Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι παιδευεσαι με webradio μεσω browser και δεν βαζεις καποια εφαρμογη? Απ τις καλυτερες ειναι το vradio, ελληνικη και τζαμπα.

σε ευχαριστω fioravabti, θα το του προτεινω, αν και οταν μιλησαμε νομιζω οτι μου ειπε πως με radioapp που δοκιμασε σταματαει να παιζει οταν ανοιγει αλλη εφαρμογη.

δεν ξερω αν εχει το vradio βεβαια. γενικα ομως, πολυ περιεργο δεν ειναι;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους!Έχει κανείς να προτείνει κάποια rom για το T705; Έχω την official αλλά για κάποιο λόγο τρώει σκαλώματα αν και έχω κάνει 2 φορές factory reset...Πέρασα ήδη twrp και είμαι και root.

 

Όταν εννοείς σκαλώματα τι εννοείς; Εμένα τελευταία στα καλά καθούμενα κολλάει η οθόνη (πριν κολλήσει παρατηρώ κάτι σαν γραμμή, το κάνει πολύ γρήγορα) και μετά το ταμπλετ κάνει επανεκκίνηση. Μπορεί να το κάνει και 2 φορές συνεχόμενα. Επίσης πιο συχνά με την κάρτα σιμ. (vodafone) Έχω το 8.4 LTE (sm-705).

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω fioravabti, θα το του προτεινω, αν και οταν μιλησαμε νομιζω οτι μου ειπε πως με radioapp που δοκιμασε σταματαει να παιζει οταν ανοιγει αλλη εφαρμογη.

δεν ξερω αν εχει το vradio βεβαια. γενικα ομως, πολυ περιεργο δεν ειναι;;;

Και τα 3 apps που εχω για ραδιοφωνο παιζουν στο background και εμφανιζονται στη μπαρα ειδοποιησεων. Σου ανεφερα τα apps γιατι εγραψες οτι ακουει ραδιο μεσω chrome.

 

Όταν εννοείς σκαλώματα τι εννοείς; Εμένα τελευταία στα καλά καθούμενα κολλάει η οθόνη (πριν κολλήσει παρατηρώ κάτι σαν γραμμή, το κάνει πολύ γρήγορα) και μετά το ταμπλετ κάνει επανεκκίνηση. Μπορεί να το κάνει και 2 φορές συνεχόμενα. Επίσης πιο συχνά με την κάρτα σιμ. (vodafone) Έχω το 8.4 LTE (sm-705).

Μαλλον η μπαταρια σου ειναι στα τελευταια της.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η μπαταριά σου είναι στα τελευταία της.

Μακάρι να είναι η μπαταρία και όχι κάτι σοβαρότερο.

Το είχα πάρει τον Σεπτέμβριο του 15'. Είναι λογική η φθορά της μπαταρίας ή μήπως ταλαιπωρήθηκε από κάποιες φορές που αποφορτίστηκε τελείως;

Δευτέρα εκτός απρόοπτου θα το πάω για διάγνωση, για να δούμε... (ευτυχώς δεν το εχω πειράξει με root/custom roms)

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις απο sammobile την πιο προσφατη ευρωπαϊκη ΜΜ για τη συσκευη σου και την περνας μεσω odin. Δεν χρειαζεται τιποτε αλλο.

 

καλημερα, φλασαρα σημερα την nougat 7 απο xda, για να δω πως ειναι.το θεμα ειναι το εξης: αφενος δεν μου εχει βγαλει το google play, και αφετερου δεν μου βγαζει το πληκτρολογιο στην οθονη, ωστε να γραψω τον κωδικο για να μπω στο ιντερνετ, καμμια ιδεα?επισης δεν εχω καποιον broswer ωστε να μπω στο διαδικτυο.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, φλασαρα σημερα την nougat 7 απο xda, για να δω πως ειναι.το θεμα ειναι το εξης: αφενος δεν μου εχει βγαλει το google play, και αφετερου δεν μου βγαζει το πληκτρολογιο στην οθονη, ωστε να γραψω τον κωδικο για να μπω στο ιντερνετ, καμμια ιδεα?επισης δεν εχω καποιον broswer ωστε να μπω στο διαδικτυο.

