Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυο χρόνια το ακούω αυτό. Μακάρι. Ήμουν σε μία δουλειά και ήθελα να κρατήσω κάποιες σημειώσεις, τί άλλο να χρησιμοποιούσα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

shift και το 2

Άκυρο...

 

καλά το λες...πίανει με shift+2 αλλά δίπλα στο enter υπάρχει ένα κουμπί με το @ και το ' ...και με μπέρδεψε!!!:ninja: ???

Never Underestimate The Dark Side...
Link to comment
Share on other sites

καλά το λες...πίανει με shift+2 αλλά δίπλα στο enter υπάρχει ένα κουμπί με το @ και το ' ...και με μπέρδεψε!!!:ninja: ???

 

αμα σου πω οτι δεν το ειχα προσεξει..

εγω το λειτουργω οπως το Pc Και οντως δουλευουν αντιστοιχα ολα σχεδον εκτος απο την αλλαγη γλωσσας που τη βρηκα απο το google..Μεχρι και τις οδηγιες διαβαζα για αλλαγη γλωσσας αλλα με μπερδευαν για καποιο λογο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Νέος κάτοχός κι εγώ του 10.5 Το ταμπλετ είναι φοβερό και δεν έχω παρατηρήσει κανένα απολύτως λαγκ.

Ήθελα να ρωτήσω όταν σταματήσει να υποστηριζεται το watch on τι εναλλακτικές λύσεις υπάρχουν.?

Edited by yansta
Link to comment
Share on other sites

samsung new keyboard :):lol::lol: samsung είναι ότι θέλει κάνει!!!:blink:

 

Να κάνω και εγώ με την σειρά μου μια ερώτηση, ξέρει κάποιος που θα μπορούσα να βρω εδώ Ελλάδα το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο:

http://www.samsung.com/uk/consumer/mobile-devices/mobile-accessories/tablet-accessories/EJ-CT800BAEGGB?catnm=GALAXY+Tab+S&catid=SM0220.

Η κάποιο άλλο ποιοτικό πληκτρολόγιο θήκη για το 10.5;

Ευχαριστώ.

I Phone 5 , I Phone 4s , xperia P , Samsung Tab S 10.5 LTE
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Νέος κάτοχός κι εγώ του 10.5 Το ταμπλετ είναι φοβερό και δεν έχω παρατηρήσει κανένα απολύτως λαγκάδια.

Ήθελα να ρωτήσω όταν σταματήσει να υποστηριζεται το watch on τι εναλλακτικές λύσεις υπάρχουν.?

σαν τηλεκοντρόλ νομίζω θα λειτουργεί ..τις υπόλοιπες υπηρεσίες θα σταματήσει... και αν σταματήσει μικρό το κακό...

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ με την σειρά μου μια ερώτηση, ξέρει κάποιος που θα μπορούσα να βρω εδώ Ελλάδα το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο:

http://www.samsung.com/uk/consumer/mobile-devices/mobile-accessories/tablet-accessories/EJ-CT800BAEGGB?catnm=GALAXY+Tab+S&catid=SM0220.

Η κάποιο άλλο ποιοτικό πληκτρολόγιο θήκη για το 10.5;

Ευχαριστώ.

 

http://www.amazon.co.uk/Logitech-Type-S-Keyboard-Protective-Samsung/dp/B00KW9KHAW/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1416728670&sr=8-2&keywords=Type+-+S

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας παιδιά. Νέος κάτοχός κι εγώ του 10.5 Το ταμπλετ είναι φοβερό και δεν έχω παρατηρήσει κανένα απολύτως λαγκ.

Ήθελα να ρωτήσω όταν σταματήσει να υποστηριζεται το watch on τι εναλλακτικές λύσεις υπάρχουν.?

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.remotefairy

 

Κατέβασε αυτό, απλά δεν υπάρχει καλύτερο για Samsung !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν δεν κάνω λάθος υπάρχει official πληκτρολόγιο και για το 8.4 σωστά ;; Μπορεί να μου πει κάποιος που θα το βρω ; Δεν βρίσκω τπτ

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν δεν κάνω λάθος υπάρχει official πληκτρολόγιο και για το 8.4 σωστά ;; Μπορεί να μου πει κάποιος που θα το βρω ; Δεν βρίσκω τπτ

 

παντως, αν δεν το εχεις γιατι να μην παρεις ενα απο ebay με 20 ευρω ναναι και θηκη? αν ειναι σωστο δεν θα εχεις προβλημα, το μαμισιο που το εχω ειναι οντως ομορφο αλλα δεν προστατευει το ταμπλετ ουτε υπαρχει θηκη που να μπαινουν και τα 2 μερα, ετσι ή το εχεις χωρια και το ταμπλετ σε θηκη, ή χωρις θηκη και τα 2 αλλα κουμπωμενα το ενα μεσα στο αλλο, που ειναι αγχωτικο..Εγω θα επαιρνα μια θηκη καλη με πληκτρολογιο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Από χθες δοκιμάζω την CyanogenMod και η αλήθεια είναι οτι είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το tablet φυσάει, δεν υπάρχει lag σε τίποτα και από μπαταρία μάλλον στα ίδια. Περίμενα να είναι ασταθές να πω την αλήθεια αλλά είναι αξιοπρεπέστατο. Προφανώς δεν δουλεύουν fingerprint sensor, watch on κλπ, αλλά δεν τα χρησιμοποιούσα και ποτέ. Μονο ο Trebuchet είχε κάποια bugs, αλλα φυσικά αλλάχτηκε άμεσα με τον εκπληκτικό Nova.

