Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω εχω αυτη τη θηκη, μοιαζει γνησια..αλλα δε νομιζω να ειναι,αριστη:

http://www.ebay.com/itm/New-Samsung-Galaxy-Tab-S-8-4-10-5-T700-T800-High-Imitation-Original-Book-Case-/151398275617?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item23400a5a21

 

Αφού στο γράφει στην περιγραφή ότι είναι imitation... :X

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού στο γράφει στην περιγραφή ότι είναι imitation... :X

 

χαχα, δεν πηρα απο αυτο το μαγαζι. και εγγραφε original copy σε αυτο που το πηρα...:lol::lol:

αλλα θεωρω οτι ειναι γνησια...Απλα επειδη την πουλανε τοσο φθηνα δεν το λενε. Γιατι ποιοτικα δεν εχω δει διαφορα με αυτην που πηρε 50 ευρω ο κολλητος μου απο πλαισιο, και επισης αυτουνου του εχει ηδη χαλασει ενω εμενα ειναι αριστη...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,δυστυχώς εδώ και μερικές μέρες παρατηρώ την μπαταρία του tablet μου να μου κάνει νερά,δηλαδή με 25% υπόλοιπο και η οθόνη είναι ανοιχτή λέει 3 ώρες και 10 λεπτά(ενεργοποιημένη εξοικονόμηση μπαταρίας και αυτόματη φωτεινότητα).Το κακό είναι ότι έχω πολύ καιρό να προσθέσω κάποια εφαρμογή στην συσκευή ώστε να πιστέψω ότι οφείλεται εκεί(εκτός από τα update που παίρνουν οι ήδη υπάρχουσες).Επόμενη ερώτηση μου είναι ότι το tablet μου το έχουν φέρει από Αγγλία και δεν έχω απόδειξη,υπάρχει τρόπος να ελέγξουμε αν έχει εγγύηση;Ευχαριστώ προκαταβολικά :worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,δυστυχώς εδώ και μερικές μέρες παρατηρώ την μπαταρία του tablet μου να μου κάνει νερά,δηλαδή με 25% υπόλοιπο και η οθόνη είναι ανοιχτή λέει 3 ώρες και 10 λεπτά(ενεργοποιημένη εξοικονόμηση μπαταρίας και αυτόματη φωτεινότητα).Το κακό είναι ότι έχω πολύ καιρό να προσθέσω κάποια εφαρμογή στην συσκευή ώστε να πιστέψω ότι οφείλεται εκεί(εκτός από τα update που παίρνουν οι ήδη υπάρχουσες).Επόμενη ερώτηση μου είναι ότι το tablet μου το έχουν φέρει από Αγγλία και δεν έχω απόδειξη,υπάρχει τρόπος να ελέγξουμε αν έχει εγγύηση;Ευχαριστώ προκαταβολικά :worry:

 

Εφόσον είναι εντός Ευρώπης έχεις εγγύηση. Για καλό και για κακό πάρε ένα τηλέφωνο στην samsung hellas δώσε το imei της συσκευής σου και θα σε ενημερώσουν αυτοί. Διαφορετικά μέσω chat στην σελίδα τους.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για πείτε καμιά γνώμη, έλεγα να πάρω το Note 10.1'' LTE ή το Tab Pro 10.1'' LTE (και τα δύο με Snapdragon). Τα είδα όμως δίπλα δίπλα με το S και όσο να'ναι... η οθόνη στο S είναι αλλού. Το είχα αποκλείσει λόγω lags (όχι ότι και τα άλλα δεν έχουν, αλλά αφενώς παίζουν με Snapdragon που είναι κάπως καλύτερα αφετέρου είναι και αρκετά φτηνότερα) αλλά δεδομένου ότι το θέλω κυρίως για να βλέπω ταινίες η οθόνη είναι βασικός παράγοντας. Άσε που οι 10.5'' έχουν διαφορά που φαίνεται απ' τις 10.1'' (προτιμώ τη μεγαλύτερη οθόνη, δεν έχω πρόβλημα φορητότητας). Το άλλο που δε μ' αρέσει καθόλου σ' αυτό το tablet είναι κι αυτή η πλάτη του που... δε βλέπεται χεχε αλλά εντάξει την οθόνη κοιτάζεις ούτως ή άλλως.

 

