Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγα στο public και το τσέκαρα για λίγα λεπτά (το 8.4). Από ένα χρήστη που έχει LG Nexus 5 ( δηλαδή lag μηδέν και smoothness 100 που λέει ο λόγος) όντως μου φάνηκε πιο αργό το tab s. Και με λίγο lag που ναι μεν το πρόσεξα αλλά δεν ενοχλεί... τώρα δεν μπορώ να μιλήσω με σιγουριά γιατί άλλο να το χειρίζεσαι για 10 λεπτά και άλλο στην καθημερινότητα σου.

 

Για μια τιμή γύρω στα 450 ευρώ περίμενα στο θέμα lag να είναι καλύτερο όντως. Όμως προσφέρει άλλα πολύ καλά χαρακτηριστικά και για αυτό παραμένει στις πρώτες θέσεις προτίμησης μου για αγορά. Σκέφτομαι για iPad Air 2 αν μπορώ να το βρω σε τιμή κάτω των 500 ευρών (ίσως σε κανα amazon αν και αμφιβάλλω). Μεταξύ αυτών των δύο σκέφτομαι για να είμαι ειλικρινής. Τουλάχιστον στο Air γνωρίζω ότι lag και smoothness θα είναι το ίδιο με nexus (και καλύτερο μην πω).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα...Ενδιαφέρομαι και είμαι ένα κλικ από το να παραγγείλω την 8.4 Lte έκδοση αυτή έχει snapdragon 800 ή έχει Exynos 5?Η είναι το ίδιο γιατί έχω μπερδευτεί λίγο με τους επεξεργαστές!
Never Underestimate The Dark Side...
Link to comment
Share on other sites

Στην σειρά Tab S που προορίζεται για την Ευρώπη και οι δύο εκδόσεις (Wi-Fi και LTE) φοράνε Exynos επεξεργαστή...
Link to comment
Share on other sites

καλύτερα τότε 8πύρηνος παρά τα όσα γράφονται ελπίζω να στρώσει με update...Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση!
Never Underestimate The Dark Side...
Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο public και το τσέκαρα για λίγα λεπτά (το 8.4). Από ένα χρήστη που έχει LG Nexus 5 ( δηλαδή lag μηδέν και smoothness 100 που λέει ο λόγος) όντως μου φάνηκε πιο αργό το tab s. Και με λίγο lag που ναι μεν το πρόσεξα αλλά δεν ενοχλεί... τώρα δεν μπορώ να μιλήσω με σιγουριά γιατί άλλο να το χειρίζεσαι για 10 λεπτά και άλλο στην καθημερινότητα σου.

 

Για μια τιμή γύρω στα 450 ευρώ περίμενα στο θέμα lag να είναι καλύτερο όντως. Όμως προσφέρει άλλα πολύ καλά χαρακτηριστικά και για αυτό παραμένει στις πρώτες θέσεις προτίμησης μου για αγορά. Σκέφτομαι για iPad Air 2 αν μπορώ να το βρω σε τιμή κάτω των 500 ευρών (ίσως σε κανα amazon αν και αμφιβάλλω). Μεταξύ αυτών των δύο σκέφτομαι για να είμαι ειλικρινής. Τουλάχιστον στο Air γνωρίζω ότι lag και smoothness θα είναι το ίδιο με nexus (και καλύτερο μην πω).

 

Eγω πασπατεψα ενα 10.5 στο Πλαισιο και ενα στο Public.Το ενα ειχε lag ενω το αλλο,οχι.

Ομως,τα νεα ειναι αυτα.

ΤΟ 10.5,ΒΓΗΚΕ ΜΕ ΤΟΝ 5433 ΣΤΗΝ ΚΟΡΕΑ.

και διαβαστε και θαυμαστε...

http://androidadvices.com/ltea-variant-samsung-galaxy-tab-preorder-south-korea-details/

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

βγηκε στην κορεα με τον νεο exynos ..

 

 

Samsung Galaxy Tab S, με LTE-A, Exynos Octa 5433 στα 613 ευρώ [Κορέα]

 

Εχουμε καμια ενδειξη ως τωρα (απο τους ψαγμενους) οτι ο Εχυνος 5433 ειναι αλαγκάριστος σε σχεση με τον 5420 που φοραει? Επισης ο 5433 ειναι καλυτερος απο τον Σναπδράκο 800/801/805?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα και αυτο,με περισσοτερες λεπτομερειες,που δειχνουν οτι αλλαζει και το τσιπ γραφικων,που θα ειναι 74% ισχυροτερο απο το ηδη υπαρχον.:)

http://tablet.tech-maniak.com/25384/samsung-galaxy-s-tab-lte-a-exynos-7-octa-officially-presale-started/

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι βγήκε αθόρυβα.....