Με λίγα λόγια το tablet μας όπως θα έπρεπε να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακούστε ενα κουφό που μου συμβαίνει.Πήρα μια micro sd 64gb της samsung.Ήταν φορμαρισμένη σε exfat και έτσι πέρασα κι εγώ μέσω του αντάπτορα διάφορα πράφματα σε πολύ λίγο χρόνο.Μέσα σε αυτά και μια τεράστια ταινία blueray 18gb.Όλα καλά,την βλέπει την κάρτα το tablet και παίζει απροβλημάτιστα και την μεγάλη ταινία.Μόλις όμως παω να κάνω διαγραφή την ταινία,δεν με αφήνει και γράφει "αποτυχία διαγραφής".Τα άλλα αρχεία μου(φωτο και video απο το κινητό)τα σβήνει κανονικά.Βάζω την κάρτα στον adaptor και μετά στο pc και η ταινία σβήνεται κανονικότατα!! Τι κάνω λάθος ρε παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

μαλλον την φορτωνει στην μνημη και μετα την βλεπει ως read only. προτεινω ή να εγκαταστησεις καποιο προγραμμα εκκαθαρισης μνημης ή να κανεις επανεκκινηση το ταμπλετ. για δοκιμασε..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακούστε ενα κουφό που μου συμβαίνει.Πήρα μια micro sd 64gb της samsung.Ήταν φορμαρισμένη σε exfat και έτσι πέρασα κι εγώ μέσω του αντάπτορα διάφορα πράφματα σε πολύ λίγο χρόνο.Μέσα σε αυτά και μια τεράστια ταινία blueray 18gb.Όλα καλά,την βλέπει την κάρτα το tablet και παίζει απροβλημάτιστα και την μεγάλη ταινία.Μόλις όμως παω να κάνω διαγραφή την ταινία,δεν με αφήνει και γράφει "αποτυχία διαγραφής".Τα άλλα αρχεία μου(φωτο και video απο το κινητό)τα σβήνει κανονικά.Βάζω την κάρτα στον adaptor και μετά στο pc και η ταινία σβήνεται κανονικότατα!! Τι κάνω λάθος ρε παιδιά;

Με τι πας να τη σβησεις? Στην κιτκατ κάτι παιζει με τις sd και δε σε αφηνει να κανεις οτι θελεις. Η Samsung εχει ενα δικο της file manager που υποτίθεται οτι ξεπερναει τους περιορισμούς. Για δοκιμασε να τη σβησεις με αυτον.

Link to comment
Share on other sites

Με τι πας να τη σβησεις? Στην κιτκατ κάτι παιζει με τις sd και δε σε αφηνει να κανεις οτι θελεις. Η Samsung εχει ενα δικο της file manager που υποτίθεται οτι ξεπερναει τους περιορισμούς. Για δοκιμασε να τη σβησεις με αυτον.

Αφου λεει το παιδι οτι τα υπολοιπα αρχεια τα διαγραφει κανονικα χωρις προβλημα.

Δυστυχως δεν εχω τοσο μεγαλη ταινια για να δοκιμασω κατι αναλογο. Μεχρι 5 γιγα τα διαγραφει κανονικα το δικο μου μου (ελληνικο με samsung 64gb micro sd).

Link to comment
Share on other sites

Με τι πας να τη σβησεις? Στην κιτκατ κάτι παιζει με τις sd και δε σε αφηνει να κανεις οτι θελεις. Η Samsung εχει ενα δικο της file manager που υποτίθεται οτι ξεπερναει τους περιορισμούς. Για δοκιμασε να τη σβησεις με αυτον.

 

Με τον file manager του tablet κάνω οτι κάνω.Δεν έχω εγκαταστήσει κάποιον τρίτο απο το play store.Επίσης το note 2 που έχω φοράει kitkat και κάνεις οτι θέλεις στην κάρτα,κατά βούληση.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πάει να την περάσει προσωρινά στον κάδο ανακύκλωσης του Tablet που είναι 16Gb και δεν χωράει τα 18Gb της ταινίας ;

 

Φίλε μου δεν ήξερα οτι έχει κάδο ανακύκλωσης το tablet!!! Μήπως ξέρεις που τον βρίσκεις;Είναι πολύ χρήσιμο αν έχεις σβήσει κάτι κατά λάθος και θέλεις να το επαναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν ήξερα οτι έχει κάδο ανακύκλωσης το tablet!!! Μήπως ξέρεις που τον βρίσκεις;Είναι πολύ χρήσιμο αν έχεις σβήσει κάτι κατά λάθος και θέλεις να το επαναφέρεις.

 

ειμαστε σιγουροι οτι εχει? δεν εχω δει ποτε καδο στο ανδροιδ, γινεται ναχει το ταμπλετ?

Εγω που εσβησα αρχει παντως μεγαλωσε ο ελευθερος χωρος, αρα πως εχει καδο?συνολικα δε θα επρεπε να αλλαζει τιποτα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, αλλά και πάλι οπως λέει ο φίλος πιο πάνω, δεν θα έπρεπε να αυξάνεται η χωρητικότητα οταν σβήνεις κάτι,μέχρι να το διαγράψεις και από το recycle bin.
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει κάτι πολύ σπαστικό, όταν μπαίνει full screen το YouTube δεν μπορώ να επιλέξω καμία από τις επιλογές του YouTube.

Συμβαίνει και σε ένας? Υπάρχει τρόπος να εμφανίζονται και να επιλεγονται τα κουμπί?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...