεις και τα μηνύματα. Πολύ ασπρίλα ρε παιδί μου.... Είπαμε, είναι το άσπρο το δυνατό μας σημείο αλλα όχι παντού και πάντα άσπρο.

β) Επειδή κάποια πράγματα δεν φαίνονται μέσω των βίντεο στο YouTube, και επειδή πρέπει να έχεις προσωπική άποψη για να εκφράσεις γνώμη, σας λέω οτι η 2k οθόνη δεν έχει καμία "ουάου" διαφορά με την 1080p οθόνη (1k) που είχα συνηθίσει. Είχα (και έχω ακόμα) ενα Note 3, με τη γνωστή, Super Amoled FHD. Εχω τη γνώμη οτι τα πιο ζωντανά χρώμματα του Note 3, καλύπτουν τα λιγότερα Pixels που δεν έχει, σε σχέση με την 2k οθόνη του Vibe. Παρ' όλα αυτά, η οθόνη του Vibe έχει μια γλυκιά φυσικότητα που δεν ενοχλεί, και τα χρώματα δεν κουράζουν όπως με τις Amoled. Επίσης για ταινίες, είναι πολύ καλύτερη η IPS οθόνη λόγω της απουσίας των έντονων μαύρων χρωμάτων. Επίσης σε ντάλα ήλιο βλέπεις τα πάντα.

γ) Εντύπωση μου έκανε οτι το Lenovo έχει ενσωματωμένη εφαρμογή ηχογράφισης των κλήσεων. Στην αρχή χάρηκα και το θεώρησα καταπληκτικό... Μετά όμως κατάλαβα οτι σώζει τα αρχεία ήχου με κωδικές ονομασίες, και για να βρείς τις κλήσεις σου όχι μόνο πρέπει να σκάψεις 4 φακέλους βαθιά, αλλα και τις βλέπεις με τον αριθμό του τηλεφωνου μόνο. Δλδ δεν τις σώζει ονομαστικά αντιγράφοντας το όνομα της επαφής, αλλα το τηλέφωνο. Μύλος δηλαδη... πανζουρλισμός. Ετσι δε θα βρείς ποτέ καμία κλήση που σε ενδιαφέρει.

δ) Ενας λόγος που έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, είναι οτι δεν μπορούσε να μου ορίσει φωτιγραφίες (πορτραίτα), ως φωτογραφίες επαφής στα contacts μου. Επειδή εγω θέλω να βλέπω full screen τις επαφές που με καλούνε, έχω και τις ανάλογες φωτογραφίες. Αλλα εχτές βρέθηκα αντιμέτωπος με το σφάλμα "Δυστυχώς, η φαρμογή Πρόγραμμα διαχείρισης επαφών έχει σταματήσει". Και μιλάμε για καινούργιο τηλέφωνο, και σε καθαρό λειτουργικό μετά απο επαναφορά, χωρίς να έχω βάλει ούτε μια εφαρμογή και χωρίς να έχω απενργοποιήσει τίποτα!!! Αυτό με χάλασε πάρα πολύ. Ευτυχώς "μου κοψε" και έκανα την αντίστροφη διαδικασία, δλδ πήγα σε μια επαφή μου, και της όρισα φωτογραφία (όχι φωτογραφία στην επαφή) Έβγαλε φυσικά και τότε το πρόβλημα αυτό, αλλα οι περισσότερες φωτογραφίες πέρναγαν με την πρώτη φορά. Σπάνια ήθελε 2-3 προσπάθειες.

ε) Φωτεινότητα : Αλλα θέματα εδώ. Αν αφήσεις το ίδιο το τηλέφωνο να ορίσει την φωτεινότητα αυτόματα, τότε οι ρυθμίσεις που επιλέγει είναι εντελώς χαμηλές. Δλδ σε εντελώς σκοτεινό χώρο (το βράδυ σπίτι), βάζει τη φωτεινότητα στο 0. Ή κοντά στο 0. Ετσι όμως δε βλέπεις τίποτα, και αναγκάζεσαι να το πάς στι χειροκίνητο, κοντά στη μέση. Τελικά το πρόβλημα λύθηκε με την εφαρμογή LUX. Επίσης, κάτι που δεν καταλαβαίνω, είναι οτι μέσα στο μενού "Προβολή" > "Εμφάνιση ισορροπίας Χρωμάτων", έχει μονίμως επιλεγμένη την Προεπιλεγμένη λειτουργία. Αν του βάλω αυτή της Εξαιρετικής φωτεινότητας, δεν την κρατάει. Και έχω απενεργοποιήσει απο τα toggles την "εξυπνη φωτεινότητα".

