Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να πάρω το Logitech Keyboard for Galaxy Tab S

 

θα μπορώ να γράψω στα ελληνικά χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιο Swiftkey; Με ένα Microsoft keyboard που δοκίμασα μου επέβαλε να επιλέξω μόνο το πληκτρολόγιο της Samsung και όχι το swiftkey, με αποτέλεσμα να σπάσουν τα νεύρα μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ήρθε η καρτούλα σήμερα (samsung 64GB, pro) και ετοιμάζομαι να στήσω το μηχανάκι από την αρχή κάνοντας format στην κάρτα και μια επαναφορά στο tablet. Η αλήθεια είναι ότι όλες τις μέρες αυτές που το χρησιμοποιούσα χωρίς κάρτα (για καθημερινή, ήπια χρήση δηλαδή όχι ταινίες κλπ.) δεν μου κολλούσε καθόλου ενώ πριν για τις ίδιες εργασίες μου το έκανε. Πράγμα που με κάνει να πιστεύω ότι ίσως να έφταιγε η προηγούμενη κάρτα που είχα. Να δούμε τώρα πως θα πάει με την καινούργια...
Link to comment
Share on other sites

Απο που τη πηρες αδερφέ την 64αρα καρτα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο που τη πηρες αδερφέ την 64αρα καρτα;

Τι class είναι;

Link to comment
Share on other sites

Καμιά απάτη φίλε, απλά είναι προσφορές από προμηθευτές! Για παράδειγμα όταν έβγαλε το amazon.it προσφορά το LTE στα 347 ευρώ, τα έφερε και το EBW εδώ στην Ελλάδα (προφανώς από εκεί τα πήραν και αυτοί) και όντως ήταν Ευρωπαϊκό μοντέλο (πολλοί το πήραμε από εκεί)! Είχε απλά στην κούτα απ΄ έξω ένα μικρό αυτοκολητάκι με κάτι στα Ιταλικά, αλλά όλα τα άλλα μέσα στα Αγγλικά! Και το μενού εκκίνησης στο πρώτο boot ήταν στα Ιταλικά και απλά έπρεπε να του βάλεις Ελληνικά! Αυτή ήταν η διαφορά μόνο, που αν το πάρεις εδώ από κάνα ΠΛΑΙΣΙΟ θα δώσεις 250 ευρώ παραπάνω για να σου βγάλει κατευθείαν την Ελληνική... :lol::lol:)

 

Καλησπέρα, επειδή και εγώ παρήγγειλα το samsung 8.4 έκδοση wifi από το ebw και από ότι κατάλαβα αργότερα από κριτικές που διάβασα πρόκειται για την γερμανική έκδοση, αυτό μου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα στην γλώσσα- πληκτρολόγιο? Θα έχει σαν επιλογή τα ελληνικά ή όχι? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Απο που τη πηρες αδερφέ την 64αρα καρτα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι class είναι;

Από ένα μαγαζί στη Θεσσαλονίκη γιατί ήταν το μόνο που την είχε διαθέσιμη. Ναι, είναι class 10.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή και εγώ παρήγγειλα το samsung 8.4 έκδοση wifi από το ebw και από ότι κατάλαβα αργότερα από κριτικές που διάβασα πρόκειται για την γερμανική έκδοση, αυτό μου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα στην γλώσσα- πληκτρολόγιο? Θα έχει σαν επιλογή τα ελληνικά ή όχι? Ευχαριστώ!

 

Εννοειται θα έχει ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται θα έχει ελληνικά.

 

Ευχαριστώ πολύ, επειδή η τιμή του ήταν πολύ δελεαστική έλεγα μήπως κάτι δεν πήγαινε καλά..

Link to comment
Share on other sites

Από ένα μαγαζί στη Θεσσαλονίκη γιατί ήταν το μόνο που την είχε διαθέσιμη. Ναι, είναι class 10.

Αν σου είναι εύκολο πες το μαγαζί. Θεσσαλονίκη μένω και γω! Στο inbox;

σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ...έχω ένα θέμα με την προβολή εικόνας του tablet tabs 10.5 μέσω του hdmi adapter της sumsung σε tv sony 46΄ hdtv και samsung 26΄ 720p. Και στις δυο η προβολή γίνεται με μπάρες δεξιά αριστερά .Μπορεί να γίνει κάτι ώστε η προβολή να είναι σε πλήρη οθόνη?Όπως φαίνεται εδώ