Aυτη τη ρομ κατέβασες; https://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s/development/rom-android-7-nougat-t3449078

Για να λες ότι δεν σου εμφανίζεται το play store, chrome browser και το πληκτρολόγια μάλλον δεν έβαλες τα gapps.

http://opengapps.org/?arch=arm&api=7.0&variant=nano

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Aυτη τη ρομ κατέβασες; https://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s/development/rom-android-7-nougat-t3449078

Για να λες ότι δεν σου εμφανίζεται το play store, chrome browser και το πληκτρολόγια μάλλον δεν έβαλες τα gapps.

http://opengapps.org/?arch=arm&api=7.0&variant=nano

 

αυτην εβαλα και εβαλα και τα gapps nano, αλλα μου εβγαλε στην επιφανεια μονο τρια εικονιδια, την φωτογραφικη μηχανη, το λευκωμα και το email.

Link to comment
Share on other sites

αυτην εβαλα και εβαλα και τα gapps nano, αλλα μου εβγαλε στην επιφανεια μονο τρια εικονιδια, την φωτογραφικη μηχανη, το λευκωμα και το email.

Πώς τα φλάσαρες; Μεμονωμένα ή σε batch mode (ρομ και gapps) ; Δοκίμασε άλλη μια φορά μόνο το gapps και αν δεν πετύχει κατέβασε το βασικό πακέτο των gapps (το αμέσως μεγαλύτερο λογικά από το νάνο).

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πώς τα φλάσαρες; Μεμονωμένα ή σε batch mode (ρομ και gapps) ; Δοκίμασε άλλη μια φορά μόνο το gapps και αν δεν πετύχει κατέβασε το βασικό πακέτο των gapps (το αμέσως μεγαλύτερο λογικά από το νάνο).

 

φλασαρα πρωτα την rom και μετα τα gapps.θα δοκιμασω να κατεβασω και καποιο αλλο πακετο με τα gapps, ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μια βοήθεια παιδιά

Ξαφνικά από χθες μου κάνει κόλπα το καλώδιο φόρτισης το οποίο δεν είναι το αυθεντικό.

Έχει κρατήσει κανείς τον κωδικό του αυθεντικού καλωδίου?

Ήμουν δεν υπάρχει πρόβλημα άραγε? Να πάρω οποιοδήποτε καλώδιο Samsung?

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά

Ξαφνικά από χθες μου κάνει κόλπα το καλώδιο φόρτισης το οποίο δεν είναι το αυθεντικό.

Έχει κρατήσει κανείς τον κωδικό του αυθεντικού καλωδίου?

Ήμουν δεν υπάρχει πρόβλημα άραγε? Να πάρω οποιοδήποτε καλώδιο Samsung?

Το 2ο. Βαλε και την εφαρμογη Ampere για να το τσεκαρεις.

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Ερχεται επισημη LineageOS 14.1 για το T-700 (8.4 wifi).

 

Πολύ καλό νεο. Είχα δοκιμάσει και παλιότερα σε τηλέφωνο Το μόνο θέμα που είχα ήταν το battery drain

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είναι φυσιολογικό δουλεύοντας το tablet συνδεδεμένο με το φορτιστή να πέφτει η μπαταρία;; :blink: Και μάλιστα σχετικά γρήγορα;;

Το έχω στο φορτιστή, φορτίζει κανονικά, και κάνοντας ενημέρωση εφαρμογών στο google play, μέχρι να ενημερώσει 10 εφαρμογές πήγε από το 23% στο 20%...

 

Edit:

Και τώρα που γράφω αυτό το μήνυμα εδώ στο φόρουμ, μέσω chrome, δείχνει να ξανά ανεβαίνει το ποσοστό (ήδη πήγε στο 21%).

Καμία ιδέα τι μπορεί να παίζει;; :confused:

Edited by petaloudas
Link to comment
Share on other sites

Εμένα φίλε μου το είχε κάνει πριν ένα χρόνο. Με αγορά νέου φορτιστή (αυθεντικό) δεν το έχει ξανακάνει έκτοτε. Δοκίμασε αν έχεις άλλο καλώδιο μήπως και γλυτώσεις την αγορά αλλά κατά πάσα πιθανότητα θες φορτιστή. Αν στο κάνει και με άλλο φορτιστή μάλλον θες αντικατάσταση μπαταρίας. Good luck!
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση.

Δείχνει όμως λίγο πιο περίεργο... τόση ώρα παίζω παιχνίδι, και συνεχίζει και φορτίζει κανονικά. :worry:

 

Ίδια συμπεριφορά έχω παρατηρήσει επίσης χρησιμοποιώντας το skype...