Η άλλη επιλογή είναι να περιμένω το Tab S2 (δε βιάζομαι, το περιμένω αν χρειαστεί) αλλά θα βγει σε 9.7''. Ναι μεν θα είναι σε 4:3 format αλλά οι 10.5'' σε 16:10 δεν υστερούν πουθενά εφόσον η μεγάλη διάσταση είναι σαφώς μεγαλύτερη απ' το 9.7'' 4:3 και η μικρή (που συνήθως κερδίζει το 4:3) είναι σχεδόν ίδια (δεδομένου ότι μιλάμε για 10.5''). Αυτά τα κολλήματά του όμως είναι ξενέρωμα... Επίσης δεν έχω διάθεση να μπω σε διαδικασία για root, να περνάω άλλες ROM κτλ, άντε να αλλάξω launcher το πολύ πολύ. Εντωμεταξύ δεν είναι και σε καμιά τιμή ευκαιρίας να πεις ότι βάζω στην άκρη τα ελαττώματά του, απλά σε σχέση με το Tab S2 (που εντάξει ακόμα φήμες ακούγονται) έχει σαφώς μεγαλύτερη οθόνη και ίσως καλύτερη μπαταρία. Ξέρω γω, με τη lollipop τι λένε, βελτιώνεται καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε TimDeLAY αν η αναβαθμιση της lollipop στο tab s 10.1 ειναι οπως στο 8.4....πρεπει να το παρεις χθες....ριξε μια ματια στο xda...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Φιλε TimDeLAY αν η αναβαθμιση της lollipop στο tab s 10.1 ειναι οπως στο 8.4....πρεπει να το παρεις χθες....ριξε μια ματια στο xda...

 

Συμφωνω και εγω,αλλο tablet με την lollipop:)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγω,αλλο tablet με την lollipop:)

 

Αργει ακομα η ελληνικη ρε παιδια;

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Λέτε ε; Θα ρίξω μια ματιά... Από εδώ έχει βάλει κανείς τη Lollipop;

 

Εχω βαλει την ελβετικη,αλλο tablet,μηδενικα lags,ατελειωτη μπαταρια,σε θεαση fhd video mp4 format καταναλωνει περιπου 8% την ωρα,με 2 ταινιες περιπου 4 ωρες και 15 λεπτα,internet,εχω 7 ωρες οθονη και ειμαι στο 38% σου λεω δεν τελειωνει η μπαταρια,πριν με την kit kat οταν το φορτιζα σβηστο και το εβγαζα απο τον φορτιστη και το ανοιγα ειχα 99% μπαταρια,τωρα εχω 100%,μπορουν διαφοροι managers οπως es και solid να μεταφερουν και δεδομενα απο και προς την sd πριν μονο ο stock το εκανε,διαφορες εφαρμογες μπορουν να εχουν τα δεδομενα τους στην sd με kit kat μονο routαρισμενο μπορουσε να το κανει,εχου αλλαξει λιγο οι επιλογες στο διπλο παραθυρο καθως και το γραφικο περιβαλλον,για μενα ειναι τελεια η υλοποιηση της samsung,σταματαω εδω εχει και μερικα αλλα καλουδια μεσα πιο πολυ αισθητικα αλλα σου αφηνω την προσμονη να τα ανακαλυψεις...;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω βαλει την ελβετικη,αλλο tablet,μηδενικα lags,ατελειωτη μπαταρια,σε θεαση fhd video mp4 format καταναλωνει περιπου 8% την ωρα,με 2 ταινιες περιπου 4 ωρες και 15 λεπτα,internet,εχω 7 ωρες οθονη και ειμαι στο 38% σου λεω δεν τελειωνει η μπαταρια,πριν με την kit kat οταν το φορτιζα σβηστο και το εβγαζα απο τον φορτιστη και το ανοιγα ειχα 99% μπαταρια,τωρα εχω 100%,μπορουν διαφοροι managers οπως es και solid να μεταφερουν και δεδομενα απο και προς την sd πριν μονο ο stock το εκανε,διαφορες εφαρμογες μπορουν να εχουν τα δεδομενα τους στην sd με kit kat μονο routαρισμενο μπορουσε να το κανει,εχου αλλαξει λιγο οι επιλογες στο διπλο παραθυρο καθως και το γραφικο περιβαλλον,για μενα ειναι τελεια η υλοποιηση της samsung,σταματαω εδω εχει και μερικα αλλα καλουδια μεσα πιο πολυ αισθητικα αλλα σου αφηνω την προσμονη να τα ανακαλυψεις...;)

 

Και ενα μεγαλο ευχαριστω στον φιλο anergos13,ηταν αυτος που την εβαλε πρωτος και που βασιστηκα στην κριτικη που εγραψε για να την βαλω και εγω

Link to comment
Share on other sites

Να'στε καλά παιδιά, ευχαριστώ.

 

Μια δυο διευκρινήσεις μόνο (χμ... ίσως περισσότερες) γιατί δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το άθλημα:

 

- Την ελβετική την περνάς μέσω Odin;

- Κάνει για όλα τα Tab S (μ' ενδιαφέρει το 10.1 LTE);

- Φαντάζομαι δε γράφει ο Knox ούτε χάνεις εγγύηση αφού είναι official Rom;

- Πώς ξαναγυρνάω πίσω στην παλιά αν θέλω; Φαντάζομαι αν χρειαστεί service εντός εγγύησης πρέπει να πάω στην αρχική;

- Για να βάλω την ελβετική θέλει factory recet (μέσω των settings φαντάζομαι); Αν θέλω να την περάσω αμέσως σε καινούριο υποθέτω απλά κάνω το initial setup που ζητάει με το που το ανοίγω (χωρίς να περάσω κάνα backup ή να κάνω sync από google) και την περνάω;

Edited by TimDeLAY
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην μπαινεις εδω http://samsung-updates.com/device/?id=SM-T805 και βλεπεις ποια ειναι η πιο φρεσκια ευρωπαικη lollipop....