στ) Το αναθεματισμένο built in πρόγραμμα Security που έχει. Μεγάλα προβλήματα. Βάζω Viber, δεν αφήνει να διαβάσει τις επαφές μου και είναι κενή η λίστα μου. Βάζω xDialer, το ίδιο. Πάω στις επαφές άδεια η λίστα. Μονίμως αυτό το πρόγραμμα κάτι ψάχνει, λες και θα κατεβάσω εφαρμογές πειρατικές. Ευτυχώς το απενεργοποίησα (σε αφήνει να το κάνεις) και ξέμπλεξα.

ζ) Συνηθισμένος απο το digitizer του Note (οθόνη πολύ ευαίσθητη σε πατήματα) βρέθηκα να μην μπορώ να πατήσω τα 3 capasitive buttons που έχει κάτω. Το τρίτο κουμπί του back ήθελε 2-3 προσπάθειες μέχρι να το πάρει. Επίσης το διπλό vibration που έχουν αυτα τα 3 εικονικά πλήκτρα, είναι πολύ σπαστικό. Και δεν μπορεις να το κάνεις μονό. Μόνο να το απενεργοποιήσεις.

η) Τα ακουστικά είναι εντελώς "κινέζικα". Τόσο σε εμφάνιση όσο και σε απόδοση. Της Samsung πολύ καλύτερα.

 

 

Στα θετικα τώρα...

Καταπληκτική κάμερα η οποια είναι ΙΔΙΑ με αυτή του Note 4. Εβγαζα άσχετες φωτογραφίες και λυπόμουν να τις σβύσω γιατι βγαίνανε πεντακάθαρες και τέλειες ακόμα και σε χαμηλό φωτισμό (πχ σε μια επισκεψη μου στο ΙΚΕΑ).

Ηχείο απίστευτο. Δυνατός ήχος και φυσικός ήχος, και το μπασάκι του είναι πολύ ενδιαφέρον.

Ωραίο Design. Παίζει να είναι το ομορφότερο κινητό αυτη τη στιγμή,

Δεν το έιδα να λαγκάρει καθόλου...μπράβο στην Lenovo!!.

Εχει ενσωματωμένο Wifi Toggler, και το Wifi κλείνει όταν απομακρύνεσαι απο τα σημεία που έχεις συνδεθεί για να μην καταναλώσει μπαταρία. Χρησιμοποιούσα τέτοιο πρόγραμμα, αλλα εντύπωση μου έκανε πως είναι περασμένο στο λειτουργικό.

 

Γενικά είναι μια πολύ αξιόλογη συσκευή. Όσο τη δουλέυω την αγαπάω πιο πολύ. Θα μπορούσα να πάρω και το Note 4, αλλα δε θέλω να ξαναδώσω λεφτά στη Samsung. Είχα το Note 2, Note 3, έχω και ενα S4 mini. Αρκετά. Είπα να κάνω και μια αλλαγή, να δώσω τα λεφτά μου και σε μια άλλη εταιρεία.

 

Γενικά αν θέλετε να ρωτήσετε κάτι, μη διστάσετε.

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν σαρεσει το vibe ui γιατι δεν γυρνας το κινητο σε pure android να εισαι με αυτο το λειτουργικο;

 

Επισης παιδες εχει κανεις καμια θηκη να μου πουλησει αμεσα απο Αθηνα; Οποιος εχει ας μου στειλει ενα pm παρακαλω.

Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, μάλλον θα πάρω το Note 4. Όχι γιατί επηρρεάστηκα πό όσα έγραψες εσύ τώρα, αλλά γιατί όλοι μου λένε ότι το Note 4 είναι ο αρχηγός.

 

Και λέω να μη ρισκάρω στα χρήματα που θα δώσω.

