Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου κάνει κάτι πολύ σπαστικό, όταν μπαίνει full screen το YouTube δεν μπορώ να επιλέξω καμία από τις επιλογές του YouTube.

Συμβαίνει και σε ένας? Υπάρχει τρόπος να εμφανίζονται και να επιλεγονται τα κουμπί?

έχει bug η τελευταία έκδοση!!! κάνει απεγκατασταση του τελευταίου update η κάνε εγκατάσταση μια άλλη έκδοση !!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ αλλά δεν είμαι root. Το πρόβλημα λύθηκε με απεγκατάσταση των ενημερωσεων του προγράμματος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρια μμετα το 20% πεφτει πολυ γρηγορα... Δν ξερω γτ. Ξαφνικα οαει στο 15 και μετα στο 10 κ σβηνει.
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρια μμετα το 20% πεφτει πολυ γρηγορα... Δν ξερω γτ. Ξαφνικα οαει στο 15 και μετα στο 10 κ σβηνει.

 

Δεν ειναι φυσιολογικο. Εμενα και στο 1% σε αναμονή, κρατάει αρκετά πριν σβήσει.

 

Hard reset κι αν δεν φτιάξει, πας service.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ.Κι εμένα φτάνει στο 1% και μετά σβήνει.Μέχρι να φτάσει όμως,το έχω ξεζουμίσει.

 

εμενα μια φορα εκανε κατι περιεργα και οντως μετα το 20% επεφτε τρελα, αλλα του εκανα επανεκινηση και πηγε στο 35% και εκατσε, δεν επεφτε! απο τοτε δεν μου το ξαναεκανε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

κατά ένα μεγάλο ποσοστό το όταν η μπαταρία πέφτει γρήγορα είναι από εφαρμογές που τρέχουν στο backround και δεν φαίνονται ακόμα και όταν κάνουμε εκκαθαριση ιστορικού!Δεν εξηγείται αλλιώς όταν το ταμπλετ ζεστένεται και χωρίς τίποτα ανοιχτό!
Never Underestimate The Dark Side...
Link to comment
Share on other sites

Θελω να βγαλω το flipboard απο την αρχική οθονη, και να κανω τις σελιδες της αρχικης οθονης να περιστρεφοντε κυκλικα

 

Κανε pinch in στην οθόνη για να σβησεις το flipboard αλλα κυκλικη περιστροφή με τον touchwiz δεν υπάρχει. Πρεπει να βαλεις αλλον launcher

Link to comment
Share on other sites

βγήκε YouTube 6.0.11 ( επαναφέρει 1440p ) επιδιορθώνει Πολλά bug + καινούργια εμφάνιση ...από lollipop..

μια βοηθεια στο που τη βρισκουμε αλεξ? Στο μαρκετ βρισκω μονο την 5.17.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω root στην συσκευή προκειμένου να πετάξω ότι άχρηστη εφαρμογή έχει. Δεν με ενδιαφέρει αν γράψει ο knox αλλά κυρίως αν έχω θέμα με την επικείμενη αναβάθμιση σε Lollipop (αν και εφόσον έρθει φυσικά).

 

Θα μπορέσει να γίνει OTA αν έχω root;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω root στην συσκευή προκειμένου να πετάξω ότι άχρηστη εφαρμογή έχει. Δεν με ενδιαφέρει αν γράψει ο knox αλλά κυρίως αν έχω θέμα με την επικείμενη αναβάθμιση σε Lollipop (αν και εφόσον έρθει φυσικά).

 

Θα μπορέσει να γίνει OTA αν έχω root;

 

Όταν κάνουμε modify system files (όπως πχ να διαγραψουμε system apps) μετα δεν θα μπορείς να κανεις update. Δηλαδή θα σου έρχεται κανονικά το ΟΤΑ αλλά όταν θα πας να κανεις update θα σου βγάζει fail. Κ μετα θα πρεπει να περάσεις ολόκληρη την καινούρια Ρομ απο την αρχη , αν θέλεις να αναβαθμίσεις. Αυτό ισχυει γενικά στο android απο όσο ξέρω τουλαχιστον, αρα και στη Samsung.

Αν θέλεις να ξεφορτωθεις τη σαβουρα και εχεις ρουτ, καλυτερα να κανεις τα apps που δεν θέλεις disable και αν η Samsung δεν σε αφήνει (γιατί αλλάζει συχνα πολιτικές στο θέμα αυτό απο οτι θυμάμαι), χρησιμοποίησε το titanium back up για να τις κανεις freeze. Θα είναι σαν να τις εχεις διαγράψει και θα παίρνεις ΟΤΑ κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνουμε modify system files (όπως πχ να διαγραψουμε system apps) μετα δεν θα μπορείς να κανεις update. Δηλαδή θα σου έρχεται κανονικά το ΟΤΑ αλλά όταν θα πας να κανεις update θα σου βγάζει fail. Κ μετα θα πρεπει να περάσεις ολόκληρη την καινούρια Ρομ απο την αρχη , αν θέλεις να αναβαθμίσεις. Αυτό ισχυει γενικά στο android απο όσο ξέρω τουλαχιστον, αρα και στη Samsung.

Αν θέλεις να ξεφορτωθεις τη σαβουρα και εχεις ρουτ, καλυτερα να κανεις τα apps που δεν θέλεις disable και αν η Samsung δεν σε αφήνει (γιατί αλλάζει συχνα πολιτικές στο θέμα αυτό απο οτι θυμάμαι), χρησιμοποίησε το titanium back up για να τις κανεις freeze. Θα είναι σαν να τις εχεις διαγράψει και θα παίρνεις ΟΤΑ κανονικά.

ΤΟ update(manual με odin )δεν είναι κακό ...!!! 5 λεπτά υπόθεση !! (περνάς ΟΠΟΙΑ rom θέλεις ....πχ στο S5 βγήκε lollipop αλλά μόνο για Romania ... στη Ελλάδα θα έρθει πολύ αργότερα ίσως και μήνες... Έτσι ένας που θέλει άμεσα αναβάθμιση ..το Odin είναι μονόδρομο...έχεις δεν έχεις ota update!!) άλλο παράδειγμα στο note 10.1 2014 (αυτό εχω) η διαφορά στο update σε 4.4.2 της πρώτης χώρας με την Ελλάδα ήταν περίπου 5 μήνες !!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα το εξής περίεργο καθως το φορτιζα ενώ κλειστό το ταμπλετ έδείχνη κλειστό 96% το άνοιξα και η μπάρα έδειχνε 100%.Το ξανακλεινω και μου έδειξε 99%. Το έχει παρατηρήσει κανείς σας? Edited by yansta
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος τι επεξεργαστή φοράει το Tab S 8.4 LTE??

Γιατί άλλα διαβάζω στο ενα site και άλλα στο άλλο

Όλα τα S (Στην Ευρώπη τουλάχιστον ) "φορανε" exynos 5420 (πάρα μα πάρα πολλά "μαγαζιά" έχουν λάθος Χαρακτηριστικά) δυστυχώς !! αλλά ούτε με τον exynos 5433 που κυκλοφορεί στην Κορέα !!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...