Link to comment
Share on other sites

Για να εισαι σιγουρος, εγκατεστησε την εφαρμογη Αmpere. Αν σου δειχνει 1600 -1900mΑ οταν το φορτιζεις εισαι ενταξει. Αν σου δειχνει λιγοτερο απο 1200mΑ, αλλαξε κατα σειρα:

1. Μπριζα

2. Καλωδιο usb

3. Φορτιστη

Αν εχεις το 10.5" μοντελο θα χρειαστεις 5.5v φορτιστη. Αν εχεις το 8.4" μοντελο ενας κοινος 2Α & 5.0v ειναι αρκετος.

4. Θυρα usb ή μπαταρια. Αυτα θελουν επισκεψη στο σερβις.

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Το 8.4" έχω.

Την έβαλα την εφαρμογή, και τα νούμερα που έδειξε ήταν τραγικά:

 

Screenshot_2017_03_03_23_19_15.png

 

Με την αλλαγή καλωδίου usb τα νούμερα ήταν πολύ πιο κοντά σ' αυτά που μου είπες:

 

Screenshot_2017_03_04_00_06_22.png

 

Έκανα κι όλους τους πιθανούς συνδυασμούς, μπρίζα-καλώδιο-φορτιστής... Τόσο η μπρίζα όσο και ο φορτιστής δεν έκανε καμία διαφορά, τα αποτελέσματα ήταν ίδια. Με το "μαμά" usb καλώδιο έδειχνε 100-400mA, και με άλλο καλώδιο από 800/1000 μέχρι και 1600mA.

Προφανώς το καλώδιο είναι το πρόβλημα, οκ.

 

Το ότι ποτέ δεν έδειξε σχετικά σταθερή τιμή, αλλά έπαιζε συνεχώς, από πάνω από 1500 μέχρι και κάτω από 1000mA, είναι φυσιολογικό να υποθέσω;;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι φυσιολογικη η μεταβλητοτητα, μην ανησυχεις.

Ευτυχως γλιτωσες την επισκεψη στο σερβις :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να κάνει τον κόπο να γράψει το product code (ή τα specs) του φορτιστή που συνόδευε το τάμπλετ.

Άλλαξα πρόσφατα μπαταρία και με 2 διαφορετικούς (Samsung και οι 2 πάντως) φορτιστές το τάμπλετ φόρτισε μέχρι το 55% και εκεί σταμάτησε. Όταν έβαλα άλλον συνέχισε κανονικά.

Ένας φίλος λέει ότι έχει θέμα η μπαταρία που έβαλε η Microtech και να τους το πάω να την δοκιμάσουν.

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις το 10.5" μοντελο θα χρειαστεις 5.3v φορτιστη. Αν εχεις το 8.4" μοντελο ενας κοινος 2Α & 5.0v ειναι αρκετος.

Αν παντως οι φορτιστες δεν εχουν προβλημα (σε αλλες συσκευες αυτοι οι 2 φορτιστες δουλευουν κανονικα?) τοτε καλυτερα να πας το ταμπλετ για ελεγχο. Η μπαταρια θα επρεπε να φορτιζει με οποιασδηποτε ισχυος φορτιστη, ακομα και απο θυρα usb υπολογιστη που βγαζει 0.5Α (στον 4πλασιο χρονο βεβαια). Απο την αλλη, αν ειχε προβλημα η μπαταρια δεν θα φορτιζε πληρως ουτε με τον τριτο φορτιστη. Γι αυτο μια επισκεψη ειναι απαραιτητη. Πριν πας παντως, αλλαξε και το usb καλωδιο του ταμπλετ. Ειναι η πρωτη αιτια προβληματων σ αυτες τις περιπτωσεις.

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να κάνει τον κόπο να γράψει το product code (ή τα specs) του φορτιστή που συνόδευε το τάμπλετ.

Άλλαξα πρόσφατα μπαταρία και με 2 διαφορετικούς (Samsung και οι 2 πάντως) φορτιστές το τάμπλετ φόρτισε μέχρι το 55% και εκεί σταμάτησε. Όταν έβαλα άλλον συνέχισε κανονικά.

Ένας φίλος λέει ότι έχει θέμα η μπαταρία που έβαλε η Microtech και να τους το πάω να την δοκιμάσουν.

https://postimg.org/image/52gx03aex/

Αν και οπως σου ειπε ο φίλος δε φαινεται να ειναι θεμα φορτιστή

Edited by akalefk
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...