 

 

http://techblog.gr/tablet/samsung-galaxy-tab-s-lte-a-613-euros-korea-9876/

Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω ότι θα έρθει προς τα εδώ με τον 5433. Είναι τα κλασσικά που βγάζουν στην Κορέα ή σε Ασία μόνο για το LTE-A.

Αν ερχοταν με καποιο τροπο,θα επαιζε;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Με απλά λόγια αυτό που λέγαμε για τον τωρινό (μέτριο) exynos που χαλάει την όλη ωραία εικόνα του τάμπλετ με τα κολλήματα του! Η παραπάνω κίνηση της samsung που "αθόρυβα" προσπάθησε να το περάσει λες και είμαστε ούγκανοι, δείχνει πως και οι ίδιοι κατάλαβαν το λάθος τους (μην πω τίποτα άλλο) και άλλαξαν το επεξεργαστή!

(Επιτέλους έκαναν και την εσωτερική μνήμη στα 32GB που ελπίζω να την καθιερώσουν σαν την στάνταρ του μικρότερου μοντέλου! ΠΡΕΠΕΙ να καταργηθούν τα 16GB εν έτη 2015)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι πούλησα το ipad για να πάρω ένα Android και δε βρίσκω κάτι αξιόπιστο πλέον. Μόνο το nexus 9 μου κάνει για α προβληματικό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απροβληματιστο ***

Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι πούλησα το ipad για να πάρω ένα Android και δε βρίσκω κάτι αξιόπιστο πλέον. Μόνο το nexus 9 μου κάνει για α προβληματικό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απροβληματιστο ***

Kαι εγω σε αυτο το σταδιο ειμαι,περιμενω το Ζ3 να δουμε τι λεει και αυτο

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Με απλά λόγια αυτό που λέγαμε για τον τωρινό (μέτριο) exynos που χαλάει την όλη ωραία εικόνα του τάμπλετ με τα κολλήματα του! Η παραπάνω κίνηση της samsung που "αθόρυβα" προσπάθησε να το περάσει λες και είμαστε ούγκανοι, δείχνει πως και οι ίδιοι κατάλαβαν το λάθος τους (μην πω τίποτα άλλο) και άλλαξαν το επεξεργαστή!

(Επιτέλους έκαναν και την εσωτερική μνήμη στα 32GB που ελπίζω να την καθιερώσουν σαν την στάνταρ του μικρότερου μοντέλου! ΠΡΕΠΕΙ να καταργηθούν τα 16GB εν έτη 2015)

Αμα βγει στην Κορεα,θα μπορει να δουλεψει στην Ελλαδα;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι πούλησα το ipad για να πάρω ένα Android και δε βρίσκω κάτι αξιόπιστο πλέον. Μόνο το nexus 9 μου κάνει για α προβληματικό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απροβληματιστο ***

 

επειδη εχει το ipad Η αδερφη μου, το 4αρι, νομιζω οτι αν θες παρομοια εμπειρια σε smoothness θα πας σε xperia.. το οποιο ειναι πιο ελαφρυ και μαζεμενο απο το 4αρι (δεν θυμαμαι το air τι λεει) και φυσικα θα εχεις μια πολυ καλη εμπειρια ανδροιδ..χωρις τους χαζους περιορισμους του ios.. που ειναι ο λογος για τον οποιο εγω πχ δεν το προτιμω..

Οσο για το tab S, περιμενουμε με αγωνια το update..αν δεν δω βελτιωση θα σκεφτω πολυ σοβαρα να το δωσω αν και δεν ψηνομαι να χασω ουτε ενα ευρω γιατι δεν το ειχα στο προγραμμα τετοια στραβη. Παντως το ταμπλετ παιδες δε μπορει να εχει τοσο προβληματικο επεξεργαστη, με 3gb ram και να επανεκκινει ανοιγοντας ενα excel.. πιστευω οτι θα φτιαξει με update (ελπιδα πεθαινει τελευταια)..α! και σε μπαταρια το εβγαλαν καλυτερο το xperia Z3compact tablet χθες που κοιταζα, καμια ωρα παραπανω νομιζω ή 2, δε θυμαμαι

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια κι εγώ.Δεν είμαι ιδιαίτερα απαιτητικός χρήστης ούτε γνώστης σε βάθος όλων των τεχνικών θεμάτων. Θέλω όμως να μου κάνει την καθημερινότητά μου πιο εύκολη και προς το παρόν είναι αλήθεια ότι με ταλαιπωρεί. Ας ελπίσουμε πράγματι ότι με την αναβάθμιση θα βελτιωθεί. Οψόμεθα...
Link to comment
Share on other sites

Όποιος το κάνει update ας μας ενημερώσει αν βελτιώνεται στο θέμα λαγκαρίσματος.