 

Από μπαταρία τι λέει, θηρίο ????

 

Ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο σου

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, μάλλον θα πάρω το Note 4. Όχι γιατί επηρρεάστηκα πό όσα έγραψες εσύ τώρα, αλλά γιατί όλοι μου λένε ότι το Note 4 είναι ο αρχηγός.

 

Και λέω να μη ρισκάρω στα χρήματα που θα δώσω.

 

Από μπαταρία τι λέει, θηρίο ????

 

Ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο σου

 

Το Note 4 σου δίνει SD κάρτα, το Vibe έξτρα SIM.

Το Note 4 δίνει IR Blaster, το Vibe FM Radio.

Το Note 4 δίνει αποσπώμενη μπαταρία 3200 το Vibe μεταλλική κατασκευή με μη αποσπώμενη μπαταρία 4000mah.

Το Note 4 έχει πιο φανταχτερά και πιο έντονα χρώματα, το Vibe πιο ξεκούραστα και πιο φυσικά.

Το Note 4 έχει Gorilla Glass 4 αλλά με κεκλιμένη οθόνη στις άκρες και δεν δέχεται Tempered Glass, το Vibe, Gorilla Glass 3 αλλά με φλάτ οθόνη που δέχεται προστασία.

Το Note 4 δίνει δίνει έμφαση στο S Pen, το Vibe στην επαγγελματική φωτογραφία με το πρόγραμμα και τις πολλές ρυθμίσεις που έχει.

Το Note 4 είναι πιο μουράτο, το Vibe πιο όμορφο.

Το Note 4 έχει το καταπληκτικό σέρβις της Smartek, αλλά θα πρέπει να είσαι εντός εγγύησης με Knox 0x0, η Lenovo δεν έχω άποψη τί σέρβις έχει, αλλά δεν έχει πρόβλημα με rootαρισμένες συσκευές.

 

Διαλέγεις και παίρνεις. Ανάλογα τις ανάγκες σου, σκεπτόμενος πάντα ότι το Vibe μπορείς να το βρεις έως και 150 ευρώ φθηνότερα.

 

Επίσης έχω την εντύπωση ότι το Vibe έχει καλύτερη μπαταρία αλλά θα μπορώ να μιλήσω τις επόμενες μέρες με μεγαλύτερη σιγουριά. Αυτή τη στιγμή έχοντας καταναλώσει το 20% της μπαταρίας, έχω 1'20 λεπτά οθόνη, και κατανάλωση οθόνης 25% της συνολικής κατανάλωσης. Τέτοια νούμερα δεν είχα με το Note 3.

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

έχει σίγουρα καλύτερη μπαταρια

 

και καμερα

τωρα δοκίμασα να περάσω σε art αλλα σε γυρνάει αμέσως μετά από λίγο σε dalvik θες δε θες

 

βασικά από ποιότητα συσκευής είναι ότι πιο premium εχω δει ποτε (εαν εξαιρέσεις το s6 edge)

αν ειχε και πενάκι- αλλά και για αυτό υπάρχει λύση

 

κατεβάστε οπωσδηποτε ενα note everything καταπληκτική εφαρμογή και συνδιάστε την με ενα στυλο dagi εγω εκει κρατάω σημειώσεις

 

ααα και κατι που κανεις δε λεει για την φόρτισή του, σε 40 λεπτά το 80-85% της μπαταρίας

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Μέταλλο πρέπει να είναι, διοτι κρυώνει πολύ και ζεσταίνεται πολύ. Πάντως αν δεν ξέρεις τι είναι, δε του φαίνεται!!!

Αν είμαι ευχαριστημένος....

Σίγουρα δεν είμαι τρελαμένος. Το έχω 3 μέρες το κινητό, και του έχω κάνει 3 επαναφορές στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Θα σου αναφέρω αυτα που ΔΕΝ μου άρεσαν

α) Το Vibe UI είναι πολύ άσχημο, και μή λειτουργικό. Όσο και αν μου αρέσει να δοκιμάζω καινούργια πράγματα, και προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου να ακολουθήσει τα εργοστασιακά προγράμματα, το VibeUI δεν με έκανε να το κρατήσω ούτε 1 μέρα. Γύρισα στον παλιό καλό Nova Launcher. Μεγάλα εικονίδια, και η απουσία App Drawer οι κυριότερες αιτίες. Και τα themes είναι για κλάματα. Παρομοίως και για τα εργοστασιακά προγράμματα για τις κλήσεις και τα μηνύματα. Πολύ ασπρίλα ρε παιδί μου.... Είπαμε, είναι το άσπρο το δυνατό μας σημείο αλλα όχι παντού και πάντα άσπρο.

