Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok ευχαριστω πολυ aplostra.

θυμομουν οτι ειχα δει την λειτουργια σε βιντεο αλλα ξεχνουσα τον τροπο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καθισα διαβασα 85 σελιδες post καθως εχει παραγγειλει και εγω απο το vickmall , απο οτι καταλαβα καλό είναι να μεινω στην 4.4.2 ROW με την οποία θα μου στείλουν το κινητο :D Σε αναμονη τουλαχιστον νέας εκδοσης...

 

Στο φορουμ της Lenovo παντως πεφτει τρελο κραξιμο για bugιδια , software / hardware προβληματα κτλ κτλ Τοσα που αναρωτιεμαι αν εκανα καλά που το παρηγγειλα, ελπίζω να πέσω σε καλη παρτιδα τουλαχιστον απο πλευρας hardware :)

Edited by Orgios
Link to comment
Share on other sites

Για το usb το ειχα προσεξει και γω...μετα απο μερες ομως σαν να εστρωσε και δεν μπαινει τοσο δυσκολα..........

Να κανω μια ερωτηση ρε παιδια.Για να εχεις σημα 4g πρεπει να το υποστιριζει και η καρτα σιμ η δεν παιζει ρολο???κι αν πιασεις 4g ταχυτητα στο βγαζει σαν ενδειξη στο κινητο??

επισης κατι αρχεια πχ power.txt prop.txt alarm.txt ειναι χρησιμα για το κινητο????

Link to comment
Share on other sites

Για το usb το ειχα προσεξει και γω...μετα απο μερες ομως σαν να εστρωσε και δεν μπαινει τοσο δυσκολα..........

Να κανω μια ερωτηση ρε παιδια.Για να εχεις σημα 4g πρεπει να το υποστιριζει και η καρτα σιμ η δεν παιζει ρολο???κι αν πιασεις 4g ταχυτητα στο βγαζει σαν ενδειξη στο κινητο??

επισης κατι αρχεια πχ power.txt prop.txt alarm.txt ειναι χρησιμα για το κινητο????

 

Για το 4G, πρέπει να το υποστηρίζει και η κάρτα sim και να σε εγγράψει ο πάροχος στο συγκεκριμένο δίκτυο. Μόλις είσαι συνδεμένος σε αυτό το δίκτυο, σου βγάζει σηματάκι 4G αντί για το Η+ που είναι το κλασικό.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που δεν θελω ελληνικό μενου (το αγγλικο με βολευει περισσοτερο) , είναι καλυτερα να τους πω να μου αφησουν την κινεζικη rom? για να εχω OTA updates κτλ?
Link to comment
Share on other sites

Εγω που δεν θελω ελληνικό μενου (το αγγλικο με βολευει περισσοτερο) , είναι καλυτερα να τους πω να μου αφησουν την κινεζικη rom? για να εχω OTA updates κτλ?

Γιατί απλά δεν επιλέγεις την αγγλική γλώσσα?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί απλά δεν επιλέγεις την αγγλική γλώσσα?

 

Διορθωσε με αν κανω λαθος (σε κινεζικο κινητο) , με κινεζικη rom εχω επιλογη τα αγγλικα και ΟΤΑ updates, με multilingual Rom έχω επιλογή τα αγγλικά αλλά όχι ΟΤΑ updates.

 

Τεσπα δεν εχει και πολυ σημασια πλεον αφου μου το εχουν ηδη στειλει απο χθες , τωρα παιζουμε το παιχνιδι της υπομονης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

εχω και γω παρει το Κ920 από Ελλαδα από τη lenevo στη Θεσσαλονικη και μου το αλλαξαν την πρωτη βδομαδα γιατι ειχε πρόβλημα το button on/off.

γενικα είμαι ευχαριστημένος αν και παρατηρω λιγο υπερθερμανση στην πολυωρη χρηση. δεν νομιζω ότι είναι τοσο ανησυχητικο όμως γιατι εχει αλουμινενια πλατη.