. Ιδιαίτερα στην samsung tv (monitor). Ευχαριστώ ... Edited by sisferas_sax

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε περίπου θα έχουμε την Lollipop Android Version στην ταμπλέτα μας;
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, μιας και κάνω ελαφριά χρήση, χθες ξενέρωσα με τη μπαταρία.. Αυτά που διάβαζα από παιδιά εδώ μέσα τα είδα και εγώ.. Το είχα κάνει Hot spot και έπεφτε γρήγορα σχετικά, κάποια στιγμή φτάνει στο 1% και το κλείνω.. Το έβαλα πρίζα αλλά ήταν χαλασμένη, ήμουν σε μια θεία μου και το πρωί που νόμιζα πως θα το βρω γεμάτο διαπίστωσα ότι είχε 16%.. Νόμιζα πως φορτισε λίγο στην πρίζα αλλά μετά από δοκιμές είδα ότι ήταν νεκρή συν ότι είχα βάλει και ένα Xperia M να φορτίζει στην ίδια πρίζα το βράδυ καθώς είχα βάλει Τ πάνω της και ούτε αυτό είχε φορτίσει.. Έτσι λοιπόν κατάλαβα ότι το τάμπλετ απλά ανέβασε από μόνο του. Στη συνέχεια έφυγα και στο δρόμο είχα βάλει gps, από το 16 πήγε στο 0% όπου έσβησε μόνο του.. Τότε είπα, δεν δοκιμάζω να το ανοίξω μιας και έφτανα να δω πόσο έχει και να το βάλω λίγο ακόμα στο gps αν έχει..

Είχε ακόμα 9% το βάζω πιστεύοντας ότι θα πέσει ακαριαία, κιομως με πλοήγηση και 3G έβγαλε άλλα 20 λεπτά! Έφτασα στον προορισμό με 0% και όντως μετά από επανεκκίνηση ήταν τόσο, δεν άλλαξε γνώμη! Το έβαλα κατευθείαν να το φορτίσω όμως αυτό το πράγμα το θεωρώ τραγικό και μου έχει τύχει μόνο σε μπαταρίες καδμίου νικελίου..δεν ξέρω αν φταίει η μπαταρία ή το λογισμικό αλλά να είναι τόσο λάθος δεν το περίμενα.Σαν διάρκεια μου μοιάζει κομπλέ δεν κρατάει λίγο, όμως το να έχεις τέτοια σκαμπανευασματα δεν επιτρέπεται..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, μιας και κάνω ελαφριά χρήση, χθες ξενέρωσα με τη μπαταρία.. Αυτά που διάβαζα από παιδιά εδώ μέσα τα είδα και εγώ.. Το είχα κάνει Hot spot και έπεφτε γρήγορα σχετικά, κάποια στιγμή φτάνει στο 1% και το κλείνω.. Το έβαλα πρίζα αλλά ήταν χαλασμένη, ήμουν σε μια θεία μου και το πρωί που νόμιζα πως θα το βρω γεμάτο διαπίστωσα ότι είχε 16%.. Νόμιζα πως φορτισε λίγο στην πρίζα αλλά μετά από δοκιμές είδα ότι ήταν νεκρή συν ότι είχα βάλει και ένα Xperia M να φορτίζει στην ίδια πρίζα το βράδυ καθώς είχα βάλει Τ πάνω της και ούτε αυτό είχε φορτίσει.. Έτσι λοιπόν κατάλαβα ότι το τάμπλετ απλά ανέβασε από μόνο του. Στη συνέχεια έφυγα και στο δρόμο είχα βάλει gps, από το 16 πήγε στο 0% όπου έσβησε μόνο του.. Τότε είπα, δεν δοκιμάζω να το ανοίξω μιας και έφτανα να δω πόσο έχει και να το βάλω λίγο ακόμα στο gps αν έχει..

Είχε ακόμα 9% το βάζω πιστεύοντας ότι θα πέσει ακαριαία, κιομως με πλοήγηση και 3G έβγαλε άλλα 20 λεπτά! Έφτασα στον προορισμό με 0% και όντως μετά από επανεκκίνηση ήταν τόσο, δεν άλλαξε γνώμη! Το έβαλα κατευθείαν να το φορτίσω όμως αυτό το πράγμα το θεωρώ τραγικό και μου έχει τύχει μόνο σε μπαταρίες καδμίου νικελίου..δεν ξέρω αν φταίει η μπαταρία ή το λογισμικό αλλά να είναι τόσο λάθος δεν το περίμενα.Σαν διάρκεια μου μοιάζει κομπλέ δεν κρατάει λίγο, όμως το να έχεις τέτοια σκαμπανευασματα δεν επιτρέπεται..

 

2ο περιστατικό εισαι;;;; Γιατι νομιζω κάτι αναφέρθηκε κι απο κάποιον άλλον. Λογικά πας Service για αλλαγη μπαταριας. Εγω 5 μηνες το εχω και δεν εχω κάποιο τετοιο φαινόμενο ουτε μείωση στην απόδοση, ελπιζω μετα απο τοσο καιρό να μην εχω καμια περιεργη έκπληξη

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο περιστατικό είμαι εγώ.... Πετυχαίνω 4 ώρες maximum οθόνη με αυτόματη φωτεινότητα και μόνο wifi... Χρήση browsing και Tapatalk...

 

Πρακτικά κάθε βράδυ θέλει φόρτιση ενώ είχα συνηθίσει κάθε 2η ημέρα... Δεν συζητάμε καν για πιο απαιτητική χρήση (gaming κτλ...)

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο περιστατικό είμαι εγώ.... Πετυχαίνω 4 ώρες maximum οθόνη με αυτόματη φωτεινότητα και μόνο wifi... Χρήση browsing και Tapatalk...