β) Επειδή κάποια πράγματα δεν φαίνονται μέσω των βίντεο στο YouTube, και επειδή πρέπει να έχεις προσωπική άποψη για να εκφράσεις γνώμη, σας λέω οτι η 2k οθόνη δεν έχει καμία "ουάου" διαφορά με την 1080p οθόνη (1k) που είχα συνηθίσει. Είχα (και έχω ακόμα) ενα Note 3, με τη γνωστή, Super Amoled FHD. Εχω τη γνώμη οτι τα πιο ζωντανά χρώμματα του Note 3, καλύπτουν τα λιγότερα Pixels που δεν έχει, σε σχέση με την 2k οθόνη του Vibe. Παρ' όλα αυτά, η οθόνη του Vibe έχει μια γλυκιά φυσικότητα που δεν ενοχλεί, και τα χρώματα δεν κουράζουν όπως με τις Amoled. Επίσης για ταινίες, είναι πολύ καλύτερη η IPS οθόνη λόγω της απουσίας των έντονων μαύρων χρωμάτων. Επίσης σε ντάλα ήλιο βλέπεις τα πάντα.

γ) Εντύπωση μου έκανε οτι το Lenovo έχει ενσωματωμένη εφαρμογή ηχογράφισης των κλήσεων. Στην αρχή χάρηκα και το θεώρησα καταπληκτικό... Μετά όμως κατάλαβα οτι σώζει τα αρχεία ήχου με κωδικές ονομασίες, και για να βρείς τις κλήσεις σου όχι μόνο πρέπει να σκάψεις 4 φακέλους βαθιά, αλλα και τις βλέπεις με τον αριθμό του τηλεφωνου μόνο. Δλδ δεν τις σώζει ονομαστικά αντιγράφοντας το όνομα της επαφής, αλλα το τηλέφωνο. Μύλος δηλαδη... πανζουρλισμός. Ετσι δε θα βρείς ποτέ καμία κλήση που σε ενδιαφέρει.

δ) Ενας λόγος που έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, είναι οτι δεν μπορούσε να μου ορίσει φωτιγραφίες (πορτραίτα), ως φωτογραφίες επαφής στα contacts μου. Επειδή εγω θέλω να βλέπω full screen τις επαφές που με καλούνε, έχω και τις ανάλογες φωτογραφίες. Αλλα εχτές βρέθηκα αντιμέτωπος με το σφάλμα "Δυστυχώς, η φαρμογή Πρόγραμμα διαχείρισης επαφών έχει σταματήσει". Και μιλάμε για καινούργιο τηλέφωνο, και σε καθαρό λειτουργικό μετά απο επαναφορά, χωρίς να έχω βάλει ούτε μια εφαρμογή και χωρίς να έχω απενργοποιήσει τίποτα!!! Αυτό με χάλασε πάρα πολύ. Ευτυχώς "μου κοψε" και έκανα την αντίστροφη διαδικασία, δλδ πήγα σε μια επαφή μου, και της όρισα φωτογραφία (όχι φωτογραφία στην επαφή) Έβγαλε φυσικά και τότε το πρόβλημα αυτό, αλλα οι περισσότερες φωτογραφίες πέρναγαν με την πρώτη φορά. Σπάνια ήθελε 2-3 προσπάθειες.