αυτό που θελω να ρωτησω είναι ότι δεν μου βρισκει την περιοχη που βρισκομαι στον καιρο με ολες τις ρυθμισεις φτιαγμένες, και μιλαω παντα για το εργοστασιακο winget.

μπορει καποιος να βοηθησει? εχω κανει και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων, αλλα τιποτα.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εχει τυχει σε καποιον αλλο;

 

ξαφνικα το κινητο με μπαταρια 50% εκλεισε. δεν ανοιγε, δε φορτιζε και δεν το αναγνωριζε σε συνδεση με τον υπολογιστη.

με Volume up + Home + Power εκανε επανεκκίνηση με την μπαταρια στα ιδια επιπεδα.

 

τι μπορει συμβαινει και τι πρεπει να ψαξω;

(lenovo ελληνικο και android L)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!Υπάρχει κάποια πληροφόρηση αν θα πάρει αναβάθμιση επίσημη το κινητό;αν δεν κάνω λάθος είμαστε ακόμα με 5.0.2...

Eυχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.έχω 2 κάρτες στο κινητό vodafone και ή δύο.στην μια κάρτα ενεργοποιω τα δεδομένα και όλα κομπλε στην δεύτερη όμως κάρτα δείχνει το σήμα E η το G και κάνει σέρνεται στο στο ίντερνετ με δυσκολια μπαινει ξέρετε γιατί?μήπως υπάρχει ρυθμίσει καπου?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.έχω 2 κάρτες στο κινητό vodafone και ή δύο.στην μια κάρτα ενεργοποιω τα δεδομένα και όλα κομπλε στην δεύτερη όμως κάρτα δείχνει το σήμα E η το G και κάνει σέρνεται στο στο ίντερνετ με δυσκολια μπαινει ξέρετε γιατί?μήπως υπάρχει ρυθμίσει καπου?

 

δυστηχως υποστηριζει μονο στην πρωτη καρτα 3g/4g..στην δευτερη μεχρι 2g,και οχι δεν αλλαζει αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει η αγορα του κινητου;;μπορει να λειτουργισει χωρις ρουτ;;σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το παρω...

 

Μην κάνεις φιλοσοφικές ερωτήσεις που μόνο εσύ μπορείς να απαντήσεις. Κανείς από εμάς δεν έχει τις ίδιες ανάγκες και κανείς από εμάς δε βλέπει τα πράγματα με το ίδιο μάτι. Το αν μια συσκευή θα σε καλύψει, είναι κάτι το προσωπικό. Ο,τι και αν σου πούμε εμείς, δεν έχει αξία. Γιατί δεν είμαστε εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει στη συσκευη το flip cover της Lenovo. Μπορουμε μεσα απο τις ρυθμισεις να απενεργοποιησπουμε τη λειτουργια του Smart flip cover ? :confused:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό που υπερθερμαινόταν, γύρισε από σέρβις. Αυτό που έκαναν ήταν αλλαγή μπαταρίας και αυτό που λένε όλοι ''αναβάθμιση''. Τώρα τι θα γίνει θα δείξει.... Υ.Γ. το κινητό είναι στη φόρτιση.... και ζεστάθηκε πολύ.... Edited by begossip
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό που υπερθερμαινόταν, γύρισε από σέρβις. Αυτό που έκαναν ήταν αλλαγή μπαταρίας και αυτό που λένε όλοι ''αναβάθμιση''. Τώρα τι θα γίνει θα δείξει.... Υ.Γ. το κινητό είναι στη φόρτιση.... και ζεστάθηκε πολύ....