 

Πρακτικά κάθε βράδυ θέλει φόρτιση ενώ είχα συνηθίσει κάθε 2η ημέρα... Δεν συζητάμε καν για πιο απαιτητική χρήση (gaming κτλ...)

 

Εκτος απ τις ωρες οθονη που ειναι λιγες, νομιζω ειχες και περιεργα σκαμπανεβασματα και απότομη πτωση μπαταριας. Service βρε παιδια για αλλαγη. Ειδικα οσοι ειστε Αθήνα σε 1 μερα το παίρνετε πίσω.

 

P.s Οκ τωρα ειδα οτι εισαι Πάτρα. Αν το πας Δευτέρα service, παρασκευή το πολυ θα στο χουν στειλει πισω

Link to comment
Share on other sites

Είχα battery drain με την έννοια ότι υπήρχαν ημέρες που έπεφτε από το 64% στο 15% μέσα σε 20 λεπτά,.. Δεν κάθισα καν να ασχοληθώ με το αν μετά από reboot ανεβαίνει πχ στο 30% γιατί η πτώση αυτή συνιστά από μόνη της πρόβλημα...

 

Θα πάει προς service εννοείται... Απλά με ένα πρόχειρο search στο ίντερνετ διάβασα ότι το πρόβλημα παρέμεινε σε πολλές περιπτώσεις παρά την αλλαγή μπαταρίας...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέει... Και αυτο είναι ακόμα χειρότερο...

Πάντως υπήρξαν περιπτώσεις που άλλαξαν 2-3 φορές μπαταρία...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέει... Και αυτο είναι ακόμα χειρότερο...

Πάντως υπήρξαν περιπτώσεις που άλλαξαν 2-3 φορές μπαταρία...

 

Εγω πιστεύω ότι είναι θεμα μπαταρίας. Διαφορετικά θα έπρεπε να το εχουμε ολοι το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εσείς βάλατε προστατευτικο οθόνης; αν ναι προτείνετε κάποιο tempered glass? Βασικά επειδή το προσέχω σκέφτομαι να το αφήσω έτσι
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Κι εμένα μου έκανε ξαφνικά ένα battery drain τις τελευταίες δύο εβδομάδες. Το πήγα χθες στο service, όπου μου αλλάξανε και μπαταρία και φορτιστή. Θα παρακολουθήσω τη συμπεριφορά του και θα δω αν το ξανακάνει. Πάντως αν όντως ξανασυμβαίνει ή η μπαταρία που τοποθετούν είναι κατώτερη των αναγκών του μηχανήματος ή με κάποια αναβάθμιση το θέμα μπορεί να διορθωθεί.

Πιστεύετε ότι κατά την αντικατάσταση της μπαταρίας ζορίζεται καθόλου το "σασί";

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

παιδες εμενα δεν εκανε drain ομωσ..επεφτε λιγο γρηγορα αλλα οταν εφτασε στο 0 και εκλεισε,ανοιξε με μεγαλο σχετικα ποσοστο..μετα ξανα μηδενισε και ξανα ανοιξε με μικροτερο..

Δεν ξερω αν αυτο εχει σχεση με μπαταρια τοσο οσο με λογισμικο, κανω χρηση ελαφρια με ιντερνετ μονο και το φορτιζω καθε 4-5 μερες καθως δεν το χρησιμοποιω πολυ..

Θα το τσεκαρω και θα το παω σερβις αλλα πιστευω οτι ειναι λογισμικο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Κι εμένα μου έκανε ξαφνικά ένα battery drain τις τελευταίες δύο εβδομάδες. Το πήγα χθες στο service, όπου μου αλλάξανε και μπαταρία και φορτιστή. Θα παρακολουθήσω τη συμπεριφορά του και θα δω αν το ξανακάνει. Πάντως αν όντως ξανασυμβαίνει ή η μπαταρία που τοποθετούν είναι κατώτερη των αναγκών του μηχανήματος ή με κάποια αναβάθμιση το θέμα μπορεί να διορθωθεί.

Πιστεύετε ότι κατά την αντικατάσταση της μπαταρίας ζορίζεται καθόλου το "σασί";

 

Ε οχι δα, τι να ζοριζει το σασι;;; Με την νεα κάρτα sd τελικα ολα ενταξει; ;;

Link to comment
Share on other sites

Το ρώτησα επειδή παίζει λίγο σε επίπεδη επιφάνεια...

Η κάρτα φυσάει. Και πολλή γρήγορη στη μετάφορα αρχείων και κανένα περίεργο κόλλημα so far.

Νομίζω πως άξιζε η αγορά της.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια... ψαχνω να παρω και εγω το galaxy tab s 10.5 ..... ξερεις κανεις καμια σελιδα απο εξωτερικο με καλη τιμη ( ευρωπη ομως μην εχουμε τπτ τελωνεια) ...??? η αν ξερετε καποιον που να πουλαει ( μτχ δλδ)... ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ακόμα και μετά την αντικατάσταση της μπαταρίας με μία ώρα χρήσης έχω πάνω από 20% κατανάλωση. Δεν μου φαίνεται φυσιολογικό...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...