ε) Φωτεινότητα : Αλλα θέματα εδώ. Αν αφήσεις το ίδιο το τηλέφωνο να ορίσει την φωτεινότητα αυτόματα, τότε οι ρυθμίσεις που επιλέγει είναι εντελώς χαμηλές. Δλδ σε εντελώς σκοτεινό χώρο (το βράδυ σπίτι), βάζει τη φωτεινότητα στο 0. Ή κοντά στο 0. Ετσι όμως δε βλέπεις τίποτα, και αναγκάζεσαι να το πάς στι χειροκίνητο, κοντά στη μέση. Τελικά το πρόβλημα λύθηκε με την εφαρμογή LUX. Επίσης, κάτι που δεν καταλαβαίνω, είναι οτι μέσα στο μενού "Προβολή" > "Εμφάνιση ισορροπίας Χρωμάτων", έχει μονίμως επιλεγμένη την Προεπιλεγμένη λειτουργία. Αν του βάλω αυτή της Εξαιρετικής φωτεινότητας, δεν την κρατάει. Και έχω απενεργοποιήσει απο τα toggles την "εξυπνη φωτεινότητα".

στ) Το αναθεματισμένο built in πρόγραμμα Security που έχει. Μεγάλα προβλήματα. Βάζω Viber, δεν αφήνει να διαβάσει τις επαφές μου και είναι κενή η λίστα μου. Βάζω xDialer, το ίδιο. Πάω στις επαφές άδεια η λίστα. Μονίμως αυτό το πρόγραμμα κάτι ψάχνει, λες και θα κατεβάσω εφαρμογές πειρατικές. Ευτυχώς το απενεργοποίησα (σε αφήνει να το κάνεις) και ξέμπλεξα.

ζ) Συνηθισμένος απο το digitizer του Note (οθόνη πολύ ευαίσθητη σε πατήματα) βρέθηκα να μην μπορώ να πατήσω τα 3 capasitive buttons που έχει κάτω. Το τρίτο κουμπί του back ήθελε 2-3 προσπάθειες μέχρι να το πάρει. Επίσης το διπλό vibration που έχουν αυτα τα 3 εικονικά πλήκτρα, είναι πολύ σπαστικό. Και δεν μπορεις να το κάνεις μονό. Μόνο να το απενεργοποιήσεις.

η) Τα ακουστικά είναι εντελώς "κινέζικα". Τόσο σε εμφάνιση όσο και σε απόδοση. Της Samsung πολύ καλύτερα.

 

 

Στα θετικα τώρα...

Καταπληκτική κάμερα η οποια είναι ΙΔΙΑ με αυτή του Note 4. Εβγαζα άσχετες φωτογραφίες και λυπόμουν να τις σβύσω γιατι βγαίνανε πεντακάθαρες και τέλειες ακόμα και σε χαμηλό φωτισμό (πχ σε μια επισκεψη μου στο ΙΚΕΑ).

Ηχείο απίστευτο. Δυνατός ήχος και φυσικός ήχος, και το μπασάκι του είναι πολύ ενδιαφέρον.

Ωραίο Design. Παίζει να είναι το ομορφότερο κινητό αυτη τη στιγμή,

Δεν το έιδα να λαγκάρει καθόλου...μπράβο στην Lenovo!!.

Εχει ενσωματωμένο Wifi Toggler, και το Wifi κλείνει όταν απομακρύνεσαι απο τα σημεία που έχεις συνδεθεί για να μην καταναλώσει μπαταρία. Χρησιμοποιούσα τέτοιο πρόγραμμα, αλλα εντύπωση μου έκανε πως είναι περασμένο στο λειτουργικό.

 

Γενικά είναι μια πολύ αξιόλογη συσκευή. Όσο τη δουλέυω την αγαπάω πιο πολύ. Θα μπορούσα να πάρω και το Note 4, αλλα δε θέλω να ξαναδώσω λεφτά στη Samsung. Είχα το Note 2, Note 3, έχω και ενα S4 mini. Αρκετά. Είπα να κάνω και μια αλλαγή, να δώσω τα λεφτά μου και σε μια άλλη εταιρεία.

 

Γενικά αν θέλετε να ρωτήσετε κάτι, μη διστάσετε.

 

Να πω και γω λιγα πράγματα.