 

Ως είθισται

Link to comment
Share on other sites

Ως είθισται

 

Τι εννοεις; Οτι ειναι φυσιολογικο; Η μπαταρια ενω υποτιθεται ειναι καινουργια πεφτει παρα πολυ γρηγορα και τ κινητο ζεσταινεται ιδια με πριν αν οχι παραπανω... Τι σερβις εκαναν δν ξερω... Αραγε ειπαν ψεμματα οτι αλλαξαν την μπαταρια; Ξερει κανεις αν μπορω να το ελεγξω;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις; Οτι ειναι φυσιολογικο; Η μπαταρια ενω υποτιθεται ειναι καινουργια πεφτει παρα πολυ γρηγορα και τ κινητο ζεσταινεται ιδια με πριν αν οχι παραπανω... Τι σερβις εκαναν δν ξερω... Αραγε ειπαν ψεμματα οτι αλλαξαν την μπαταρια; Ξερει κανεις αν μπορω να το ελεγξω;

 

Όταν φορτίζει λογικό είναι να ζεσταίνεται κάπως.

Τώρα για τα άλλα που λες..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εμένα ζεσταίνεται όταν το φορτιζω. Δεν έχω παρατηρήσει όμως υπερθέρμανση όταν το λειτουργώ. Ίσως να μην το πιέζω βέβαια.
Link to comment
Share on other sites

Οταν λετε ζεσταινετε φανταζομαι αναφαιρεστε για την πλατη της συσκευης .λογικο ειναι , το αλουμινιο [τραβαει] περισοτερη ζεστη απο το πλαστικο αλλα σε τσεκαρισμα που εκανα οι εσωτερικες θερμοκρασιες ειναι απολυτα φυσιολογικες ακομα και με εντονη χρηση . προσωπικα δεν παρατηρισα ουτε κολημα αλλα ουτε το παραμικρο lag απο θερμοκρασια .
Link to comment
Share on other sites

Οταν λετε ζεσταινετε φανταζομαι αναφαιρεστε για την πλατη της συσκευης .λογικο ειναι , το αλουμινιο [τραβαει] περισοτερη ζεστη απο το πλαστικο αλλα σε τσεκαρισμα που εκανα οι εσωτερικες θερμοκρασιες ειναι απολυτα φυσιολογικες ακομα και με εντονη χρηση . προσωπικα δεν παρατηρισα ουτε κολημα αλλα ουτε το παραμικρο lag απο θερμοκρασια .

Οχι μονο στην πλατη αλλα και στα πλαγια και στην οθονη. Ειναι προβληματικο το δικο μ δυστυχως και στο σερβις δεν διορθωθηκε το προβλημα. Η θερμοκρασια οσο ειναι ανοιχτη η οθονη κ τ δουλευεις τοσο ζεσταινεται. Υπαρχει αυξηση δλδ της θερμοκρασιας. Ουτε εμενα κολλαει παρα μονο στ play store.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρέλαβα πριν περίπου μια εβδομάδα, τι να πω για το συγκεκριμένο κινητό...

Όσο και αν το ζορισα ή θερμοκρασία του ήταν φυσιολογικη(πρώην κάτοχος πολλών κινεζικών κινητών,μεταξύ αυτών και των lenovo k900/k910,καμία σχέση,ζεστενοταν πολύ περισσότερο!)ο ήχος από τα δικά του ακουστικά είναι λίγο ασθενικός, αλλά με το που σύνδεσα κάτι skullcandy των 10 ευρώ ο ήχος πραγματικά απογειωθηκε!!και από το ηχείο ο ήχος είναι εκκωφαντικός!!

Για την οθόνη δεν έχω να πω κάτι,τα σχόλια απλά περιτευουν...

Φωτογραφική μηχανή παρά πολύ καλή!ή κάμερα όμως απογοητευση,το 4k που διαφημίζουν δεν κάνει ούτε για 480p,χάλια χάλια! Έχει βρει κανένας λύση για το βίντεο?

Link to comment
Share on other sites

Στη λειτουργία τηλεφώνου πληκτρολογώντας τα αντίστοιχα γράμματα δε μου βρίσκει τις ανάλογες επαφές που είναι γραμμένες στα ελληνικα παρά μόνο αυτές με λατινικούς χαρακτήρες. Γιατί;

 

Πως το διορθώνω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...