 

Ευχαριστούμε.

Link to comment
Share on other sites

Μονο οι 10" εχουν προβλημα; Βλεπω οτι δεν εβγαλαν νεο tablet για τις 8,4".

 

εγω παντως με το 8,4 εχω το λαγκ..

 

Παιδες παρελαβα και τοποθετησα το tempered glass!

Η αληθεια ειναι οτι με δυσκολοψε λιγο να το ευθυγραμισω γιατι ειναι μεγαλο και δεν ειναι τοσο απλο οσο στα κινητα, ομως εκατσε τελεια,,θα το αφησω λιγη ωρα αναποδα να πατησει και ελπιζω να ειναι οκ..παντως σιγουρα η αισθηση ειναι καλυτερη απο μεμβρανη, αν δεν ξερκολλησει και μεινει ετσι θα αξιζει τονκοπο, αλλιως δεν ξερω λογω κοστους..Βεβαια επειδη δεν προεξεχει απο την οθονη γιατι αυτη ειναι πιο μεσα απο το μπεζελ, το κανει να μην φαινεται και ετσι ειναι σαν ζελατινα πανω του..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τι μας κάνει να πιστεύουμε ότι θα βγει update?

 

1ον οτι ηδη εχει βγει ενα μικρο και δεν ξερουμε αν αφορα και το θεμα λαγκ..

2ον οτι στην χειροτερη θα βγει το ανδροιδ 5 που θα παρουμε σε κανα 2 μηνες..

3ον οτι αν κρινω απο την sony που οποτε ειχαμε τοσα θεματα, εβγαζε ενα update μετα απο κανα 10ημερο, πιστευω οτι αντιστοιχως και η samsung θα ακουσει τον χαμο που γινεται, δε νομιζω οτι εχουμε 5 ατομα προβλημα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

τη sony γενικα την εχω παρει απο φοβο.εχω ακουσει οτι βγαζει προβληματα.η αδερφη μου ειχε το σονυ j και απο τη πρωτη μερα ειχε προβλημα με την αφη και κολλουσε.μακαρι να βγει update για αυτο το ταμπλετ γιατι ειναι κριμα.
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

τη sony γενικα την εχω παρει απο φοβο.εχω ακουσει οτι βγαζει προβληματα.η αδερφη μου ειχε το σονυ j και απο τη πρωτη μερα ειχε προβλημα με την αφη και κολλουσε.μακαρι να βγει update για αυτο το ταμπλετ γιατι ειναι κριμα.

 

μερικα πραγματα πρεπει να τα διαχωριζουμε..το ανδροιδ ηταν απαγορευτικο με τα specs του j..εγω τοτε κατηγορουσα το ανδροιδ γιατι δεν ειχα συναντησει συσκευη να τρεχει σωστα, και γιαυτο ειχα symbian. Απο εκει και περα, μενει να δουμε τι θα γινει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μερικα πραγματα πρεπει να τα διαχωριζουμε..το ανδροιδ ηταν απαγορευτικο με τα specs του j..εγω τοτε κατηγορουσα το ανδροιδ γιατι δεν ειχα συναντησει συσκευη να τρεχει σωστα, και γιαυτο ειχα symbian. Απο εκει και περα, μενει να δουμε τι θα γινει..

update δεν βγαίνουν συχνά (όπως στα κινητά ) αλλά θα βγουν!!!!!! όποιος βιάζεται μπορεί να περάσει με odin κάποια καινούρια Rom θέλει (ευρωπαϊκής χώρας) χωρίς να χάσει την εγγύηση!!!! (όπως είναι γνωστό η samsung ΕΛΑΣ δίνει τα update πάντα τελευταία!!! τα ζώα μου αργά ούτε δημόσιο να ήταν ,το Moto τους πουλάμε πανάκριβα και με 0 υποστήριξη!!) μια ματιά πχ εδώ http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-T800 η στο http://www.sammobile.com/firmwares προσέχουμε Build Date και το Region =ευρωπαϊκό) (κάτοχος note 10.1 2014 lte ,snapdragon 800 με custom rom :D:up:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...