α) Συμφωνώ για το VIBE UI ότι δεν μου αρεσε. Όσον αφορά την απουσία app drawer, και η OPPO και η Huawei δεν εχει στα κινητά της (ακολουθουν την Apple)

β) Η 2κ οθόνη δεν έχει καμιά Wow διαφορά που λές και εσύ αλλά φαίνεται κυρίως στην ευκρίνεια της γραμματοσειράς όταν σερφαρεις. Διαβάζεις πιο ξεκούραστα. Συγκρινέ το με το νοτέλι σου να δεις. (Και εγω εχω το νοτε 3 σαν δευτερο). Και η οθόνη του για IPS (το έχω ξαναπεί και θα το ξαναπώ) είναι ότι καλύτερο έχω δει μαζί με του sony z3.

γ) Την ηχογράφηση κλήσεων και πάλι την έχουν κυρίως τα κινέζικα κινητά.

στ) Και γω το ειχα απενεργοποιήσει.

ζ) Δεν ειχα ποτε μου πρόβλημα.

Επίσης το βίντεο του δεν είναι για να τρελαίνεσαι. Είναι σαν να τραβάει με 15fps. Την νυχτα ή σε εσωτερικό χώρο με λιγο φωτισμό το κάνει κυρίως. Στο ίδια με του NOTE 4 που λες , δεν το νομίζω. Την ευκρίνεια που έχουν τα galaxy δεν την έχω δει στα κινέζικα. Τα χρώματα όμως και η φυσικότητα της φώτο είναι σχεδόν άριστη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχει σίγουρα καλύτερη μπαταρια

 

και καμερα

τωρα δοκίμασα να περάσω σε art αλλα σε γυρνάει αμέσως μετά από λίγο σε dalvik θες δε θες

 

βασικά από ποιότητα συσκευής είναι ότι πιο premium εχω δει ποτε (εαν εξαιρέσεις το s6 edge)

αν ειχε και πενάκι- αλλά και για αυτό υπάρχει λύση

 

κατεβάστε οπωσδηποτε ενα note everything καταπληκτική εφαρμογή και συνδιάστε την με ενα στυλο dagi εγω εκει κρατάω σημειώσεις

 

ααα και κατι που κανεις δε λεει για την φόρτισή του, σε 40 λεπτά το 80-85% της μπαταρίας

 

Από ποιότητα κατασκευής εγω θα ψήφιζα mate 7 (εξαιρω το s6 edge που δεν το εχω πιασει ακομα).

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τελικά επέλεξα και παρήγγειλα το Note 4 κυρίως λόγω του ενσωματωμένονου stylus... Για να δούμε τι θα δούμε.....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τελικά επέλεξα και παρήγγειλα το Note 4 κυρίως λόγω του ενσωματωμένονου stylus... Για να δούμε τι θα δούμε.....

Εκτός από την ποιότητα κατασκευής , δεν θα το μετανιώσεις.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος. Η εγγύηση μέσα στο βιβλιαράκι αναφέρει και την Ελλάδα. Κοίτα τη φωτογραφία.

 

https://www.dropbox.com/s/fwgdoseev3kwha9/20150419_235021.jpg?dl=0

 

Το βιβλιαράκι είναι το ίδιο από όπου και να αγοράσεις το κινητό στην Ευρώπη. Αυτό περί εγγύησης το συμπέρανες από το βιβλίο ή στο είπε η Digideli; Εγώ που είχα μιλήσει με την digideli ενημερώθηκα για ακριβώς αυτά που σου γράφω παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites

Το βιβλιαράκι είναι το ίδιο από όπου και να αγοράσεις το κινητό στην Ευρώπη. Αυτό περί εγγύησης το συμπέρανες από το βιβλίο ή στο είπε η Digideli; Εγώ που είχα μιλήσει με την digideli ενημερώθηκα για ακριβώς αυτά που σου γράφω παραπάνω..

Βάση του Serial Number είναι κυπριακό τηλέφωνο. Τί συμβαίνει σε αυτή την περίπτωση? Δεν ισχύει η ευρωπαϊκή εγγύηση? Το κατάστημα μου είπε ότι έχει έχει κανονικά εγγύηση, και έχουν στείλει πολλά τηλέφωνα στην αντιπροσωπεία. Της Ελλάδας φαντάζομαι, όχι της Κύπρου...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από πότε η Κύπρος ΔΕΝ ανήκει στην Ευρώπη ?