Tην κατεβαζεις ...και την περνας μεσω odin ...

Knox δεν θα γραψει λογικα αφου ειναι official rom...

Αν θες να αλλαξεις το CSC στο νεο της χωρας οποιας περασες την rom κανεις επαναφορα αμεσως μολις ανοιξεις το tablet...

Λογικα επισης (εχει αναφερθει και απο αλλους) δεν θα εχεις προβλημα με την εγγυηση εφοσον εχεις ευρωπαικη rom...

Τωρα αν θες να εισαι σιγουρος..κατεβαζεις με την ιδια διαδικασια την rom της χωρας που ειχε αρχικα και την περνας μεσω odin...

Καλη αγορα.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Ενδιαφέρομαι για το tab s10.5. Eπειδή υπάρχει μια χρηματική διαφορά γύρω στα 80€ μεταξύ wifi και Lte έκδοσης,θέλω να ρωτήσω αν πάρω την WIFI έκδοση και σερφάρω μέσω του Lumia 735 κινητού μου(tethering)θα έχω την ταχύτητα του κινητού(WCDMA)στο σερφάρισμα ή θα σέρνεται τελείως?
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην μπαινεις εδω http://samsung-updates.com/device/?id=SM-T805 και βλεπεις ποια ειναι η πιο φρεσκια ευρωπαικη lollipop....

Tην κατεβαζεις ...και την περνας μεσω odin ...

Knox δεν θα γραψει λογικα αφου ειναι official rom...

Αν θες να αλλαξεις το CSC στο νεο της χωρας οποιας περασες την rom κανεις επαναφορα αμεσως μολις ανοιξεις το tablet...

Λογικα επισης (εχει αναφερθει και απο αλλους) δεν θα εχεις προβλημα με την εγγυηση εφοσον εχεις ευρωπαικη rom...

Τωρα αν θες να εισαι σιγουρος..κατεβαζεις με την ιδια διαδικασια την rom της χωρας που ειχε αρχικα και την περνας μεσω odin...

Καλη αγορα.....

 

Επειδη η γυναικα φαγωθηκε να τις το παραδωσω :mad: ,αλλα θελω να τις περασω την λοληποπη για να ξεμπερδευω, μπηκα στο λινκ που εβαλες αλλα εχω καποιες ακομα αποριες γιατι ειναι και το πρωτο Samsung που εχω..το PDA ειναι το Baseband version που εχει στο κινητο και το CSC ειναι...το ??

θελω να βρω και την δικη του ρομ να την κατεβασω ωστε σε περιπτωση που κανω κατι λαθος να την ξαναπερασω..αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη.. :confused:

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Βαλε την εφαρμογη phone info απο το market να δεις την χωρα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μετα προχωρας σε οποια ευρωπαικη θελεις

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Βαλε την εφαρμογη phone info απο το market να δεις την χωρα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μετα προχωρας σε οποια ευρωπαικη θελεις

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια φίλε...έχει όλες τις πληροφορίες μαζεμένες το πρόγραμμα.... :D

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Βαλε την εφαρμογη phone info απο το market να δεις την χωρα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μετα προχωρας σε οποια ευρωπαικη θελεις

Εγώ που έχω το πρόγραμμα,δε λέει Χώρα για την οποία προορίζεται,αλλά μόνον Χώρα κατασκευής.:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω το πρόγραμμα,δε λέει Χώρα για την οποία προορίζεται,αλλά μόνον Χώρα κατασκευής.:confused:

 

Πρέπει να είναι αυτό που λέει CSC Country....εμένα λέει Hungary.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Αγορασα καρτα kigston 16gb uhs 1

Μου βγαζει συνεχεια στην εκκίνηση του ταμπλετ το μυνημα στις ειδοποιήσεις τοποθετηθηκε καρτα

 

Υπαρχει τροπος να μην εμφανιζεται

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Αγορασα καρτα kigston 16gb uhs 1

Μου βγαζει συνεχεια στην εκκίνηση του ταμπλετ το μυνημα στις ειδοποιήσεις τοποθετηθηκε καρτα

 

Υπαρχει τροπος να μην εμφανιζεται

 

Το ίδιο και μένα με 32 sandisk...δεν έχω βρει επιλογή τόσο καιρό να μην το εμφανίζει.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι θέμα software. Λύνεται με μια μικρή αναβάθμιση που δεν την έχουν πάρει όμως όλες οι συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

Μολις αναβαθμησα σε λολι..εβαλα την Φιλανδική απο εδω http://samsung-updates.com/device/?id=SM-T705 ....για να δουμε πως τσουλαει...
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω τα παιδια που εχουν παει το tablet στην smartec για ελεγχο μπαταριας, δινουμε και τον φορτιστη μαζι με το tablet?

Το φορτιστή, το tablet και το καλωδιο,για να δουνε ποιο αποτα 3 έχει θέμα. :)

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...