Εγώ ξέρω ότι από οποιαδήποτε χώρα της Ευρώπης και αν αγοράσεις το κινητό, η αντιπροσωπεία σε καλύπτει κανονικά.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από πότε η Κύπρος ΔΕΝ ανήκει στην Ευρώπη ?

Εγώ ξέρω ότι από οποιαδήποτε χώρα της Ευρώπης και αν αγοράσεις το κινητό, η αντιπροσωπεία σε καλύπτει κανονικά.

Φυσικά και ανήκει. Έχει και νόμισμα το ευρώ. Κουβέντα να γίνεται... Φυσικά και έχει εγγύηση.

 

Παιδιά εσείς έχετε παρόμοια στατιστικά στη μπαταρία σας? Είναι η οθόνη τόσο οικονομική?

Επίσης, τα δίκτυα είναι που μου κάνουν όλη τη ζημιά...

Πάντως αν προσθέσω τις καταναλώσεις, δε βγάζει 100% . Κάποιο άλλο πιο αξιόπιστο πρόγραμμα υπάρχει?

[ATTACH]59909[/ATTACH]

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγχωρήστε μου την άγνοια, αλλά το ir blaster τι ακριβώς είναι;;;

 

Ημουνα σε σκέψη να πάρω το Note 4, αλλά δεν το κάνω γιατί μου είναι απαραίτητο το ραδιόφωνο! Δεν ξέρω με ποιό τρόπο θα μπορούσα στο Note 4 να έχω λειτουργία ραδιόφωνου...

 

Από εκεί και πέρα στις 6 ίντσες, μάλλον 2 μόνο επιλογές υπάρχουν.

Το vibe z2 pro και το ascend mate 7.

Εσείς καταλήξατε στο vibe και να το χαίρεστε. Εγώ δυστυχώς ακόμη ειμαι στο δίλλημα για τον αντικαταστάτη του zenfone 6 μου:mad:

Link to comment
Share on other sites

Το IR Blaster είναι η θύρα υπέρυθρων για να ελέγχεις τηλεοράσεις, κλιματιστικά, DVD player, και άλλες συσκευές.

Ραδιόφωνο μπορείς να ακούς μέσω ίντερνετ, με το TuneIn. Είναι μια αξιόπιστη εφαρμογή, αλλά αν θες να ακούς ράδιο μέσω σήματος κινητής, θα πρέπει να έχεις και ένα μεγάλο πακέτο ίντερνετ από την εταιρεία σου. Μέσω Wi-Fi όμως, όπως καταλαβαίνεις, είναι δωρεάν.

Το Vibe Z2 Pro είναι πολύ καλύτερο του Mate 7.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει πέσει ήδη 2 φορές στις 7 μέρες που το έχω. Απέκτησε κάτι πανέμορφα χτυπήματα από τη σούπα που έφαγε στο τσιμέντο. Τώρα θα μπλέξω με την Arvato που την καλούσα σήμερα για 3.5 ώρες και μου έκλειναν το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Το χάζεψα στο public κανά τέταρτο, μου πέσαν τα σαγόνια από την οθόνη του, είναι κινητάρα, το νοτε 4 δίπλα του στα δικά μου μάτια ήταν πανάσχημο...

Μου έκανε εντύπωση, ΟΘΟΝΑΡΑ, ελαφρύ, μικρά μπέζελς, στο κράτημα δεν φαίνεται για 6ιντσο, πολύ καλή φωτογραφική, σφαιράτο και κυρίως ΑΛΑΓΚΑΡΙΣΤΟ, (συνηθισμένος από s4) με την πρώτη ευκαιρία το χτύπησα...

Το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν τα μεγάλα εικονίδια (αλλά για μένα που είμαι και λίγο πρεσβίωπας μια χαρά είναι):p

Μια ερώτηση, τελικά με το σήμα του πως τα πάει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Επειδή μάλλον κάποιοι κάνουν πως δεν το γνωρίζουν, ας το επαναλάβω... απαγορεύονται οπουδήποτε στο φόρουμ αγγελίες εκτός του Buy&Sell για όσους πληρούν τα κριτήρια.

 

Παρακαλώ προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών για να μην υπάρξουν κυρώσεις αποκλεισμού πρόσβασης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...